Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Uz som nalozil 13 litrovy hrniec s kapustnicou na sporak a pekne pomaly dviham teplotu, aby sa maso, klobasa a udene poriadne vyluhovalo. Uz mam pripraveny kybel, do ktoreho nalozim a dam chladit na balkon pitivo k nocnemu hyreniu. Este upiect silvestrovsky stedrak a finito. Sedim pri PC, pijem kavu a pozeram na bandu z Porady. Akurat otvaram flasu cerveneho a zahajujem oslavu konca stareho roka. :-)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...labutík, ani nevieš, ako rada ťa vidím..nech ti padne na úžitok pohár červeného a nech piješ vždy iba na zdravie...a do nového roku ti prajem len zdravie, žiadne sekerky do ruky, vareška ti viac pristane...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Napodobne, pepsi, napodobne. :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
Uz som nalozil 13 litrovy hrniec s kapustnicou na sporak a pekne pomaly dviham teplotu, aby sa maso, klobasa a udene poriadne vyluhovalo. Uz mam pripraveny kybel, do ktoreho nalozim a dam chladit na balkon pitivo k nocnemu hyreniu. Este upiect silvestrovsky stedrak a finito. Sedim pri PC, pijem kavu a pozeram na bandu z Porady. Akurat otvaram flasu cerveneho a zahajujem oslavu konca stareho roka. :-)
Nechceš prísť aj k nám postaviť nejakú kapustnicu,mne sa nechce ani pohnuť.Špekulujem ako český žandár ako na to,aby bolo všetko spravené najlepšie za hodinu.Nemáš nejaké nápady?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Za hodinu sa ozaj neda. Pekne pomaly a dlho. Ved si posed, potom trosku pokuchti, opat pozri tuna, svacni si polku cerveneho, opat pokrut gombikmi v kuchyni, naobed zisti, ci sa pepsi este nachadza nad stolom, ci nevrci alabut atd., atd. az do rana. :-)

Chcem sa ti podakovat za odborne vedenie a moralnu podporu, ked alabutova noha a penazenka mala slabsiu chvilku. Myslel som na teba, BXL sa zmenila, hambil som sa ti napisat, hoci nas deli velka vzdialenost, zneuzivam tuto neutralnu chvilu. :-)
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...šmarjá labutík!..si ma skoro rozplakal...nič krajšie som tu tuším dávno nečítala...no teda..toto asi prišlo v inej chvíľke...
...takí sme my...priateľstvo oceníme, až keď príde samo ku nám...a nezištne...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Som rada že si to zvládol,držím prsty aj nadalej.Nemyslím,že som sa zmenila,som stále rovnaká.Akurát v poslednom období v jednom kole.Príjemný Silvester.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a tu dnes nikto kafu nepije?..fšetci sa vrtíte okolo hrncov?..nooo...to bude hostina!...
..tak ak by niekto, tak varím vodu...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

alabut Pozri príspevok
Uz som nalozil 13 litrovy hrniec s kapustnicou na sporak a pekne pomaly dviham teplotu, aby sa maso, klobasa a udene poriadne vyluhovalo. Uz mam pripraveny kybel, do ktoreho nalozim a dam chladit na balkon pitivo k nocnemu hyreniu. Este upiect silvestrovsky stedrak a finito. Sedim pri PC, pijem kavu a pozeram na bandu z Porady. Akurat otvaram flasu cerveneho a zahajujem oslavu konca stareho
roka. :-)
nejak skoro startujes oslavu,vsak potom na silvestrovsky vecer zaspismne treba aspon 3 kavy,bezne clovek buntosi do pol druhej v noci a pride Silvester a jednej clovek uplne zmoreny a zaspi aj pri delostreleckej palbe
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak,prvý koláč spravený,kapustnica postavená,maso na živánku nakrájané.Tuším som sa konečne zobudila.
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ahojte pekný deň prajem, kapustnica u nás už klokoce
3 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

jozka56 Pozri príspevok
Ahojte pekný deň prajem, kapustnica u nás už klokoce
Aj ja ... Aj u nás ... Za chvíľku mi budú pípať nastavené hodiny na el.trúbe, inak by som všetko prevarila alebo spálila v trúbe, keď "sedím" na Porade ...
Potom už len na tri minútky pridám sušené slivky a môžem vypnúť .
2 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
pozdravujem všetkých v tejto téme....

ako som tak preletela riadkami, u každého klokoce kapustnica?

to je u vás silvestrovská tradícia?

Keďže my sme svoje /štedrovečernú / len nedávno skatovali, u nás sa traduje plnený kapustný list /holubky/ skoro ako jednohubky.Ani sa nesnažím servírovať, lebo najviac chutia rovno z hrnca.
Dnes som prichystala aj cestovinový šalát s pórom ,čínskou kapustou, mrkvou a tatárkou a zelerový šalát- ten má zaujímavú kombináciu sladko -slanú....šunka ,vajíčko pór, zeler, ananás, jabĺčko...a pod.

Ešte dokonám karamelový zákusok na oplátke a študujem beylis od lujza.j.......asi urobím pol dávky, lebo mám málo šľahačky...

Prajem všetkým veselú silvestrovskú náladu ,málo žlčníkových záchvatov a veľa pohodičky....

Mńa už pomaly chytá sentimentálna nálada, ale asi nie som sama, ako čítam alabutove príspevky......tak pá všetci!
Naposledy upravil hnedoočka : 31.12.11 at 12:20
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

luja5 Pozri príspevok
Aj ja ... Aj u nás ... Za chvíľku mi budú pípať nastavené hodiny na el.trúbe, inak by som všetko prevarila alebo spálila v trúbe, keď "sedím" na Porade ...
Potom už len na tri minútky pridám sušené slivky a môžem vypnúť .
Neskoro kočky, neskoro, správna kapustnica, najmä s plneným kapustným listom je najlepšia aspoň raz ohriata to znamená že už včera mala byť uvarená. dnes už iba ohriať, ale nebudem sa nikomu pliesť do chuťových pohárikov, a ešte navrch poriadnu lyžicu smotany alebo smotanového jogurtu
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pavol54 Pozri príspevok
Neskoro kočky, neskoro, správna kapustnica, najmä s plneným kapustným listom je najlepšia aspoň raz ohriata to znamená že už včera mala byť uvarená. dnes už iba ohriať, ale nebudem sa nikomu pliesť do chuťových pohárikov, a ešte navrch poriadnu lyžicu smotany alebo smotanového jogurtu
to je pravda- najlepšia je kapustnica taká 3-dňová...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Stanislav 1975 Pozri príspevok
to je pravda- najlepšia je kapustnica taká 3-dňová...
..tak tak veru, preto sme uz vcera navarili..a je taka vyborna, ze neviem ci ostane aj na Novy rok..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..zdravim vsetkych..u mna fajront a mozem zacat silvestruvat..je dobre si predpripravit vsetko..dobre, ze som mojho stareho vcera posluchla..nemusim dnes trtosit a nervacit..pagaciky sa mi vydarili aj gulky s rumovymi visnami..
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja mám kapustnicu ešte od Vianoc.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mňáááám pagáčiky.....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

adi11 Pozri príspevok
..zdravim vsetkych..u mna fajront a mozem zacat silvestruvat..je dobre si predpripravit vsetko..dobre, ze som mojho stareho vcera posluchla..nemusim dnes trtosit a nervacit..pagaciky sa mi vydarili aj gulky s rumovymi visnami..
ber to ako poučenie do budúcna,že svojho starého ( ako ty píšeš), by si mala počúvať aj v budúcnosti...,on chce len tvoje dobro...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať