Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Dobré ránko!
Vyšli mi natlčené orechy ...... môžem už začať mlátiť, alebo počkám až do tej 10.00 hod.? Od lúskania ma bolia ruky ...... (čítajte všetci poriadne, nie že si vymeníte písmenko ú za á)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac

nuž máš problém, keď uprednostňuješ po ránu orechy.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
hubatá Pozri príspevok
Dobré ránko!
Vyšli mi natlčené orechy ...... môžem už začať mlátiť, alebo počkám až do tej 10.00 hod.? Od lúskania ma bolia ruky ...... (čítajte všetci poriadne, nie že si vymeníte písmenko ú za á)
..

...hub, moja suseda už pred siedmou chniapala šnicle...takže orechy môžeš tiež...a donesiem ti aj moje,keď už budeš rozbehnutá, natlč aj moje...bolia ma labky...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alabut Pozri príspevok
Azakristuš, ta zena snad ani nespi. Ja mam kafe iba teraz.:-)
..

..tiež ťa rada vidím...a krásny slniečkový deň ti, labutík...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zelam vam pokojnu a pozehnanu 3.adventnu nedelu
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

v piatok som si spravila radosť kupila som si plazmičku do spálne teraz mi ju doviezli dvaja cudzí chlapi a ten moj pes-obranár dobre že im tváre neoblízal tešil sa ako blázon. teraz musím 3h čakať a potom si môžem zapojiť JA čo som elektronicky a PC maxi tupá.
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Trošku na spríjemnenie predvianočnej atmosféry:



DAJ, BOH, ŠŤASTIA TEJTO ZEMI (Koleda zo stredného Slovenska z 19. stor.)

Daj Bože šťastia tejto zemi a všetkým ľudom v nej.
Nech im slnko jasne svieti každý Tvoj deň.
Nech ich sused v láske má, nech im priazeň, pokoj dá.
Daj Bože šťastia tejto zemi, všetkým ľudom v nej.

Daj Bože šťastia celej zemi, všetkým národom.
Nech im svetlo hviezdy Lásky ožiaruje dom.
Hladným chleba dobrého, chorým zdravia pevného.
Daj Bože šťastia celej zemi, všetkým národom.

Dopraj Bože svojmu dielu večné trvanie.
Nech sa samo nezahubí, všetci prosíme.
Rybám čistej vody daj, vtáctvo a zver zachovaj.
Dopraj Bože svojmu dielu večné trvanie.

Pane Bože stoj pri nás a na svojom Slove trvaj,
láskavo chceme vernosť dodržať, v tom nám dobrotivo pomáhaj.
Tvoje Svetlo chceme mať, svietiť ním do diaľav,
Daj Bože šťastia všetkým tvorom, všetkým opodiaľ.
Naposledy upravil terezamaria : 11.12.11 at 12:40
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Lujzi nech Ti plazma dobre slúži.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Máme tu 3. adventnú nedeľu a práve s jej príchodom sa začína v mnohých rodinách takzvané predvianočné šialenstvo. Ženy začínajú zúfalo upratovať, vypekať, naháňať darčeky a organizovať veci tak, aby tri vianočné dni boli čo najdokonalejšie.

V strachu o to, aby bolo všetko dokonalé, nám uniká, že Vianoce sú sviatky radosti a pokoja, nie dokonale uprataného bytu, hromady cukroviniek, jedla a darčekov.

Cukrovinky - znak dokonalej gazdinky -koľko pečieš tento rok druhov? Aj vy ste už alergické na podobné otázky? Nezúfajte. Šťastie a radosť pri vianočnom stole určite nie je úmerná počtu vydarených zákuskov.
A tak Vám všetkým želám, aby ste prípravu na Vianočné sviatky zvládli v zdraví a v pohode.
12 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Terezka ďakujemlen ešte ju "nakopnúť" musím, mám 10dní na vyskúšanie....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j Pozri príspevok
v piatok som si spravila radosť kupila som si plazmičku do spálne teraz mi ju doviezli dvaja cudzí chlapi a ten moj pes-obranár dobre že im tváre neoblízal tešil sa ako blázon. teraz musím 3h čakať a potom si môžem zapojiť JA čo som elektronicky a PC maxi tupá.
Ved každy mame plazmu. Krvnú plazmu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j Pozri príspevok
v piatok som si spravila radosť kupila som si plazmičku do spálne teraz mi ju doviezli dvaja cudzí chlapi a ten moj pes-obranár dobre že im tváre neoblízal tešil sa ako blázon. teraz musím 3h čakať a potom si môžem zapojiť JA čo som elektronicky a PC maxi tupá.
Do čoho to potrebuješ zapojiť, resp. aky máš signal TV?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...duv, však do ničoho!..telku si pozrie aj pri sviečke!...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

terezamaria Pozri príspevok
Máme tu 3. adventnú nedeľu a práve s jej príchodom sa začína v mnohých rodinách takzvané predvianočné šialenstvo. Ženy začínajú zúfalo upratovať, vypekať, naháňať darčeky a organizovať veci tak, aby tri vianočné dni boli čo najdokonalejšie.
V strachu o to, aby bolo všetko dokonalé, nám uniká, že Vianoce sú sviatky radosti a pokoja, nie dokonale uprataného bytu, hromady cukroviniek, jedla a darčekov.
Cukrovinky - znak dokonalej gazdinky - koľko pečieš tento rok druhov? Aj vy ste už alergické na podobné otázky? Nezúfajte. Šťastie a radosť pri vianočnom stole určite nie je úmerná počtu vydarených zákuskov.
A tak Vám všetkým želám, aby ste prípravu na Vianočné sviatky zvládli v zdraví a v pohode.
Terezka, plne s Tebou súhlasím a dúfam, že sa nenahneváš , keď ako reakciu na Tvoj užitočný príspevok ponúknem všetkým, ktorí podobne ako ja ešte ani len netušia, čo a hlavne kedy budú piecť, recept na východniarske rumové pralinky (z časopisu Život):

Potrebujeme 2 kila dutych čokoladovych figurek a 2 - 5 litre rumu. Postup: zoberece čokoladovu figurku, odkušice jej gebuľu, dolejece rum a možece takoj konzumovac. Tote chudobnejše možu skušic lacnejši variant - ten je bez dutych figurkoch. A že s pečenim na Vjanoce je veľo roboty...
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves Pozri príspevok
Do čoho to potrebuješ zapojiť, resp. aky máš signal TV?
v obyvke je digital, v spálni kábel, len neviem ako naladím kanále.ešte som ju nevybalila, neviem či ju sama vytiahnem z krabice, asi budem musieť čakať na decko.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Poraďák
Re: Zhanam doavatelov alebo velkoobchody na repliky luxusnych hodiniek
mňa by celkom zaujímalo, aký je rozdiel medzi replikou a falzifikátom
...šak pozriem...no nie ?
kabko
Senior Member
Re: Zhanam doavatelov alebo velkoobchody na repliky luxusnych hodiniek
Veď to, že žiadny....
...veď to ...že veľmi veľký .....

Replika - je odpoveď na predchádzajúcu odpoveď (prehovor, výpoveď) partnera v dialógu, rozprávaní, rozhovore.....

Falzifikát - alebo aj falzum je napodobenina vydávajúca sa za originál. Autor falzifikátu sa nazýva falšovateľ alebo falzifikátor....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Falzifikát - alebo aj falzum je napodobenina vydávajúca sa za originál. Autor falzifikátu sa nazýva falšovateľ alebo falzifikátor....[/QUOTE]
A takýto autor alebo aj predajca, môže skončiť nie práve najlepšie.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Pri upratovaní si dajte pozor, aby ste nedopadli ako moja sestra
prala záclony, umývala okná a podlahu, ako zostupovala z rebríka po zavesení záclon, šmykol sa rebrík po mokrej podlahe,
samozrejme spadla a má prasknutú kosť na jednej nohe a na druhej nohe natiahnutú šľachu

jáj a teraz čierny humor nasleduje (snáď mi sestra odpustí) - aspoň nekríva, keď obe nohy
a aspoň má čisté okná a záclony

ešte cca 1 min pred pádom dcéry upozorňovala, že kočky, nechoďte tu po tom mokrom lebo spadnete)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Ivana Š Pozri príspevok
Pri upratovaní si dajte pozor, aby ste nedopadli ako moja sestra
prala záclony, umývala okná a podlahu, ako zostupovala z rebríka po zavesení záclon, šmykol sa rebrík po mokrej podlahe,
samozrejme spadla a má prasknutú kosť na jednej nohe a na druhej nohe natiahnutú šľachu

jáj a teraz čierny humor nasleduje (snáď mi sestra odpustí) - aspoň nekríva, keď obe nohy
a aspoň má čisté okná a záclony

ešte cca 1 min pred pádom dcéry upozorňovala, že kočky, nechoďte tu po tom mokrom lebo spadnete)
..

..tak ma napadlo, to čo je za sprostý zvyk, umývať okná pred vianocami,drhnúť dlážky, vysávať a lietať s prachovkou?..však jožiško sa narodil v chlieviku, prečo by u mňa mal mať pociť, že je v grandhoteli,..nech príde ako domov!..no.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pepsikova Pozri príspevok
..

..tak ma napadlo, to čo je za sprostý zvyk, umývať okná pred vianocami,drhnúť dlážky, vysávať a lietať s prachovkou?..však jožiško sa narodil v chlieviku, prečo by u mňa mal mať pociť, že je v grandhoteli,..nech príde ako domov!..no.
Pepsi, aký jožiško? Ježiško sa nenarodil v chlieviku, ale v maštali. Ale toto upratovanie nie je kvôli nemu, on s tým naozaj nemá problém,on príde potešiť srdiečko, a nie je zvedaný na to, či máme v byte chliev, alebo je všetko nablískané, to ho máme len my, to všetko len preto, aby sme v hanbe neostali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať