Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Hej je to sila - ale nech to bolo akokoľvek, držme palčeky chlapčekovi - aby neboli žiadne vnútorné zranenia a bol v poriadku. Rodičia sa budú zodpovedať jednak pred sebou a určite aj pred zákonom.
Bodaj by bolo takýchto prípadov čo najmenej a najlepšie žiadne.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Veru, nesúďme. Poznám prípad, keď bola mama s dieťaťom v kuchyni, chystala mu jesť a dieťa, cca 3 ročné, vypadlo z okna. Zafungoval zázrak, bolo to 6. poschodie, ale na oknách pod nimi boli sušiaky na prádlo, tie stlmili pád, tak to boli modriny, vytknutý členok...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Gabi03 Pozri príspevok
Tiež mi to pripadá nezodpovedné. Ale nesúďme, pretože nepoznáme vôbec okolnosti.
Keď som mala 2 roky, moja mama išla vešať prádlo. Keď otvárala balkón, okno na kuchyni nebolo dobre privreté a otvorilo sa. Ja som bola pravdaže hneď hore. Našťastie sa mama pre čosi vrátila do kuchyne. Keď ma zbadala, tak ma len chytila za nohy a nebola ma ani schopná zložiť z toho okna, čo sa tak zľakla. (Vraj som už ležala prehnutá cez brucho viac von ako vnútri ). Keby sa nebola vrátila, bola by som dolu.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
JAJA11 Pozri príspevok
Keď som mala 2 roky, moja mama išla vešať prádlo. Keď otvárala balkón, okno na kuchyni nebolo dobre privreté a otvorilo sa. Ja som bola pravdaže hneď hore. Našťastie sa mama pre čosi vrátila do kuchyne. Keď ma zbadala, tak ma len chytila za nohy a nebola ma ani schopná zložiť z toho okna, čo sa tak zľakla. (Vraj som už ležala prehnutá cez brucho viac von ako vnútri ). Keby sa nebola vrátila, bola by som dolu.
Veru, tiež som mala šťastie a tušenie pri tých mojich chlapcoch, že sa im nič vážnejšie nestalo a to som dávala pozor ako orlica.
Naposledy upravil ALDA : 19.08.08 at 11:21
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

JAJA11 Pozri príspevok
Keď som mala 2 roky, moja mama išla vešať prádlo. Keď otvárala balkón, okno na kuchyni nebolo dobre privreté a otvorilo sa. Ja som bola pravdaže hneď hore. Našťastie sa mama pre čosi vrátila do kuchyne. Keď ma zbadala, tak ma len chytila za nohy a nebola ma ani schopná zložiť z toho okna, čo sa tak zľakla. (Vraj som už ležala prehnutá cez brucho viac von ako vnútri ). Keby sa nebola vrátila, bola by som dolu.
Opatrnosti nikdy nie je dosť... ale nech nikto nehovorí ....ja by som to nemohla, ...mne by sa to nemohlo stať...

...niečo podobné sa stalo aj mne so synom, ... a nemyslím si, že som nezodpovedná mama ...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Máme známych a majú 5 ročného chlapčeka. Je to poriadny výmyselník, môžem povedať, že som také dieťa ešte ani nevidela. Raz ho dala mamina večer spať(majú rodinný dom) a keď zaspal ,išla dolu do obývačky pozerať TV. Zrazu jej niekto zvoní a oznamuje:"Pani máte malé dieťa na streche domu!" Skoro dostala infarkt. Malý si popodkladal veci pod strešné okno. Otvoril ho a v noci vyliezol na strechu. Všetko skončilo našťastie dobre.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tiež ma pri tomto neštastí napadlo , že nikdy nehovor nikdy .........tiež som si o sebe hovorila , že som zodpovedná mama , aj som sa tak cítila a bola som veľmi opatrná a prísna na seba a deti pri ich výchove . Oči som mala všade ....hmm ,to som si myslela ja ,do určitej chvíle , aj to muselo prejsť pár rokov ,aby som sa to od mojich už dospelých detí dozvedela .......
bývali sme v 12.poschodovom paneláku , kde sa moje všetky 3 deti narodili . My sme bývali na prvom poschodí a tak som mala z balkóna vždy moje deti pod dohľadom , kedykoľvek ......hmm to som si myslela ja , aká výhoda je bývať na prvom poschodí .

Jedného dňa cca. 2-3 roky nazad , tak pri posedení v rodinom kruhu s deťmi a spomínaní na ich detstvo zrazu počujem :

ty Kačena pamätáš sa na to , keď sme vyliezli hore na dvanáste poschodie na strechu paneláku a po ležiačky sme pozerali z výšky na ľudí ......vtedy sa nám zdalo ,že taký drobný človiečik z hora .....taký drobný ...ukazoval rukou .

Neviete si predstaviť , ako som sa v tej chvíli cítila , zimomriavky po tele a slzy v očiach , musela som sa ešte raz spýtať .....že ,aby mi zopakovali , odkiaľ sa pozerali na ľudí .....neverila som tomu , že moje deti toto spravili a ako sa tam vlastne dostali , keď vždy bol vstup na strechu zatvorený .
A kde som bola v tej chvíli ja ? No bola som doma , ale v živote by ma nenapadlo , že moje všetky 3 deti vylezú aj s kamarátmi na strechu 12.poschodového paneláku .
Ale , pri uvedomení si možného neštastia , im veru ani nebolo do smiechu .

A mňa pri pomyslení na to, ešte dnes striasa .
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Nedávno bola na porade debata o doprave a dopravných nehodách. Včera som dostala mail s takýmto odkazom. Šokujúce, smutné.... mali by si to pozrieť všetci "cestní frajeri"

http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Zita5 Pozri príspevok
Tiež ma pri tomto neštastí napadlo , že nikdy nehovor nikdy .........tiež som si o sebe hovorila , že som zodpovedná mama , aj som sa tak cítila a bola som veľmi opatrná a prísna na seba a deti pri ich výchove . Oči som mala všade ....hmm ,to som si myslela ja ,do určitej chvíle , aj to muselo prejsť pár rokov ,aby som sa to od mojich už dospelých detí dozvedela .......
bývali sme v 12.poschodovom paneláku , kde sa moje všetky 3 deti narodili . My sme bývali na prvom poschodí a tak som mala z balkóna vždy moje deti pod dohľadom , kedykoľvek ......hmm to som si myslela ja , aká výhoda je bývať na prvom poschodí .

Jedného dňa cca. 2-3 roky nazad , tak pri posedení v rodinom kruhu s deťmi a spomínaní na ich detstvo zrazu počujem :

ty Kačena pamätáš sa na to , keď sme vyliezli hore na dvanáste poschodie na strechu paneláku a po ležiačky sme pozerali z výšky na ľudí ......vtedy sa nám zdalo ,že taký drobný človiečik z hora .....taký drobný ...ukazoval rukou .

Neviete si predstaviť , ako som sa v tej chvíli cítila , zimomriavky po tele a slzy v očiach , musela som sa ešte raz spýtať .....že ,aby mi zopakovali , odkiaľ sa pozerali na ľudí .....neverila som tomu , že moje deti toto spravili a ako sa tam vlastne dostali , keď vždy bol vstup na strechu zatvorený .
A kde som bola v tej chvíli ja ? No bola som doma , ale v živote by ma nenapadlo , že moje všetky 3 deti vylezú aj s kamarátmi na strechu 12.poschodového paneláku .
Ale , pri uvedomení si možného neštastia , im veru ani nebolo do smiechu .

A mňa pri pomyslení na to, ešte dnes striasa .
Zitka, moja mamina vždy zozelenie, keď jej rozprávame s dosť veľkým odstupom času, čo sme robili. Ja som bola také zlo, kde sa robilo zle, tam som nesmela chýbať, či som mala 5 rokov, či 10, či 20. Po tridsiatke som sa ukľudnila. Konečne.
Rodičia boli neustále na koberčeku, a súdružka vždy hovorila, že nevie, čo so mnou má robiť. "Pozrite sa samé jednotky, a to jej mám dať trojku zo správania? Čokoľvek mohli so mnou robiť, proste nemali šancu. Huncútstvo bolo vo mne.

Aj ja môžem strážiť akokoľvek deti, mám kopec trikov na výchovu, ale nie vždy sa dajú ustrážiť. Neraz ma klepe od strachu, keď si predstavím, čo sa daným činom mohlo stať.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dav Pozri príspevok
Veru, nesúďme...
Poznám prípad, keď matka posadila malého (1,5) na nočník a staršiemu (3,5) povedala, aby som od neho nepohol, kým sa nevykaká, šla do kuchyne chystať papkať. Medzitým v izbičke začala horieť zástrčka, ale starší sedel ako prikovaný, veď dostal príkaz...
Nebyť toho, že sa otec nečakane vrátil z práce (nešiel autobus) a kútikom oka cez sklenú výplň dverí sa mu zazdalo, že je tam akosi tmavo, neviem, ako by to skončilo.

PS: autobus nešiel kvôli snehovej kalamite, bolo 12.1.1987.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Mňa by zaujímalo, ako ráta RZZP VŠZP. Dostali sme list, v ktorom nám oznamujú výsledok RZ za rok 2007 a "obtiahli" nás o cca 6400. Už min. rok nám to nesedelo, lebo tam boli staré resty a teraz znova. Pekne-krásne poobede tam idem a nech mi to vysvetlia.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Nezvyčajne dlhý denný výpis z účtu - 134 platieb!!!! = riadkov som od 10.00 nahrávala a teraz náhodou vymazala. Môžem to znovu nahrávať.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dnes mi urobil veľkú radosť človek,ktorého poznám len z Porady a veru,veľmi dlho sa mi nestalo,aby mi cudzí človek urobil radosť len tak.

Ďakujem ti, Bastian, za krásnu hudbu, za čas, ktorý si venoval výberu, napaľovaniu a poslal si mi krásne španielske rytmy až domov...pre Teba..
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Tak sa mi zdá, že to som píslala ja, veď toto isté sa stalo mne, po rokoch mi deti rozprávali ako pozerali zo strechy 12-poschodového paneláka...... Ešte teraz mi behajú zimomriavky....
Deti potrebujú vyššiu ochranu, ako sú ich mamy. Ešte šťastie, že takú majú.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

neviem či si robí niekto srandu, alebo len skúša ako dať jednotlivé príspevky do tmy a na svetlo
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

pepsikova Pozri príspevok
Dnes mi urobil veľkú radosť človek,ktorého poznám len z Porady a veru,veľmi dlho sa mi nestalo,aby mi cudzí človek urobil radosť len tak.

Ďakujem ti, Bastian, za krásnu hudbu, za čas, ktorý si venoval výberu, napaľovaniu a poslal si mi krásne španielske rytmy až domov...pre Teba..
Aj ja ďakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dnes som videla takýto prepočet, škoda len, že to nie je pravda:

1 Sk = 30,1260 €


pekne v tabuľke a orámované!!
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Rozalka Pozri príspevok
Dnes som videla takýto prepočet, škoda len, že to nie je pravda:

1 Sk = 30,1260 €

pekne v tabuľke a orámované!!

hmm... možno predbehli dobu......
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Podarilo sa mi pomýliť v rozpočte ponukovej ceny, čím vyšla celková suma nižšia o Sk 60000,--. Znížila som m3. Je mi hrozne, viem, že sa to napraví, ale nerada robím takéto chyby. Keby sme mali rozpočtára, bolo by to jednoduchšie. A pritom to aj šéf kontroloval.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzka 335 Pozri príspevok
Tak sa mi zdá, že to som píslala ja, veď toto isté sa stalo mne, po rokoch mi deti rozprávali ako pozerali zo strechy 12-poschodového paneláka...... Ešte teraz mi behajú zimomriavky....
Deti potrebujú vyššiu ochranu, ako sú ich mamy. Ešte šťastie, že takú majú.
Tak to je trefa Možno je takých prípadov aj viac .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať