Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
trisestri Pozri príspevok
a kde je klobáska,slanina,šunka,tlačenka,syr,vajíčka,s alama?
Na rano tolky cholesterol? Pocas dna je casu dost. Ved to pekne nachystala.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Obraz prvý:

V utorok som navštívila obvodnú lekárku ako pacient po operácii, ale už pracujúci. Odišla som z práce na priepustku a odchod zosnímala čipovou kartou. V spoločnej čakárni dvoch lekárov sedelo a postávalo 13 /slovom trinásť / rómskych spoluobčanov a občianok vo veku od 20-55 rokov, ktorí vyzerali, že sú zdraví a aj jesť im chutí. Čas si krátili hlučnou debatou, hraním sa na mobile, smiechom... Rozhodne nevyzerali ako ľudia, ktorí majú nejaké zdravotné problémy - iba ak obezitu...
Našťastie k mojej lekárke čakalo iba šesť ľudí, takže som bola rada, že sa šikovne otočím a stihnem sa vrátiť aj do práce... Stihla som, ale až tam som si spomenula, že som si zabudla dať potvrdiť priepustku. Keďže bol koniec mesiaca a neodpracované hodiny by mi na personálnom bez potvrdenej ospravedlnenky neuznali, hoci som im mávala pred nosom ešte nevybraným receptom s dátumom 31. 5. ako dôkazom, že naozaj som tam bola a či to môžem priniesť pri ďalšej návšteve, vybral sa k lekárke pre to poondiate razítko môj ochotný a milujúci manžel, ktorý si tadiaľ spravil cestu autom...
Lebo ja som sa v tom teple terigať autobusom na druhý koniec mesta v ten deň ešte raz odmietla...
"Silno" som presvedčená, že ani jeden z tých 13 Rómov žiadnu priepustku pre zamestnávateľa nepotreboval - lebo nepracoval a nejaká čipová karta, sledujúca na minútu príchody a odchody do práce, odpracované hodiny či nárok na 7 dní paragrafu do roka ich určite netrápi... Však peniaze dostanú tak či tak...

Obraz druhý:

Dnes na stráženom parkovisku prišlo k incidentu: pravú príčinu neviem, zrejme /ako obvykle/ bolo príčinou zaplatenie parkovného a tak bolo až na 3 posch. cez otvorené okno počuť, ako strážnikovi vulgárne nadáva nejaká rómska Šeherezáda. Nebolo to poprvýkrát,ale prvýkrát sa stalo, že Šeherezáda mobilom zavolala políciu - na vlastné uši som počula ako hovorí "bola som napadnutá"!... Na to som už okno zabuchla, lebo som nemala chuť pracovať pri takejto zvukovej kulise - ostatné viem od kolegyne, ktorej to nedalo a so záujmom to sledovala...
V tej istej budove má sídlo SBS, tak sa to dvaja z nich /keďže Rómky s deckom boli v presile/ pokúšali vyriešiť pohovorom a v podstate vlastným telom chránili strážnika, lebo stále doňho dobiedzali, aj keď zaliezol do svojej búdky.
Výsledok: prišla policajná hliadka a oboch /strážnika aj Šeherezádu/ vzali so sebou... Madam si nastúpila, samozrejme jej aj dvere otvorili a predpokladám, že z policajnej stanice ju doviezli až domov... Jeden s SBS-károv si obliekol reflexnú vestu a poslušne prevzal službu po odvedenom strážnikovi...

Záver:

Nemyslím si, že som rasista alebo niečo podobné, však nikto nemôže za to, či sa narodí v miliónárskej štvrti alebo v drevenej chatrči, ale ide o to, ako so svojím životom naloži, no tieto dva zážitky mi na láske k tejto "diskriminovanej" menšine rozhodne nepridali...
Uff, hovorte či myslite si, čo chcete, mne sa aspoň uľavilo... A o tom táto téma predsa je, nie?
Naposledy upravil Oliwa : 02.06.11 at 17:52
3 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Všetci "rómski občania" fňukajú, že sú tu diskriminovaní. No ja mám pocit, že my /ako oni radi hovoria "gadžovia" / sme bohužiaľ diskriminovaní. Len sa tak trochu zamyslieť nad tým a je to ozaj tak. A ešte sa budú sťažovať, že majú malé sociálky a malé podpory..... ktoré sú však všetky z našich daní !
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Včera ukazovali v telke, ako z Letanovského mlyna chudákom dal odviezť starosta 30 ton bordelu, ktorý si tam nahádzali (a žiadne platenie poplatkov za odvoz a likvidáciu odpadu). A čistili si potok, ale len tí, ktorí boli na aktivačných - ostatní ako debili stáli, čumeli ako postihnutí a ešte sa tým robošcigánom vysmievali.
1 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Malé socialky,ved také nákupy ako oni robia si nedovolia ani ludia s priemerným prijmom,zadarmo byty, energie, zdravotníctvo, školské obedy a pomocky,neplatia pokuty ani služby spojené z byvaním a za odpad a my máme platit odvody,ešte si aj doplácat za lieky a nemocnicu a neviem čo všetko ešte a ked niekoho bijú a on sa úspešne bráni,tak ešte policajtov na neho zavolajú, ešte ich aj rozný aktivisti podnecujú dristami o rasizme a diskriminácii,ľudské práva majú byť všeobecne a nie na etnickom alebo sexuálnom základe,potom vznikajú také deformácie a nespravodlivosť-rovnaké práva a povinosti ber výnimky.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...mali by mať asi také práva ako v krajine neobmedzených možností ...

Nerobíš ???...smola

Ozaj , všimli ste si v tých rôznych amerických filmoch , že na vedúcich funkciách ( poručík , kapitán - detektívky alebo vojenské , prokurátor ......) je dosť často , až v 80 % ten nejaký černoch ????
O južných štátoch ani nevravím ...dodnes je tam segregácia ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

misoft Pozri príspevok
Včera ukazovali v telke, ako z Letanovského mlyna chudákom dal odviezť starosta 30 ton bordelu, ktorý si tam nahádzali (a žiadne platenie poplatkov za odvoz a likvidáciu odpadu). A čistili si potok, ale len tí, ktorí boli na aktivačných - ostatní ako debili stáli, čumeli ako postihnutí a ešte sa tým robošcigánom vysmievali.
my sme to doma okomentovali takto: mali pristaviť auto, dať im lopaty a kým ten svoj bordel nenaložia, nedať im sociálky
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
BXLmiami Pozri príspevok
Čo je s touto temou,stale tam mám ako posledný príspevok zo včera 1 PM,neverím,že odvtedy nikto nič nedal.Blbne mi PC?
..

..no, zmeškala si raňajky, klobásku, čo cez deň maškrtil maškrtník, cigánske divadlo o troch dejstvách- kooopu vecí...(aj pc je len človek, možno je marodný, no))))
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
my sme to doma okomentovali takto: mali pristaviť auto, dať im lopaty a kým ten svoj bordel nenaložia, nedať im sociálky
A ešte by sa mohli poskladať na odvoz, veď aj to musíme zaplatiť my ostatní.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Economic Pozri príspevok
Všetci "rómski občania" fňukajú, že sú tu diskriminovaní. No ja mám pocit, že my /ako oni radi hovoria "gadžovia" / sme bohužiaľ diskriminovaní. Len sa tak trochu zamyslieť nad tým a je to ozaj tak. A ešte sa budú sťažovať, že majú malé sociálky a malé podpory..... ktoré sú však všetky z našich daní !
..

..my sme dnes v robote mali taký debat a môj kolega ich, chudáčikov opálených prirovnal k nefajčiarom, ktorí sú tiež v tomto štáte diskriminovaní...
..achjaj...
4 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Myslim, ze za stav okolo tych nasich milych pocernych mozu vsetky vlady, ktore sa tu od vzniku republiky vystriedali. Vsetci im ulavovali, vsetko im podali pod nos, ziadne povinnosti od nich nikdy neziadali. Za tu dobu si na to vsetko dobrodenie navykli a teraz sa toho uz nechcu vzdat. Stale budu chodit s natrcenou rukou, stale budu nadavat, ze sa im dava malo. Kedy uz konecne bude platit KTO NEPRACUJE, NECH NEJE ?
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

durisovad
Kedy uz konecne bude platit KTO NEPRACUJE, NECH NEJE ?
Môj fotrík by povedal: Na svatého dyndy.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hana chce jiřího dostať do hrobu krampolová opäť kradla
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...šmarjá...však vy by ste v pohode nechali vyhladovať aj náš parlament...tam tiež nič nerobia a nemali by preto jesť?..fuha?..
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Konecne sa dnes nasiel jeden, ktory ich nazval DARMOZRACI. Ale, chudak, nepochodil, skoro ho zozrali.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
buchač Pozri príspevok
...mali by mať asi také práva ako v krajine neobmedzených možností ...

Nerobíš ???...smola

Ozaj , všimli ste si v tých rôznych amerických filmoch , že na vedúcich funkciách ( poručík , kapitán - detektívky alebo vojenské , prokurátor ......) je dosť často , až v 80 % ten nejaký černoch ????
O južných štátoch ani nevravím ...dodnes je tam segregácia ...
Všimli (vo väčšine prípadov je to kladná rola).
Majú to predpisom, koľko % (ako kedysi u nás, koľko pesničiek v rozhlase musí byť zo soc-bloku).
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

je mi smutno,ked citam o takejto ludskej bezcitnosti...

Zamurované duše
8 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

srska Pozri príspevok
my sme to doma okomentovali takto: mali pristaviť auto, dať im lopaty a kým ten svoj bordel nenaložia, nedať im sociálky
kto im má nedať sociálky ? Myslíš že si tá zamestnankyňa nejakého úradu nechá zmrzačiť rodinu? A policajti tí sa zmôžu akurát tak na pokutovanie tzv strednej vrstvy z akýchkoľvek príležitostí (boháčov sa boja, bielych bratov ešte viac)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

durisovad Pozri príspevok
Myslim, ze za stav okolo tych nasich milych pocernych mozu vsetky vlady, ktore sa tu od vzniku republiky vystriedali. Vsetci im ulavovali, vsetko im podali pod nos, ziadne povinnosti od nich nikdy neziadali. Za tu dobu si na to vsetko dobrodenie navykli a teraz sa toho uz nechcu vzdat. Stale budu chodit s natrcenou rukou, stale budu nadavat, ze sa im dava malo. Kedy uz konecne bude platit KTO NEPRACUJE, NECH NEJE ?
Lebo keby od nich niečo chceli zletia sa na nich sprostí právnickí debili ako supy na mrcinu že si dovolia "bielych bratov" diskriminovať šikanovať a čo ja viem čo? Nevidela si tú duševne chorú pi.. z kanady ako sa ich chudákov zastávala ?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

arizona Pozri príspevok
je mi smutno,ked citam o takejto ludskej bezcitnosti...

Zamurované duše
Veéééľmi smutné... ale hlavne, že so šťastným koncom.
Tak takéto niečo by vtáča či iné zviera nedokázalo urobiť - to dokáže len "človek" so zamurovanou dušou.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať