Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Liptáčik Pozri príspevok
Moji zlatí, ani som netušila, koľko spriaznených duší. Ale musím priznať, nasmiala som sa dopopukuPresviedčam sama seba, že som s výberom multifokálov urobila dobre a dúfam, že to v budúcnosti neoľutujem.
no možno oľutuješ, čo nevieš, že na starosť sa zrak vracia ale fakt, mojej mame sa vrátil zrak keď mala asi 70 rokov...lenže vtedy neboli počítače, len robota vo vinici a na poli.... no ja si radšej počkám pár rôčkov, však ten čas letí , už mám okuliare pohodené všade ako voľakedy babka stará
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ibaka Pozri príspevok
Tento môj príbeh sa hodí skôr do témy perly našich mužov, ale nedá mi dať to sem lebo sa tu hovorí o okuliaroch.Tiež nosím jedny, zatial mi stačia, ale občas sa mi uvolní taký malý šróbik na ráme , mám na to malý skrutkovačík, ktorým to dotiahnem a je pokoj. Mám veľmi poriadkumilovnú manželku a keď neviem niečo nájsť, vyhovorím sa na ňu, že len upratuje a ja potom pátram po svojich veciach. Jedného večera odišla za svojou kamarátkou na pokec- vraj na chvílu , bol som teda sám doma. Mal som uvolnený ten šróbik na okuliaroch tak som sa rozhodol že ho dotiahmen. Zložil som okuliare z očí, do pravej ruky som chytil skrutkovačik. Ale slabo som videl (samozrejme bez okuliarov) rozhodol som sa že potrebujem okuliare, ináč to nedotiahnem. Tak som hľadal okuliare, ktoré som držal v ruke, v druhej šrobováčik a chodil som po byte nmožno desať minút ako bez duše a nadával na manželku- zase upratovala a okuliare mi niekde schovala!!!!! No musím to spraviť bez okuliarov - vtedy som zistil že ich držím v ruke. Doteraz som sa nepriznal.
Šroubovala som aj ja, ale len dovtedy, kým ma neprešla trpezlivosť - teraz hneď na nových zašroubujem a pridám kvapku sekundového lepidla - okuliare sú už dávno pre moje oči nepoužiteľné(slabé) ale šroubik drží.

Ja mám pre istotu troje...aby som ich nemusela prezvoniť...ale aj tak, niekedy je mi to "houby" platné, ak bríle sú doma a ja buď niekde na úrade , kde ani nevidím kde sa mám podpísať alebo nakupujem ...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Eulalia Pozri príspevok
Dievčatá, záleží skutočne na tom, kde v akej predajni si dáte tie okuliariky spraviť. Ja som mala prvé multifokály brúsené v optike z nemeckého polotovaru a mala som presne tieto isté problémy. Na PC a na čítanie som síce videla dobre, dokonca sa v nich dalo aj šoférovať, ale inak som ich nosila zásadne na hlave, lebo na schodoch by som mala určite parádny "sexuálny zážitok". Je pravda, že stáli cca polovicu toho, čo stoja bežne multifokály. Ale neoplatilo sa. Po 2-3 rokoch bolo treba zmeniť dioptrie a vybrala som si nejaké špeciálne sklá so širokým uhlom a sú dokonca aj stmievacie pri slnku. Za tieto som zaplatila 3x toľko ako za prvé, ale už viac ako rok ich dávam z očí dole, len keď idem spať. Nemám žiadne problémy a slúžia mi skutočne vynikajúco. Sú to hriešne ceny za nezbytnú vec, ale v tomto prípade si hovorím, že som spravila dobre. Dokonca som si vôbec nepotrebovala na ne zvykať.
Držím palce, aby Vám tie Vaše slúžili rovnako dobre.
Toto je skutočne pravda a to aj pri bežných -ových alebo +ových .Skutočne záleží na šikovnosti optika ako zameria oči a vybrúsi sklo. Ja mám rovnakými dioptriami dvoje okuliare, boli robené v dvoch rôznych optikách ale aj výsledok je rozdielný - mám pocit pri ich nosení, ako keby bol rozdiel až 0,75 dioptrie.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

cactus Pozri príspevok
on sa pravdepodobne vytešuje, že to takto dopadlo...???, že akože ho treba ľutovať...???
...ľutovať...chlapa, však nech sa len vytešuje, ja už nejakú tú "búdu" na neho nachystám a bude to mať aj s úrokami...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Šroubovala som aj ja, ale len dovtedy, kým ma neprešla trpezlivosť - teraz hneď na nových zašroubujem a pridám kvapku sekundového lepidla - okuliare sú už dávno pre moje oči nepoužiteľné(slabé) ale šroubik drží.

Ja mám pre istotu troje...aby som ich nemusela prezvoniť...ale aj tak, niekedy je mi to "houby" platné, ak bríle sú doma a ja buď niekde na úrade , kde ani nevidím kde sa mám podpísať alebo nakupujem ...
dobre vedieť
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Včera som už nestihla, tak dnes ....

Potešila ma nádherná orchidea od manžela.

Slávnostnou večerou spojenou s posedením pri vínku sme oslávili porcelánové výročie svadby. Len kalendár a naše deti mi pripomínajú, že už prešlo 20. rokov; mne to pripadá akoby predvčerom.
Bol to pekný večer a tešila som sa, že aj po tých nieeekoooľkych rokoch sme si takí blízki ako v začiatkoch.
Výročie si pripomíname každý rok, nestalo sa, žeby manžel zabudol na kvetinky, ale teraz také okrúhle ma akosi viac "dostalo".
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

azla Pozri príspevok
Včera som už nestihla, tak dnes ....

Potešila ma nádherná orchidea od manžela.

Slávnostnou večerou spojenou s posedením pri vínku sme oslávili porcelánové výročie svadby. Len kalendár a naše deti mi pripomínajú, že už prešlo 20. rokov; mne to pripadá akoby predvčerom.
Bol to pekný večer a tešila som sa, že aj po tých nieeekoooľkych rokoch sme si takí blízki ako v začiatkoch.
Výročie si pripomíname každý rok, nestalo sa, žeby manžel zabudol na kvetinky, ale teraz také okrúhle ma akosi viac "dostalo".
Krásne. Tak gratulujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

azla Pozri príspevok
Včera som už nestihla, tak dnes ....

Potešila ma nádherná orchidea od manžela.

Slávnostnou večerou spojenou s posedením pri vínku sme oslávili porcelánové výročie svadby. Len kalendár a naše deti mi pripomínajú, že už prešlo 20. rokov; mne to pripadá akoby predvčerom.
Bol to pekný večer a tešila som sa, že aj po tých nieeekoooľkych rokoch sme si takí blízki ako v začiatkoch.
Výročie si pripomíname každý rok, nestalo sa, žeby manžel zabudol na kvetinky, ale teraz také okrúhle ma akosi viac "dostalo".
To je super, že máš také pocity....to sa často nestretne v dnešnej dobe, máte naozaj veľké šťastie. Gratulujem k výročiu
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Stále nám niekto berie zo schránky reklamné letáky.... A to som si namýšlala, že roznášačovi na nás nikdy nevyjde, ale.... Išli sme von, leták bol v schránke, vracali sme sa a leták nikde.... Niekto asi potrebuje do zberu....
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

ZuzanaP Pozri príspevok
Stále nám niekto berie zo schránky reklamné letáky.... A to som si namýšlala, že roznášačovi na nás nikdy nevyjde, ale.... Išli sme von, leták bol v schránke, vracali sme sa a leták nikde.... Niekto asi potrebuje do zberu....
keby mi niekto takto pravidelne kradol reklamne letaky zo schranky, tak to by ma len potesilo
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
robin78 Pozri príspevok
keby mi niekto takto pravidelne kradol reklamne letaky zo schranky, tak to by ma len potesilo

a ja si ich zasa rada prečítam
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Budeme mať nové občianské preukazy - čo všetko by mali obsahovať bez príplatku -
napr. krvnú skupinu určite

http://www.sme.sk/c/3912205/Od-jula-...obcianske.html
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

robin78 Pozri príspevok
keby mi niekto takto pravidelne kradol reklamne letaky zo schranky, tak to by ma len potesilo
Tak mňa by rozčúlilo, keby mi niekto čokoľvek zobral z mojej schránky. Reklamné letáky tiež nemusím, ale kde máš istotu, že ten "vyvolený" si zoberie len reklamné letáky a ostatnú poštu ti pekne vráti naspäť?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
abel Pozri príspevok
Tak mňa by rozčúlilo, keby mi niekto čokoľvek zobral z mojej schránky. Reklamné letáky tiež nemusím, ale kde máš istotu, že ten "vyvolený" si zoberie len reklamné letáky a ostatnú poštu ti pekne vráti naspäť?

Trefa....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Liptáčik Pozri príspevok
Moji zlatí, ani som netušila, koľko spriaznených duší. Ale musím priznať, nasmiala som sa dopopukuPresviedčam sama seba, že som s výberom multifokálov urobila dobre a dúfam, že to v budúcnosti neoľutujem.
Liptáčik , nemala by si ich začať volať multifekále ????????


Odkaz pre Elenku a Evku -už som sa dávno tak nezasmiala , naposledy na hornom susedovi,alebo žeby na dolnom ?
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
abel Pozri príspevok
Tak mňa by rozčúlilo, keby mi niekto čokoľvek zobral z mojej schránky. Reklamné letáky tiež nemusím, ale kde máš istotu, že ten "vyvolený" si zoberie len reklamné letáky a ostatnú poštu ti pekne vráti naspäť?
Mne tak zamestnanec BVS vybral letáky zo schránky, medzi ktorými bola aj pošta /účty/ a hodil mi ich za bránu /do dvora/ kde mám psov. Urobil to len preto, aby som si hneď všimla jeho kartičku na nahlásenie stavu vodomeru. A ja mám dosť veľkú schránku /všetko by sa tam bez problémov zmestilo/
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Práve mi volala vnučenka, že je prijatá na 8-ročné gymnázium. Veľmi bola vytešená a ja ani nehovorím.j
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nedávno som písala dopyt na drsr, odpoveď mi prišla a dnes dokonca druhýkrát, lebo mali nejakú poruchu v prijímaní a posielaní mailov
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Triedna učiteľka mojej dcéry. Niekto v ich triede poškodil dvere, žiaci však vedia kto, aj to oznámili, avšak triedna uplatňuje "kolektívnu" vinu - všetci musia zaplatiť. Ak nezaplatí, nedostane moja dcéra vysvedčenie. Mám dojem, že pani učiteľke asi musím vysvetliť, ako sa riešia škody a aj to, aby nevyvíjala takýmto spôsobom nátlak na rodičov a žiakov ("Nedostaneš vysvedčenie!!!"). Neviem isto, ale mám dojem, že vysvedčenie na konci školského roku je povinná žiakovi dať.
0 0
ncc ncc

ncc je offline (nepripojený) ncc

Dnes ma rozčúlila návšteva DÚ v BA. DP typ A som podala vytlačené s počítača s programu čo bol ponúkaný bezplatne na porade Kros. Z dôvodu , že jedna kolonka je o cca 3mm širšia mi pani na DÚ oznámila, že mi zašle 1000,-Sk pokutu. A čerešnička na torte bola keď pani prstom ukázala na daňový základ a zatvárila sa, že s takého platu si to môžem dovoliť. (pozn. príjem som mala za 1 -10 a k tomu odstupné za 22 rokov zamestnania a každú korunu som si poctivo odmakala/ asi ju naštvalo, že som mala plat vyšší ako ona lebo medzi rečou povedala, že keby mi zavolala tak by sa tlačivo len vymenilo ale keď mi poslala výzvu písomne tak musí byť pokuta. Daň. nedoplatok som mala 1250,--Sk tak sa jej to zdalo asi málo. Zhodou náhod práve táto pani mi v marci preberala DP a pozerala ho či je všetko správne.
Tak vám želám, aby ste podobný stres nezažili.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať