Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lenkak Pozri príspevok
pepsi, alaya1, moji chlapci boli maličký, jeden 2800gr, druhý 2650gr. To je strašný rozdiel proti 4,5kg. Ale je pravda, že keby som mala mlieka málo, alebo vôbec, tak by som aj ja prikrmovala, či sušeným, alebo polievkami. Pri staršom som umelé nikdy nepotrebovala, aj keď som mala mliečne krízy, zápalové stavy, rozchodili sme, len som musela častejšie prikladať, ale polievky som dávala po ukončenom 6mes, a teraz polievky zbožňuje. Ako 10mes mal 10kg, rok mal a už chodil a bolo po kilečkách. Neschudol, ale len rástol. Teraz je chudý. Do roka som mu ešte aj mrazila moje mlieko, veľa ho bolo, a robila z neho pudingy.
Je len niečo pre mňa nepochopiteľné, keď mamičky prikrmujú detičky aj keď majú dosť mlieka len kvôli svojmu pohodliu. Ja ešte aj odsávať musím, viac roboty, ešte aj pre iné detičky odložím, nedá mi to svedomie.
A tie reklamy na sušené mlieka, to je niečo hrozné, veď aj z tých reklám sú mamičky oblbnuté, darmo že malými písmenkami napíšu, že do 6mesiaca je najlepšie kojenie/dojčenie, ale výrazne označia, že pre kľudné noci a pod. A o výrobkoch aj pomlčím, to je kategória sama o sebe.
..

..lenka, moja mama kedysi povedala-čo ty budeš za matka, keď vlastné dieťa nenakŕmiš!..no, priznám, nikdy som nemala pocit menejcennej matky, to sa pri mojej povahe ani nedá,ale od jedu som nemohla umývať a vyvárať flašky...sklenky zostali na ocinka, ten vyvaril, prepláchol, nastaval do radu ako vojakov..no, vnútri duše som závidela,aj v nemocnici,starší dostali aj tam flašku, najmladšieho hada prikrmovala jedna pani, ledva som vyčkala, kedy pôjdeme domov, bol by zožral aj ju!..
...pokiaľ máš mliečko,je to dobre,ak sa aj ty zdravo stravuješ,hentie kupovance by som ani ja nedala..maminkine je maminkine..asi tak...
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

pepsikova Pozri príspevok
...všetci traja moji hadi boli od prvého momentu, ako sme prišli z pôrodnice, na plnotučnom mlieku...naozaj....každý z nich mal 4,5 kila čistej váhy po narodení...začínali sme s ryžovým vývarom a po troške mliečko, pekne z flašky...od 6 týždňa dostávali mrkvičkovú šťavu lyžičkou,postupne po 3 mesiacoch pudinček s ovsenných vločiek a mlieka, potom s benkom-takým tým fajn kakavkom z tuzexu...najstarší sa tuším v 4. či v 5 mesiaci napchal s mojím ockom segedínom a knedlou..skoro ma vtedy porazilo, ale nič sa nestalo...kuriatková polievka so zeleninou musela byť od 4. mesiacov každý deň, mali sme dokonca súkromnú dodávateľku zeleniny,slížiky vyrábala moja mama, zemiakové pyré minimálne obdeň...zjedli všetko, čo neuletelo z taniera, s každým, kto pri nich pohol pusou...lozili po štyroch od 5. mesiaca, chodili od 10, aj hovoriť začali veľmi skoro....prvé antibiotiká sme dostali tuším v 6. rokoch,(pľuvali tie pirule ako malé opice),okrem základných chorôb sme chorí nebývali...často som bola na nervy, keď ženy v robote mali óčeerku na nočné,ja nikdy, hadi prekypovali zdravím, no a to im aj zostalo...ešte poviem, večerníček bol o siedmej, o ôsmej spali ako polená, do rána do piatej, dostali flašku s kakavkom a spali do ôsmej...zavárala som tony ovocia vo výžive,kompotov do stoviek pohárov, uhorky-no, asi radšej nespomínam...kvasená kapusta bola miláčik tuším od pol druha roka...moja svokra vždy povedala- neboj sa, maximálne sa po*erie....nuž tak...
..a preto si myslím, že je to veľmi individuálne, ako si matka s dieťatkom nájdu spoločnú reč, tak isto s kojením, či prikrmovaním...ale keď dnes vidím tie prípravky pre kojencov a hlavne, pár krát sa mi dostalo "cti" ochutnať výživu, som rada, že teraz nemám malé dieťa...
Vidím, že máme deti asi rovnako staré. Ostatné rovnako asi všetko čo máš v texte. (Domáce veci, zavárané kvantá atď.) Len viem, že o niečo neskôr asi po Černobyle nastal zlom v prístupe k detskej výžive a poposúvali sa nástupy nektorých vecí. Priateľka mala dieťa...
Prvé antibiotiká po štyroch rokoch. Režim dieťaťa absolútne dodržiavaný. Ja to nespomínam preto, pretože by dieťatu nechutilo. Naopak. Len si myslím na základe neskorších skúseností, že to bolo vtedy proti prírode. Jednoducho zavčasu.
To si im dávala normálne kupované mlieko prosím ťa? Ak áno, tak odvaha.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Odkedy sa dnes dávajú deťom ovocné šťavy?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

katalóg Pozri príspevok
Odkedy sa dnes dávajú deťom ovocné šťavy?
viem, ze zelenove prikrmy a ovocne by sa pri umelo vyzivovanych mali davat od 4 mesiaca a pri kojenych od 6.mesiaca. Tak aj stavy, pokial nie su dosladzane cukrom. Ale mne ten drobec chcel vacsinou len cistu vodu alebo slaby caj...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
katalóg Pozri príspevok
Vidím, že máme deti asi rovnako staré. Ostatné rovnako asi všetko čo máš v texte. (Domáce veci, zavárané kvantá atď.) Len viem, že o niečo neskôr asi po Černobyle nastal zlom v prístupe k detskej výžive a poposúvali sa nástupy nektorých vecí. Priateľka mala dieťa...
Prvé antibiotiká po štyroch rokoch. Režim dieťaťa absolútne dodržiavaný. Ja to nespomínam preto, pretože by dieťatu nechutilo. Naopak. Len si myslím na základe neskorších skúseností, že to bolo vtedy proti prírode. Jednoducho zavčasu.
To si im dávala normálne kupované mlieko prosím ťa? Ak áno, tak odvaha.
..

...no kupované, plnotučné, v sáčku...neskôr bolo krabičkové, ale nejako im "šmudelo", nechceli...odvážna som bola,doktorka, pri ktorej som rodila mi povedala,že sáčkové je lepšie, ako sunar,lebo vraj od sunaru sú deti zbytočne tučné...no, na prvé narodky som ich vážila,mali tak +- 12 kilečiek...malí sloni!...ale také bábatkovské šunôčky a záhybčeky sme nikdy nemali..čo už, dávno to bolo...

...joj, a neberte si odo mňa príklad!..kedysi bolo kura kuraťom, mrkvička sladká sama o sebe a moja svokra vychovala 6 chlapov ako jedle na kapuste, fazuli a domácich kurencoch s krumplami...no..
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Pozor nie je šťava ako šťava! Malému 4-6 mesačnému dieťaťu by som inú ako z domácej mrkvy a domáceho jablka nedala. V lete ešte hádam domácu paradajkovú. Ale nikdy nie šťavu z ovocia kúpenú v OC a už vôbec nie z ovocia citrusového ako je mandarinka, pomaranč, ananás.
Viem že teraz sa zdá že mrkva a jablko skladované doma v pivnici je suché. Radšej teda nastrúhať mrkvičku na úplne malilinkom struháku a dať lyžičkou pár krát do pusinky. To isté s jablkom.
Skočiť na dedinu a kúpiť v najbližšom dome mrkvu a jablká z pivnice. Od 6 mesiacov sa už podávajú polievočky - ale nemixujte, lebo je tam strašne veľa vzduchu, radšej pretrieť cez husté sitko. A takisto kúpiť zeleninu na dedine z pivnice, nie zo supermarketu. Ešte myslím že aj kompóty alebo rajčinová šťava kúpená od niekoho na dedine je lepšia ako mrazená zelenina zo supermarketu čo sa honosí reklamou "bio".
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...hub, moja a ty sa kade túlaš?..nevidela som ťa dávno!!..asi budeš mať absenciu
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

katalóg Pozri príspevok
...
To si im dávala normálne kupované mlieko prosím ťa? Ak áno, tak odvaha.
Ja tiež, ale z nutnosti. Syn ani Eviko, ani Sunar neznášal, neudržal v sebe pri žiadnom pomere. Detská lekárka v poradni povedala, že skúsiť sáčkové mlieko, začať s tým (v tých časoch) najobyčajnejším v modrom sáčku (stálo 2,-Kčs ) a dvakrát prevárať. Tak som dvakrát prevárala. Prvýkrát po kúpení, po vychladnutí mlieko putovalo do chladničky. Potom predtým, ako sa blížil čas dať synovi, prevárané druhýkrát. Až s týmto sme boli pri začiatkoch s "nematerským" mliekom úspešní. A aby mlieko pri preváraní nevykypelo, denne používaný pískací hrniec, aj susedia vedeli, kedy sa u nás prevára mlieko...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pepsi: keď nebolo postačujúce materské mliečko tak si nejaké musela dať. Dala si to, čo si uznala za vhodné, a aby deti neboli hladné. Žiadna menecejnosť. Aj ja by som to musela riešiť, keby som mala mlieka málo, alebo nedostatočne vyživujúce, a malý by bol nespokojný, plačúci a stále hladný. Len materské sa rýchlo v brušku spracuje. Ja mám stravu bohatú, jedine obmedzujem kyslé, a citrusy, vyhadzuje sa od toho. Mlieko surové som nemohla tiež, mal problémovú stolicu, ale aj to som už poriešila a už v menšom množstve aj to môžem. Starší ten mal ešte aj koliky, tam som musela väčší pozor dávať, on aj doteraz nemôže surové mlieko vo veľkom množstve, resp. moc často. Musíme nahradiť a potom už ho bruško nebolí.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no fajn...vidím, že šetrenie sa premietlo aj sem...ani káva popoludní, ani čokliš...toto je domácnosť!..hm
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

jaaaj pepsi ... tak ja som rada, ze uz nemam horucku ... tak odo mna maximalne caj s citronom
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

.... pepsi..... a čo tak jeden malý kalíšok by sa nenašiel....
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

http://static.zlacnene.sk/foto/vyrob...750/150655.jpg
sme dnes dostávali v práci,tak si dajte,lebo za chvíľu nebude
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
VieraPopluharova Pozri príspevok
.... pepsi..... a čo tak jeden malý kalíšok by sa nenašiel....
..

..mojík, mám ešte trochu slivky z minulých vianoc..neviem, aká je, ale za jeden raz hádam ani mama nič nepovie...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Gina Er Pozri príspevok
http://static.zlacnene.sk/foto/vyrob...750/150655.jpg
sme dnes dostávali v práci,tak si dajte,lebo za chvíľu nebude
..

..Dži, to nie je náhodou kolekcia?..však a čo dáš na stromček, keď ti ju zožerzjeme?..
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

pepsikova Pozri príspevok
..

..Dži, to nie je náhodou kolekcia?..však a čo dáš na stromček, keď ti ju zožerzjeme?..
jj,kolekcia......máme malý,dávame iba ozdoby
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hmm..... http://www.topky.sk/cl/11/1292739/St...-robila-dobre-
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no fúúúúj!!! http://www.topky.sk/cl/100314/129286...-jej-to-za-to-
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

no veru.....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

teraz som si všimla, že niekto uzavrel tému (boli traja)
dobrovoľné nemocenské poistenie v roku 2012
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať