Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Potešilo ma , že môj syn sa stal " Dobrým Anjelom " . Stačilo mu včera zhliadnúť malú Ninku v televíznom programe "Modré z neba " Rozhodnutie prišlo okamžite .
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Stefan2005 Pozri príspevok
... pred desiatimi rokmi pestovatelia hrozna nedostávali dotáciu z EU - asi preto ten rozdiel .
A teraz kto dostane, tie veľké určite, ale malé určite nie . Ináč nevieš poradiť kde sa dá taký príspevok z EU vybaviť ?
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Mňa dnes strašne rozčúlilo konanie pani dr.posudkovej,ktorej prehodnocuje zdravotny stav k invalidným dôchodkom.Moja mamina ma za sebou množstvo operácii, odpracovaných rokov tiež dosť,no vek na riadný dôchodok ešte nemá.Zdravotne na tom čoraz horšie.Asi 3 roky poberá čiastočný invalidný dôchodok, z ktorého by jej nevyšlo ani na "suchý rožok a slanú vodu". Už dávnejšie si dávala žiadosť na celý invalidný, nič sa nedialo, dni a mesiace ubiehli.Teraz prišli na to,že už pred dvoma rokmi mala podľa nového bodovania nárok na celý dôchodok, ale keďže chybu urobila pani posudková, robí s tým problém.Najskôr chcela,aby si dala úplne novú žiadosť a teda jej nemuseli nič doplácať za ušlé obdobie,nuž a keďže odmietla túto možnosť a nárokuje si čo jej právom patrí , pani posudková sa rozhodla,že ju bude preháňať a vyžiadávať si stále niečo.Vlečie sa to. Mama musela minulý týždeň cestovať 2 hod. do nemocnice,kde ju operovali, vyčkávať tam.Dnes si pani posudkova zmyslela,že jej ešte niečo treba a tak si cestu zopakuje.Neviem o čo jej ide, asi čaká na nejaké všimne,ale ja úplne zúrim,ako môže takto zaobchádzať s chorým človekom.......ako keby ten dôchodok išiel z jej vrecka....Mám chuť napísať na nejakú vyššiu inštitúciu sťažnosť a asi to aj urobím,lebo ma ide šľak trafiť.... Nemáte s tým niekto skúsenosť?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
dobsony Pozri príspevok
A teraz kto dostane, tie veľké určite, ale malé určite nie . Ináč nevieš poradiť kde sa dá taký príspevok z EU vybaviť ?
nie je to moja parketa, ale ak sa dobre pamätám, bolo treba vinice registrovať. Možná niekto skúsenejší ma doplní alebo opraví.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

som mierne povedané riadne vytočená, výživné na sojku už riešim trestným oznámením a rovnaká procedúra ma bude čakať o tri mesiace pre syna. Sploditeľ sa rozišiel s terajším zamestnávateľom a nastúpil inde, samozrejme že má platiť výživné okamžite zabudol. A tak to pekne šlapalo tri roky, vďaka dokonalej spolupráci s predošlým zamestnávateľom. Ale v tejto súvislosti mi napadlo jedno: synátor je plnoletý, aj keď navštevuje stále denné štúdium. Som ja vôbec ešte oprávnená riešiť neplatenie výživného aj keď posledná zvyšovačka bola ešte mnou podaná tri mesiace pred dovŕšením jeho plnoletosti?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

willma Pozri príspevok
som mierne povedané riadne vytočená, výživné na sojku už riešim trestným oznámením a rovnaká procedúra ma bude čakať o tri mesiace pre syna. Sploditeľ sa rozišiel s terajším zamestnávateľom a nastúpil inde, samozrejme že má platiť výživné okamžite zabudol. A tak to pekne šlapalo tri roky, vďaka dokonalej spolupráci s predošlým zamestnávateľom. Ale v tejto súvislosti mi napadlo jedno: synátor je plnoletý, aj keď navštevuje stále denné štúdium. Som ja vôbec ešte oprávnená riešiť neplatenie výživného aj keď posledná zvyšovačka bola ešte mnou podaná tri mesiace pred dovŕšením jeho plnoletosti?
Wilma, nech Ti syn napíše splnomocnenie( stačí stručné,Ja(osobné údaje) splnomocňujem svoju matku(osobné údaje) na všetky právne úkony spojené s vymáhaním výživného(od koho, určené kým), vrátane jeho prijímania. Podpis syna, overený na matrike, alebo u notára. Ináč by si musel žiadať on, a je to pre dieťa dosť stresujúce. Aj z praktického hľadiska, jedno Ty, jedno on- rýchlejšie.Obe deti som po plnoletosti takto zastupovala. Dostávala som náhradné výživné, a práve tam mi poradili tento postup. Splnomocnením pokračuješ v existujúcom, bez splnomocnenia ide o nový proces. Veľa zdaru.
Naposledy upravil Dav : 18.09.08 at 14:46 Dôvod: Preklep.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Mňa dnes potešil oznam na dverách, že začnú kúriť 3.10., pre ešte neukončené opravy. Nie je mi o nič teplejšie, ale aspoň boli slušní.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Dav Pozri príspevok
Wilma, nech Ti syn napíše splnomocnenie( stačí stručné,Ja(osobné údaje) splnomocňujem svoju matku(osobné údaje) na všetky právne úkony spojené s vymáhaním výživného(od koho, určené kým), vrátane jeho prijímania. Podpis syna, overený na matrike, alebo u notára. Ináč by si musel žiadať on, a je to pre dieťa dosť stresujúce. Aj z praktického hľadiska, jedno Ty, jedno on- rýchlejšie.Obe deti som po plnoletosti takto zastupovala. Dostávala som náhradné výživné, a práve tam mi poradili tento postup. Splnomocnením pokračuješ v existujúcom, bez splnomocnenia ide o nový proces. Veľa zdaru.
Dík za radu
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

betyna8 Pozri príspevok
Mňa dnes strašne rozčúlilo konanie pani dr.posudkovej,ktorej prehodnocuje zdravotny stav k invalidným dôchodkom.Moja mamina ma za sebou množstvo operácii, odpracovaných rokov tiež dosť,no vek na riadný dôchodok ešte nemá.Zdravotne na tom čoraz horšie.Asi 3 roky poberá čiastočný invalidný dôchodok, z ktorého by jej nevyšlo ani na "suchý rožok a slanú vodu". Už dávnejšie si dávala žiadosť na celý invalidný, nič sa nedialo, dni a mesiace ubiehli.Teraz prišli na to,že už pred dvoma rokmi mala podľa nového bodovania nárok na celý dôchodok, ale keďže chybu urobila pani posudková, robí s tým problém.Najskôr chcela,aby si dala úplne novú žiadosť a teda jej nemuseli nič doplácať za ušlé obdobie,nuž a keďže odmietla túto možnosť a nárokuje si čo jej právom patrí , pani posudková sa rozhodla,že ju bude preháňať a vyžiadávať si stále niečo.Vlečie sa to. Mama musela minulý týždeň cestovať 2 hod. do nemocnice,kde ju operovali, vyčkávať tam.Dnes si pani posudkova zmyslela,že jej ešte niečo treba a tak si cestu zopakuje.Neviem o čo jej ide, asi čaká na nejaké všimne,ale ja úplne zúrim,ako môže takto zaobchádzať s chorým človekom.......ako keby ten dôchodok išiel z jej vrecka....Mám chuť napísať na nejakú vyššiu inštitúciu sťažnosť a asi to aj urobím,lebo ma ide šľak trafiť.... Nemáte s tým niekto skúsenosť?
Už som myslela že to vybavujete v Martine ... tam to robia tak isto.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

betyna8 Pozri príspevok
Mňa dnes strašne rozčúlilo konanie pani dr.posudkovej,ktorej prehodnocuje zdravotny stav k invalidným dôchodkom.Moja mamina ma za sebou množstvo operácii, odpracovaných rokov tiež dosť,no vek na riadný dôchodok ešte nemá.Zdravotne na tom čoraz horšie.Asi 3 roky poberá čiastočný invalidný dôchodok, z ktorého by jej nevyšlo ani na "suchý rožok a slanú vodu". Už dávnejšie si dávala žiadosť na celý invalidný, nič sa nedialo, dni a mesiace ubiehli.Teraz prišli na to,že už pred dvoma rokmi mala podľa nového bodovania nárok na celý dôchodok, ale keďže chybu urobila pani posudková, robí s tým problém.Najskôr chcela,aby si dala úplne novú žiadosť a teda jej nemuseli nič doplácať za ušlé obdobie,nuž a keďže odmietla túto možnosť a nárokuje si čo jej právom patrí , pani posudková sa rozhodla,že ju bude preháňať a vyžiadávať si stále niečo.Vlečie sa to. Mama musela minulý týždeň cestovať 2 hod. do nemocnice,kde ju operovali, vyčkávať tam.Dnes si pani posudkova zmyslela,že jej ešte niečo treba a tak si cestu zopakuje.Neviem o čo jej ide, asi čaká na nejaké všimne,ale ja úplne zúrim,ako môže takto zaobchádzať s chorým človekom.......ako keby ten dôchodok išiel z jej vrecka....Mám chuť napísať na nejakú vyššiu inštitúciu sťažnosť a asi to aj urobím,lebo ma ide šľak trafiť.... Nemáte s tým niekto skúsenosť?
Skúsenosti s tým síce nemám, ale asi by som napísala obsiahlu sťažnosť na ústredie Sociálnej poisťovne. Takto preháňať chorého človeka je ozaj veľa.
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
Aj mne sa stalo, že zákazník mi povedal, že za čo ma platí a pritom si v Soc.poisťovni všetko vybavoval sám. Platil za účtovníctvo, nie za ekonomickú činnosť. Je to už niekoľko rokov a stále ma to mrzí, že som mu to proste nevytmavila a nevysvetlila rozdiel. Ale sa zdá, že aj slušné chovanie si musí ten druhý zaslúžiť
Naposledy upravil Iši : 18.09.08 at 21:31
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja somár, ešte si aj pravopis kontrolujem a než som klikla odoslať príspevok, téma uzavretá
a keďže píšem ako vrabec, iní ma v tej téme predbehli, ani som ich nestihla prečítať
a už aj téma zmazaná
vysvetlí mi niekto, prečo také náhlenie?
písala som len, že hoci mi občas vyskočilo obočie, vždy sa ukázalo, že Danila nie je len vynikajúci odborník, ale má aj dobrý nos! ˇ
Čo dnes "zavoňala"?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
kukučka, a to ktorá téma je uzatvorená? Dnes som tu vôbec nebola a neviem teda čo sa tu deje.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

niekde vo svete hrozí výnimočný stav a niekde sa z výnimočného stavu stáva pravidlo

"a vlaky stále idú z východu na západ a zo západu na východ..."
Naposledy upravil kukučka : 18.09.08 at 22:51
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

kukučka Pozri príspevok
ja somár, ešte si aj pravopis kontrolujem a než som klikla odoslať príspevok, téma uzavretá
a keďže píšem ako vrabec, iní ma v tej téme predbehli, ani som ich nestihla prečítať
a už aj téma zmazaná
vysvetlí mi niekto, prečo také náhlenie?
písala som len, že hoci mi občas vyskočilo obočie, vždy sa ukázalo, že Danila nie je len vynikajúci odborník, ale má aj dobrý nos! ˇ
Čo dnes "zavoňala"?
Zadávateľka požiadala Admina o zmazanie témy.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Už som myslela že to vybavujete v Martine ... tam to robia tak isto.
Nie vybavujeme to v Čadci.Je to príšerné. Už to ideme riešiť známosťami a keď to nepomôže, píšem na úrad verejného ochrancu práv.Vraj riešili viacero prieťahov.Všetkým,čo majú podobné skúsenosti prajem pevné nervy.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ALDA Pozri príspevok
A dnes ma aj potešilo, že cez ss sa mi prihlásila dobrá dušička z Porady, že pôjde našu kaskadérku kuknuť, nachádza sa o nejaké poschodie vyššie, alebo nižšie. Nechcem písať nick, pretože neviem, či môžem. Oli "Olice" musela som, prepáč.
Ďaaaakujem
Včera mi volala vnučka z nemocnice, že ju bola pozrieť tá moja kamarátka aj včera a doniesla jej aj čokoládku. Oli/Olice/ veľmi, veľmi ďakujem, potešilo ma to, že mám šťastie na dobrých ľudí. A ďalšia dobrá správa-dnes už pôjde domov.

PS: Už som to tu spomínala, že nikto nechcel veriť, že ma prišli navštíviť a potešiť do nemocnice ľudia s ktorými som sa zoznámila tu na Porade. Kto to nezažil si to nevie predstaviť. Aj pozitívne myslenie, že ešte existujú dobrí, citliví ľudkovia lieči. Mne to pomáha.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

ALDA Pozri príspevok
Včera mi volala vnučka z nemocnice, že ju bola pozrieť tá moja kamarátka aj včera a doniesla jej aj čokoládku. Oli/Olice/ veľmi, veľmi ďakujem, potešilo ma to, že mám šťastie na dobrých ľudí. A ďalšia dobrá správa-dnes už pôjde domov.

PS: Už som to tu spomínala, že nikto nechcel veriť, že ma prišli navštíviť a potešiť do nemocnice ľudia s ktorými som sa zoznámila tu na Porade. Kto to nezažil si to nevie predstaviť. Aj pozitívne myslenie, že ešte existujú dobrí, citliví ľudkovia lieči. Mne to pomáha.
Najdôležitejšie je, aby bola vnučka čím skôr v poriadku, toto bolo skutočne to najmenej, čo som mohla urobiť. A snáď sa so Saškou stretneme aj pri nejakej príjemnejšej situácii ako pacient a návšteva. Inak je to milé, rozkošné a hlavne pekne sa usmievajúce dieťa .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

ALDA Pozri príspevok
Včera mi volala vnučka z nemocnice, že ju bola pozrieť tá moja kamarátka aj včera a doniesla jej aj čokoládku. Oli/Olice/ veľmi, veľmi ďakujem, potešilo ma to, že mám šťastie na dobrých ľudí. A ďalšia dobrá správa-dnes už pôjde domov.

PS: Už som to tu spomínala, že nikto nechcel veriť, že ma prišli navštíviť a potešiť do nemocnice ľudia s ktorými som sa zoznámila tu na Porade. Kto to nezažil si to nevie predstaviť. Aj pozitívne myslenie, že ešte existujú dobrí, citliví ľudkovia lieči. Mne to pomáha.
Helka ja ten pocit poznám... tiež som mala možnosť to zažiť. Však Melnick, Simonka, Julča,Betka ...

A telefonické pozdravy ... jejeeeej tých bolo. Všetkým ďakujem. Dobre to človeku padne... poteší.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 19.09.08 at 14:16
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Tak a tentokrát som sa naozaj ale naozajstne nazlostila na seba. Puknem od zlosti, za svoju zbklosťči nevedomosť. Pozrela som, si v mojom konte - v nastaveniach aké prílohy som pridala. Keď som videla koľko a koľko MB zaberajú začala som robiť čistky- odstraňovala som ich. Myslela som, že tak ako v PS si vyčistím miesto na disku, ale ba čerta starého -tu to nejde tak. Upratala, odstránila som hodne a potom som zistila, že aj z príspevkov zmizli a teraz je smiešne ak napr: kde sa odvolávam na vychudnuté babyže tak nechcem vyzerať a ony vôbec tam nie sú. No pokašlala som to a to, zadusiť ma je málo. Dá sa to vôbec nejako napraviť?!
Aspoň, trochu útechy mám zo srdiečka kvietočkov a obsahu príspevkov pred týmto mojim.
A je polnoc ježibabky kde ste?!
Naposledy upravil Zitulda : 19.09.08 at 23:02
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať