Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Neviem, nepoznám celé pozadie, ale vyplýva mi z toho iba toľko: buď boli "zle" spracovné projekty (ak sa vôbec nejaké podávali), alebo je celá EÚ "chorá".
Zabudla si tam dopísať: buď neboli pripísaní tí "správni" ľudia (ktorí by si "odkrojili" z toho €urokoláča).
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
atomika Pozri príspevok
Toto ma zaujalo. EUROFONDY.
Príklad: U nás sa buduje za pomoci eurofondov krásny parčík s preliezkami pre deti (v poriadku, je to pekné, je to OK), ale......
V obci nie je kanalizácia, nie je vodovod (ľudia bežne pijú vodu z vlastných studní, ktorá je všetka závadná), 90% nemá ani žumpu, iba trativod, pri každom väčšom daždi ľudí vytápa, pretože nie je zregulovaný potok tečúci cez obec, chodníky sú v strašnom stave (horko-ťažko po nich prejdete ak ste zdravý, nechápem, ako môže po nich prejsť človek, ktorý má problémy s chôdzou, nebodaj ešte na vozíčku)....
Vraj na to ostatné EÚ nedala peniaze.
Neviem, nepoznám celé pozadie, ale vyplýva mi z toho iba toľko: buď boli "zle" spracovné projekty (ak sa vôbec nejaké podávali), alebo je celá EÚ "chorá".
možno stačí len nasťahovať väčší počet rómskych spoluobčanov do miesta bydliska a bude z fondov na všetko.....
pravdou je aj to, že obce ,či mestá musia mať dostatok i vlastných prostriedkov pri takýchto akciách...záleží na systéme, z ktorého fondu sa čerpajú finančné prostriedky. Takže ,keďže si občan, môžeš sa informovať na príslušnom miestnom, či mestskom úrade.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

atomika Pozri príspevok
Toto ma zaujalo. EUROFONDY.
Príklad: U nás sa buduje za pomoci eurofondov krásny parčík s preliezkami pre deti (v poriadku, je to pekné, je to OK), ale......
V obci nie je kanalizácia, nie je vodovod (ľudia bežne pijú vodu z vlastných studní, ktorá je všetka závadná), 90% nemá ani žumpu, iba trativod, pri každom väčšom daždi ľudí vytápa, pretože nie je zregulovaný potok tečúci cez obec, chodníky sú v strašnom stave (horko-ťažko po nich prejdete ak ste zdravý, nechápem, ako môže po nich prejsť človek, ktorý má problémy s chôdzou, nebodaj ešte na vozíčku)....
Vraj na to ostatné EÚ nedala peniaze.
Neviem, nepoznám celé pozadie, ale vyplýva mi z toho iba toľko: buď boli "zle" spracovné projekty (ak sa vôbec nejaké podávali), alebo je celá EÚ "chorá".
Pokiaľ na toto chcela obec peniaze, tak žiaľ. Obec nie je oprávnený prijímateľ finančných prostriedkov na budovanie vodovodu a kanalizácie. Na to môžu dostať peniaze iba správcovia sietí - teda vodárenská spoločnosť. Bolo asi treba lepšie u nich lobovať, aby spracovali projekty a požiadali o peniaze. Na reguláciu potoka je zase oprávneným príjemcom vodohospodársky podnik. Nie obec. Žiaľ. Čo sa týka chodníkov - záleží, či sú vedľa štátnej cesty alebo miestnej komunikácie. Budovať ich síce môže obec, ale za vlastné peniaze,nie je oprávnený príjemca finančných zdrojov.
5 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Ďakujem všetkým za blahoželania a prajem pekný piatok a pohodový víkend.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ale vám v tých košicoch zapršalo http://korzar.sme.sk/c/5950701/priet...ografiach.html
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
wagner Pozri príspevok
Pokiaľ na toto chcela obec peniaze, tak žiaľ. Obec nie je oprávnený prijímateľ finančných prostriedkov na budovanie vodovodu a kanalizácie. Na to môžu dostať peniaze iba správcovia sietí - teda vodárenská spoločnosť. Bolo asi treba lepšie u nich lobovať, aby spracovali projekty a požiadali o peniaze. Na reguláciu potoka je zase oprávneným príjemcom vodohospodársky podnik. Nie obec. Žiaľ. Čo sa týka chodníkov - záleží, či sú vedľa štátnej cesty alebo miestnej komunikácie. Budovať ich síce môže obec, ale za vlastné peniaze,nie je oprávnený príjemca finančných zdrojov.
wagner, to si skade nabrala?

pôdohospodárske fondy prefinancovali z euro peňazí v našej obci kanalizáciu, chodníky a novú cestu.
Jediné, s čím nemôžu hýbať je potok uprostred dediny, ten patrí vodohospodárstvu.
Naša firma bežne robí práce na zákazkách z fondov na kanalizácie , chodníky a výstavby skupinových vodovodov, pokiaľ sa obce združia a vytvoria si ČOV - čiže čističku.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
srska Pozri príspevok
ale vám v tých košicoch zapršalo http://korzar.sme.sk/c/5950701/priet...ografiach.html
fúha, tak to som nesmierne rada, že 15 km od MI len krásne popršalo.Večerné správy som nestíhala, tak len " zejrám"....
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ja tých šoférov vážne nechápem. Ráno jeden blbeček zastavil rovno pred autobusom, lebo spolujazdec potreboval stihnúť autobus. Nevadí, že vďaka týmto blbečkom autobus zostal trčať do vedľajšej cesty, z ktorej autá nemohli vyjsť na hlavnú. Nie, to, že spolujazdes mohol vyskočiť z auta, vliezť do autobusu a hneď z neho aj vystúpiť, lebo autobus mal na ďalšej zastávke (cca 1 km od tejto) konečnú, bolo oveľa, oveľa dôležitejšie ako nejaká bezpečnosť a pylnulosť premávky.
Druhý šofér bol ekologický aktivista. Jeho špecialitou je šetrenie prúdom. Šetrí ho tak intenzívne, že ani smerovky nepoužíva. A tiež šetrí benzín - zbytočne nebrzíd. Nevadí, že vôbec nedal smerovku, takže asi 6 ľudí sa bezpečne pustilo cez cestu, a tento blbeček - ekologista - ich skoro zrazil (nenechal ich prejsť na druhú stranu, chodci museli zostať stáť uprostred cesty a pustiť blbečka), lebo veď on šetrí benzín a brzdiť nebude.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...

...takto je teraz u mňa...prš na striedačku so slniečkom....pozdrav vám letí..len tak, ku káve tu..
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

idem aj ja tresknúť jedno kafčo
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Vcera som citala nejaky pripspevok od nicku rastik dilinko, nedavno od nicku ruzove prasiatko,dnes zase nejaky novacik s nickom oblaciksmradu...
Kde chodia niektori ludia na tie nicky?

Skoda, ze nechodia na stretka, xi
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ari, pár krát som nahlásila trápne nicky a ešte trápnejšie témy od nich,aby sa to zmazalo, bohužial,nič...tak sa nečuduj, že si tu šantia.....
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch



ako tohto maďarského Cigána doručím Slotovi?
1 0
mpatrac mpatrac

mpatrac je offline (nepripojený) mpatrac

arizona Pozri príspevok
Vcera som citala nejaky pripspevok od nicku rastik dilinko, nedavno od nicku ruzove prasiatko,dnes zase nejaky novacik s nickom oblaciksmradu...
Kde chodia niektori ludia na tie nicky?

Skoda, ze nechodia na stretka, xi

Len aby na stretku potom nebol blízko teba .
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
mpatrac Pozri príspevok
Len aby na stretku potom nebol blízko teba .
..

..myslíš, že by si trúfol?..tu sa dosť rýchlo pozná, kto a ako dlho tu asi vydrží, podľa toho, čo zadá do témy, ako reaguje na odpovede,ako sa vyjadruje,dokonca aj ako dáva ypsilony-teda či nešetrí..tu prezrádzajú písmenká strašne veľa,ako si si už iste všimol/la...


/hneď ma napadlo/
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Martasch Pozri príspevok


ako tohto maďarského Cigána doručím Slotovi?
ten lakatoš ešte žije?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mne by zajímalo kde soudruzi z NDR udelali chybu.

0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
dnes rano som si precital tento clanok pozrel aj tie domace videa, isto ste to zaregistrovali viaceri o tomto probleme v malackach, ale po tychto videach mi je uplne na zvracanie z tohto slovenskeho stat!! ako je mozne ze slusny clovek nespravi nic s tymi ciganskymi sviniami?? to naozaj chcu zodpovedni ludia aby tu bol kazdy mesiac nejaky HARMAN??? to ze tam bol Lipsic a ze tam nainstalovali kamery je sice pekne ale co to pomoze tomu cloveku? tych ciernych prizivnikov by mal niekto odpratat natrvalo! a ked pisem odpratat nemyslim prestahovat!
ked nieto poukazuje na cigansky problem hned je rasista , fuj je mi na grc z tohto celeho

prikladam link :

http://spravy.pravda.sk/v-malackach-..._sk_domace_p12
Naposledy upravil video1983 : 24.06.11 at 17:35 Dôvod: chyba
1 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

pepsikova Pozri príspevok
..

..myslíš, že by si trúfol?..tu sa dosť rýchlo pozná, kto a ako dlho tu asi vydrží, podľa toho, čo zadá do témy, ako reaguje na odpovede,ako sa vyjadruje,dokonca aj ako dáva ypsilony-teda či nešetrí..tu prezrádzajú písmenká strašne veľa,ako si si už iste všimol/la...


/hneď ma napadlo/


že keď chcem do kávy 3 lyžičky cukru , mám si doniesť ???
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

srska Pozri príspevok
ten lakatoš ešte žije?
A prečo by zámočník nežil ??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať