Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

nika.sum Pozri príspevok
Boze, my sme tu v meste dobre rozmaznani. Ja som isla rano s malym do skolky a bolo vraj -13*C a bolo to neprijemne. Maly zakrytu tvar salom, ja som si aspon rukou chranila. No neviem akoby sme zvladali tych -25*C. A ake museli byt mrazy ked sa niekedy na Dunaji korculovalo?
Ver mi z vlastnej skúsenosti tých - 25 sa dá lepšie zvládnuť(vzduch je suchší), ako tých - 13
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja by som radsej -13. :-)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepsikova Pozri príspevok
..a niečo na pobavenie...

http://www.eon.cz/pf2012/
na prvý šup
eon_hovínko.jpg  
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a čítaníčko..z emailu:

http://blog.kucerka.sk/2012/01/co-je...rwellovsku-eu/

Niektore najzaujimavejsie body, ktore by v pripade integracie ACTA do pravnych struktur jednotlivych statov zacali platit:

Záloha legálne zakúpeného DVD na pevný disk je trestná.
Colníci vám môžu prehliadať obsah tabletu, PC, čítačky, alebo prehrávaču.
Colníci vám môžu zabaviť akékoľvek elektronické zariadenie.
Softvér ktorý umožňuje kopírovanie akýchkoľvek DVD je nelegálny.
Colníci musia prehliadať obsah zasielaný elektronicky.
DVD prehrávač ignorujúci nastavenia regiónu je nelegálny.7.) Požičanie čítačky s knihou zabezpečenou DRM je nelegálne.
Poskytovateľ internetových služieb (provider) je zodpovedný za obsah užívateľov (!!!!!!!!)
Provider je povinný zhromažďovať údaje o vás aj vydať ich aj bez príkazu súdu (!!!!!!!!)

(1) ACTA byla vytvořena v tajnosti
Obchodní smlouvy a dohody sice běžně vznikají v tajnosti, ale v případě ACTA jde o mezinárodní dohodu, která má zcela jiný rozměr než klasické obchodní dohody. ACTA vznikala za velmi přísného utajení a její tvůrci dělali maximum pro to, aby se o obsahu veřejnost nedozvěděla. ACTA se týká přitom hlavně veřejnosti, obyčejných lidí. Vytvoření v tajnosti znamená i to, že byla vytvořena pouze několika stranami, bez ohledu na potřebu vytvoření vyvážené právní normy.

(2) ACTA zavádí presumpci viny
ACTA v oblasti autorských práv zavádí jasnou presumpci viny. Pokud kdokoliv dojde k názoru, že někdo druhý porušuje jeho práva k duševnímu vlastnictví, je "porušovatel" vinen a musí prokázat, že vinen není.

(3) ACTA může být protiústavní
V řadě zemí může ACTA být ve skutečnosti protiústavní a také může porušovat základní lidské svobody. V řadě zemí je ACTA prosazována tak, aby došlo k jejímu urychlenému legislativnímu schválení. V USA ji Obama neoznačuje za "smlouvu", ale za "výkonnou dohodu". Umožňuje to obejít nutnost schválit takovouto věc v klasickém legislativním procesu. Protestuje proti tomu například i americký Senát.

(4) ACTA vyžaduje rozsáhlé změny zákonů
Aby ACTA byla dodržována, musí dojít k rozsáhle změně zákonů a zavedení nových procesů, rozšíření pravomocí řady orgánů. ACTA jako taková je zbytečná, stávající právní úpravy řeší autorská práva, padělky a další problematiku dostatečně.

(5) ACTA kriminalizuje to co doposud trestným činem nebylo
Kdokoliv, ať už je to firma nebo jednotlivec, může být prostřednictvím ACTA kriminalizován za triviální věci, které doposud trestnými činy nebyly. Jde o neškodné aktivity či triviální porušení autorského práva nebo aktivity vykonávané v rámci veřejného zájmu. Trestným činem se tak může stát už jenom prosté použití obrázku z Internetu, zapůjčení e-knihy s DRM komukoliv jinému. Komentáře k tomu najdete například v ACTA - Criminal sanctions od European Digital Rights či v komentáři EFF.

(6) ACTA může být jednotlivcem porušena až příliš snadno
Dostat se do konfliktu s ACTA je velmi snadné. Formulačně je tato dohoda navržena tak vágně, že moment kdy porušíte ACTA je možné vykládat příliš široce. A mimo zákon se můžete dostat zcela nechtěně a aniž byste si to vůbec dokázali uvědomit. Spolu s zavedenou presumpcí viny se snadno dostanete do pozice, kdy spácháte trestný čin, aniž byste si toho vůbec byli vědomi.

(7) ACTA stanovuje nesmyslné náhrady škod
Přímo v ACTA se hudebnímu a filmovému průmyslu nabízí možnost, jak pokračovat ve vyžadování nesmyslných náhrad škod od každého, kdo si stáhne cokoliv "nelegálního" či bude hudbu a filmy šířit. ACTA předpokládá, že výrobce či autor by prodal "všechno co uvede do žaloby". Stávající právní úpravy i procesy dávají vlastníkům práv dostatek prostředků k tomu, aby se domáhali náhrady škody, není důvodu aby prostřednitvím ACTA došlo k uzákonění nemravně vysokých "násobků", které jsou tak často využívány.

(8) Za ACTA není nikdo zodpovědný
ACTA zavádí "Výbor ACTA" v podobě orgánu, který není zodpovědný nikomu a stojí nad národními i mezinárodními orgány a nemá žádné zodpovědnosti vůči těm, kterých se ACTA týká. Vrcholný orgán ACTA není zodpovědný vůči občanům, ani vůči vládám zemí, kterých se ACTA dotkne.

(9) ACTA zbytečně rozšiřuje již dostupné právní prostředky
ACTA pouze nebývalou měrou rozšiřuje něco, co již řadu let existuje a funguje. Je jednostranně vytvořená pouze pro potřeby vlastníků práv k duševnímu vlastnictví na úkor svobody občanů i podnikání. Stávající legislativa i mezinárodní dohody jsou dostačující k vymáhání práv k duševnímu vlastnictví, pouze nejsou efektivně využívány a hlavně vyžadují vyšší míru zapojení vlastníků.

(10) ACTA přináší americké DMCA do zbytku světa
Kontroverzní a problematický DMCA (Digital Millenium Copyright Act) z USA je plošně nasazen do celého světa. Spolu s vágními formulacemi umožňujícími další rozšiřování může vést k požadavku na komplexní monitorování provozu na Internetu z důvodu odchytávání pohybu "nelegálních" kopií autorských děl. Staví mimo zákon obcházení DRM, ať už jde o "ochranu" u filmů a hudby, nebo postavení "jail-breaku" telefonu mimo zákon.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

trisestri Pozri príspevok
nepijem ho,ale potesilo ma ze zrusili dan na čučo a medovinu-vsak by uplne znicili tradicne a legendarne znacky nasich produktov.
na druhej strane ma nastvalo ze prvu slovensku brynziaren zatial nepremenili na muzeum,ale uvazuje sa o tom ze tam bude cinsky fasfood-je to skandal,takto si dehonestovat a nicit narodne pamiatky.
Ktovie, čo za tým je... Žeby bol Mikloš na tom tak zle a uchádzal sa o hlasy bezdomovcov? Však mnohí nemajú už ani občiansky preukaz. Už chýba len to, aby im v rámci predvolebnej kampane rozdával kľúčenky... Alebo ako potenciálnych bezdomovcov vidí všetkých nás, tak sa nám chce zavďačiť...

Pre mňa je politická mŕtvola... Sa čudujem, že tu ešte vôbec zacláňa a nevŕta sa v tých svojich diamantových baniach. Ale túžba po moci je zrejme silnejšia, dokonca asi silnejšia ako peniaze...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nejaky dobrak mi na parkovisku pred domom oskrel zadny naraznik. keby aspon cislo nechal za stieracom ... no nic, budem okukavat vsetky biele auta ci nemaju cervene sramy.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tak o dum dal od alabutovej chalupy (cca 15 km) -33*C, to sa mi neziada ani skusit. Tesi ma, ze archivne vino v alabutovom archive (pod duchnami) vydrzalo. :-)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Oliwa Pozri príspevok
Ktovie, čo za tým je... Žeby bol Mikloš na tom tak zle a uchádzal sa o hlasy bezdomovcov? Však mnohí nemajú už ani občiansky preukaz. Už chýba len to, aby im v rámci predvolebnej kampane rozdával kľúčenky... Alebo ako potenciálnych bezdomovcov vidí všetkých nás, tak sa nám chce zavďačiť...

Pre mňa je politická mŕtvola... Sa čudujem, že tu ešte vôbec zacláňa a nevŕta sa v tých svojich diamantových baniach. Ale túžba po moci je zrejme silnejšia, dokonca asi silnejšia ako peniaze...
..

..oliw, had ako on už nemá inú možnosť, len sa tváriťť, akože nič..lebo keby sa stratil, alebo zašil niekde, kde by o ňom nikto nevedel, odniesol by si ten humus, čo tu narobil aj s jeho mančaftom trojnásobne...tak musí len vydržať a potichučku sa schovať po volbách...teda, ak nájde dieru, kde prežije a nezavrú ho...čo by teda podľa môjho mohli...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alabut Pozri príspevok
Tak o dum dal od alabutovej chalupy (cca 15 km) -33*C, to sa mi neziada ani skusit. Tesi ma, ze archivne vino v alabutovom archive (pod duchnami) vydrzalo. :-)
..

..ja myslela, že pod duchnou máš alabutku...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

alabutku drzim pod lahkym paplonom
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..fuha!..ty musíš byť výkonné vyhrievacie teleso!..ževraj lahký paplon!..alabutka je tiež studený odchov, ako ja?..lebo ja tiež mám lahký paplon..(len ma pod ním nikto nedrží
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Radiatorom je alabutka, mala, stihla ... spat ... momentalne plnostihla, normalne o tri stupne teplejsia, preto ju dusim pod paplonom. :-)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...joj, nedus ju, ešte sa ti môže hodiť, ak chlad poskočí na vyššie mínusy...tri stupne teplúčka dosť urobia!...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes ma potešila táto správa, konečne si malí chlapci na pár rokov vydýchnu. http://prievidza.sme.sk/c/6241637/za...-14-rokov.html
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na veceru mi rozpalila caj a gule, hodil som ich do rybacej polievky, gule sa vychladili, polievka zohriala. Skvela osoba, deti, psy aj alabut ju miluju. :-)
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

manželka s kamoškami na zumbe, deti kukajú telku rozprávky a ja vegetím a popíjam ríbizlové vínko..., ako správny papučový alkoholik...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

radičová sa vyjadrila,že u nej doma bolo tisíc ľudí- a mňa nepozvala :-(((
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
manželka s kamoškami na zumbe, deti kukajú telku rozprávky a ja vegetím a popíjam ríbizlové vínko..., ako správny papČučový alkoholik...
...za 1 € jeden liter ......
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
...za 1 € jeden liter ......
počúvaj buchy- nepodceňuj ma..., náhodou 2 litrovka stojí 4 euráče...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
...za 1 € jeden liter ......
keď som mal 15 rokov,tak sme popíjali jablčkové čučko za 6 korún a bolo fajne...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať