Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
books books

books je offline (nepripojený) books

books Pozri príspevok
Mňa včera večer "potešilo",že nás susedia vytopili.
Bývam s deťmi v ňom od novembra 2007 a je úplne nový (stále ho zariaďujeme)a zatiaľ som ho nestihla poistiť,ale dnes už ho idem.

A zase nás susedia vytopili.Je to druhý krát za dva dni.
Včera som sa s nimi mala stretnúť a spísať škodu po vytopení a zase sme ratovali nové plávajúce podlahy,zo svietidiel v kúpeľni a v záchode lialo ako z krhly.Potom sme spísali škody a dnes tŕpnem,že keď budem v práci a deti v škole,aby sa to znova nezopakovalo.
Vyzerá,že to ich chyba nie je,lebo prepúšťa ventil aj keď je vypnutý.Oni ešte nebývajú v tom byte,len ho prerábajú a majú odstavené radiatory.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

A koho chyba to je? A j keď to nie je "naschvál" ale stáva sa a únava materiálu je neovplyvniteľná. Za ventil zodpovedá majiteľ bytu. Spoločné rozvody sú po "odbočku" do bytu. Za stav ventilov zodpovedá majiteľ bytu. Takže je najvyšší čas aby to riešili cez vodára.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Elena Navrátilová Pozri príspevok
A koho chyba to je? A j keď to nie je "naschvál" ale stáva sa a únava materiálu je neovplyvniteľná. Za ventil zodpovedá majiteľ bytu. Spoločné rozvody sú po "odbočku" do bytu. Za stav ventilov zodpovedá majiteľ bytu. Takže je najvyšší čas aby to riešili cez vodára.
Paradox je,že to je úplne novo postavená bytovka,ktorú odovzdali v novembri 2007.Z celej bytovky to sa muselo práve nám stať,že máme potopu.
Keď si myslím,že už mám vyriešené niektoré životné situácie(napr. rozvod, bývanie,atď.),tak nemôžem zaspať,že všetko bude OK,vždy si ma niečo nájde.Mám smolu.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Na začiatku roka sme si dávali plastové okná od firmy ktorá sa hrdí tým, že má systém preverený podľa noriem kvality 9001. Keďže viem čo to znamená, dala som si u nich urobiť dvere a okná plná očakávania, že všetko pôjde ako po masle. Lenže to by som nemohla bývať na Slovensku. Prvá vec ktorú dokafrali bolo, že v objednávke zástupca neudal, že chcem do chodby sklo dubová kôra. Ale to opravili na náklady firmy.Keď nám montovali dvere, zistili sme, že nebudeme môcť urobiť obklad až k dverám, lebo obchodný zástupca na to nemyslel. Aj to by som zniesla, lenže na chodbe, ktorá je prepojená s padlášom nám zle vymerali okno a keď som sa vrátila domov zistila som, že nám zamurovali sklo. Podesta či ako to volajú bola ďaleko vyššie ako bol betónový preklad. No poviem vám vyzerá to úžasne....
Urobili to v máji a hneď som to reklamovala. Sľúbili, že to opravia v júli. Fajn. Ja čakám, čakám, v auguste volám do firmy kedy prídu. Joj nestíhame, ale myslíme na vás. V septembri som už stratila trpezlivosť a napísala do firmy. Hneď sa mi ozval mladý, vraj príde aj s nejakým odborníkom aby sa s ním poradil čo s tým. Pravdu povediac prišiel, aj sa poradil, ale prešli už ďalšie dva týždne od termínu kedy to mali napraviť a nič. Ide ma šľak trafiť. Ak takáto firma má certifikovaný systém kvality od renomovanej spoločnosti, čo to musí byť vo firme ktorá ho certifikovaný nemá. No zbohom Slovensko. V trhovom hospodárstve majú byť vzťahy založené na vzájomnej dôvere ale dá sa tu vôbec nejakej firme veriť že vám dodá to čo chcete?Práve certifikát kvality má byť dokument, ktorý vám zaručí že dostanete to čo chcete.
Len tak mimochodom. Ak budete uvažovať nad kúpou plastových okien určite obídťe firmu PRP plasty. V opačnom prípade sa vám môže stať, to čo mne.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

books Pozri príspevok
Paradox je,že to je úplne novo postavená bytovka,ktorú odovzdali v novembri 2007.Z celej bytovky to sa muselo práve nám stať,že máme potopu.
Keď si myslím,že už mám vyriešené niektoré životné situácie(napr. rozvod, bývanie,atď.),tak nemôžem zaspať,že všetko bude OK,vždy si ma niečo nájde.Mám smolu.
Ale nieeeeeeeee.... veď to je najmenej. Keď si zvládol to všetko čo spomínaš, toto je len detail. Možno je to živá voda ... Však keď nové, treba to reklamovať čo najskôr a dúfam, že susedov napadlo aspoň odstaviť vodu a ventil aspoä "obhodiť" nejakým konopným vláknom resp. iným materiálom, ktoré sa používajú za týmto účelom, Je ich niekoľko náhradných alternatív a teraz sú in "izolačné nite" by som to nazvala. Tak to treba brať len ako niečo na zvýšenie adrenalínu s pozitívnym účinko. Aspoň sa lepšie spoznáte s vrchnými susedmi. A aj náhradu škodu by som posunula smerom k zhotoviteľovi domu, nakoľko Vám vznikla škoda a on možno aj má poistenie tohto smeru. Za pokus to stojí určite.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

sojciakova Pozri príspevok
Na začiatku roka sme si dávali plastové okná od firmy ktorá sa hrdí tým, že má systém preverený podľa noriem kvality 9001. Keďže viem čo to znamená, dala som si u nich urobiť dvere a okná plná očakávania, že všetko pôjde ako po masle. Lenže to by som nemohla bývať na Slovensku. Prvá vec ktorú dokafrali bolo, že v objednávke zástupca neudal, že chcem do chodby sklo dubová kôra. Ale to opravili na náklady firmy.Keď nám montovali dvere, zistili sme, že nebudeme môcť urobiť obklad až k dverám, lebo obchodný zástupca na to nemyslel. Aj to by som zniesla, lenže na chodbe, ktorá je prepojená s padlášom nám zle vymerali okno a keď som sa vrátila domov zistila som, že nám zamurovali sklo. Podesta či ako to volajú bola ďaleko vyššie ako bol betónový preklad. No poviem vám vyzerá to úžasne....
Urobili to v máji a hneď som to reklamovala. Sľúbili, že to opravia v júli. Fajn. Ja čakám, čakám, v auguste volám do firmy kedy prídu. Joj nestíhame, ale myslíme na vás. V septembri som už stratila trpezlivosť a napísala do firmy. Hneď sa mi ozval mladý, vraj príde aj s nejakým odborníkom aby sa s ním poradil čo s tým. Pravdu povediac prišiel, aj sa poradil, ale prešli už ďalšie dva týždne od termínu kedy to mali napraviť a nič. Ide ma šľak trafiť. Ak takáto firma má certifikovaný systém kvality od renomovanej spoločnosti, čo to musí byť vo firme ktorá ho certifikovaný nemá. No zbohom Slovensko. V trhovom hospodárstve majú byť vzťahy založené na vzájomnej dôvere ale dá sa tu vôbec nejakej firme veriť že vám dodá to čo chcete?Práve certifikát kvality má byť dokument, ktorý vám zaručí že dostanete to čo chcete.
Len tak mimochodom. Ak budete uvažovať nad kúpou plastových okien určite obídťe firmu PRP plasty. V opačnom prípade sa vám môže stať, to čo mne.
Pozri znenie zmluvy... nemáš tam niečo ohľadom nedodržania termínu na odstránenie vzniknutých závad? Čo sa týka plastov a okien atď. je to všetko najviac závislé na majstroch, ktorí prácu prevádzajú. Certifikáty dostanú skutočne asi všetci žiadatelia.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 02.10.08 at 10:58
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Skúsim sa na to doma pozrieť.
Ja ináč viem že certifikát dostane každý. Je to úžasný biznis. Ja len nechápem ako človek ktorý do toho vidí, že si firmy samé ubližujú, keď takto pracujú. 1/4 celkových nákladov sú von oknom vyhodené peniaze na takzvané skryté rezervy.O koľko by mali vyššie zisky keby sa držali nariadení 9001.Lenže im sa ľúti dať peniaze na manažéra kvality, ktorý by im vysvetlil čo firme škodí, prečo toto treba robiť takto a toto tak a potom robia voloviny. Pritom prichádzajú o niekoľkonásobne viac peňazí. Aj certifikačné spoločnosti sú na vine, že pristúpia na ich hru- akože nič nevidím, nepočujem, je mi to jedno.Keby im aspoň vysvetlili aký to má na firmu dopad, určite by s tým niečo robili. Veď ktorý blbec by chcel poslať svoju firmu do krachu. Niet divu že firmy padajú ako domčeky z kariet a ešte sa divia prečo.Prepáčte, že vás týmto otravujem, ale vážne je to niečo čo vôbec nechápem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dnes som tak nasrdena, ze musim aj ja prispiet

po dlhej dobe som zaparkovala auto pod panelakom... nezvyknem tam parkovat, pretoze uz sme mali mensiu vymenu nazorov so susedom, kt. nas zablokoval (pritom okolo bolo xy volnych parkovacich miest) a jeho argument bol, ze ako to parkujem, keby som zastala inak, tak sa zmesti este jedno auto a pritom som zastala vedla auta, kt. tam vtedy stalo, nemohla som si vybrat inak ale ked prisiel on uz tam nebolo... a dalsi argument bol, ze on tu byva dlhsie, tak to je jeho miesto normalne sme nechapali... odvtedy parkujem pod domom vylucne len ked sa chystam za chvilu prec... inak parkujem pri hlavnej ceste...

tentokrat som auto teda nechala pod panelakom, lebo som mala ist za chvilu s autom prec, ale plany sa zmenili a aj na druhy den som auto nepotrebovala ale snad ho nebudem preparkovavat? No a dnes rano idem do auta a pozeram ako blazon.... hodeny kamen na aute na mieste kde konci strecha a zacina predne sklo, rovno v tom rohu...

tak som taka napalena, lebo uz sa to stava pravidlom.... na novy rok mal manzel na aute (firemne) sklo prasknute a tiez od kamena, lebo na streche boli jeho zvysky... potom na nasom bola doslova diera na kapote, potom dalsie dva kamene na strechu a znova dalsi na kapote... nakoniec to vyustilo do toho, ze manzelovi vykradli auto, tak ako bol vypovedat na fizlici, tak rovno nahlasil aj trestne oznamenie na neznameho pachatela, kt. nam stale nici auta....

jo a este sa stalo, ze sme mali obidvaja za stieracom papierik s upozornenim, aby sme sa naucili parkovat, ze naco su tam nakreslene ciary.... pritom sa nam to stalo prvy krat a zase len preto, ze zle stalo ine auto a my sme zaparkovali tak ako bolo volne... kedze mame dve auta a je problem parkovat na nasom sidlisku, tak predsa nebudeme parkovat tak, aby niekto dalsi nezaparkoval... nemame nato dovod...

hned mi je lepsie...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

sojciakova Pozri príspevok
Skúsim sa na to doma pozrieť.
Ja ináč viem že certifikát dostane každý. Je to úžasný biznis. Ja len nechápem ako človek ktorý do toho vidí, že si firmy samé ubližujú, keď takto pracujú. 1/4 celkových nákladov sú von oknom vyhodené peniaze na takzvané skryté rezervy.O koľko by mali vyššie zisky keby sa držali nariadení 9001.Lenže im sa ľúti dať peniaze na manažéra kvality, ktorý by im vysvetlil čo firme škodí, prečo toto treba robiť takto a toto tak a potom robia voloviny. Pritom prichádzajú o niekoľkonásobne viac peňazí. Aj certifikačné spoločnosti sú na vine, že pristúpia na ich hru- akože nič nevidím, nepočujem, je mi to jedno.Keby im aspoň vysvetlili aký to má na firmu dopad, určite by s tým niečo robili. Veď ktorý blbec by chcel poslať svoju firmu do krachu. Niet divu že firmy padajú ako domčeky z kariet a ešte sa divia prečo.Prepáčte, že vás týmto otravujem, ale vážne je to niečo čo vôbec nechápem.
A sme pri koreni veci... škola je základ života. Pre toto je dôležité aby pedagóg bol pedagógom... kvalitný výber zamestnancov, kvalitné školenie... to je základ každého biznisu, služby.
0 0
milanko222 milanko222

milanko222 je offline (nepripojený) milanko222

sojciakova Pozri príspevok
1, človek ktorý do toho vidí, že si firmy samé ubližujú, keď takto pracujú. 1/4 celkových nákladov sú von oknom vyhodené peniaze na takzvané skryté rezervy.O koľko by mali vyššie zisky keby sa držali nariadení 9001
a zdravého rozumu.

2, Lenže im sa ľúti dať peniaze na manažéra kvality, ktorý by im vysvetlil čo firme škodí, prečo toto treba robiť takto a toto tak a potom robia voloviny ....
Pritom prichádzajú o niekoľkonásobne viac peňazí
Keby im aspoň vysvetlili aký to má na firmu dopad, určite by s tým niečo robili. Veď ktorý blbec by chcel poslať svoju firmu do krachu

1, sú kone chovné a ťažné / s funkciou prichádza aj rozum

2, aj na iných - a potom je každý (chovný kôň) , kto má v r..i dieru odborníkom ( a rozhoduje ).

Milan
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mňa dnes dorazila sestrička môjho doktora. Poctivejšieho pacienta na prehliadky hádam ani nemajú. Keď som si šla pre recept, uporoňovala ma, že som už dávno mala ísť na preventívnu prehliadku. To, že som bola začiatkom júla, nejak igonorovala, lebo to nebola preventívna prehliadka, ale len kontrola ani neviem čoho ... .
Tak ja si mám pamätať nie len to, že každý polrok musím chodiť, ale aj to, čo mi majú vyšetrovať!
To ako keby sa ma môj zamestnávateľ 27-meho pýtal, či sme podali a zaplatili DPH!
Na druhej strane budem znovu vyšetrená, lebo v tom júli nebolo všetko v poriadku.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Dúfam, že nebudem mimo témy, lebo síce ma to nerozčúlilo, ale ani nepotešilo.
Keď mi kamarátka povedala, že zbiera servítky, hneď ako som sa k nejakej dostala, už som ju pre ňu odkladala. Bývalý spolužiak zbieral známky, tak som dala moju starú zbierku. Kolegyňa zbierala vizitky, švagor zápalkové krabičky, pohľadnice... každému som rada prispela do zbierky, hneď ako som niekde videla predmet ich záujmu, spomenula som si na nich a už aj som to pre nich odkladala. Ja som začala zbierať 10-korunáčky. Rozchýrila som to medzi známymi, a čo myslíte, spomenie si niekto na mňa, keď príde do kontaktu s predmetom mojej zbierky?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

abel Pozri príspevok
Dúfam, že nebudem mimo témy, lebo síce ma to nerozčúlilo, ale ani nepotešilo.
Keď mi kamarátka povedala, že zbiera servítky, hneď ako som sa k nejakej dostala, už som ju pre ňu odkladala. Bývalý spolužiak zbieral známky, tak som dala moju starú zbierku. Kolegyňa zbierala vizitky, švagor zápalkové krabičky, pohľadnice... každému som rada prispela do zbierky, hneď ako som niekde videla predmet ich záujmu, spomenula som si na nich a už aj som to pre nich odkladala. Ja som začala zbierať 10-korunáčky. Rozchýrila som to medzi známymi, a čo myslíte, spomenie si niekto na mňa, keď príde do kontaktu s predmetom mojej zbierky?

Nevďak svetom vládne.....
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ja som dnes kúpila prvý vianočný darček, teda dva pre jednu osobu. Pre druhú osobu už mám vymyslelné, ale potrebujem sa poradiť lebo je to technická vec a ja som technický antitalent.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
abel Pozri príspevok
Dúfam, že nebudem mimo témy, lebo síce ma to nerozčúlilo, ale ani nepotešilo.
Keď mi kamarátka povedala, že zbiera servítky, hneď ako som sa k nejakej dostala, už som ju pre ňu odkladala. Bývalý spolužiak zbieral známky, tak som dala moju starú zbierku. Kolegyňa zbierala vizitky, švagor zápalkové krabičky, pohľadnice... každému som rada prispela do zbierky, hneď ako som niekde videla predmet ich záujmu, spomenula som si na nich a už aj som to pre nich odkladala. Ja som začala zbierať 1000-korunáčky. Rozchýrila som to medzi známymi, a čo myslíte, spomenie si niekto na mňa, keď príde do kontaktu s predmetom mojej zbierky?
Elenka, veď Ty chceš zbohatnúť a nie uspokojiť svoju zberateľskú vášeň .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Melnick Pozri príspevok
Elenka, veď Ty chceš zbohatnúť a nie uspokojiť svoju zberateľskú vášeň .
Majka, ale koľkí nazývajú svoj hmotný majetok uspokojením zberateľskej vášne? No schválne cica... som zvedavá na Tvoj názor.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Elenka - abel, môžme sa stretnúť v nedeľu na káve, mám v peňaženke zopár 10-korunáčok, prispejem Ti do zbierky, dobre?
Ale kávu budeš platiť Ty, môžeš aj 20-korunáčkami
Inak, obdivujem Tvoj zmysel pre humor a hlboko sa pred ním skláňam.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Mňa dnes pobavila naša maličká Murka. Ako som nedávno písala, prisťahovala sa k nám, ani neviem odkiaľ a už sa cíti naša rodná. Preto, že je taká maličká, dávam jej mlieko aj 6-7 krát denne. Dnes meškala na kŕmenie tak som mlieko naliala do misky a začali staré Mury bez nej. Zrazu som zbadala tú malú chlpatú guličku ako sa vyrútila z poza rohu a raketovou rýchlosťou trielila k miske. Rozrazila staré Mury a ......a galiba preveliká, nestačila zabrzdiť a rozpleštila sa rovno do misky s mliekom
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Mňa dnes rozčúlil postup žilinskej nemocnice, kde štrajkovali upratovačky a na chirurgii a úrazovke nemohli operovať. Bohužiaľ, môj synovec mal spolu
s manželkou vážnu dopravnú nehodu - čelnú zrážku, obaja ležia s ťažkými zlomeninami rúk aj nôh, otrasmi mozgu, zlomeninou nosa, reznými ranami a pohmoždeninami. Jeho manželku operovali včera, jeho nemohli, nakoľko pre veľmi nízky TK to nebolo možné, dnes mala byť jeho operácia a všetci sme sa nádejali, že sa konečne začne aspoň kúštik zlepšovať jeho stav. Zbytočne večer na JOJ-ke pani riaditeľka hovorila, operovať budeme poobede, nestalo sa tak! Je mi zle pri pomyslení, že upratovačky rozhodujú o bytí či nebytí...
A doma 3 maličké deti!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

to sa ani čítať nedá, nie to ešte prežívať! Vlasti držím palce
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať