Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
hubatá Pozri príspevok
Uštrikuj mu niečo teplé, aby mu nemrzli guľky ako tým snehuliačikom. Ja som vyhodila teraz starý šijací stroj (slúžil 40 rokov) lebo už nebolo dostať naň súčiastky a uvažujem že si kúpim nový, veď mám doma toľko všelijakých zbytkov a ja osoba šetrná, nemajetná by som si z nich dokázala všeličo porobiť......
..

..mojík, moja veritaska má rovných 45 rokov..tiež doklepávala-ale našla som obchod, kde majú súčiastky, kúpila som remienok, patku, podložku, cievky a hviezda po generálke fičí ďalej..
..keby som si mala dnes kúpiť mašinu, tak neviem-neviem..bola som v jednom obchode, mali vyložené 3 druhy,kombinácií stehov do úmoru, vyšívanie,overlock, blbosti!..moc premakané a plastové, neviem, či by som si vybrala..

..a štrikovať nyjeee..rúčky nevydržia!...ale vedela by som si ho predstaviť v nádhernom červenom svetríku s osmičkami...radšej nemyslím
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Mňa tiež odrádza ten plast: veď ak nebodaj sa niečo zlomí je po mašine. Mala som Lucznik, samý nerez, tažký bol - ale držal. Aj teraz banujem keď si mi napísala že ešte niekde dostať súčiastky......Šila som voľakedy podľa Burdy, staré čísla vyhadzovala naša knižnica tak som si pár čísiel vzala a dostala chuť na šitie. Minule som dostala šok z mojej dcéry: mami ukáž mi ako sa štrikuje. No ale nemala toľko času a trpezlivosti tak som jej poradila háčkovanie, to pribúda rýchlejšie, reku mladá dostane chuť (tajne som jej pár riadkov aj prirobila keď nebola doma, reku nech sa teší) no a spravila si háčkovaný pulóver - možno si spomínaš: len sa urobia 4 obdĺžniky stále rovno (P+Z diel) a 2 x rukávy. A potom len sa prištrikujú patenty. No a predstav si aký úspech mala v robote, slečny obdivovali ako divé a už dve boli u mňa, aby som im ukázala ako sa to robí. Tak mi vyrobili šok!
4 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

EWITA888 a Tic Tac- nič so z toho nerobte- bude vám možno lepšie..., ja som mal troška drastickejšiu výpoveď-robil som v jednej firme od 18-tky, od roku 1993 s ročnou prestávkou, čo som bol na vojne a nikdy nezabudnem na moje "rozlúčenie" s tou firmou- bolo jedno januárové poobedie( 12.35 hod.) a bol piatok,rok 2003- sedím v kancli, pijem kávičku, fajčím, pozerám očkom televízor( ja som si dovliekol telku do roboty)-zrazu sa rozleteli dvere a vošiel šéf, s ním jeden právnik, ktorého aj teraz dosť často vidiet v tv, keď sa preberá nejaký prípad z podsvetia a on je ich právny zástupca a 3 taký no- vyholení chalani- a hneď na mňa- údajne existujú dokazy,že som spreneveril, ukradol 2 miliony korún- ale že majú pre mňa dohodu( tú vybrali na stol), že síce som akože ukradol tie 2 miliony-ale tou dohodou sa zavazujem splatiť iba 500.000sk- chcel som sa z toho vyvvliecť a povedal som že si tú zmluvu na víkend zoberiem preštudovať- a oni, že nie- neopustím pracovisko,pokial to nebude podpísané( medzitým sa jeden z tých chalanov holohlavých usalašil na kresle a začal sa hrať s pištolou)-kedže som nevidel iné východisko a vedel som že ten podpis bude znamenať pre mňa katastrofu,tak som to riskol- zdvihol som sa, odsotil jedného z tých holohlavých a pobral sa ku dverám a čakal čo bude- či ma dakto zastrelí alebo čo-len som čakal nejakú ranu zo zadu, ale našťastie ma nechali vyjsť...-a potom sme už len cez právnikov komunikovali a odmietol som aj 3 návrhy na osobné stretnutia, bál som sa jak taký pes...-vyhrážal sa súdmi ale kedže som vedel že ma na súd nedá( tam by sa preberalo komplet účto a to by boli iné zaujímavé veci a nakoniec- to že som mu spreneveril nejaké peniaze bola lož)-tak som mu dal návrh- on stiahne svojích chlapcov z mojej blízkosti a ja zabudnem na účto tej firmy- súhlasil a odvtedy sme sa nevideli...
Tie 2 miliony naozaj chýbali- ale neskončili u mna- ja som vedel kde skončili...-myslím že aj on to potom zistil...
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Prežil si bežné rozviazanie pracovného pomeru - dohodou. Niektorí by mali autonehodu.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

hubatá Pozri príspevok
Prežil si bežné rozviazanie pracovného pomeru - dohodou. Niektorí by mali autonehodu.
Presne ako píšeš- DOHODOU...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mňa teší včerajšie príjemné prežitie večera( preto som ani nepáchol na poradu)-manželka išla s kamoškami na výjazd, akciu, babskú jazdu a ja že budem varovať deti-počas správ mi volal kamarát,tak som mu povedal nech príde k nám - došiel-doniesol flaštičku 52-jky hruštičky-pomaly sme ju vycmúrali a dali si potom ešte lahvinku vínka a o 00.25 hod. bola manželka doma a my ešte aj s detmi v obývačke sme hrali plejstejšn...
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ewita888 Pozri príspevok
Lenka, pri dvoch malých deťoch ťa obdivujem, že to stíhaš..
Ja teraz opatrujem sestrinu dvojročnú dcérku /kým som doma/ a veru je toho dosť :-))
Díky, aj tebe veľa šťastia..
jáááj nie je čo obdivovať.
Niekedy už mi zo všetkého hrabe.
Ale tak dá sa, pekná sinusoida, ale našťastie dole vlnoviek je pomenej.
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pepsikova Pozri príspevok
..

..mojík, moja veritaska má rovných 45 rokov..tiež doklepávala-ale našla som obchod, kde majú súčiastky, kúpila som remienok, patku, podložku, cievky a hviezda po generálke fičí ďalej..
..keby som si mala dnes kúpiť mašinu, tak neviem-neviem..bola som v jednom obchode, mali vyložené 3 druhy,kombinácií stehov do úmoru, vyšívanie,overlock, blbosti!..moc premakané a plastové, neviem, či by som si vybrala..

..a štrikovať nyjeee..rúčky nevydržia!...ale vedela by som si ho predstaviť v nádhernom červenom svetríku s osmičkami...radšej nemyslím
fúúha, tak s osmičkami, hmmm, tie som už dávno nerobila. Ani náročná nie si
Ja som si aj sveter uštrikovala, aj taký topík, ten som obháčkovala, čo ja hačkovať moc nemusím.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
luja5 Pozri príspevok
Zobrať môžem, len neviem, čo by som tam s ňou robila . Neviem v posteli čítať ani poležiačky, ani posediačky, obdivujem a tíško závidím tým, ktorí takto môžu čítať, aj ja by som rada ....
Občas sa mi stáva, že nie a nie spať, viem, že mi vtedy pomáha napríklad žehlenie, ale všetko mám vyžehlené ... darí sa mi zaspať aj pri tíví, ale včera-dnes to akosi nezafungovalo .... ach jaj .... neviem, dokedy budem dnes takto buntošiť ...
Porozmýšľaj, čo si pojedla a koľko káv, kol, kofol si vypila, ....
pepsikova Pozri príspevok
..

..mojík, moja veritaska má rovných 45 rokov..tiež doklepávala-ale našla som obchod, kde majú súčiastky, kúpila som remienok, patku, podložku, cievky a hviezda po generálke fičí ďalej..
..keby som si mala dnes kúpiť mašinu, tak neviem-neviem..bola som v jednom obchode, mali vyložené 3 druhy,kombinácií stehov do úmoru, vyšívanie,overlock, blbosti!..moc premakané a plastové, neviem, či by som si vybrala..

..a štrikovať nyjeee..rúčky nevydržia!...ale vedela by som si ho predstaviť v nádhernom červenom svetríku s osmičkami...radšej nemyslím
Prezraď kde, aj moja je už stará pani, zaslúžila by akúsi generálku. Ďakuvala.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..dám adres, kde som kúpila náhradné diely na moju staruchu...môžem doporučiť, pán bol veľmi ochotný a poradil, aj rýchlo poslali...

http://www.sijaciestroje.eu/
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lenkak Pozri príspevok
fúúha, tak s osmičkami, hmmm, tie som už dávno nerobila. Ani náročná nie si
Ja som si aj sveter uštrikovala, aj taký topík, ten som obháčkovala, čo ja hačkovať moc nemusím.
..

..ja viem nádherné vzory, kedysi , keď bola móda štrikovancov, mali moji chlapi svetre, pulovre, vesty,aj ja pre mňa som mala taký dlhý svetrisko--bavilo ma to, ukludňovalo..
..boli to krásne vecia ...šálové goliere-to bola móda-amerika...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pepsikova Pozri príspevok
..

..ja viem nádherné vzory, kedysi , keď bola móda štrikovancov, mali moji chlapi svetre, pulovre, vesty,aj ja pre mňa som mala taký dlhý svetrisko--bavilo ma to, ukludňovalo..
..boli to krásne vecia ...šálové goliere-to bola móda-amerika...
nám mamina tiež štrikovala, veľa svetrov, už to ani v móde nebolo, ale na nové nebolo. Ja som sa tešila z každého kúsku. Pre mňa boli vzácnosťou, predsa to urobiť pri jej práci nebola žiadna sranda. Dodnes mám aj nejaký odložený, vždy keď si ho všimnem, spomeniem si.
Naposledy upravil lenkak : 28.01.12 at 10:12
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zásadne som proti samovraždám, ale toto je na pováženie- ked už - tak takto...

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zah...-s-whisky.html
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

CT2- Hirošima - den poté
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lenkak Pozri príspevok
nám mamina tiež štrikovala, veľa svetrov, už to ani v móde nebolo, ale na nové nebolo. Ja som sa tešila z každého kúsku. Pre mňa boli vzácnosťou, predsa to urobiť pri jej práci nebola žiadna sranda. Dodnes mám aj nejaký odložený, vždy keď si ho všimnem, spomeniem si.
aj ja mojemu decku dávno, všetko aj gate,ale to bola ešte mini-nechodiaca. škoda všetko som vyšmarila, tiež by to bola spomienka a asi nie len pre mňa. a to som štrikovala aj obrázkové, časáky ešte mám je mi ľúto to vy hodiť, že keby niečo. ja teraz tak maxi uštrikujem šál
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Akurát to pozerám (spolu s poradovaním )
BTW: o Hirošime mám jednu knihu (napísal ju jeden lekár z Hirošimy) - Pika Don - zápisky, ako po výbuchu bojovali (bez liekov) s chorobou z ožiarenia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

takto to vidieť tak je to ešte ešte hroznejšie
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

na TA3 dávajú práve reprízu, pozrite si
http://www.ta3.com/clanok/8252/klub-...a-matovic.html
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
lujza.j Pozri príspevok
aj ja mojemu decku dávno, všetko aj gate,ale to bola ešte mini-nechodiaca. škoda všetko som vyšmarila, tiež by to bola spomienka a asi nie len pre mňa. a to som štrikovala aj obrázkové, časáky ešte mám je mi ľúto to vy hodiť, že keby niečo. ja teraz tak maxi uštrikujem šál
Ináč ani ja neviem vyhodiť veci, hlavne ktoré dostanem od rodičov, tie ja skôr darujem.
Ja som aj vyšívala, jeden vankúšik som pridala do môjho albumu, ten som si odfotila, lebo som ho vyšila pre moju maminku, tak ho ani doma nemám. Môžte nakuknúť.
http://www.porada.sk/album.php?albumid=5
Naposledy upravil lenkak : 28.01.12 at 16:03
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja mám doteraz výšivku richelieu na mašine..a veru často rozmýšlam, kde som vtedy brala čas a trpezlivosť na vyše meter x 0,60 cm dlhú robotu-piplačku..joj
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať