Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Dobrý deň, Poraďáci.
Dnes ráno, keď sa mi rozlepili oči, bola som otočená k oknu. Pozerám - vonku, okolo okna poletuje kŕdeľ lastovičiek. Ihneď som precitla, lebo mi bolo jasné, že im je zima. Otvorila som okno dokorán - okamžite ich niekoľko vlietlo. Rýchlo som sa pozberkala a vyšla zo spálne - nech majú odo mňa pokoj.
Po čo najmožnejšej úprave mojej schránky som išla zatvoriť okno. No, nedalo sa, spálňa bola plná lastovičiek. Nechala som ich, nech sa ohrievajú na okenných rámoch a skrini. Vyšla som na chodbu, že si dám plášť a idem do práce. Ďalšie prekvapko - okolo mňa začali krúžiť lastovičky. Zdvihnem hlavu - celá garníža obsadená lastovičkami. Musela som zobudiť ostatné osadenstvo domu, aby na ne dávali pozor, keď budú chcieť vylietnuť, nech majú kadiaľ, aby si nepolámali krídelká. To bol ale zážitok! Dom plný lastovičiek. O chvíľu zavolám domov, ako sa majú, či sú ešte lastovičky "doma".
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

to je z rozpravky???
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
korduľa Pozri príspevok
to je z rozpravky???
Nie. Fakt je to tak. Dnes rano som chcela este napisat, ze ked som volala domov, ci su lastovicky este "doma", tak este tam boli. Vecer som sa spytala matky, ze kedy vylietli. Takze okolo 11-tej. Vtedy si uz posedavali na chodbe na koberci, tak im otvorila dvere. To si ale, inak, fakt mala vidiet. Tie vtaciky ráno prosili o pomoc. Ked som si uvarila kavu, isla som ju vypit von a pozorovala som ich. Male hufy lastoviciek oblietavali okna domov. Vsade hladali utocisko pred vetrom a dazdom. Ako som ich pozorovala cele leto, tak podla toho usudzujem, ze asi nie vsetky lastovicky si postavili hniezda. My mame na dome niekolko hniezd, do tych sa vcera rano tlacilo viac vtacat, ako tam patrilo. No, to bol velky zazitok. Vies, zvieratka sa neboja hladat pomoc u ludi, ked im ine nezostava.
Inak, bol to aj krasny zazitok. Ziadna rozpravka. Azda to tak vyznieva?
Pravda, je to nezvycajne. Asi preto je to ako z rozpravky.
A uz si zachranovala nejake vtaciky? Stalo sa ti, ze si chytila malu lastovicku (v zalete) skor, ako by ju bol chytil kocurik? Ja ano. Bol den zaletu, teda prvy vylet do sveta, lastovicka z hniezda nad jedalnou ciastocne padala, ciastocne letela a Hanys (kocurik) cakal. Stihla som byt o nieco rychlejsia, lebo som bola blizsie. Ocistila som jej kridelko, ktore mala prilepene necistotou k telicku. Odletela asi po 5 sek.
Ani toto nie je z rozpravky.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
krásne.... pri hrôzach posledných dní je to balzam na dušu.

Dobrí ľudia ešte žijú


Vďaka
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Veľmi ma potešili videosnímky č. 47, 48 v téme videozábava, ktoré pridala kukučka. Ďakujem.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

A mňa dnes potešil telefonát od mojej vnučky. Natešená mi oznámila, že mamička zase čaká bábätko. Véééľmi sa teším na ďaľšie vnúčatko.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

anklar Pozri príspevok
Nie. Fakt je to tak. Dnes rano som chcela este napisat, ze ked som volala domov, ci su lastovicky este "doma", tak este tam boli. Vecer som sa spytala matky, ze kedy vylietli. Takze okolo 11-tej. Vtedy si uz posedavali na chodbe na koberci, tak im otvorila dvere. To si ale, inak, fakt mala vidiet. Tie vtaciky ráno prosili o pomoc. Ked som si uvarila kavu, isla som ju vypit von a pozorovala som ich. Male hufy lastoviciek oblietavali okna domov. Vsade hladali utocisko pred vetrom a dazdom. Ako som ich pozorovala cele leto, tak podla toho usudzujem, ze asi nie vsetky lastovicky si postavili hniezda. My mame na dome niekolko hniezd, do tych sa vcera rano tlacilo viac vtacat, ako tam patrilo. No, to bol velky zazitok. Vies, zvieratka sa neboja hladat pomoc u ludi, ked im ine nezostava.
Inak, bol to aj krasny zazitok. Ziadna rozpravka. Azda to tak vyznieva?
Pravda, je to nezvycajne. Asi preto je to ako z rozpravky.
A uz si zachranovala nejake vtaciky? Stalo sa ti, ze si chytila malu lastovicku (v zalete) skor, ako by ju bol chytil kocurik? Ja ano. Bol den zaletu, teda prvy vylet do sveta, lastovicka z hniezda nad jedalnou ciastocne padala, ciastocne letela a Hanys (kocurik) cakal. Stihla som byt o nieco rychlejsia, lebo som bola blizsie. Ocistila som jej kridelko, ktore mala prilepene necistotou k telicku. Odletela asi po 5 sek.
Ani toto nie je z rozpravky.
a veru je to z rozprávky, veľmi ma to potešilo, ďakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Mňa ani nie že rozčúlil, ale "nakrkol" článok v jednom nemenovanom plátku o zmenách v ZP od 01.09.2007. Toľko bludov pohromade som už dlho nečítala. Najhoršie na tom je, že obyč. ľudia (napr. robotníci), ktorí tomu nerozumejú ako my personalisti - napr., tomu uveria a potom to má strašné následky.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabi03 Pozri príspevok
Mňa piatok nesmierne potešil jeden kvetinár. Bola som pre kyticu, ktorú som dala spraviť mame k narodeninám. Zrejme som tomu milému chlapovi bola sympatická, spravil mi ešte jednu kytičku zadarmo. Celý víkend som mala široký úsmev na perách.
Som nesmierne rada, že existujú takíto ľudia. Milí, usmievaví a otvorení. Je možné, že je to marketingoví ťah, ale pokiaľ je to pozitívne a neobťažuje ma to, je mi to jedno.

Totižto zas som mala príležitosť kúpiť kyticu, a kvetinár mi dal taký kompliment....
Už tuším budem mať osobného kvetinára.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ste ten článok čítali? Mňa išlo rozhodiť, keď mi ho mamina ukázala.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Dočítala som jednu tému, ktorá je už našťastie uzatvorená a mám pocit, že už nepozerám na odpovede, alebo zadané otázky bez toho, aby som nesledovala aj nicky. Nebolo to pre mňa dôležité, ale teraz...aj rekcia Riška ma prekvapila, že bol zvedavý a nechal ju rozbehnúť až do krajnej situácie.

A potešilo ma, že Pauli dokázala, že je skutočná bosorka a správne predpovedala priebeh tejto témy. Takže Pauli zober metlu, čakám Ťa na chalúpke.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ZuzanaP Pozri príspevok
Ste ten článok čítali? Mňa išlo rozhodiť, keď mi ho mamina ukázala.
Ten článok som nečítala, ale v správach v SRo som počula čo nové v ZP -asi 7 vecí povedali a ani jedno nebola pravda.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
kukučka Pozri príspevok
a veru je to z rozprávky, veľmi ma to potešilo, ďakujem
A veru, nie je to z rozprávky, Kukučka. Predpokladám, že bývaš v meste, navyše v bytovom dome. Nemáš šancu pozorovať prírodu (aspoň tú svoju, okolo svojho domu), asi nepozoruješ nič, resp. iba málo. Pozorujem všetko, čo moje oko zbadá. Najmä prírodu. Ľudia ma už zaujímajú trochu menej. Upresňujem: o trochu menej.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Jana Motyčková Pozri príspevok
Ten článok som nečítala, ale v správach v SRo som počula čo nové v ZP -asi 7 vecí povedali a ani jedno nebola pravda.

Keď sa mi podarí, tak ho sem prilepím....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

anklar Pozri príspevok
A veru, nie je to z rozprávky, Kukučka. Predpokladám, že bývaš v meste, navyše v bytovom dome. Nemáš šancu pozorovať prírodu (aspoň tú svoju, okolo svojho domu), asi nepozoruješ nič, resp. iba málo. Pozorujem všetko, čo moje oko zbadá. Najmä prírodu. Ľudia ma už zaujímajú trochu menej. Upresňujem: o trochu menej.
a je to aj o tom, ako nás malé, zabudnuté slovíčko prenesie celkom inde
správne mala moja veta znieť: a veru je to ako z rozprávky
Aj tie pozorovacie schopnosti vekom slabnú, ale podarilo sa mi spozorovať na mojom dome dve lastovičie hniezda.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Toto ma dnes rozosmialo :

Tradičný kapitalizmus
Máš dve kravy. Jednu predáš a kúpiš býka. Tvoje stádo sa zväčšuje a
ekonómia rastie. Predáš ho a odídeš zabezpečený do do dôchodku.
ENRON kapitalizmus
Máš dve kravy. Predáš tri z nich svojej dcérskej spoločnosti, ktorá
si na ne požičia od banky. Cez prostredníka prevedieš práva na
dojenie štyroch kráv firme na Kajmanských ostrovoch, ktorej si
hlavným akcionárom a ktorá ti predá práva na všetkých päť kráv
naspäť. Výročná správa hovorí, že vlastníš šesť kráv.
Francúzky kapitalizmus
Máš dve kravy. Začneš štrajkovať, pretože chceš tri.
Japonský kapitalizmus
Máš dve kravy. Redizajnuješ ich na desatinu veľkosti a dvadsaťnásobnú
produkciu mlieka. Vytvoríš podľa nich kreslený seriál RAVAGOCITM a
predávaš ho po celom svete.
Kubánsky kapitalizmus
Máš dve kravy. Obe sa snažia doplávať na Floridu.
Taliansky kapitalizmus
Máš dve kravy, ale nevieš kde sú. Dáš si teda prestávku na obed.
Ruský kapitalizmus
Máš dve kravy. Spočítaš ich a zistíš, že ich máš päť. Spočítaš ich
ešte raz a zistíš, že ich máš 42. Spočítaš ich znova a zistíš, že ich
máš 12. Prestaneš ich počítať a otvoríš ďalšiu fľašu vodky.
Švédsky kapitalizmus
Máš dve kravy. Keďže sú obe ženského pohlavia žiadaš vládnu podporu
za podnecovanie rodovej rovnosti.
Švajčiarsky kapitalizmus
Máš 5000 kráv, žiadna ti však nepatrí. Účtuješ si za ich uskladnenie.
Čínsky kapitalizmus
Máš dve kravy. Máš 300 ľudí na ich dojenie. Deklaruješ 100%
zamestnanosť, vysokú dojivosť a zatkneš novinára, ktorý o tom
napísal.
BONUS
STV + SRo kapitalizmus
Existujú dve verejnoprávne kravy. Ak doma vlastníš pohár do ktorého
je možné naliať mlieko, musíš na ne prispievať.
Fico kapitalizmus
Máš dve kravy. Jednu prerozdelíš dôchodcom aby ťa zvolili za vodcu
stáda. Z druhej urobíš svoju ministerku.





0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
V prílohe sľúbený článok, zdroj hovorí za všetko: Nový čas
clanok1.jpg  
clanok2.jpg  
clanok3.jpg  
clanok4.jpg  
1/1
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ZuzanaP Pozri príspevok
V prílohe sľúbený článok, zdroj hovorí za všetko: Nový čas
Ak to nebolo myslené ako vtip, tak je to do plaču.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak to nebolo myslené ako vtip, tak je to do plaču.
Janka obávam sa že to nepísali ako vtip...... a potom sa v praxi stretávame s argumentom : " ale veď v novinách písali....."
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

ALDA Pozri príspevok
Dočítala som jednu tému, ktorá je už našťastie uzatvorená a mám pocit, že už nepozerám na odpovede, alebo zadané otázky bez toho, aby som nesledovala aj nicky. Nebolo to pre mňa dôležité, ale teraz...aj rekcia Riška ma prekvapila, že bol zvedavý a nechal ju rozbehnúť až do krajnej situácie.

A potešilo ma, že Pauli dokázala, že je skutočná bosorka a správne predpovedala priebeh tejto témy. Takže Pauli zober metlu, čakám Ťa na chalúpke.


Bolo mi povedané, že ste si ju zjedli

A náhodou bolo zaujímavé sledovať priebeh tej diskusie. Každý sa chytal už všetkého /napísaného, aj toho medzi riadkami/. Len som čakala, kedy začnú monitorom vlasy rásť a najoduševnenejší zástancovia svojich názorov by sa chytili aj za ne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať