Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

bepo Pozri príspevok
O bytí a nebytí nerozhodujú upratovačky ale riaditeľ/ľka, zo zákona má povinnosť zabezpečiť poskytovanie zdravotnej staroslivosti takže treba dať podnet na Urad pre dohlad nad zdravotnou staroslivosťou. Asi tie upratovačky zarábajú tak málo a robia tak veľa že si povedali že sa na to môžu..... , peniaze pre upratovaciu firmu nie sú a firma robiť zadarmo nebude tak tam môžu ísť vypomôcť tí čo si myslia že to je med lízať.
Prepáčte ešte sa vrátim k tejto téme.
Si si istý, že je to len vec riaditeľa nemocnice? Táto nemocnica má zabezpečené upratovacie služby dodávateľským spôsobom od súkromnej firmy ( ako napokon veľa iných nemocníc u nás na Slovensku ). S nemocnicou má určite podpísanú zmluvu a tá stanovuje určité pravidlá ( myslím si ). Tak pokiaľ bola firma informovaná o nastávajúcom štrajku, prečo nezabezpečila ľudí či už z inej firmy, alebo brigádnikov na upratovanie minimálne na tej traumatológii, prípadne na oddeleniach s akútnymi stavmi kde každá aj čo len najmenšia baktéria zabíja? Veď predsa keď štrajkovali lekári a sestry, bola zabezpečená starostlivosť pre akútne prípady. A to si už riaditeľ nemocnice vedel zabezpečiť a samozrejme aj lekári a sestričky to urobili bez zaváhania, z jednoduchého dôvodu - nemôžu nechať človeka zomrieť alebo trpieť ( je to pre nich samozrejmosť ). A Aj my to berieme ako samozrejmosť, čo ale žiaľ od iných ľudí nevyžadujeme.
A aby som nebola mimo témy rozčúlilo ma to.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Minulý týždeň dcére praskla hadička ktorá vedie vodu do nádržky na WC. Vraj vyliali z bytu 60 kýblov vody. Letel som to na druhý deň opraviť do Bratislavy.
Za 3 dni susedia menili radiátor a keď som išiel doplňať systém zobral som si klúče od ventilov ale tie od bytu som zabuchol doma. Musel som ísť po druké (manželkyne) do Piešťan. Chudák sused ma tam večer viezol na aute.
Asi si viete predstaviť ako som nadával
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Orim Pozri príspevok
Minulý týždeň dcére praskla hadička ktorá vedie vodu do nádržky na WC. Vraj vyliali z bytu 60 kýblov vody. Letel som to na druhý deň opraviť do Bratislavy.
Za 3 dni susedia menili radiátor a keď som išiel doplňať systém zobral som si klúče od ventilov ale tie od bytu som zabuchol doma. Musel som ísť po druké (manželkyne) do Piešťan. Chudák sused ma tam večer viezol na aute.
Asi si viete predstaviť ako som nadával
Ako? Napíš- veď už je po dvadsiatej druhej .
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Jáj ľudkovia drahí, musím sa vyrozprávať - videli ste už takého človeka?!
Mám "dobrého" šéfa.
Už ma aj reč prešla.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Šéfa, z ktorého strácaš reč, si váž! Takého len tak hocikde nenááájdeš
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Kazu Pozri príspevok
Šéfa, z ktorého strácaš reč, si váž! Takého len tak hocikde nenááájdeš
Ja si ho vážim /nakoľko je môj zamestnávateľ/, ale tých hlúpostí, čo navymýšľa?!? Takého človek nevidel snáď ešte nikto.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Hansa Pozri príspevok
Ja si ho vážim /nakoľko je môj zamestnávateľ/, ale tých hlúpostí, čo navymýšľa?!? Takého človek nevidel snáď ešte nikto.
Hansa, ja si myslím, že všetci šéfovia sú takmer "rovnakí"...
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Mám na to svoj názor aj pohľad, povzniesla som sa nad tými jeho hlúposťami. Myslím si svoje, idem si po svojej práci, lebo tú za mňa nikto neurobí a ja chcem mať svoj príjem.
Veď aj na neho raz príde.
/potrebovala som sa vykecať/
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

... či ma potešili alebo ruzčúlili tieto články v dennej tlači, posúdte sami...

http://tvojepeniaze.pravda.sk/tlac.a...k_dochodky_p01


http://tvojepeniaze.pravda.sk/tlac.a...k_dochodky_p01
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

VladoaKatka Pozri príspevok
... či ma potešili alebo ruzčúlili tieto články v dennej tlači, posúdte sami...

http://tvojepeniaze.pravda.sk/tlac.a...k_dochodky_p01


http://tvojepeniaze.pravda.sk/tlac.a...k_dochodky_p01
Katka mňa veru nepotešili...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Hansa Pozri príspevok
Ja si ho vážim /nakoľko je môj zamestnávateľ/, ale tých hlúpostí, čo navymýšľa?!? Takého človek nevidel snáď ešte nikto.
Niet nad šéfa/fku, ktorého vidím každé ráno v zrkadle
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

slavica Pozri príspevok
Niet nad šéfa/fku, ktorého vidím každé ráno v zrkadle
... môže byť aj strapatá ... tiež sa mi páči taká šéfka (už 19 rokov) nenájdem na nej žiadnu chybičku, všetky jej rozhodnutia sú mi milé ... nikdy na ňu nefrflem ...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Maruška54 Pozri príspevok
Katka mňa veru nepotešili...
... snáď si nemyslíš, že mňa hej
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

VladoaKatka Pozri príspevok
... môže byť aj strapatá ... tiež sa mi páči taká šéfka (už 19 rokov) nenájdem na nej žiadnu chybičku, všetky jej rozhodnutia sú mi milé ... nikdy na ňu nefrflem ...
... a keď jej vyplazím jazyk ešte sa zasmeje ...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

VladoaKatka Pozri príspevok
... môže byť aj strapatá ... tiež sa mi páči taká šéfka (už 19 rokov) nenájdem na nej žiadnu chybičku, všetky jej rozhodnutia sú mi milé ... nikdy na ňu nefrflem ...
Ja poznám tvoju šéfku osobne a máš pravdu, naozaj nemá chybu
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Našla som si doma lístok o uložení doporučenej zásielky s dátumom 22.09.08... úložná doba 18 dní (ak viem dobre počítať, to je do 10.10.08). Na poštu som sa dostala až včera (7.10.). Po predložení môjho oznamu vznikol malý chaos za prepážkou. Následne som schytala suchú informáciu, že zásielku 1.10.!!! odoslali späť. Zmohla som sa na protireakciu: "čo mám podľa Vás teraz urobiť?" Zavolali zástupkyňu vedúcej, vysvetlili jej situáciu, načo sa na mňa vyrútila... že čo vlastne chcem??? Ja predsa len svoju zásielku, o ktorej ma informovali, že ju mám na pošte uloženú......a ktorá tam podľa všetkého ešte mala byť... Na moju nehoráznu požiadavku zástupkyňa s drzým úsmevom dodala, že to sa asi doručovateľka pomýlila a zrejme išlo o 3-dňovú zásielku. Informáciu o odosielateľovi mi poskytnúť nevedia, ale zdá sa jej, že to bola sociálka... a zdá sa jej normálne, že si môžem predsa na tú sociálku zavolať...
Noo mne sa to až tak normálne nezdalo ani včera... ani dnes. Len ma s...ie, že som si od nich nedala na to oznamko potvrdiť skutkový stav... Bolo by mi to síce na dve veci, ale aspoň by som ich potrápila...
Prečo to sem píšem? Noo veeľmi ma potešil ich postoj k chybe, ktorá sa im zadarila...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ajuška, takéto problémy s poštou počúvam z každej strany. Rozhodne by som na takýto postup sťažovala, lebo nebol korektný. Každý sme omylný, ale musíme sa vedieť aj k svojim chybám postaviť. A v poslednej dobe sa množia prípady neporiadnych doručovateliek.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
ZuzanaP Pozri príspevok
Ajuška, takéto problémy s poštou počúvam z každej strany. Rozhodne by som na takýto postup sťažovala, lebo nebol korektný. Každý sme omylný, ale musíme sa vedieť aj k svojim chybám postaviť. A v poslednej dobe sa množia prípady neporiadnych doručovateliek.
Nemajú doručovateľky a nahrádzajú ich ako vedia. Ja chápem, že pre niekoho je v začiatku problém o čom sú dôležité termíny. Ale zástupkyňa vedúcej o ktorej viem, že tam je už roky v tejto pozícii, aby zaujala takéto stanovisko?? Sila... Už len tá predstava... že si mám obvolať sociálku, lebo jej sa zdá, že to odtiaľ bolo! Noo od vrátnice, cez niekoľko poschodí to mám co by dub...... Zvažujem písomnú sťažnosť...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Toto mi dnes prišlo mailom..tak sa s vami o to podelím....

Personalista radi


Keď ti tvoja práca už lezie hore krkom a pomaly na teba prichádza

depresia, nemyslíš na nič iné než na radikálnu zmenu, skús urobiť

nasledovné :

1. Bež do lekárne a kúp si teplomer, ten, čo sa strká do zadku - od

firmy Johnson and Johnson, (ale iba tejto značky), otvor krabičku a

prečítaj si príbalový leták.

2. Nájdeš tam vetu: "každý teplomer bol osobne testovaný v našej výrobni"

3. Potom zavri oči a 5x nahlas opakuj: "som rád, že nepracujem vo firme

Johnson and Johnson na oddelení kvality."


0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Je to až neuveriteľné, koľko príspevkov má táto téma.
Aj keď ma ten teplomer úprimne pobavil, predsa len som sa musela rozčúliť.
Boli sme na obede v jednom preverenom podniku, kam chodíme dosť často a dobre aj varia. Obsluhoval nás nejaký nový čašník, ktorého som tam síce už raz predtým stretla, ale nemali sme ešte tú česť. A po skúsenosti s ním už ani nikdy v živote nechcem nič mať.
Pýtali sme si jednu polievku, dva hlavné chody a tri nápoje. Pri stole sme sedeli traja. Najprv doniesol dva hlavné chody. Jeden bol síce iný, ako sme chceli a druhý obsahoval nami neobjednanú (dosť neobvyklú) prílohu, ale keďže je tam dobrá kuchyňa, nechali sme to tak, akurát som mu pripomenula, že zabudol na polievku, ktorá sa nosí ako prvá. Povedal, že o chvíľu prinesie. Nepriniesol, takže sme ho upozornili znova. Rovnako sme pripomenuli aj nápoje, pred nami zopakoval len dva z nich, tak sme ho opravili, že ešte jeden čaj. Polievky sme sa dočkali až na opakované naliehanie, keď sme už mali druhé jedlo dojedené. Z troch nápojov priniesol len dva. Na to už som sa ozvala, že ten čaj už ani nemusí nosiť, lebo sme už všetko zjedli a nebudem predsa čakať, kým by mi teraz vychladol. Pri platení sme mu vycálovali presne do koruny toľko, koľko stálo na bločku a na vysvetlenie som mu povedala, že s takou mizernou obsluhou som sa v tomto podniku ešte nestretla. Najprv sa tváril prekvapene a keď pochopil, že žiaden tringelt od nás nedostane, len tak na odchode mi od chrbta a ponad plece povedal, že si myslí, že nie každý má svoj deň, pričom patrične, ako odchádzal od nášho stola, zvyšoval hlas, aby mal istotu, že ho určite budeme počuť.
Musím povedať, že som dosť tolerantný človek, ale toto už na mňa bolo veľa. Z troch jedál a troch nápojov domrvil tri jedlá a jeden nápoj nedoniesol vôbec, ďalšie síce neskoro, ale aspoň sme sa dočkali a na záver si dovolil byť aj drzý, navyše, to všetko v prítomnosti svojho šéfa, ktorý sedel pri jednom zo stolov. Niežeby ma naštval, ale ma to priam urazilo. Kde je "náš zákazník - náš pán?". Podišla som k šéfovi a podala mu stručnú informáciu:
Dostali sme jedno jedlo, ktoré sme si neobjednali, ďalšie s prílohou, ktorú sme nechceli (na bločku samozrejme bola aj sme ju zaplatili), polievku sme dostali až na záver, čaj sme nedostali vôbec a váš čašník si spoza pleca dovolil povedať, že nie každý má svoj deň. Nepovedal: Prepáčte, nemám svoj deň: On to povedal štýlom, ktorým ma urazil, navyše v situácii, keď sa mal ospravedlniť (Ak nie rovno dať zľavu za nesprávne donesené jedlo).
Výsledok bol taký, že sa nám ospravedlnil samotný šéf. Dúfam ale, že to tomu drzúňovi spočítal, lebo takýto prístup rozhodne nepatrí do reštaurácie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať