Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ncc Pozri príspevok
Dnes ma rozčúlila návšteva DÚ v BA. DP typ A som podala vytlačené s počítača s programu čo bol ponúkaný bezplatne na porade Kros. Z dôvodu , že jedna kolonka je o cca 3mm širšia mi pani na DÚ oznámila, že mi zašle 1000,-Sk pokutu. A čerešnička na torte bola keď pani prstom ukázala na daňový základ a zatvárila sa, že s takého platu si to môžem dovoliť. (pozn. príjem som mala za 1 -10 a k tomu odstupné za 22 rokov zamestnania a každú korunu som si poctivo odmakala/ asi ju naštvalo, že som mala plat vyšší ako ona lebo medzi rečou povedala, že keby mi zavolala tak by sa tlačivo len vymenilo ale keď mi poslala výzvu písomne tak musí byť pokuta. Daň. nedoplatok som mala 1250,--Sk tak sa jej to zdalo asi málo. Zhodou náhod práve táto pani mi v marci preberala DP a pozerala ho či je všetko správne.
Tak vám želám, aby ste podobný stres nezažili.
Ak naparí pokutu, odvolal by som sa. Podľa mňa ňou uvedená "závada" nie je na pokutu.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

ncc Pozri príspevok
Dnes ma rozčúlila návšteva DÚ v BA. DP typ A som podala vytlačené s počítača s programu čo bol ponúkaný bezplatne na porade Kros. Z dôvodu , že jedna kolonka je o cca 3mm širšia mi pani na DÚ oznámila, že mi zašle 1000,-Sk pokutu. A čerešnička na torte bola keď pani prstom ukázala na daňový základ a zatvárila sa, že s takého platu si to môžem dovoliť. (pozn. príjem som mala za 1 -10 a k tomu odstupné za 22 rokov zamestnania a každú korunu som si poctivo odmakala/ asi ju naštvalo, že som mala plat vyšší ako ona lebo medzi rečou povedala, že keby mi zavolala tak by sa tlačivo len vymenilo ale keď mi poslala výzvu písomne tak musí byť pokuta. Daň. nedoplatok som mala 1250,--Sk tak sa jej to zdalo asi málo. Zhodou náhod práve táto pani mi v marci preberala DP a pozerala ho či je všetko správne.
Tak vám želám, aby ste podobný stres nezažili.
... a čo mali technické kreslenie... a kôtovanie na tabulky nepotrebovala...
To už naozaj nemajú čo robiť, len aby premeriavali kolonky???
To teda som veľmi zvedavá na to zdôvodnenie...
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

... a bodaj by aj ich tlačivá a hlásenia boli vždy rovnaké s rovnakým rozložením predtlačených riadkov ... nie raz sa mi stalo, že napr. štvrťročné hlásenie k ZČ na jednom tlačive začína 0,5 cm od vrchu papiera a iné dobrý 1 cm aj kúsok ... a keďže mi Alfa umožňuje tlačiť do originálnych tlačív (čo aj plne využívam), v takomto prípade mám dve možnosti ... buď ich zbytočne a pracne prepisujem ručne a zbytočne sa mi zvyšuje riziko omylu, alebo tlačím celé tlačivo aj s predtlačou a míňam si toner o 106. A onedlho, keď zasa zmenia 1-2 riadky v DP, budú opäť tie haldy starých tlačív vyhadzovať ... to vedia tiež pekne šetriť tie ťažko nazbierané peniaze daňových poplatníkov
Môj názor ... pokiaľ má tlačivo z Kros-u, na ktorom si podávala DP, čiarový kód, nemôže ho Daňový úrad považovať za nepodané, a teda nemôže to byť dôvodom k pokute.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Vnučka prijatá na 8-ročné gymnázium veľmi ma to potešilo, vnuk zlatá medaila v behu na I. mestskej olympiáde a k tomu kopec darčekov. Vytešení sme tiež boli obaja. Jeho prvá cesta viedla ku mne takže boli aj šťastia.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

smith Pozri príspevok
Ak naparí pokutu, odvolal by som sa. Podľa mňa ňou uvedená "závada" nie je na pokutu.
A ten list, ktorým naparí pokutu, by som zaslala do firmy Kros, a požadovala od nich, aby, ak tlačivo skutočne nie je správne, znášali pokutu oni, a ak tlačivo správne je, tak by som priložila ich vyjadrenie k odvolaniu voči pokute.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Melnick Pozri príspevok

Odkaz pre Elenku a Evku -už som sa dávno tak nezasmiala , naposledy na hornom susedovi,alebo žeby na dolnom ?
Majka, to asi preto, že máme absťák a už je to rok!!!!!!!!!
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

abel Pozri príspevok
Ja som aj nosila pôvodne okuliare na retiazke na krku a vždy som vedela, kde sú. Potom som to ale zrušila (bohužiaľ) a teraz sa občas pristihnem, ako sa pri hľadaní okuliarov zvláštne obchytkávam a neznalý situácie si môže myslieť, že som úchylná.
Keď si predstavím troje okuliare na krku, asi by som o chviľu začala chodiť štvornožky. Ale možno sa to dá vyrovnať slnečnými okuliarmi vo vlasoch
Elenka, o nosenie okuliarov na retiazke som sa pokúsila len raz a rýchlo som to po pár hodinách vzdala. Keď som si sadala k stolu, vždy som s nimi buchla o hranu a keď som ich mala doma, tak som na nich mala okamžite celý jedálny lístok
Klopem na drevo, ale ja si tieto neviem vynachváliť. Aj keď som pri platení účtu skoro skolabovala. Za tie okuliare by bola dovolenka v Stredomorí na 2 týždne pomaly aj "all inclusive".
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

misoft Pozri príspevok
Triedna učiteľka mojej dcéry. Niekto v ich triede poškodil dvere, žiaci však vedia kto, aj to oznámili, avšak triedna uplatňuje "kolektívnu" vinu - všetci musia zaplatiť. Ak nezaplatí, nedostane moja dcéra vysvedčenie.
To by som sa smiechu nezdržal a ani p... učiteľka , ak by som jej to musel vysvetľovať.
Misoft prever a zabehni na kus reči.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

ncc Pozri príspevok
Dnes ma rozčúlila návšteva DÚ v BA. DP typ A som podala vytlačené s počítača s programu čo bol ponúkaný bezplatne na porade Kros. Z dôvodu , že jedna kolonka je o cca 3mm širšia mi pani na DÚ oznámila, že mi zašle 1000,-Sk pokutu. A čerešnička na torte bola keď pani prstom ukázala na daňový základ a zatvárila sa, že s takého platu si to môžem dovoliť. (pozn. príjem som mala za 1 -10 a k tomu odstupné za 22 rokov zamestnania a každú korunu som si poctivo odmakala/ asi ju naštvalo, že som mala plat vyšší ako ona lebo medzi rečou povedala, že keby mi zavolala tak by sa tlačivo len vymenilo ale keď mi poslala výzvu písomne tak musí byť pokuta. Daň. nedoplatok som mala 1250,--Sk tak sa jej to zdalo asi málo. Zhodou náhod práve táto pani mi v marci preberala DP a pozerala ho či je všetko správne.
Tak vám želám, aby ste podobný stres nezažili.
Ja som Výsledovky a Súvahy vytláčala z programu MRP (ruka v sadre). Teraz sa mi ozávajú DÚ, pretože riadky v tlačivách z MRP nesúhlasia s riadkami výkazov. MRP má viac riadkov. Všetko som prepísala ručne a odniesla na DÚ. Pracovníčky boli "normálne", nemôžem sa na ne sťažovať. Akurát jedna mi doporučila, že tieto tlačítvá sa dajú vypísať a vytlačiť aj na ich stránke a tieto vždy berú. Poznamenala, že v príprade daňových priznaní z programov niekedy vzniká rozdiel len cca 3 mm a už sú prblémy so skenovaním. Vtedy ich pracovníčky m ô ž u vyhodnotiť ako n e p o d a n é D P a podľa toho aj určiť ich postih. Čiže je to len o prístupe pracovníkom k nám.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

.....naštvalo... rozhodne naštvalo....

nemám rada soboty v práci...vždy je toho veľa..ALE DNES!

už sme tu mali 4 opitých ľudí....že ich to bavííí...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ibaka Pozri príspevok
Tento môj príbeh sa hodí skôr do témy perly našich mužov, ale nedá mi dať to sem lebo sa tu hovorí o okuliaroch.Tiež nosím jedny, zatial mi stačia, ale občas sa mi uvolní taký malý šróbik na ráme , mám na to malý skrutkovačík, ktorým to dotiahnem a je pokoj. Mám veľmi poriadkumilovnú manželku a keď neviem niečo nájsť, vyhovorím sa na ňu, že len upratuje a ja potom pátram po svojich veciach. Jedného večera odišla za svojou kamarátkou na pokec- vraj na chvílu , bol som teda sám doma. Mal som uvolnený ten šróbik na okuliaroch tak som sa rozhodol že ho dotiahmen. Zložil som okuliare z očí, do pravej ruky som chytil skrutkovačik. Ale slabo som videl (samozrejme bez okuliarov) rozhodol som sa že potrebujem okuliare, ináč to nedotiahnem. Tak som hľadal okuliare, ktoré som držal v ruke, v druhej šrobováčik a chodil som po byte nmožno desať minút ako bez duše a nadával na manželku- zase upratovala a okuliare mi niekde schovala!!!!! No musím to spraviť bez okuliarov - vtedy som zistil že ich držím v ruke. Doteraz som sa nepriznal.
Ja sa pridám tiež , som večným hľadačom okuliarov . Nosím ich na retiazke , súhlasím s Euláliou a jej jedálnym lístkom , možno aj nahradia "podbradník" , ale často krát sa mi stáva , že hľadám okuliare , behám po firme hľadám , hľadám .....kolegovia sa ma pýtajú , čo stále hľadáš .....moja odpoveď ..do čerta , neviem kde som si položila zasa tie nešťastné okuliare ........"však ich máš na hlave "

Ďalej to už nebudem komentovať .
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ja som dnes celá vytešená. Včera sme mali stetnutie zo školy po
... piatich rokoch /ale ten čas rýchlo letí/. Z 33 nás došlo 25. Aké krásne bolo spomínať na mladé časy.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Uvidis, ako sa bude dobre spominat po 40-tich rokoch. Teraz este stale mate mlade casy, ale potom budu naozaj uz spomienky.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

durisovad Pozri príspevok
Uvidis, ako sa bude dobre spominat po 40-tich rokoch. Teraz este stale mate mlade casy, ale potom budu naozaj uz spomienky.
Daška, ale ktovie, po koľkých rokoch to bolo skutočne. Tuta napísala, že to bolo po .....piatich rokoch. Možno tým chcela niečo naznačiť
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No, aj to je mozne. Moj otec maval stretavku vzdy po roku. Ako osemdesiatnikov sa ich zislo len osem, ostatni boli uz na pravde bozej.
0 0
valunka00 valunka00

valunka00 je offline (nepripojený) valunka00

Všetko najlepšie všetkým oslávencom prajem - a to aj preto lebo medzi nich patrí aj moja sestra.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Eulalia Pozri príspevok
Daška, ale ktovie, po koľkých rokoch to bolo skutočne. Tuta napísala, že to bolo po .....piatich rokoch. Možno tým chcela niečo naznačiť
Ale nie dievčatá bolo to po dviadsiatich piatich. Len si to nechceme pripustiť, že je to už toľko. Veď sa nám zdalo, že sme sa rozišli len pred chvíľkou.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Toto je vyhoda stretnuti, ze sa nikto necitime staro. Vidime sa navzajom tak, ako ked sme mali 19.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
durisovad Pozri príspevok
Toto je vyhoda stretnuti, ze sa nikto necitime staro. Vidime sa navzajom tak, ako ked sme mali 19.
No, ja by som povedala pravý opak. Že práve na tých stretnutiach vidíme na ostatných to, čo si neuvedomujeme na sebe. Že ten čas skrátka nezastavíš... Ale patrí to k životu a stále viac budeme radi, že sme sa vôbec stretli.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To by som sa smiechu nezdržal a ani p... učiteľka , ak by som jej to musel vysvetľovať.
Misoft prever a zabehni na kus reči.
Ka Mil
Vtip je v tom, že tej dobe, keď došlo k tomuto poškodeniu dverí, moja dcéra bola doma chorá, takže to nemohla urobiť. A ja predsa nebudem platiť za druhého. Mimochodom: školy si neustále vyberajú nejaké poplatky a platby v rámci školy od rodičov. Ak je známy vinník, tak nech platí rodič vinníka, ak nie, škola má na to predsa fondy. A toto nie je prvý prípad. Už raz som to vysvetlil tejto p. učiteľke pred ich riaditeľkou a uspel som. Preto stále tvrdím - pokiaľ to moja dcéra neurobila - nezaplatím - aj keby sa na hlavu postavili a ušami odrážali od zeme . A to vysvedčenie dostane tak, či tak - sú aj iné páky ako ich donútiť, aby ho vydali.
Naposledy upravil misoft : 08.06.08 at 00:53
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať