Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

anmary Pozri príspevok
Vidím, že všetci myslíte v týchto horúčavách pozitívne a ani neviete ako ma tým "štvete". Mňa totiž asi niekto uriekol.
Začalo sa to tým, že sa nám pri vytúženej ceste do ZOO pokazilo auto. Oprava nás vyšla asi na toľko, ako keby sme si na celý rok adoptovali slona.
Keď bolo auto v servise, z nudy sme si požičali od svokry kosačku aby sme si pokosili kúsok pridelenej zelene pri činžiaku. Čo čert nechcel, manžel ani nezačal kosiť a zhorel motor. Samozrejme hneď bolo treba kupovať novú.
Keď sme si po 2 týždňoch doviezli auto zo servisu, chcela som sa mu odvďačiť aspoň tým že ho pekne povysávam. Podarilo sa mi povysávať len polovicu - zhorel motor na vysávači.
Akoby toho bolo málo v piatok som dala po príchode z práce prať prádlo a asi po hodine som zistila, že mi nehreje vodu a program je stále na začiatku - rupla špirála.
No a vrchol bol, keď sme sa v nedeľu po obede vrátili z výletu. Išla som z chladničky vytiahnuť mäso na grilovanie a v chladničke TEPLO.
Už som sa bála manželovi aj povedať, že niečo nefunguje. Ešte že má tento týždeň dovolenku a môže privítať opravárov.
Kamarátka mi povedala, že keď takéto niečo začne tak sa musí po... 6 vecí. Máme za sebou 5, takže čakám čo bude to /dúfam/ posledné.
Ak Ťa to Anmary poteší i mne sa darilo podobne, začalo to sobotňajšou pokutou, ako som už spomínala vyššie, nedeľa ako tak ušla - bola som v práci. V pondelok som sa dohodla s kolegyňou, že oddídem skôr a prekvapím manžela s ďeťmi. Osprchovala som sa rýchlo, obliekla do ľahkých bledomodrých šiat a napadlo ma, že v chladničke mám ešte pohár s čučoriedkami a ako som chcela v rýchlosti vypiť šťavu z pohára nešťastne som ho prevrhla na tie šaty , nasledovalo umývanie podlahy, pranie šiat a sprchovamie. Otvorila som skriňu, že čo si oblečiem?! a tam výstroj ako na lyžiarsky zájazd alebo na jesenné zbieranie húb do lesa. Zvolila som teda radšej tú jesennú kolekciu. A tak vtých dlhých rifliach a triku s dlhým rukávom som vyšla von a tam ma ovalilo 34 stupňov . Kým som sadla do auta tieklo zo mňa ako z vodovodu. Zapla som klimatizáciu naplno, cesta ubiehala až po Gänsendorf, kde som sa rozhodla natankovať (pretože doma ma predsa len poznajú a mohla by som sa im zdať uletená) . Natankovala som a chcela som odísť, ale auto nemalo ani len snahu naštartovať. A tak som tam ďalšiu hodinu a pol stepovala a čakala na manžela. Ten prišiel aj so synom a samozrejme nemal v aute autosedačku (pretože bola v mojom) a hneď na hraniciach vyrukovali naňho s pokutou.
Dnes, keďže auto je objednané do servisu som ho chcela povysávať, ale po prečítaní tvojho príspevku som zvolila plán B - vyložila som si nôžky a urobila som si obľúbený letný kokteil, napokon si ho zaslúžim.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anmary Pozri príspevok
No, s "vypršanou zárukou" mám doma už iba manžela. Že by......?!
Ten súhlas znamená ,že som na tom rovnako,nie že mu prajem niečo zlé,naopak ,niekto musí behať po tých opravovniach,takže nech sa mu darí aj takému pozáručnému, ale správne dozretému.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Tak včera som písala čo ma potešilo, že som našla mačiatko. A dnes bohužial musím napísať opak: Robím si kľudne DPH a vtom zazvoní susedin syn, že nech volám požiarnikov, že si dal zohriať olej na hranolky a že naň zabudol a horí mu tam. Takže sme mali dym po celom baráku, našťastie to dobre dopadlo, ale ja som hneď začala rozmýšľať, že čo ak by sme vyhoreli ako by som tov ysvetlila daňovým úradom.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
mriezka Pozri príspevok
Ďalšia ochrana je soľ. Chytíš soľničku, resp. dáš deťom a posolíš im chrbty (tým slimákom). Slimáky sa roztečú. Podobne funguje cement, ale v tomto prípade, strvdnú. Existujú ešte granule proti slimákom. Ak sa slimák dotkne tejto modrej granulky, umrie. Tiež sa ním zvyknú obsypať miesta, kde má zákaz.
tato tema o slimakoch patri medzi moje najoblubenejsie i ked sa tu viem tak dobre zasmiat beriem ohlad na vsetkych trpitelov tychto
slimakov potvorských. tri korunky na hlave moje meno nehraje.
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Syn bol na výlete so starkou a vyjadril sa, že som mu vôbec nechýbala...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Patrícia5 Pozri príspevok
Syn bol na výlete so starkou a vyjadril sa, že som mu vôbec nechýbala...
Neber si to osobne.... Možno iba tým chcel vyjadriť, že mu so starkou bolo veľmi dobre.......
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Čo ma rozčúlilo? Od pondelka sa s naším dodávateľom - sesterskou zahraničnou spol. dohadujeme, koľko tovaru nám majú poslať, lebo ani my, ani oni nemajú dostatok miesta na sklade. Dnes sa to celkom dobre vyostrilo, kolegyňka v zahraničí už bola zúfalá, lebo druhý kamión sa nakladal, ktorý sme nechceli.
Ale nakoniec sme sa dohodli a ona celá šťastná týmto vývojom ma pozvala na kávu, hoci je málo pravdepodobné, že sa vôbec niekedy stretneme. A to človeka poteší, nie?!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vypisuj cestovný príkaz na ZPC.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tweety Pozri príspevok
Vypisuj cestovný príkaz na ZPC.
Jedine ak si to zaplatím so svojho vrecka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Veď ťa predsa pozvala, nie?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Áno, ale iba že bude platiť kávu.
0 0
simona28 simona28

simona28 je offline (nepripojený) simona28

Dnes ma potešilo, že i napriek tomu, že som dnes bola v práci akosi nesústredená a mala som spomalené reakcie podstate sa nečudujem už 3 dni spím len max.4 hodiny, že budem mať 2 dni dovolenky a na sociálnej poisťovni bez problémov dali zoznam poistencov a pomohli vyriešiť problém z neprihláseným dohodárom, no čo ma pred hodinou nepotešilo je, že zomrel môj dedko.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Sima, úprimnú sústrasť.....
0 0
simona28 simona28

simona28 je offline (nepripojený) simona28

Ďakujem všetkým

Dnes ma rozčúlil môj ujo a teta, ktorí už rozdelejú majetok podľa ich úvah
dúfam len ,že otca z toho neporazí
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Veď to je na dnešnej dobe zlé (možno v každej dobe žijú takí ľudia), že každý vidí vo všetkom len peniaze. Proste žiadne city, emócie, len peniaze...
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Preto Ťa úplne chápem, Simona, a cítim s Tebou, lebo pred troma mesiacmi som zažila niečo podobné...
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

Čo ma dnes rozčúlilo? Pred pár minútami telefonát s pracovníčkou Sociálnej poisťovne. Problém bol v tom, že zamestnanec, ktorý je dlhodobo na PN mi oznámil, že mu za predošlý mesiac neboli vyplatené nemocenské dávky. Tak som zavolala do SP na odd. nemocenských dávok, no a tam vraj neevidujú prechodku PN. Tak som zavolala na podateľňu, kde je """veľmi milá a neskutočne rýchla žienka""" (tie úvodzovky sú tam oprávnene), ktorá sa mi nevie pozrieť na prijatú poštu, ktorú evidujú. A možno ani tzv. registratúra pre ňu nič neznamená?! Podotýkam, že všetky písomnosti do SP nosím buď osobne alebo posielam doporučene poštou a ešte aj podľa zákona spravujem registratúru vo firme, kde evidujem úplne všetko. Asi by poniektorým zamestnancom v štátnych organizáciach, česť vínimkam, nezaškodilo trošku praxe v súkromnej sfére, aby už konečne zistili, ako sme doslova šikanovaní a neustále zavaľovaní kvantom laistrov. No, tým, že som to napísala, som sa trošku ako ja hovorím zošórovala, t.j. ukľudnila, idem si urobiť kafčo a hŕ sa na výplaty. Prejem všetkým pekný slnečný deň, a aby nám všetko už iba tešilo.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
YVETTE Pozri príspevok
Čo ma dnes rozčúlilo? Pred pár minútami telefonát s pracovníčkou Sociálnej poisťovne. Problém bol v tom, že zamestnanec, ktorý je dlhodobo na PN mi oznámil, že mu za predošlý mesiac neboli vyplatené nemocenské dávky. Tak som zavolala do SP na odd. nemocenských dávok, no a tam vraj neevidujú prechodku PN. Tak som zavolala na podateľňu, kde je """veľmi milá a neskutočne rýchla žienka""" (tie úvodzovky sú tam oprávnene), ktorá sa mi nevie pozrieť na prijatú poštu, ktorú evidujú. A možno ani tzv. registratúra pre ňu nič neznamená?! Podotýkam, že všetky písomnosti do SP nosím buď osobne alebo posielam doporučene poštou a ešte aj podľa zákona spravujem registratúru vo firme, kde evidujem úplne všetko. Asi by poniektorým zamestnancom v štátnych organizáciach, česť vínimkam, nezaškodilo trošku praxe v súkromnej sfére, aby už konečne zistili, ako sme doslova šikanovaní a neustále zavaľovaní kvantom laistrov. No, tým, že som to napísala, som sa trošku ako ja hovorím zošórovala, t.j. ukľudnila, idem si urobiť kafčo a hŕ sa na výplaty. Prejem všetkým pekný slnečný deň, a aby nám všetko už iba tešilo.
No v košickej pobočke SP sa to stáva bežne - najlepšie je dokument odniesť priamo babe, ktorá má v kompetencii tvoju firmu, a samozrejme nechať si prevzatie potvrdiť.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

mňa dnes potešil prístup istého nemenovaného operátora, ktorý mi telefonicky oznámil, že mi odpúšťa zmluvnú pokutu v plnej výške. A to som ešte nestihla napísať srdcervúci list s o žiadosťou o odpustenie respektíve zmiernenie pokuty.
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

ajobs Pozri príspevok
No v košickej pobočke SP sa to stáva bežne - najlepšie je dokument odniesť priamo babe, ktorá má v kompetencii tvoju firmu, a samozrejme nechať si prevzatie potvrdiť.
To máš pravdu, väčšinou nosievam osobne, ale bohužiaľ vtedy som mala dosť veľkú časovú tieseň, tak som to poslala poštou. A zaujímavé na tom všetkom je to, že asi pol hodinkou po mojom telefonáte, mi volala žienka z nemocenského, že všetky ostatné tlačivá, ktoré boli poslané spolu v prechodkou majú a že je možné, že to pripojili k nejakému inému tlačivu. Možno asi netriedia poštu podľa jednotlivých oddelení. Idem tam zajtra osobne a už sa na to veľmi teším.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať