Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
1Dara Pozri príspevok
pepsi, myslis, ze aj nam odpustia dane na 5 rokov ked pohrozime ze odideme zo SK?
..

..no ak do nás investujú tolko, čo do samsungu, myslím, že to nepredýchame a šlafí nás trak!...nie, mojík, nám neodpustia nič, my si predsa robíme na dôchodok-ako minule povedal No.1 v našej bukse...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...v rieke našli utopeného cigáňa, ruky a nohy mal zviazané reťazami...
..vyšetrujúci policajt pri obhliadke hovorí:..myslím, že tento prípad môžeme uzavrieť hneď!..
...ako to?..
...príčina smrti je viac než jasná...tento cigáň ukradol viac reťazí, než s kolkými vládal plávať...
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1Dara Pozri príspevok
pepsi, myslis, ze aj nam odpustia dane na 5 rokov ked pohrozime ze odideme zo SK?
....hm .........a keby Samsung odišiel za lacnejším ??????

To by bolo zasa iné pindanie .....či ......?

4 654 zamestnacov .....

...a hlavne na Západnom Slovensku ......nevraviac o tých ľuďoch z Východného , čo na týždňovky dochádzajú a za smiešne love drú ....a sú ale aspoň vďační .....

...kua , nevyhovieš slovákovi ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
...v rieke našli utopeného cigáňa, ruky a nohy mal zviazané reťazami...
..vyšetrujúci policajt pri obhliadke hovorí:..myslím, že tento prípad môžeme uzavrieť hneď!..
...ako to?..
...príčina smrti je viac než jasná...tento cigáň ukradol viac reťazí, než s kolkými vládal plávať...
....preboha ....a to sa kde stalo ...???????


...a potešilo , alebo rozčúlilo Ťa to .....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pozerám TV noviny: SAMSUNG chce odísť do Rumunska, alebo "vláda POSKYTNI ďalšie daňové prázdniny!" Tomu sa vraví vydieranie. Je až zarážajúce, čo si tie zahraničné firmy u nás dovoľujú - majú z výroby zisky, dostali daňové úľavy, zároveň zdierajú našich zamestnancov nízkymi mzdami a nedodržiavaním Zákonníka práce a ešte by chceli viac.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
....hm .........a keby Samsung odišiel za lacnejším ??????

To by bolo zasa iné pindanie .....či ......?

4 654 zamestnacov .....

...a hlavne na Západnom Slovensku ......nevraviac o tých ľuďoch z Východného , čo na týždňovky dochádzajú a za smiešne love drú ....a sú ale aspoň vďační .....

...kua , nevyhovieš slovákovi ...
..

..a myslíš ty, že tých 4654 zamestnancov tie eurky štátu nevráti?..veru vráti,ale z tých výplat nebudú žiť, len živoriť a korejec sa na nich nabalí a zoberie aj od štátu!......neviem, či ma to má tešiť, alebo dobre nas*ať...

...tých 4654 ľuďov zarobí v priemere 450€/mesačne, to je za mesiac 20 097300€...a korejec neplatí dane, ale ľudia hej..čo?..
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

buchač Pozri príspevok
....hm .........a keby Samsung odišiel za lacnejším ??????

To by bolo zasa iné pindanie .....či ......?

4 654 zamestnacov .....

...a hlavne na Západnom Slovensku ......nevraviac o tých ľuďoch z Východného , čo na týždňovky dochádzajú a za smiešne love drú ....a sú ale aspoň vďační .....

...kua , nevyhovieš slovákovi ...
ja som nepisala, ze chcem aby Samsung odisiel ... len sa zamyslam, ci by vlada pomohla aj domacim danovnikom ... hmm?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Po dlhom čase ma potešila Markíza.Riešia dalej tunelovanie Prešovskej nemocnice a vytiahli meno člena dozornej rady tunelujucej firmy.Znie Ján Uhliarik.To je ale prekvapenie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

1Dara
ja som nepisala, ze chcem aby Samsung odisiel ... len sa zamyslam, ci by vlada pomohla aj domacim danovnikom ... hmm?
.... si padla na hlavu? Veď ona tak rada pomáha - takými zákonmi, ktoré z nich vytiahnú viac a viac bubáčikov do "spoločnej" kasy (aby bolo na "nízke" platy poslancov).
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

misoft Pozri príspevok
.... si padla na hlavu? Veď ona tak rada pomáha - takými zákonmi, ktoré z nich vytiahnú viac a viac bubáčikov do "spoločnej" kasy (aby bolo na "nízke" platy poslancov).
keby len na nizke platy poslancov ale hlavne na "cinnost" politickych stran a zivotnu uroven ich niektorych clenov a ich rodinnych prislusnikov ... ked aj niekto je za znizenie prispevkov pre politicke strany tak, konkretne dnes, Fico na tlacovke, odporucal Matovicovi zobrat obciansky preukaz
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...som mrkla spod brýlkov do programu na dnes večer...a nič...neviete o nejakej stanici na digi, kde sa dá niečo kuknúť?..okrem AXN, Universal?...inak tuším nezaspím
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Tiež som názoru, že dotovať investorov je hlúposť. Nakoniec sama SaS mala tuším v programe, že to nechcú. A napriek tomu to vyzerá, že to robia.
.
Ale keď dvaja robia zdanlivo to isté, nemusí to byť skutočne to isté. A preto je dobré vedieť:
28mil. euro Samsungu sú odpustené dane. To ale znamená, že Samsung musí vytvoriť nejakú hodnotu. Musí vykázať zisk minimálne 28mil. euro, inak mu je odpustenie daní na nič.
Ak tu Samsung bude vyrábať a vyrábať zo ziskom, potrebuje na to zamestnancov. Ktorých musí platiť. A tí potom budú platiť dane z príjmov. Ktoré už oslobodené od dane nebudú. Pričom tie príjmy a teda ani dane by bez Samsungu neboli.
.
Nie je teda pravda, že by štát mohol dať tie peniaze rovno zamestnancom Samsungu. Pretože štát tie peniaze nemá, nebude ich dávať Samsungu. Tie prostriedky najprv musí Samsung vytvoriť. Štát sa proste vzdáva istej časti daňových príjmov výmenou za to, že príjmy bude mať nezanedbateľné množstvo zamestnancov Samsungu. Ktorí z príjmov budú platiť dane a budú nimi nakupovať aj na trhu na Slovensku.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
1Dara Pozri príspevok
keby len na nizke platy poslancov ale hlavne na "cinnost" politickych stran a zivotnu uroven ich niektorych clenov a ich rodinnych prislusnikov ... ked aj niekto je za znizenie prispevkov pre politicke strany tak, konkretne dnes, Fico na tlacovke, odporucal Matovicovi zobrat obciansky preukaz
..

..myslíš, že to by mohlo pomôcť?..ja sa pýtam skôr, prečo štát dotuje politické strany?...však členstvo je dobrovolné, tak nech si na seba zarobia...jakééé melóniky by sa ušetrili!!..
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pepsikova Pozri príspevok
..

..myslíš, že to by mohlo pomôcť?..ja sa pýtam skôr, prečo štát dotuje politické strany?...však členstvo je dobrovolné, tak nech si na seba zarobia...jakééé melóniky by sa ušetrili!!..
ja si tiez myslim ze politicke strany, cirkvi a vselijake ine spolky by mali "zit" z prispevkov svojich clenov - a aj tie prispevky by mali byt hradene len bankovym prevodom z uctov zalozenych u nas - aby sa dali jednotlivi darcovia identifikovat

.... ale to su len moje trapne uvahy
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
pepsi, no ved o to ide aj Igorovi ale uz to asi neschvalia kedze volebne zakony sa nemenia 5 mes pred volbamy
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Mna najviac zo svetkeho dnes vytocili dve veci:
1. Ak niekto povie, ze psy su tyrane, pretoze su v bytovkach. A my nie sme? Aj my sme boli pod holym nebom a dnes sme v getach!!!
2. Ak starej babe vadi, ze su psy po sidliskach /a zbieraju sa po nich h.../, ale ta stara baba bude vykrmovat hnusne macky aby tam chodili a sr....Toto uz nevadi, ze deti po tom sliapu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pepsikova Pozri príspevok
...a aha!...samsung u nás zostane!..no, za 30 melónov v eurkoch by som zostala aj ja!...
Vidíš už nám je to jasné kam a načo išiel náš milovaný kamoš Mihál. Predtým odrbával štát radami v malom keď je pri koryte odrbáva ho vo veľkom veď mi to zaplatíme, zdvihnú nám ceny v rámci prirodzených monopolov. Vieš si predstaviť aká je sk..... deformácia ak ja dokážem bez straty zaplatiť minimálnu mzdu a tí cudzí hajzli dostanú takú podporu že zopár omrviniek hodia zamestnancom (ktorí sa potom cítia ako králi) z toho obrovského koláča čo dostali z našich daní.
Naposledy upravil pavol54 : 15.11.11 at 20:29
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

video1983 Pozri príspevok
Tiež som názoru, že dotovať investorov je hlúposť. Nakoniec sama SaS mala tuším v programe, že to nechcú. A napriek tomu to vyzerá, že to robia.
.
Ale keď dvaja robia zdanlivo to isté, nemusí to byť skutočne to isté. A preto je dobré vedieť:
28mil. euro Samsungu sú odpustené dane. To ale znamená, že Samsung musí vytvoriť nejakú hodnotu. Musí vykázať zisk minimálne 28mil. euro, inak mu je odpustenie daní na nič.
Ak tu Samsung bude vyrábať a vyrábať zo ziskom, potrebuje na to zamestnancov. Ktorých musí platiť. A tí potom budú platiť dane z príjmov. Ktoré už oslobodené od dane nebudú. Pričom tie príjmy a teda ani dane by bez Samsungu neboli.
.
Nie je teda pravda, že by štát mohol dať tie peniaze rovno zamestnancom Samsungu. Pretože štát tie peniaze nemá, nebude ich dávať Samsungu. Tie prostriedky najprv musí Samsung vytvoriť. Štát sa proste vzdáva istej časti daňových príjmov výmenou za to, že príjmy bude mať nezanedbateľné množstvo zamestnancov Samsungu. Ktorí z príjmov budú platiť dane a budú nimi nakupovať aj na trhu na Slovensku.
prepáč ale podľa teba je to jedno či mu štát odpustí dane 1€, 1000€, 28 miliónov alebo 2800 miliónov. To si píš že on ten zisk vykáže aj keby ho mal previesť od sestry z iného štátu alebo premakaným vyžmýkaním pracovnej sily.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Po dlhom čase ma potešila Markíza.Riešia dalej tunelovanie Prešovskej nemocnice a vytiahli meno člena dozornej rady tunelujucej firmy.Znie Ján Uhliarik.To je ale prekvapenie.
...malý krtko je to len ....

Sú väčšie " zvery " , ktoré za pár rokov vyhĺbili oveľa väčší tunel ako ten od Bujanovského ......


...a pokračovať v " hlbení " sa bude pokračovať po voľbách , keď sa staronový predseda jednej funkcie dostane znova na ten svoj post ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Sú väčšie " zvery " , ktoré za pár rokov vyhĺbili oveľa väčší tunel ako ten od Bujanovského
Myslíš ten dvojposchodový s jedným vchodom a jedným východom?
...a pokračovať v " hlbení " sa bude pokračovať po voľbách , keď sa staronový predseda jednej funkcie dostane znova na ten svoj post ...
Buchy, keď sa dostane - predstav si ten tunel do Austrálie - bezvízový styk
Naposledy upravil misoft : 15.11.11 at 21:53
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať