Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

wagner Pozri príspevok
Neviem o tom, že by musel zamestnávateľ poukazovať mzdy na účet. Iba pokiaľ to máte v pracovnom poriadku, že výplatný termín je 12 dňa v mesiaci a mzda sa poukazuje na účet zamestnanca. Inak môže s Vami šéf zatočiť a budete každému toho 12 v mesiaci vyplácať peniaze na ruku ako sa to robilo kedysi. A tiež pokiaľ to nemáte v pracovnom poriadku, že keď je toho 12 v sobotu alebo v nedeľu, tak splatnosť výplaty je v pracovný deň pred tým, tak Vám ju môže dať až v pondelok 13. A nič s tým nenarobíte. Inak má čas Vám výplatu vyplatiť do konca mesiaca za mesiac uplynulý a zase Vás dobehne. Nezabúdajte že: 1. šéf má vždy pravdu
2. keď šéf nemá pravdu, platí bod 1.
Súhlasím, ale keď pôjde pracovníčka pre výplaty do banky, musí šéf zabezpečiť plnú ochranu peňazí aj pracovníčky
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Jara Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za blahoželanie. Som rada, že prežívam tieto dni tak krásne a aj Vám prajem, aby ste sa tak cítili. Dnes je 13. ale netreba to brať tragicky. Každý deň je taký, ako si ho urobíme. Veľa šťastia.
no neviem neviem, ráno v zamestnaní hučal hodinu požiarny hlásič a nie a nie ho vypnúť, pri zaslaní objednávky nešiel fax a do tretice??? Žeby som začala veriť na pitok 13teho?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Neviem, či je aj na iných miestach taký veľký "fučindol" ako u nás, ale mám "veľkú radosť", že nám zo strechy padajú veľké kusy polystyrénu. Majstri "A je to", čo nám zateplujú dom ho nanosili na strechu zrejme v domnení, že nezafúka. Okrem toho, že majú postarané o piatkové popoludnie, aby to dali do poriadku, tak si hádam aj zarobili, pretože sa to takmer všetko polámalo .
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Včera som oberal čerešne. Vždy keď ich oberám, spomeniem si na môjho malého kamaráta Vincka. Keď som chodil do materskej školy, sedeli sme spolu za jedným stolom. Nebol veľký jedák, pani učiteľky ho vždy kárali že málo papá ale pamätám ako sme vystrájali, keď sme šli jesť. Najviac sme sa smiali z buchiet, dávali sme im mená a strašne sme sa smiali. Ja som ich ale zjedol a on nie. Jedného dňa mi rodičia povedali: tak Vincko už do škôlky nepríde. Na moju otázku prečo, mi povedali že zomrel, lebo sa najedol čerešní a zapil ich vodou, to sa vraj nesmie. Odvtedy vždy keď oberám čerešne si spomeniem na môjho malého kamaráta zo škôlky a už je to skoro 50 rokov.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Veľmi ma dnes potešilo, že superstretkári sa vrátili v pohode domov a rada čítam príspevky v téme superstretko a na druhej strane mi je ľúto, že som sa nemohla zúčastniť a tešiť s nimi, pretože musím ležať s penicilínom.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
ALDA Pozri príspevok
Veľmi ma dnes potešilo, že superstretkári sa vrátili v pohode domov a rada čítam príspevky v téme superstretko a na druhej strane mi je ľúto, že som sa nemohla zúčastniť a tešiť s nimi, pretože musím ležať s penicilínom.
Heli aj nám je ľúto, že si nebola a že ťa stále morí nejaká pliaga... nečkalo sa ti? Lebo sme ťa spomínali..aj neviem už kto ukazoval tvoju malú vnučku v mobile. Chýbala si nám...ale verím, že budúce stretko už budeš s nami. Daj sa skoro do poriadku.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
DanielaSĽ Pozri príspevok
Heli aj nám je ľúto, že si nebola a že ťa stále morí nejaká pliaga... nečkalo sa ti? Lebo sme ťa spomínali..aj neviem už kto ukazoval tvoju malú vnučku v mobile. Chýbala si nám...ale verím, že budúce stretko už budeš s nami. Daj sa skoro do poriadku.
Dani veru, veru, už to trvá dlho. Čkalo sa mi, ale ani nevieš, že som bola aj v telefonickom spojení cez Andreja. Bolo vám tam veru veselo.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Mám za sebou krásny víkend, plný pohody, oddychu a teraz musím riešiť jedného SZČO. Podniká v oblasti stolárstva a podarilo sa mu získať lukratívnu zákazku, ktorá ho však donúti stať sa platcom DPH... Je z toho nešťastný....
0 0
Ajulka33 Ajulka33

Ajulka33 je offline (nepripojený) Ajulka33

Zistila som, že v pracovnej zmluve nemáme presne stanovený termín výplaty. Máme tam uvedený §129 zákonníka práce. Takže nám vlastne výplatu môže poukázať na účet aj v deň výplaty. Lenže z jeho strany išlo vlastne o to, že sa mu nechcelo podpisovať. Teraz nám chce ukázať, že on je šéf a že nám to aj tak zráta. Veď on nie je odkázaný čakať na výplatný termín. A nevadí mu ani to, že baby chodia po peniaze vyplácané v hotovosti pešo.
0 0
Ajulka33 Ajulka33

Ajulka33 je offline (nepripojený) Ajulka33

Chcela by som sa spýtať, či má nejaká Poraďáčka takú skúsenosť so zamestnávateľom (teraz myslím účtovníčku alebo ekonómku), že je núti robiť ešte aj čašníčku? Ak je nejaká firemná akcia tak nás všetky bez opýtania šéf zadelí na čašnícke práce spojené s umývaním riadu a to niekedy až do polnoci a bez vyplatenia odmeny alebo nadčasu.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Ajulka33 Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, či má nejaká Poraďáčka takú skúsenosť so zamestnávateľom (teraz myslím účtovníčku alebo ekonómku), že je núti robiť ešte aj čašníčku? Ak je nejaká firemná akcia tak nás všetky bez opýtania šéf zadelí na čašnícke práce spojené s umývaním riadu a to niekedy až do polnoci a bez vyplatenia odmeny alebo nadčasu.
Ked sa mi niečo nepáči, tak sa väčšinou ozvem.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Mňa dnes ráno mierne znechutila cesta do práce; vracala som sa z víkendu, ktorý som veľmi príjemnem strávila doma na Orave do práce do Bratislavy a, stará dobrá klasika, 3 havárky za sebou na diaľnici za Trnavou, všade zápchy, uzatvorená diaľnica..veď to mnohí poznáte.. No zároveň ako som sa viezla v kolóne a počúvala rádio, podarilo sa mi vyhrať lístky na festival, tak to ma moooooc potešilo

Pekný slnečný deň všetkým vám želám
0 0
Ajulka33 Ajulka33

Ajulka33 je offline (nepripojený) Ajulka33

Lenže u nás sa jedna ozvala (bola síce v skúšobnej dobe) a dostala okamžite výpoveď. Dokonca to bol povedať mzdárke osobne, aby sme to všetky počuli a aby sme sa neodvážili protestovať. Musím podotknúť, že je to človek, ktorý si ženy neváži, ak nie je podľa neho tak kričí a v tom prípade je mu jedno s kým.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Dnes som utekala na poštu pre doporučenú zásielku adresovanú synovi.Keďže je v zahraničí, tak som bola zvedavá, čo to môže byť. Pri okienku som na obálke zbadala Home credit a mala som dosť. Zase ma dostali ako vlani.Znovu poslali platobnú kartu i ked som im volala, že si neželám aby to posielal.
Toľko drzosti majú títo ľudia, že to nemá páru. Najťaž si človek požičia od nich niečo, čo trojnásobne vráti / to môj syn / a oni nedajú pokoj s tými zásielkami a ešte doporučene.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
adi11 Pozri príspevok
Dnes som utekala na poštu pre doporučenú zásielku adresovanú synovi.Keďže je v zahraničí, tak som bola zvedavá, čo to môže byť. Pri okienku som na obálke zbadala Home credit a mala som dosť. Zase ma dostali ako vlani.Znovu poslali platobnú kartu i ked som im volala, že si neželám aby to posielal.
Toľko drzosti majú títo ľudia, že to nemá páru. Najťaž si človek požičia od nich niečo, čo trojnásobne vráti / to môj syn / a oni nedajú pokoj s tými zásielkami a ešte doporučene.

My sme im zaslali doporučene list, že si neželáme prevydávanie kreditnej karty. Uvidíme, či to bude mať úspech
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

misoft Pozri príspevok
Triedna učiteľka mojej dcéry. Niekto v ich triede poškodil dvere, žiaci však vedia kto, aj to oznámili, avšak triedna uplatňuje "kolektívnu" vinu - všetci musia zaplatiť. Ak nezaplatí, nedostane moja dcéra vysvedčenie. Mám dojem, že pani učiteľke asi musím vysvetliť, ako sa riešia škody a aj to, aby nevyvíjala takýmto spôsobom nátlak na rodičov a žiakov ("Nedostaneš vysvedčenie!!!"). Neviem isto, ale mám dojem, že vysvedčenie na konci školského roku je povinná žiakovi dať.
Môj syn sa tiež "dostal do klubu" žiakov, ktorým bolo povedané, že nedostanú vysvedčenie , pokiaľ nezaplatia (všetci chlapci školy) po 150 Sk za zničené toalety v škole. Bolo povedané, že je to za dva roky, no a on tam chodí 1. rok . Je síce možnosť ísť do školy a vysvetliť si to. Ale keďže si nechcem kaziť náladu, tak budem považovať tých 150 Sk za sponzorský dar aj keď v princípe ide o niečo iné. A okrem toho tam bude chodiť ešte tri roky.........
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Ajulka33 Pozri príspevok
Lenže u nás sa jedna ozvala (bola síce v skúšobnej dobe) a dostala okamžite výpoveď. Dokonca to bol povedať mzdárke osobne, aby sme to všetky počuli a aby sme sa neodvážili protestovať. Musím podotknúť, že je to človek, ktorý si ženy neváži, ak nie je podľa neho tak kričí a v tom prípade je mu jedno s kým.
Ako to tak citam, mozem byt rada, ze mam sefa v pohode a da sa povedat,ze sa mozem vyjadrit ako to citim, sef -nesef, ked mam pravdu ja, sklopi usi a uzna si chybu.Aj ked ma obcas dost sialene napady a mne ostava rozum stat. Asi by som drezuru a nevazenie si ako mas ty nezniesla, no bohuzial je doba,ze si ,co sa tyka zamestnanie,nie je moc z coho vyberat.Drzim palce,aby si to tam v zdravi prezila.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Dnes som si prezeral fotky malých detí v inej téme o bábätkách, no nádhera, pre mňa sú detičky privilegovanou vrstvou. Ale práve vo včerajších aj dnešných správach som počúval o týraní dvojičiek v Čechách, o znásilnenom a zavraždenom chlapčekovi naším občanom, o dávnejšej vrazde tiež malého dieťaťa u nás, dnes týranie a vražda detí v austrálii. A to nehovorím o starších prípadoch v belgicku, rakúsku atd atd....Čo sa to deje? Som nie nahnevaný ale zhrozený- čo sú to za ľudia čo dokážu ublížiť dieťaťu? Myslím že je potrebné zvýšiť opatrnosť a dávať pozor na každý krok našich detí. Čo ma ale najviac zaráža, v mnohých prípadoch ubližovali deťom rodičia alebo blízki príbuzní detí- tak tu mi rozum prestáva pracovať, nechápem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ibaka Pozri príspevok
Dnes som si prezeral fotky malých detí v inej téme o bábätkách, no nádhera, pre mňa sú detičky privilegovanou vrstvou. Ale práve vo včerajších aj dnešných správach som počúval o týraní dvojičiek v Čechách, o znásilnenom a zavraždenom chlapčekovi naším občanom, o dávnejšej vrazde tiež malého dieťaťa u nás, dnes týranie a vražda detí v austrálii. A to nehovorím o starších prípadoch v belgicku, rakúsku atd atd....Čo sa to deje? Som nie nahnevaný ale zhrozený- čo sú to za ľudia čo dokážu ublížiť dieťaťu? Myslím že je potrebné zvýšiť opatrnosť a dávať pozor na každý krok našich detí. Čo ma ale najviac zaráža, v mnohých prípadoch ubližovali deťom rodičia alebo blízki príbuzní detí- tak tu mi rozum prestáva pracovať, nechápem.
Väčšinou deťom ubližujú tí najbližší ľudia. Deti im bezvýhradne dôverujú a preto im aj uveria, že to tak musí byť, aj keď sa im správanie toho dospelého nepáči. (Minule dávali v televízii spoveď dievčaťa, ktoré zneužíval vlastný otec. Hovorila, že otec jej vždy hovoril, že on ju musí pripraviť do života, že to tak robia všetci dobrí oteckovia.) Že to nie je správne, prídu na to, až keď sú staršie. A vtedy je už neskoro, lebo sú tým poznačené na celý život. Každého takéhoto človeka by som dala vykastrovať. A nemožno sa čudovať, že sa čím ďalej tým viac dejú takéto veci okolo nás. Spoločnosť začína považovať sexuálne úchylky za bežnú vec. Vždy treba pomenovať všetky úchylky, či je to homosexualita, pedofília, sadizmus... a netváriť sa, že je to normálne. Rozdiel treba vidieť len v tom, či správanie takéhoto človeka ubližuje iným. Ak nie, nechajme ho tak, ak áno, treba mu zabrániť v jeho konaní a hlavne, veľmi účinne. Pokiaľ spoločnosť bude považovať to čo sa vymyká prírode za normálne (Pomaly tí normálni ľudia nebudú normálni.), tak sa môže svet prevrátiť na ruby.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Čo k tomu dodať? V prípade pedofílie som jednoznačne za trest smrti. Pokiaľ sa raz nejaký jedinec dotkne dieťaťa, treba sa ho zbaviť ako hnisavého vredu. Kašlem na reči rôznych kvázi odborníkov sexuológov, ktorí sa vo väčšine prípadov takýchto sviniarov zastávajú s tým, že sú to chudáci chorí jedinci. Nemám osobne nič proti rôznym sexuálnym orientáciám ani praktikám, pokiaľ sa to týka dospelých ľudí. Ale čo sa týka detí, pripadá mi trest smrti ešte veľmi humánne riešenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať