Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

abel Pozri príspevok
Dúfam, že nebudem mimo témy, lebo síce ma to nerozčúlilo, ale ani nepotešilo.
Keď mi kamarátka povedala, že zbiera servítky, hneď ako som sa k nejakej dostala, už som ju pre ňu odkladala. Bývalý spolužiak zbieral známky, tak som dala moju starú zbierku. Kolegyňa zbierala vizitky, švagor zápalkové krabičky, pohľadnice... každému som rada prispela do zbierky, hneď ako som niekde videla predmet ich záujmu, spomenula som si na nich a už aj som to pre nich odkladala. Ja som začala zbierať 10-korunáčky. Rozchýrila som to medzi známymi, a čo myslíte, spomenie si niekto na mňa, keď príde do kontaktu s predmetom mojej zbierky?
Elenka, mala si skúsiť zbierať aspoň tisíkorunáčky... to by Ti všetci s radosťou pomáhali zväčšovať zbierku.
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
Tak som sa dávno nezasmiala v duchu, ako na týchto príspevkoch. Je to také milé občerstvenie väčšinou vážnych problémov.:
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ondrejvla Pozri príspevok
Mňa dnes rozčúlil postup žilinskej nemocnice, kde štrajkovali upratovačky a na chirurgii a úrazovke nemohli operovať.
Tak toto mi normálne vyrazilo dych. Mali si objednať upratovaciu službu, to snáď nie je možné, že nejaké ... neviem, ako ich pomenovať, aby sa nejaké zvieratko neurazilo ... môžu narušiť činnosť nemocnice. Keď štrajkuje zdravotnícky personál, akútnych prípadov sa to predsa nekýta. Dúfam, že tie "kozmetičky podlahových krytín" dostanú padáka ...
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

ondrejvla Pozri príspevok
Zbytočne večer na JOJ-ke pani riaditeľka hovorila, operovať budeme poobede, nestalo sa tak! Je mi zle pri pomyslení, že upratovačky rozhodujú o bytí či nebytí...
A doma 3 maličké deti!
Rozalka Pozri príspevok
Tak toto mi normálne vyrazilo dych. Mali si objednať upratovaciu službu, to snáď nie je možné, že nejaké ... neviem, ako ich pomenovať, aby sa nejaké zvieratko neurazilo ... môžu narušiť činnosť nemocnice. Keď štrajkuje zdravotnícky personál, akútnych prípadov sa to predsa nekýta. Dúfam, že tie "kozmetičky podlahových krytín" dostanú padáka ...
O bytí a nebytí nerozhodujú upratovačky ale riaditeľ/ľka, zo zákona má povinnosť zabezpečiť poskytovanie zdravotnej staroslivosti takže treba dať podnet na Urad pre dohlad nad zdravotnou staroslivosťou. Asi tie upratovačky zarábajú tak málo a robia tak veľa že si povedali že sa na to môžu..... , peniaze pre upratovaciu firmu nie sú a firma robiť zadarmo nebude tak tam môžu ísť vypomôcť tí čo si myslia že to je med lízať.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

bepo Pozri príspevok
O bytí a nebytí nerozhodujú upratovačky ale riaditeľ/ľka, zo zákona má povinnosť zabezpečiť poskytovanie zdravotnej staroslivosti takže treba dať podnet na Urad pre dohlad nad zdravotnou staroslivosťou. Asi tie upratovačky zarábajú tak málo a robia tak veľa že si povedali že sa na to môžu..... , peniaze pre upratovaciu firmu nie sú a firma robiť zadarmo nebude tak tam môžu ísť vypomôcť tí čo si myslia že to je med lízať.
Absolútny súhlas so zvýrazneným, jednoznačne chyba vedenia nemocnice, riaditeľ v tomto prípade nesie zodpovednosť! A vyhovárať sa, že nemá kto upratať, úbohé, je to len jeho neschopnosť vyriešiť situáciu.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

bepo Pozri príspevok
O bytí a nebytí nerozhodujú upratovačky ale riaditeľ/ľka, zo zákona má povinnosť zabezpečiť poskytovanie zdravotnej staroslivosti takže treba dať podnet na Urad pre dohlad nad zdravotnou staroslivosťou. Asi tie upratovačky zarábajú tak málo a robia tak veľa že si povedali že sa na to môžu..... , peniaze pre upratovaciu firmu nie sú a firma robiť zadarmo nebude tak tam môžu ísť vypomôcť tí čo si myslia že to je med lízať.
Viem, že mnohé upratovačky pracujú za minimálnu mzdu. Ale pred 2 mesiacmi som po dlhom čase bola v nemocnici, našťastie len 3 dni. Na oddelení, kde sa po odchode pacienta sterilizujú ešte aj postele! Vždy dve izby mali spoločnú kúpeľňu a WC. Keď som videla umyvadlo s čiernou plesňou, zdvihol sa mi žalúdok. Do sprchy zásadne len vo vietnamkách, pretože by som určite chytila nejakú pleseň. A o tom, ako upratovačka "olízala" mopom dlážku v izbe radšej pomlčím. Za takúto prácu by som jej nedala ani tú minimálnu mzdu. Asi by som neuverila, keby ma niekto presviedčal, že nemocnica nenakupuje aspoň tie najlacnejšie čistiace a dezinfekčné prostriedky. Otázka je, kde končia. Pri čistení sociálnych zariadení tejto nemocnice určite nie.
Našťastie som mohla povedať chvála Bohu za tých lekárov tam.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Eulalia Pozri príspevok
Viem, že mnohé upratovačky pracujú za minimálnu mzdu. Ale pred 2 mesiacmi som po dlhom čase bola v nemocnici, našťastie len 3 dni. Na oddelení, kde sa po odchode pacienta sterilizujú ešte aj postele! Vždy dve izby mali spoločnú kúpeľňu a WC. Keď som videla umyvadlo s čiernou plesňou, zdvihol sa mi žalúdok. Do sprchy zásadne len vo vietnamkách, pretože by som určite chytila nejakú pleseň. A o tom, ako upratovačka "olízala" mopom dlážku v izbe radšej pomlčím. Za takúto prácu by som jej nedala ani tú minimálnu mzdu. Asi by som neuverila, keby ma niekto presviedčal, že nemocnica nenakupuje aspoň tie najlacnejšie čistiace a dezinfekčné prostriedky. Otázka je, kde končia. Pri čistení sociálnych zariadení tejto nemocnice určite nie.
Našťastie som mohla povedať chvála Bohu za tých lekárov tam.
Evi, ono je to vačšinou tak, že nemocnice nezamestnávajú svoje upratovačky, ale majú upratovanie zabezpečené dodavateľským spôsobom (tak je to aj v tej nemocnici, čo si ležala Ty), nemocnica platí firme a firma vypláca zamestnancov, čo viem ja, tak vždy s omeškaním. A aj tie ženy majú svoje rodiny, ktoré potrebujú uživiť, tak odchádzajú inde. A tak potom namiesto 10 ľudí tú prácu vykonávajú 3 - 4 ľudia. Tiež mi tá špina vadí a veľmi, niekedy mám chuť zobrať handru a vedro a umývať. Je to taký začarovaný kruh....
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Verím, že je to začarovaný kruh, len zatiaľ sa ani jednej našej vláde nepodarilo naštartovať v zdravotníctve zmeny k lepšiemu. Poslanci v parlamente si nikdy nezabudnú odhlasovať zvýšenie platov, ale tému zdravotníctva vždy .... nechcem použiť sprosté slovo. Ani jeden z doterajších ministrov zdravotníctva ma zatiaľ nepresvedčil, že bol na túto funkciu vhodný odborník. Možno sú dobrí lekári, ale ako ministry nestáli za nič.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Rozalka Pozri príspevok
Tak toto mi normálne vyrazilo dych. Mali si objednať upratovaciu službu, to snáď nie je možné, že nejaké ... neviem, ako ich pomenovať, aby sa nejaké zvieratko neurazilo ... môžu narušiť činnosť nemocnice. Keď štrajkuje zdravotnícky personál, akútnych prípadov sa to predsa nekýta. Dúfam, že tie "kozmetičky podlahových krytín" dostanú padáka ...
Neodcudzujme ich, nevieme čo všetko tomu štrajku predchádzalo.Aj keď sú to pre mnohých "iba upratovačky",aj oni majú svoje rodiny a veľa riskovali,že stratia prácu.
Ale musíme uznať, tie ženské mali guráž a nebáli sa vydobiť si svoje!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
A si si istá, že vydobyli?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nuž, Rozálka neviem či vydobili.?
Veď vieš ako to u nás chodí.Každý len frfle na všetko naokolo a neurobí nič.Len tichúčko čaká, kto sa ozve...
A tie baby sa nebáli a konali...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Akurát asi nedomysleli, čo môžu spôsobiť ...
Určite by si mnohí aj v iných profesiách našli dôvod štrajkovať, predsa neštrajkujú...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mne sa ten upratovacsky strajk nepaci. Niektori ludia vzdychaju, ze nemozu najst pracu a ked sa im nejaka ponuka, spekuluju. Nechcem sa v ziadnom pripade upratovaciek dotknut, ale obycajne to robia osoby bez vzdelania a schopnosti robit nieco ine, lepsie platene. Aj na tomto fore som uz citala prispevky, ze uctovnicky pracuju aj za menej ako je minimalna mzda. A neupratovat v nemocnici - to uz hranici s trestnym cinom ohrozenia zdravia pacientov.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Len to je vec riaditeľa a nie upratovačiek, taký štrajk sa neurobí za pol hodinu a ani neohrozí operácie, to už muselo byť niečo vážnejšie.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Olice Pozri príspevok
Evi, ono je to vačšinou tak, že nemocnice nezamestnávajú svoje upratovačky, ale majú upratovanie zabezpečené dodavateľským spôsobom (tak je to aj v tej nemocnici, čo si ležala Ty), nemocnica platí firme a firma vypláca zamestnancov, čo viem ja, tak vždy s omeškaním. A aj tie ženy majú svoje rodiny, ktoré potrebujú uživiť, tak odchádzajú inde. A tak potom namiesto 10 ľudí tú prácu vykonávajú 3 - 4 ľudia. Tiež mi tá špina vadí a veľmi, niekedy mám chuť zobrať handru a vedro a umývať. Je to taký začarovaný kruh....
Áno Oli, aj tu je to tak, upratovanie pre nemocnicu robí dodávateľská firma, no a takto to dopadlo. Prišli upratovačky, ako som sa dozvedela až z firmy z Nitry, ale jeho doteraz neoperovali, nie z viny lekárov, ale z viny žien a matiek, ktoré sa môžu tiež ocitnúť v takejto situácii! Chápem, že si chcú vydobiť lepšie mzdy, no myslím si, že nemocnica, konkrétne traumatológia nie je správne miesto na tento počin. Neprajem im, aby to bol pre nich bumerang...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

ondrejvla Pozri príspevok
Áno Oli, aj tu je to tak, upratovanie pre nemocnicu robí dodávateľská firma, no a takto to dopadlo. Prišli upratovačky, ako som sa dozvedela až z firmy z Nitry, ale jeho doteraz neoperovali, nie z viny lekárov, ale z viny žien a matiek, ktoré sa môžu tiež ocitnúť v takejto situácii! Chápem, že si chcú vydobiť lepšie mzdy, no myslím si, že nemocnica, konkrétne traumatológia nie je správne miesto na tento počin. Neprajem im, aby to bol pre nich bumerang...
Vlastička, ja Ťa chápem a nemyslela som to v zlom, ale riaditeľ je na to, aby takéto niečo nepripustil. Verím, že bude všetko v poriadku.....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Do nemocnic by sa mal vyberat personal, ktory je odhodlany pomahat ludom v trapeni. Zdravy clovek sa do nemocnice len tak pre vlastne potesenie nepolozi. A neplati to len o upratovackach a sestrickach ale aj o lekaroch, aj s tymi su kadejake skusenosti.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Mňa včera veľmi potešila kytica ruží s blahoželaním od mojich detí, ktoré pracujú v zahraničí. Priniesla mi ju donášková služba a ja som sa z toho nemohla spamätať a dojalo ma to až k slzám. Je strašne krásna, prevoňala celé jej okolie. Keď okolo nej prejdem, tak ma jej krása pohladí na duši.
Naposledy upravil kukurička : 05.10.08 at 18:31
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kukurička Pozri príspevok
Mňa včera veľmi potešila kytica ruží s blahoželaním od mojich detí, ktoré pracujú v zahraničí. Priniešla mi ju donášková služba a ja som sa z toh nemohla spamätať a dojalo ma to až k slzám. Je strašne krásna, prevoňala celé jej okolie. Keď okolo nej prejdem, tak ma jej krása pohladí na duši.
To bolo veľmi krásnučké gesto do Tvojich detí! Určite zaslúžene...
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

arizona Pozri príspevok
To bolo veľmi krásnučké gesto do Tvojich detí! Určite zaslúžene...
Súhlasím, bolo to krásne prekvapenie a to oni robia radi. Chýbajú mi, lebo sú ďaleko, tak asi aj preto ma to tak dojalo. Kyticu fotím každý deň /teda druhý deň/, lebo začínajú rozkvitať puky ľalie a stále je tá kytica iná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať