Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pepsikova Pozri príspevok
..

..však môžeš, Staník, zorganizovať..pri nejakej kačičke posedím aj ja
tak ja neviem- kuknem niekde na zlave dňa niečo a kúpime 10 kuponov a hotovo..., vybavené...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

pepsikova Pozri príspevok
..

..Lui je zlatá...naozaj..poznám ju osobne...
Pepsi, viem, bola Ťa navštíviť i s krásnym hafom, s ktorým Tvoj Robin celkom fajno šantil... A i Teba poznám len takto z Porady, ale podľa Tvojich a Luj príspevkov som o Vás presvedčená, že ste zlaté, ale viete i vyceriť zúbky a natrčiť pazúriky - a to myslím len v dobrom oky ?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kava sa podava




a cajickarom dobry cajik

2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...Ďakujeme, tá kávička vypadá fajnovóóóó...
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Musel som vypnúť televízor-lebo akonáhle počujem kecať Mudr. Kollára- náhle mi nejako prišlo zle z neho a z tých jeho tupých blábolov...-on je iný vypatlanec...
Všetkých pacientov (zrejme z príjmu) začínajú zváža z celej Bratislavy do Vojenskej nemocnice na Patrónke, kde už vzniká chaos. (TB dnes na TA3.)
0 0
olemark olemark

olemark je offline (nepripojený) olemark

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Musel som vypnúť televízor-lebo akonáhle počujem kecať Mudr. Kollára- náhle mi nejako prišlo zle z neho a z tých jeho tupých blábolov...-on je iný vypatlanec...
Tiez nemusim Kollara a este po tom co som vyhrabal na nete, jeho oficialnu staznost napisanu pre FEMS (europska unia lekarov) http://www.fems.net/English/Pages/SlovakRep.aspx , ktora bola napisana 1.5.2010 kde sa stazuje na to, ako lekari pracuju vela nadcasov za malo penazi a odvolava sa na Ceskych doktorov, ze oni sa maju "lepsie"

V odpovedi prezidenta FEMS (pre Kollara) http://www.pdfdownload.org/pdf2html/...LOZ signed.pdf , ktora bola napisana 1.11.2011 su presne uvedene podmienky, ake maju lekari pozadovat od vlady SR. V poslednom bode je napisane, ze maju ziadat navysenie zakladneho platu o 1,5 az 3roj nasobok s platnostou najneskor do 1.1.2013.

Tzn. ze maju este rok a jeden mesiac cas, ale oni si to zrejme o rok posunuli
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

O čom vypovedajú všetky vyjadrenia k dnešnému ústrednému problému?
Že sa pod to podpísali všetky vlády od revolúcie, vrátane rozkrádania všetkého čo sa dalo a ešte dá.
Týka sa to každého z nás. Je to morálny problém. Nejde iba o lekárov.
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

toto ste citali?

Nátlak na lekárov, ktorí podali výpovede sa stupňuje do čoraz absurdnejších podôb. Útočia na doktorandov!!!


Ráno prišla správa o tom, že tým denným doktorandom - študentom, ktorí nestiahnu výpoveď v nemocnici bude zastavené štipendium na LF Univerzity Komenského v Bratislave.

Čo je veľmi zaujimavé, lebo: Vačšina z tých doktorandov, ktorí majú úväzok v nemocnici, ho má v rozsahu 2 hodiny týždenne.Asi sa to netýka doktorandov na teorií, ktorí žiadny úväzok s nemocnicou nemajú. Takisto sa to asi netýka doktorandov na klinikách, ktorí síce o úväzokv minulosti požiadali, ale ho doposiaľ nedostali s odôvodnením, že nemocnica nemá peniaze. Čo je lekárskej fakulte do toho, kde majú jej študenti úväzok a kde podali výpoveď? A s akou zámienkou by im zastavila štipendium?


Dnes pred koncom pracovnej doby prišlo rozhodnutie dekana, v ktorom oznamuje, že po dohode s riaditeľom Univerzitnej nemocnice Bratislava budú zvýšené doteraz uzatvorené úväzky pedagogických zamestnancov a doktorandov LF UK v UNB s účinnosťou od štvrtka - 1. 12. 2011. Profesorom, docentom, a asistentom na úväzok 1,0, doktorantom na úväzok 0,5.


Čo je veľmi zaujímavé, lebo: LFUK a UNB sú dva odlišne subjekty. Je neštandardné, že nadriadený svojim zamestnancom oznamuje navyšovanie úväzkov v inom subjekte a prikazuje im toto navýšenie prijať.

Takisto je veľmi zaujímavé, že doteraz oficiálne nikto nemohol mať spolu úväzok vačší ako 1. A už vôbec nie aby niekto s úväzkom 1 na LFUK mal aj úväzok 1 v UNB, čo je spolu 2.




zdroj: http://loz.sk/natlak-na-lekarov-ktor...na-doktorandov!!!

1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Čo je to dneska za deň?? Totálne som vygumovaná, všetko mi pripadá komplikované, ako keby som mala stavať atomovú elektráreň....
Už aby som bola doma!
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

katalóg Pozri príspevok
O čom vypovedajú všetky vyjadrenia k dnešnému ústrednému problému?
Že sa pod to podpísali všetky vlády od revolúcie, vrátane rozkrádania všetkého čo sa dalo a ešte dá.
Týka sa to každého z nás. Je to morálny problém. Nejde iba o lekárov.
ono sa nekradne,ono sa vsade drancuje od hora az nadol-jedne zlodejstva citam v celoplosnych denikov a potom som dnes otvoril okresne,tak sa safarilo na UVZ,okresny sef zaplatli 8 nasobne predrazene najomne za budovu ktora sa ani nevyuzivala,na ZUS ke este aj tam safarili, zaplatili obrovske peniaze za opravu kotla a to uplne vsade sa beztresne rozhadzuje vo velkom style-este aj mesto znovu nam dvihli nehorazne dan z najmu a poplatky za odpad,byvaly primator rozhajdakal peniaze,mestky kontrolor konstatoval spustu poruseni zakonov a nik sa neunuval podat trestne oznamenie-ale zvysovat dane a poplatky to ihned,firme dali kotolne ze bude lacnejsie kurenie a figa borova,zvysili aj to lebo mesto udajne im neschvalilo pozemky na teplovod,to iste mesto ktore im schvalilo prenajom kotolni na 50 rokov za smiesny najom z odovodnenim lacneho tepla pre obcanov,ktore aj tak nebude-uz nie zatvarat,lyncovat asi treba vsetkych ktory robia tie svinstva as tale su nenazrany-ako by bez restrikcii bolo financii,keby sa kradlo aspon o polovicu menej
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

mohol som mat 70 eur,ale kedze som nepodnikatel a nemozem vystavit fakturu na propagaciu sluzieb,budem mat figu
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tak toto je iná sila- aký je ten svet malý, veľmi blbá náhodička...


http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti...eho-dcera.html
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

trisestri Pozri príspevok
mohol som mat 70 eur,ale kedze som nepodnikatel a nemozem vystavit fakturu na propagaciu sluzieb,budem mat figu
nedá sa to nejako účtovne preprať cezo mňa...? a budeme mať po 35...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

AlaNR Pozri príspevok
Čo je to dneska za deň?? Totálne som vygumovaná, všetko mi pripadá komplikované, ako keby som mala stavať atomovú elektráreň....
Už aby som bola doma!
niežeby som bol taký múdry...ale minulý týždeň som čítal...

Si vyhoretá...

Asi syndrom vyhorenia máš...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

alaya1 Pozri príspevok
Po Fb koluje toto, tak som vam to skopirovala, neviem, ci ma to rozculilo, ci potesilo, .....je to proste des.

Odkaz lekárom:Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece, všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami? Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte. Veď nemáme platy ako v Nemecku. Poľnohospodár, odstav traktor na pole. Veď choroba ti nebude dovoľovať pracovať. A vôbec všetci. Nepracujme, pokiaľ sa nebudeme mať lepšie, resp. aspoň tak, ako v Nemecku. Alebo všetci máme nemecké platy, len lekári sú chudáci? Hanba každému jedn& eacute;mu, komu je málo pridať 300, -€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!"...
mne tiež prišiel, aj s kometárom odosielateľa, že s ním súhlasí, no ja teda veru nesúhlasím

zakúrim v kachlovej peci a chlieb si upečiem hoci aj pri sviečke, dám pozor aby som pri tom nepodpálila dom, ale keď vás od toho rozčuľovania chytí dajaký záchvat, veru vám nevyberiem ani žlčník, nie to ešte bypass urobím
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
1Dara Pozri príspevok
kava sa podava




a cajickarom dobry cajik

..

..kde som bola?..jaká špecikafa sa tu dávala!!!...aha, s čertami na lúke!..no, smola moja, zajtra si dám bacha, aby sa mi ušlo...(Darí, aj prezvoniť môžeš ku takej parádnej kafici
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
kukučka Pozri príspevok
mne tiež prišiel, aj s kometárom odosielateľa, že s ním súhlasí, no ja teda veru nesúhlasím

zakúrim v kachlovej peci a chlieb si upečiem hoci aj pri sviečke, dám pozor aby som pri tom nepodpálila dom, ale keď vás od toho rozčuľovania chytí dajaký záchvat, veru vám nevyberiem ani žlčník, nie to ešte bypass urobím
..

..ale mojík, žlčník ti urobí bársjaký vrátnik na družstve, no a bajpas taký kvalifikovanejší špitálsky vrátnik-čo má preukaz odbornej spôsobilosti..no...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pepsikova Pozri príspevok
..

..kde som bola?..jaká špecikafa sa tu dávala!!!...aha, s čertami na lúke!..no, smola moja, zajtra si dám bacha, aby sa mi ušlo...(Darí, aj prezvoniť môžeš ku takej parádnej kafici
pepsi, tak tato je len a len pre teba:



lebo zajtra sa k netu dostanem az vecer
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kukučka Pozri príspevok
mne tiež prišiel, aj s kometárom odosielateľa, že s ním súhlasí, no ja teda veru nesúhlasím

zakúrim v kachlovej peci a chlieb si upečiem hoci aj pri sviečke, dám pozor aby som pri tom nepodpálila dom, ale keď vás od toho rozčuľovania chytí dajaký záchvat, veru vám nevyberiem ani žlčník, nie to ešte bypass urobím
Mne neprisiel, pretoze na FB som bol naposledy asi v septembri, ale suhlasim s nim. Kazdeho, kto si mysli, ze problem sa vyriesi tym, ze "sa prida" lekaorm tolko, kolko pozaduju by som sa rad opytal:

Ked mate taku hrozu z toho, ze vas nebude mat kto osetrit a nebodj zomriete, tak kolko si myslite, ze by bolo este akceptovatelne lakarom platit a kolko uz nie?


Lebo to, ze toto je iba zaciatok je uplne iste. Ak by sme im aj zvysli o 700 - 800, ako ziadaju, tak jedine co to bude mat za nasledok je, ze zistia, ze mozu ucinne vydierat. To potom uvidite tie fofry.

Predpokladam, ze ak by sa tam stalo, tak o tri roky budeme zastavovat vsetky investicie do ciest a dialnic, lekari vtedy budu zarabat oficialne (mimo uplatkov) 4000. O pat rokov budeme musiet rezignovat na akykolvek (aj mizerne fungujuci) sudny system a dochodky klesnu na polovicu.

Vtedy lekari budu zarabat 6800 a vyhlasia strajk za zvysenie platov z jedineho dovodu a sice, ze "su nanahraditelni".

Aj potom sa budes bat, ze to nebude mat kto zoperovat zlcnik, ak sa im nevyhovie?

Apropos - vies preco odmietaju zvysenie o 300 EUR? Pretoze vzhladom k ich celkovemu prijmu (najma tomu, ktory maju z korupcie) ja to pre nich naozaj uplne zanedbatelna suma, ako keby tebe pridali 20 Eur, tak by si tiez povedala - to si mozete nechat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať