Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
misoft Pozri príspevok
Jednoducho povedané: kotol v obývačke -neplatíš spotr. daň, kotol v garáži, v pivnici, na chodbe, v jaskyni, na povale, v pr*eli = platíš spotr. daň. A na 100% to vpašoval financminister.
Pán financminister si myslí, že máme nafukovacie príbytky, šak to miesto na kotol v pohode prifúkneme.
Sakra, mali by sme asi jednu fuknúť jemu.... ale on sa aj tak asi nespamätaá, tak sa asi zbytočne rozčuľujem...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A najlepšie na tom je, že sami plynári nevedia, ako presne určiť koľko plynu šlo na kúrenie a koľko na varenie, ako vypočítať túto daň, ako a komu ju platiť.
Poriadne slovenské Kocúrkovo z dielne arogantného financmajstra Milkóža, len toto mu , ,
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

misoft Pozri príspevok
Jednoducho povedané: kotol v obývačke -neplatíš spotr. daň, kotol v garáži, v pivnici, na chodbe, v jaskyni, na povale, v pr*eli = platíš spotr. daň. A na 100% to vpašoval financminister.
To asi nie, zlý výklad, kotol na kúrenie rodinného domu patrí domácnosti domu, tak áno, oslobodený plyn. Kotol pre spoločné vykurovanie domácností v bytovom dome nie, nemá oslobodený.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ludia zateplili domy, palia malo plynu. SPP zdvihne ceny, aby si zabezpecil svoju marzu a zisk a stat uz dopredu pocita s globalnym oteplenim. :-)
4 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Dnes som uctovala kamaratkine doklady, mala tam blok z ERP za PC z NAY a pozeram na blok meno zakaznika cudzie - tak som myslela, ze mi tam dali od niekoho ineho, tak som volala, ze to nemozem zauctovat. Ona zostala v soku, ze to kupovala ona a ze to meno tam videla, ale myslela, ze je to meno predavaca, nevsimla si,ze je tam aj adresa. Ja si myslim, ze ten kto blokoval ich nakup nahodil na svoju nay-kartu, aby ziskal body (a podla sumy tovaru dost pekny pocet).Neviem, ci to nejako vyriesia ked tam pojdu ide o blok z konca decembra, ale klientka pride o dost peknu sumu na DPH a tiez aj na dani z prijmu, ked to nebude moct zahrnut do nakladov.
Podobné sa stalo dnes aj mne, akurát na doklade žiaden pracovník predajne, ale priamo majiteľova (jednoosobej sro) manželka, na doklade z nay rôzne spotrebiče do domácnosti ... a vraj to všetko namontovali do firmy, chacha, mňa neoklamú ...
a zrovna nedávno "pani majiteľová" si brala pôžičku (mimochodom pracuje v banke) a došla robiť krik, prečo jej manžel má taký malý príjem (minimálna mzda * 1,2) - však viete, ako to chodí, len aby nemusel platiť veľké dane a odvody, tak plat čo najmenší .... však to nákupy do domácnosti napravia.
Ja som milej zlatej ten doklad dala bokom.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

to Kvaka:
To asi nie, zlý výklad, kotol na kúrenie rodinného domu patrí domácnosti domu, tak áno, oslobodený plyn. Kotol pre spoločné vykurovanie domácností v bytovom dome nie, nemá oslobodený.
Po vzhliadnutí TN (televíznych novín) tam toto moje "vysvetlenie" sám najvyšší herr finanz minister to potvrdil, pivnice a garáže = automaticky bude spotrebná daň (len ak by pivnica a garáž boli na LV uvedené ako obytné miestnosti - vtedy nie).
Vravím: slovenské Kocúrkovo.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Rozalka Pozri príspevok
Podobné sa stalo dnes aj mne, akurát na doklade žiaden pracovník predajne, ale priamo majiteľova (jednoosobej sro) manželka, na doklade z nay rôzne spotrebiče do domácnosti ... a vraj to všetko namontovali do firmy, chacha, mňa neoklamú ...
a zrovna nedávno "pani majiteľová" si brala pôžičku (mimochodom pracuje v banke) a došla robiť krik, prečo jej manžel má taký malý príjem (minimálna mzda * 1,2) - však viete, ako to chodí, len aby nemusel platiť veľké dane a odvody, tak plat čo najmenší .... však to nákupy do domácnosti napravia.
Ja som milej zlatej ten doklad dala bokom.
Ja som si tiez myslela, ze je to len nejaky sukromny doklad, ale nebol. Ona naozaj kupila nejaky notebook a nevsimla si, ze jej to zamestnanec pri pokladni hodil na svoju kartu. No ak to nevyriesia a neziskaju novy doklad, o com pochybujem, tak zial to tiez budu mat bokom. Len nechapem, ako si to dovolil ten dotycny kto to blokoval urobit...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
misoft Pozri príspevok
to Kvaka:

Po vzhliadnutí TN (televíznych novín) tam toto moje "vysvetlenie" sám najvyšší herr finanz minister to potvrdil, pivnice a garáže = automaticky bude spotrebná daň (len ak by pivnica a garáž boli na LV uvedené ako obytné miestnosti - vtedy nie).
Vravím: slovenské Kocúrkovo.
Tu som prilepila link - TV
http://www.porada.sk/t183980-dan-z-p...-1-2012-a.html
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Rozalka Pozri príspevok
Podobné sa stalo dnes aj mne, akurát na doklade žiaden pracovník predajne, ale priamo majiteľova (jednoosobej sro) manželka, na doklade z nay rôzne spotrebiče do domácnosti ... a vraj to všetko namontovali do firmy, chacha, mňa neoklamú ...
a zrovna nedávno "pani majiteľová" si brala pôžičku (mimochodom pracuje v banke) a došla robiť krik, prečo jej manžel má taký malý príjem (minimálna mzda * 1,2) - však viete, ako to chodí, len aby nemusel platiť veľké dane a odvody, tak plat čo najmenší .... však to nákupy do domácnosti napravia.
Ja som milej zlatej ten doklad dala bokom.
Ale nikto nemá v tomto na mojho kolegu, ten je jednoznačne neprekonateľný- tan si do nákladov dal poznávací zájazd do New yorku- ako tam,že bolo nejaké školenie-samozrejme keďže je to starší pán( 77 ročný),tak si tam dal aj manželku ako doprovod ,asistentku...-prekoná ho tu niekto? asi nie...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nika.sum Pozri príspevok
Dnes som uctovala kamaratkine doklady, mala tam blok z ERP za PC z NAY a pozeram na blok meno zakaznika cudzie - tak som myslela, ze mi tam dali od niekoho ineho, tak som volala, ze to nemozem zauctovat. Ona zostala v soku, ze to kupovala ona a ze to meno tam videla, ale myslela, ze je to meno predavaca, nevsimla si,ze je tam aj adresa. Ja si myslim, ze ten kto blokoval ich nakup nahodil na svoju nay-kartu, aby ziskal body (a podla sumy tovaru dost pekny pocet).Neviem, ci to nejako vyriesia ked tam pojdu ide o blok z konca decembra, ale klientka pride o dost peknu sumu na DPH a tiez aj na dani z prijmu, ked to nebude moct zahrnut do nakladov.
inak u nás v jednote je takáto expertka- opýta sa či mám terno kartu a keďže ju stále zabúdam,poviem že nemám a už si tam šupne svoju...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanko akurát som na teba myslela pýtala som sa decka, že či pôjde voliť a ona že jasné a ja že čo budeš voliť a ona Slobodné Slovo
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lujza.j Pozri príspevok
Stanko akurát som na teba myslela pýtala som sa decka, že či pôjde voliť a ona že jasné a ja že čo budeš voliť a ona Slobodné Slovo
Lujzi, velmi tuho rozmýšľam a trhám štvorlístky- Fico alebo Mojsejová? jeden z nich to bude určite...
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale nikto nemá v tomto na mojho kolegu, ten je jednoznačne neprekonateľný- tan si do nákladov dal poznávací zájazd do New yorku- ako tam,že bolo nejaké školenie-samozrejme keďže je to starší pán( 77 ročný),tak si tam dal aj manželku ako doprovod ,asistentku...-prekoná ho tu niekto? asi nie...
To by si sa čudoval, čo všetko vedia poniektorí vymyslieť ..... (najmä lekári!)
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

misoft Pozri príspevok
to Kvaka:

Po vzhliadnutí TN (televíznych novín) tam toto moje "vysvetlenie" sám najvyšší herr finanz minister to potvrdil, pivnice a garáže = automaticky bude spotrebná daň (len ak by pivnica a garáž boli na LV uvedené ako obytné miestnosti - vtedy nie).
Vravím: slovenské Kocúrkovo.
Ja mám na LV napísané rodinný dom. Nie je tam napísané či mám alebo nemám pivnicu. Čo s tým spraví financmajster? Háá Neviem či nezašlem dotaz financmajstrovi.Včuľ nech je múdry. A podľa toho čo mi odpovie sa rozhodnem, či si ten plyn dám spraviť, alebo budem aj naďalej kúriť drevom a uhlím.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lujza.j Pozri príspevok
Stanko akurát som na teba myslela pýtala som sa decka, že či pôjde voliť a ona že jasné a ja že čo budeš voliť a ona Slobodné Slovo
akože nechcem aby ste ma tu brali ako nejakého extrémistu alebo niečo také, ale aj ten Kotleba ,niektoré názory nemá zlé-i ked ho určite voliť nebudem, ale v niečom má chalan pravdu- a keby som mal na výber- Kotleba alebo Matovič,tak jednoznačne Kotleba...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Stanislav 1975 Pozri príspevok
akože nechcem aby ste ma tu brali ako nejakého extrémistu alebo niečo také, ale aj ten Kotleba ,niektoré názory nemá zlé-i ked ho určite voliť nebudem, ale v niečom má chalan pravdu- a keby som mal na výber- Kotleba alebo Matovič,tak jednoznačne Kotleba...
Stanko, páčia sa mi Tvoje polemiky. Ak máš málo štvorlístkov treba povedať, pošlem. Vieš my rozhodnutí ich nepotrebujeme.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wagner Pozri príspevok
Stanko, páčia sa mi Tvoje polemiky. Ak máš málo štvorlístkov treba povedať, pošlem. Vieš my rozhodnutí ich nepotrebujeme.
To niesú žiadne polemiky- to nevieš,že ja som aj politológ...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ja sa len čudujem, že ešte nezaviedli daň z plynatosti - flatus ventris...
Tie má každý bez rozdielu, či býva v byte, dome, pod mostom...
Ale po dnešku vidím, že čo nie je, môže byť...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Oliwa Pozri príspevok
Ja sa len čudujem, že ešte nezaviedli daň z plynatosti - flatus ventris...
Tie má každý bez rozdielu, či býva v byte, dome, pod mostom...
Ale po dnešku vidím, že čo nie je, môže byť...
len prosím neprovokuj

alebo neprorokuj
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
inak u nás v jednote je takáto expertka- opýta sa či mám terno kartu a keďže ju stále zabúdam,poviem že nemám a už si tam šupne svoju...
Za toto bolo pár "ternistiek" podžubkaných. Nesmú tam dávať svoje karty. Z toho sú peňažné bonusy a ona nemá čo takýmto spôsobom zarábať. Treba uznať, odvahu má, asi si je veľmi istá miestom...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať