Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
wagner Pozri príspevok
dobsony - neviem čo sa čuduješ. Vari nežiješ na Slovensku? ALebo sa Ti zasnívalo že si v Rakúsku? To si ešte počkáš, pokiaľ si štátny úradník na Slovensku uvedomí, že žije z daní pracujúcich. Hoci mám už pár rokov pocit, že štátní úradníci si to nikdy neuvedomia, žiaľ.
No ani sama neviem prečo sa čudujem. to viem že na Slovensku všetko je možné. Ale aj tak som zostala prepvapená. Je to realita a Na Slevensku je to tak !
Naposledy upravil dobsony : 02.03.09 at 12:47
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som sa dnes pobavila, prišla mi cenová ponuka od jednej nemenovanej f. z BA a nejaká pani alebo slečna si píše, že vedúca obchodu a ani len pravopis nevie, že " zmestily a zmenily" s - y tak to brutalita, veď už neviem či nie v 3. roč. ZŠ sa deti učia, že slovesá sú na konci s -i
A kedy neprezentovala, že f. z BA, myslela by som pri jej štylistike, že určite slovensky veľmi dobre nevie
Ale pobaviť ma pobavila
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

trošku ťa opravím, už prváčka vie správne dať I a Y
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
A ešte musím dodať, že titul Mgr. obzvlášť zvýrazňuje - viac ako meno , prosím vás, ľudkovia za čo sa teraz dáva jeden magisterský ?
kedysi sa to hovorilo, že "klobáskový inžinier, tortičkový veterinár"... a dnes?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Bionda Pozri príspevok
A ešte musím dodať, že titul Mgr. obzvlášť zvýrazňuje - viac ako meno , prosím vás, ľudkovia za čo sa teraz dáva jeden magisterský ?
kedysi sa to hovorilo, že "klobáskový inžinier, tortičkový veterinár"... a dnes?
ty to nevieš? no predsa "nohavičková vedúca obchodu"
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mna dnes velmi potesili ziskane bodiky za jeden prispevok dakujem... hned je den krajsi
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Už vyše týždňa nám stále padá internet, poruchu som nahlásila minulý štvrtok a žiadna náprava, dnes znova a oni stále nevedia prečo. Kolega má doma rovnaký problém. Najhoršie je to s uhrádzaním cez IB, šéf na dovolenke, faktúry splatné... Teraz to chvíľu ide, tak som to bleskovo uhradila...
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Musím sa vyrozprávať:

robím vodičák, včera bola prvá jazda, dnes druhá. No hrôza!!! Za volantom som sedela druhý-krát v živote, od inštruktora som iné nepočula len krik, ale hlavne, že on telefonoval frajerke.
Medzitým som vybehla medzi stromy, skoro do brány rodinného domu, na hlavnej mi to zdochlo. Noha na spojke sa mi triasla a na pravel mám svalovicu. Pred jazdou mám prehánky /myslím tým brušné - môj priateľ záchod/.
Ach, ľudkovia drahí, na čo som sa to dala?!
Kto nezažije, ten nevie!
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

žiadaj výmenu inštruktora, on je tam pre teba a nie ty pre neho, hulákať môže tak po frajerke.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Manžel mi vraví , čo to máš za mobil ?
Prečo ?
Ja už to nemôžem počúvať , každý týždeň v niektorom z dní t.j. piatok,sobota,nedeľa Ti zvoní ráno budík asi o štvrtej hodine nad ránom a stále tam vyhráva nejaká vianočná melódia .
Odpovedala som manželovi , ja to nepočujem , ja mám zdravý spánok .

V tom prišiel syn a hovorí , mamina daj mi ten Tvoj telefón , čo to tam máš nastavené , lebo už to od ocina počúvam dlhšie , že Ti tam stále niečo vyhráva .

No a záver :

Mala som nastavený budík každú sobotu o 04:30 hod a ja to nikdy nepočujem

Takže to sa mi stalo........a sme sa dobre na tom celá rodinka pobavili .
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Hansa Pozri príspevok
Musím sa vyrozprávať:

robím vodičák, včera bola prvá jazda, dnes druhá. No hrôza!!! Za volantom som sedela druhý-krát v živote, od inštruktora som iné nepočula len krik, ale hlavne, že on telefonoval frajerke.
Medzitým som vybehla medzi stromy, skoro do brány rodinného domu, na hlavnej mi to zdochlo. Noha na spojke sa mi triasla a na pravel mám svalovicu. Pred jazdou mám prehánky /myslím tým brušné - môj priateľ záchod/.
Ach, ľudkovia drahí, na čo som sa to dala?!
Kto nezažije, ten nevie!

Dospela som k názoru: "Pomôž si sám, aj Pán Boh ti pomôže"
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Hansa Pozri príspevok
Musím sa vyrozprávať:

robím vodičák, včera bola prvá jazda, dnes druhá. No hrôza!!! Za volantom som sedela druhý-krát v živote, od inštruktora som iné nepočula len krik, ale hlavne, že on telefonoval frajerke.
Medzitým som vybehla medzi stromy, skoro do brány rodinného domu, na hlavnej mi to zdochlo. Noha na spojke sa mi triasla a na pravel mám svalovicu. Pred jazdou mám prehánky /myslím tým brušné - môj priateľ záchod/.
Ach, ľudkovia drahí, na čo som sa to dala?!
Kto nezažije, ten nevie!
problém je ten inštruktor a nie ty! Zakrič na neho ty, ty platíš za výuku a nie za kričanie a stresovanie!!!!!!! Nech okamžite prestane telefonovať- ty ho za to neplatíš- a nech sa venuje tomu ako jazdíš a bez náznaku jeho zvýšeného hlasu! Nenechaj sa znechutiť, voľnosť akú ti dá vodičský preukaz- budeš nezávislá si zničiť nedaj!
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Bionda Pozri príspevok
problém je ten inštruktor a nie ty! Zakrič na neho ty, ty platíš za výuku a nie za kričanie a stresovanie!!!!!!! Nech okamžite prestane telefonovať- ty ho za to neplatíš- a nech sa venuje tomu ako jazdíš a bez náznaku jeho zvýšeného hlasu! Nenechaj sa znechutiť, voľnosť akú ti dá vodičský preukaz- budeš nezávislá si zničiť nedaj!
Rozhodla som sa: v pondelok mám poslednú hodinu teórie, plánujeme jazdy, požiadam o iného inštruktora.

Nikdy v živote som si nemyslela, že budem riešiť takúto situáciu. Ale na druhej strane, všetko zlé je na niečo dobré. Nehnevám sa na neho, srdečne som sa mu poďakovala za jazdu /napriek tomu, že mi ju skrátil o 15 minút a povedal, že by bol radšej niekde inde ako práve vtedy so mnou v aute/.
Ale ja sa nedám, dotiahnem to do konca a úspešne, tak tomu teda pevne verím!
Inak ďakujem za odozvu a zároveň /psychickú/ podporu.
Prajem príjem zbytok dňa, aj napriek tomu, že prší!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Hansa Pozri príspevok
Rozhodla som sa: v pondelok mám poslednú hodinu teórie, plánujeme jazdy, požiadam o iného inštruktora.

Nikdy v živote som si nemyslela, že budem riešiť takúto situáciu. Ale na druhej strane, všetko zlé je na niečo dobré. Nehnevám sa na neho, srdečne som sa mu poďakovala za jazdu /napriek tomu, že mi ju skrátil o 15 minút a povedal, že by bol radšej niekde inde ako práve vtedy so mnou v aute/.
Ale ja sa nedám, dotiahnem to do konca a úspešne, tak tomu teda pevne verím!
Inak ďakujem za odozvu a zároveň /psychickú/ podporu.
Prajem príjem zbytok dňa, aj napriek tomu, že prší!
Držím palce! Rozhodla si sa správne. Veď ten inšruktor je tam na to, aby vyučoval žiakov, ktorí si platia za výučbu nemalé peniaze.
Len na pobavenie http://www.ceknito.sk/video/55844
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Jáá to ani identifikovať nemôžem, som prostredníkom v komunikácii medzi dodávateľom a klientom, ale napriek tomu, že ja s tým defakto nič nemám, tak nepríjemne som sa už dávno necítila.
Vybavila som, že napriek tomu, že nie je evidentné, kde došlo k poškodeniu ( aj pri montáži u klienta kľudne mohlo event. pri doprave... ), výmenu bezplatnú ( bez zisťovania)- celého kusu, keď má dôjsť k prevzatiu klient mi povie, že on sa pomýlil v názve tovaru a nie je to ten ale iný- rozdielny, - napriek tomu, že s tým nič nemám, cítila som sa ako blbec ja.
Našťastie podarilo sa mi - "vybŕdla"som, ospravedlnila sa za klienta a výrobca je ochotný a pripravia teda časť k správnemu tovaru. Ale ten pocit....... asi si málo účtujem, mala by som zvýšiť províziu.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Tak toto z prílohy, keby sa vyplnilo, by ma veľmi naštvalo a dojalo k slzám.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Situácia - malá dedina s vodovodom pod správou SSvodární "AGUABELLA-VEOLIA":
Náhodou sme zistili chybu v susedovej (chalupár) šachte s vodomerom - roztrhnuté Téčko - hydrant na odbočke z hlavej vetvy
- oznamujeme chybu starostovi
reakcia: oni = OcU a vodári o tom dávno vedia (veď, čo, straty sa rozpočítavajú na tých, čo "hodiny" nemajú)
- prišli prvýkrát, popozerali - šachta zatopená - nič nevideli
- prišli o 2 dni, už s čerpadlom
reakcia: chybu odstránia na náklady majiteľa šachty, po novom je to tak, že čo je v šachte - opravuje jej majiteľ
- išli (20 km) si vziať potrebný materiál, lebo pôvodne doniesli len 1/2 ventil ...

*** od ?. ?. 200?. už neplatí, že majiteľ financuje len opravy na vodomere a "fitinkami" za ním smerom k domu ***
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabi03 Pozri príspevok
Ide ma roztrhnúť. No vo vianočnom zhone doma aj v práci som išla povybavovať veci k stavebnému sporeniu, ktorý sme si chceli zobrať tento rok, január - február. Zvyšovali sme cielovú sumu, tak som musela ešte niečo doplatiť. S "drahou" pani sme všetko vypísali, povedala mi sumu, ktorú mám doplatiť, a ja v dobrej viere, že je všetko v poriadku, som na to zabudla.
Až tento rok mi prišlo oznámenie zo sporiteľne, že tam nemám dosť našetrené z cieľovej sumy. A prečo?! No lebo "drahá" pani mi zabudla oznámiť, že budú strhávať poplatok. Samozrejme chýbajú mi tam peniaze!!! Buď medziúver s o dosť vyšším úrokom, alebo počkať ďalšie mesiace! No iné mi fakt nechýba v tomto období.

Prepáčte, že som sem tak negatívne napísala, ale stále som zúrivá.

PS: Ak bude mať niekto záujem, do SS-ky napíšem, do ktorej pobočky radšej neísť.

Doplnenie: Samozrejme som o to viac rozčúlená, že tá pííííp ženská tvrdí, že mi to hovorila. Ani ju nenapadlo sa ospravedlniť alebo snažiť sa to nejak vyriešiť.
Tak ľudia, tento môj príbeh má ešte dohru.
Keďže situácia bola taká, že po chybe istej ženskej, v druhom kvartáli 2009 si môžeme zobrať úver, bola som sa včera informovať, samozrejme už v inej pobočke, ako sme na tom a čo všetko bude treba ešte vyplniť alebo vybaviť.
Moja reakcia v prvých minútach bola asi takáto: . Doslova!
Tým, že sme zmenili cielovú sumu a nejaké ďalšie parametre, už vlastne v decembri sme stratili nárok na priznanie úveru. *** ženská to proste zle vypočítala.
Aby som sa nerozpisovala... buď si zobrať medziúver s 8% - úrokom, alebo počkať až do augusta! Ja už fakt neviem.... Som z toho zúfalá, pretože s tými peniazmi sme rátali presne nateraz.
A ešte viac znechutená z toho všetkého.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Mňa dnes rozčúlila výzva zo Soc. poisťovne, že som nezaplatila v marci 2004 poistné ako szčo. Celá nažhavená som otvorila účtovníctvo a vidím, že v tú dobu som bola PN, mala som aj doklady o zaslaní, aj peniaze mi prišli od uvedenej inštitúcie. Tak som tam zavolala, že vraj majú nejakú systémovú chybu....Po dlhšom šuškaní si s kolegyňami mi bolo povedané, že je všetko v poriadku
Som zvedavá, na ako dlho
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zitulda Pozri príspevok
Tak toto z prílohy, keby sa vyplnilo, by ma veľmi naštvalo a dojalo k slzám.
Nehnevaj sa , ale aj keď niektoré veštby sa , povedzme vyplnili , tak zvyšok z tej prílohy patrí aspoň podľa mňa asi sem

http://www.forum.scifi-guide.net/

Keby som išiel rok po roku uverejnených vízií , tak len dedukovaním a slabou matematikou s prihliadnutím na neskutočný vývoj a pokrok vo všetkych oblastiach života a jeho jestvovania je to predsa len trochu nereálne .

P.S.
Ale , čo sa týka podstaty naplnenia takýchto prognóz , plne súhlasím s Tvojim názorom .


Juraj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať