Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Monika Kováčová Pozri príspevok
asi preto, že už kurzy NBS nie sú... Kurz vyhlasuje Europska centrálna banka...
Lenže ja som nehľadala kurzy vyhlasované NBS-kou. Hľadala som jednoducho kurzy za mesiac január, ktoré sa dajú zobraziť aj na stránke NBS, ale len po jednotlivých dňoch.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Je p. ministerka oboznámená s krízovým šetrením v SP?: Vrátená prihláška zamestnanca a dôvod: Na prihláške nie je pečiatka, ak ju nevlastníte, treba napísať-pečiatku nepoužívam!
Asi SP dostáva nejaký honorár zo Slovenskej pošty.

Druhá výzva z SP: Nesplnili ste si povinnosť a nenapísali opatrenia na odstránenie chýb pri kontrole podpísané zápisnicou zo dňa 31.03.2008.
Keď som tam zatelefonovala, bolo mi vysvetlené: Aspoň tromi vetami treba napísať opatrenia, keď som sa spýtala o aké ide, že nemám čas na somariny, pracovníčka mi odpovedala, že ona zápisnicu nečítala... a to je platená sila, za čo?
Alebo ma SP voľné priestory na zbytočné papiere?

V oboch prípadoch sa to týka SP BA-okolie.

O exekúcii z roku 2003 na 1800,-SK som už písala.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Mňa dnes niečo potešilo - po dlhom čase sa mi podarilo živé kávové stretko s Monikou Kováčovou (ermon) .
Mohli ste mať niektorí pupáky na jazyku .
0 0
Vlastak Vlastak

Vlastak je offline (nepripojený) Vlastak

Ja som sa včera rozčúlila a to riadne, bola som na nákupe v hypermarkete a než som otvorila dvere na aute s umýslom vyložiť si nákup, tak mi dve maloleté cigánky ( asi 16 a 10 r. ) ukradli kabelku. Našťastie som to postrehla a začala som na ne kričať, tak kabelku zahodili.
Fuj ešte teraz mi je z toho zle, keď si pomyslím že okrem straty mobilu, peňazí, straveniek, kľúčov od domu a práce by bolo treba vybavovať nové doklady. Trošku mi spadol aj hrebienok, lebo som si vždy myslela, že mne sa to nemôže stať, ale vidim že ozaj stačí sekunda nepozornosti a máte o problémy postarané.
Od tejto chvíle som rasistka, cigáni pardon rómovia to majú v krvi a cvičení sú už od detstva.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Johanka Pozri príspevok
Mňa dnes niečo potešilo - po dlhom čase sa mi podarilo živé kávové stretko s Monikou Kováčovou (ermon) .
Mohli ste mať niektorí pupáky na jazyku .
Johanka, pupáky na jazyku narastú vám dvom mne sa iba štikútalo
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

abel Pozri príspevok
Johanka, pupáky na jazyku narastú vám dvom mne sa iba štikútalo
A ako veľmi sa štikútalo mne včera večer okolo 19-tej hodiny, tak, kto v tom má prsty.....
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Klimentová Viera Pozri príspevok
Dnes ráno, keď som chcela zahodiť bloček z nákupu v jednom z nemenovaných obchodných reťazcov som sa rozčúlila. Oklamali ma o 1,34 eura. Bola to moja chyba, mala som si bloček skontrolovať hneď, ale určite to poznáte, ľudia v rade za vami sú vám skoro na chrbte, pred vami si ešte balia tovar, proste večerný zhon. Tak sa stalo, že jeden tovar som mala nablokovaný dva krát. Už s tým neurobím nič, ale aspoň poučenie pre ostatných. Pri platení myslite hlavne na seba, nie na nervoznych ľudí za vami a pomalších pred vami.
Ja si vždy bloček prekontrolujem hneď pri zaplatení. A väčšinou potom využívam reklamácie na "informáciách" príslušného obchodného domu. V stredu sa mi stalo, že sme si kúpili jeden nápoj, ktorý mali (podľa cenovky) v akcii. Pri prekontrolvaní bločku samozrejme nápoj bez akcie. Tak reklamácia a následné vysvetlenie predavačky, že ešte "nestihli" cenovku zmeniť. Neviem, čo robili?! Tak som samozrejme chcela vrátiť peniaze. Ale priznám sa, nebaví ma stále upozorňovať na chyby niekoho. Ja viem, že predavačky sú málo platené, ale každý by si mal robiť svoju prácu. Potom vlastne obchodný dom "zarába" na ľahostajnosti niektorých ľudí. A keď sa tak pozerám okolo, je dosť ľudí, ktorí si bločky nekontroľujú. Keď boli ceny v korunách, ľahšie sa mi to pamätalo, teraz mám s tým trochu problém. Ale určite si zvyknem.
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Nie som si istá, čo to, čo chcem napísať, patrí sem, ale mne sa stalo toto: S bývalým partnerom sme boli spolu 16 rokov. Ako sme fungovali? Asi tak, ako vo väčšine domácností, z ktorých vyleteli deti. Zoznámili sme sa, keď nám detí odlietali, obaja sme boli rozvedení. Za toto obdobie boli chvíle pekné i menej pekné. Chodili sme spolu na ryby, na turistiku, cykloturistiku, chystali sme sa postaviť si dom. No to, čo sa u nás dialo od septembra, nemalo obdobu. Za malichernosť - takmer bez dôvodu som sa v domácnosti stala Niktom. Akosi som prestala byť vnímaná ako partner - bola som vzduch. Jedinou témou na rozhovor sa stali peniaze. Potom prišlo obdobie vulgarizmov. Bývame - bývali sme v paneláku s meračmi. Všade u susedov sa kúrilo - u nás museli byť radiátory zatvorené. Na naliehanie môjho bývalého sme začali zdokladovať príjmy a výdavky za posledných 12 rokov. Rozum mi zastával nad jeho požiadavkami. Dlho mal pocit, že ma živil. Keď zistil, že príjmy som mala i ja a nie malé, začal ma podozrievať, že som si niekde bokom odložila úspory. Akosi zabudol na splácanie hypotéky, lízing, nájomné, odvody, kupovanie mechanizmov do záhrady. Začal mi kontrolovať hovory, pobyt na internete, poštu, navštívené stránky. Vyhrážal sa mi zablokovaním PC, nesprístupnením televízie, začal mi obmedzovať hovory mobilom. Musela som začať platiť nájom a nie málo. Stala som sa "handrou", do ktorej si treba kopnúť. Nebolo to ľahké obdobie. Vyústilo to tým, že som si prenajala byt a odsťahovala sa, kým nebol doma. Viem, že to nie je úplne fér, ale nemienila som sa naťahovať o vlastné veci. Po šestnástich rokoch spolužitia som si zobrala len vlastné veci a zo spoločných zopár maličkostí. Teraz som sa postupne ukľudnila, v byte sa cítim dobre, začínať opäť pracovať - nejakú dobu som mala problém sústrediť sa na to, čo robím. Stávam sa opäť sama sebou a začínam sa opäť tešiť zo života. Hľadám si priateľov, snažím sa dostať medzi ľudí.
A prečo vlastne toto píšem? Akosi neviem pochopiť, čo sa stalo, čo zapríčinilo rozchod, čo spustilo mechanizmus, ktorý nás doviedol za 4 mesiace k rozchodu. Nech hľadám ako hľadám, dôvod neviem nájsť. Som len rada, že robím prácu, ktorú robím, pretože si ňou dokážem zarobiť na to, aby som dokázala žiť samostatne a kľudne. Asi už nikdy nedostanem odpoveď na otázku Prečo?
A čo na záver? Neviem. Potrebovala som "bútľavú vŕbu". Ešte nejakú dobu budem rozmýšľať a hľadať príčinu zmeny správania môjho partnera, verím však, že raz príde obdobie, keď ma to už nebude zaujímať.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.supermusic.sk/skupina.php?idpiesne=62989&sid=


To zvládneš
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Liptáčik, držím palce. Veľmi preveľmi. Celé to nepotrebuješ stále dookola rozoberať. Ľudia sa jednoducho menia. Možno to vzniklo práve majetníckym prístupom k Tebe. Možno v tom boli aj iné pohnútky. Možno ...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Liptáčik Pozri príspevok
.
A čo na záver? Neviem. Potrebovala som "bútľavú vŕbu". Ešte nejakú dobu budem rozmýšľať a hľadať príčinu zmeny správania môjho partnera, verím však, že raz príde obdobie, keď ma to už nebude zaujímať.

Ver tomu, že nielen to, že ťa to nebude zaujímať, ale povieš si známu dobrú vetu: všetko zlé je na niečo dobré, povieš si ...asi to tak muselo byť, aby sa mi otvorili ešte nové možnosti v živote, ktorý nám tak rýchlo letí. Pamätaj, raz budeš rada, že sa to stalo,lebo ďalej by si len trpela ... verím a držím palce
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Ďakujem za odozvy. Padli mi veľmi dobre. Myšlienkami zvyknem zablúdiť do minulosti, no keď si to uvedomím, preorientujem sa inde. Aj ja verím, že to zlé je už za mnou. Neviem, čo ma čaká, ale snažím sa dívať dopredu s optimizmom.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Zvládaš to skutočne perfektne Liptáčik. Veľa šťastia a veľa veľa pekných dní.
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Za posledné štyri mesiace som prešla mnohými pocitmi, uvedomila som si mnoho vecí. Tu už nešlo len o vzťah, mala som pocit, že sa siaha aj na moju profesionálnu existenciu. A ak viem veľa obetovať pre vzťah, na túto oblasť si nemôžem nechať siahať. Takže cesty späť pre mňa už nie je. Už je len cesta dopredu a ja jej musím veriť.

Vždy som bola rada, že existuje Porada. Našla a nachádzam tu rady, ktoré som potrebovala či už ako účtovník a ekonóm, ale aj ako "civil". Ešte aj teraz, keď mi je ťažko je tu pre mňa, pre moju dušu. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na jej vzniku i tým, ktorí ju tvoria v súčasnosti. Pomáha mi.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Liptáčik, je dobré, že sa vieš na veci dívať s nadhľadom. To Ti pomôže rýchlejšie sa zmieriť s minulosťou. Dívaj sa do budúcnosti, minulosť je už sa Tebou. Asi si to musela prežiť, aby si sa dokázala dostať na vyššiu úroveň. Teraz sa dívaj len do budúcnosti, už sa k tomu nevracaj. Život je predsa taký krásny. Stojí za to žiť ho. Poraďáci Ťa vždy vypočujú a poradia Ti - jednoducho sme aj bútľavou vŕbou. Prajem Ti veľa šťastia.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Neviem či "rozčúlilo" je ten správny výraz. Je mi do plaču aj do jedu.
Niekto "kompetentný" rozhodol , že potôčik za naším domom a tečúci celou obcou treba vyčistiť. Idea síce pekná,ale...
Niet toho,kto vymyslel, že všetky stromy a kry okolo celého potoka treba preto vypíliť.Parčík za potokom bol označený tabuľou, že je zákonom chránený,ale ani to ho nezachránilo.
Porovnajte tieto fotky,pochopíte moju zlosť a smútok : http://www.porada.sk/742318-post41.html
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:01
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli



No Jani, toto vyzeralo ozaj krajšie, nevieš prečo to komu vadilo?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

slavica Pozri príspevok
No Jani, toto vyzeralo ozaj krajšie, nevieš prečo to komu vadilo?
Júj,to keby som vedela asi by som mu "od srdca poďakovala"!
Tak krásne sa pri tom potoku sedelo a pozerelo na veveričky skackajúce nie len po stromoch,ale aj po zemi. A vtáčiky si asi tiež nájdu radšej iné miesto od dosahu bezcitných ľudí
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Moja včerajšia skúsenosť z nákupu v Coop Jednota .Naložila som si tovar do košíka , zaplatila a cestou do auta mi nedalo pokoj , že nejak veľa som platila .
Uložila som nákup do kufra auta a som si len tak okom prebehla blok z nákupu . A tu čo nevidím .......dusená šunka , ktorej bolo 0,630 kg a mala som platiť 3,33 eur ...tak na bloku som mala raz toľko naúčtované t.j. 1,26 kg celkom za sumu 6,66 eura .

Dcére vravím , noooo ideme späť .
Prišli sme pri pokladňu a zrovna pokladňa kde som platila už zatvorila a robila uzávierku .......takže začali sme riešiť , čo bolo treba , pani pokladníčka sa nepriečila .....oddôvodnila to tým, že kto robí sa aj zmýli ......a že jej asi kód zobralo 2x .....bola nejaká rozrušená pokiaľ spravila storno ...a tu zrazu dcéra vykríkne .....no ale aj vajcia ste v poriadku nenahodili , aj tie sú predražené ja pozerám na ten blok a na môj dušu ....namiesto jedného kartóna vajíčok , ktorý stál 4,06 eura ....som mala nablokované 2 kartóny .... v tom vyrieknem , zavolajte mi vedúcu ..........priznám sa , že vôbec , ale vôbec som nebola v tomto prípade milá .

Musím podotknúť , že sa nejednalo o novoprijatú pokladníčku .
To, čo som vravela vedúcej ani tu nebudem opisovať , bola som fakt nasrdená .
Len jedno som im povedala , že sa mi to nestalo u nich prvý krát .....a že zvažujem , že ich nahlásim na SOI , nech si u nich spravia kontrolný nákup .Nie je predsa oddôvodnenie to , že im berie kódy 2x , to môžu povedať niekomu inému.Však ks si tam nahadzuje pokladníčka .

Nakoniec mi pokladnička vyplatila späť 7,28 eura .

Z toho vyplýva ponaučenie , spraviť si čas , neutekať hneď domov k sporáku a skontrolovať si v takýchto veľkých reťazcoch bloky z RP , nakoľko nás zdierajú , neviem či vedome , alebo nevedome .......ale takú skúsenosť mám , a nie prvý krát .
Naposledy upravil Zita5 : 11.02.09 at 07:42
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Zitka, mne už sa to stalo niekoľkokrát a tiež nezvyknem byť milá, pretože ak sa to stane viackrát a v jednom obchode je to zámer a nie náhoda...
A to mi učtovali na dvoch pochuťkových smotanách za 9,90/ešte sk/ dva syry podobné bambino.. za 23,-...takže uplne iné kody mali nahodené...v TESCU..len som kukala, že kde mám aké syry.Keď to robia s cenami pri pultoch, v akciach a iných "marketingových ťahoch" tak prečo by to neskúsili na poslednej možnosti-pri pokladni. Všetko je to založené na našej nepozornosti a benevolentnosti a tak hurá klamať zákazníka ako sa len dá-sú na to predsa "cvičené opice" ...pardón manageri...
Však čo povedia mrzí nás to a hotovo, to už majú tiež nacvičené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať