Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zita5 Pozri príspevok
Ďalej ma nepotešilo , že pečiatku došlej pošty dávali len na Daňové priznania a výkazy ...na prílohy nie .... takže kľudne sa môže príloha aj stratiť , tak ako dokáže stratiť platba preddavkov .
Teoreticky nie, prakticky áno.
Človek by si myslel, že ak potvrdia prevzatie daňového priznania, tak to bude aj s prílohami, nakoľko je uvedený aj počet pri podpise. Ale nie! Oni vám zoberú DP aj bez príloh. Takže kto bude dokazovať komu, že boli odovzdané aj prílohy?!
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Mne práve volal rozčúlený kamarát Bol odovzdať osobne DP na DÚ MA a tam mu to DP pracovníčka začala prerátavať a presviedčala ho, že automechanik nemá nárok na 60% paušálne výdavky, ale iba na 40% a že má celé DP zle a treba si to dať opraviť. Tak on ju zasa presviedčal, že to má dobre, ona sa dohadovala s kolegyňou a nakoniec mu to daňové priznanie zobrala

Potom jej podal druhé DP (moje, keďže patríme na rovnaký DÚ) a milá pracovníčka sa ho spýtala, či si podáva dve daňové priznania....

Teda poviem Vám, že chápem, že je koniec marca a všetci už máme toho dosť, ale občas by nezaškodilo, keby niektorí ľudia najprv použili rozum a až potom otvorili ústa. Na jednej strane ma potešilo, že sa na DÚ snažia prekontrolovať DP, na druhej strane keby tento môj kamarát, nebol odo mňa poučený, že má nárok na 60% paušálne výdavky, tak by sa mi s tým DP asi vrátil a potom by som chytila nervy ja
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Teoreticky nie, prakticky áno.
Človek by si myslel, že ak potvrdia prevzatie daňového priznania, tak to bude aj s prílohami, nakoľko je uvedený aj počet pri podpise. Ale nie! Oni vám zoberú DP aj bez príloh. Takže kto bude dokazovať komu, že boli odovzdané aj prílohy?!
Práve to , že som som sa dnes presvedčila na vlastné oči , že DP zopne so zošívačkou s Výkazmi a prílohy zvlášť , čiže spraví z jedného celku , dva .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
stratil sa šuťák.......to sa dnes stalo....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
sta Pozri príspevok
Mne práve volal rozčúlený kamarát Bol odovzdať osobne DP na DÚ MA a tam mu to DP pracovníčka začala prerátavať a presviedčala ho, že automechanik nemá nárok na 60% paušálne výdavky, ale iba na 40% a že má celé DP zle a treba si to dať opraviť. Tak on ju zasa presviedčal, že to má dobre, ona sa dohadovala s kolegyňou a nakoniec mu to daňové priznanie zobrala

Potom jej podal druhé DP (moje, keďže patríme na rovnaký DÚ) a milá pracovníčka sa ho spýtala, či si podáva dve daňové priznania....

Teda poviem Vám, že chápem, že je koniec marca a všetci už máme toho dosť, ale občas by nezaškodilo, keby niektorí ľudia najprv použili rozum a až potom otvorili ústa. Na jednej strane ma potešilo, že sa na DÚ snažia prekontrolovať DP, na druhej strane keby tento môj kamarát, nebol odo mňa poučený, že má nárok na 60% paušálne výdavky, tak by sa mi s tým DP asi vrátil a potom by som chytila nervy ja
Ja som bola odniesť asi 5 DP naraz...medziiným aj dcérine. Robí v Anglicku a k DP som priložila 24 výplatných pások. Pracovníčka sa ma opýtala, že či to vraj treba..... Čo poviete...treba?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ja som bola odniesť asi 5 DP naraz...medziiným aj dcérine. Robí v Anglicku a k DP som priložila 24 výplatných pások. Pracovníčka sa ma opýtala, že či to vraj treba..... Čo poviete...treba?
kvalifikovaný personál aspoňže si nemyslela, že všetkých päť DP je Tvojich
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

DanielaSĽ Pozri príspevok
stratil sa šuťák.......to sa dnes stalo....

a ja som myslela, že to len mne .....
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

judita1971 Pozri príspevok
a ja som myslela, že to len mne .....
Je stále na hlavnej strane, ale už nižšie...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Gabi03 Pozri príspevok
Je stále na hlavnej strane, ale už nižšie...
Je, aj nie je....vyskúšaj.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Olice Pozri príspevok
Je, aj nie je....vyskúšaj.
Asi si vyberá, komu sa ukáže, lebo ja ho/ju stále vidím.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

DanielaSĽ Pozri príspevok
stratil sa šuťák.......to sa dnes stalo....
Danka, veď som to včera vravela, že len do pondelka sa môžete ukecávať
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

adi11 Pozri príspevok
Danka, veď som to včera vravela, že len do pondelka sa môžete ukecávať
..pardon môžeme
0 0
hanka46 hanka46

hanka46 je offline (nepripojený) hanka46

Čo je šuťák? Nech som v obraze.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Gabi03 Pozri príspevok
Je stále na hlavnej strane, ale už nižšie...

žeby to bolo počasím, prepracovanosťou? alebo posunom času ? dôležité,že sa našiel... idem v kľude pracovať..... vďaka.....
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Gabi03 Pozri príspevok
Asi si vyberá, komu sa ukáže, lebo ja ho/ju stále vidím.
A skúšala si ho otvoriť? Ak sa Ti tam dá písať, tak potom neviem, pretože mne nie.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

judita1971 Pozri príspevok
žeby to bolo počasím, prepracovanosťou? alebo posunom času ? dôležité,že sa našiel... idem v kľude pracovať..... vďaka.....
Jasné, bez šuťáku sa nedá pracovať....

Olice Pozri príspevok
A skúšala si ho otvoriť? Ak sa Ti tam dá písať, tak potom neviem, pretože mne nie.
Ja píšem o 106
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes ma potešilo, že konečne prestalo pršať. Lialo ako z krhly od včera poóbedia až do dnešného rána Už som myslela že ani neprestane. A keď sa ukázalo slniečko, hneď bolo veselšie. Pekný slnečný deň prajem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

vybrala som sa na pobocku mojej zdravotnej poistovne lebo som kdesi zapatrosila doklad o platbe v hotovosti (jeden jediny za cely rok a ja ho stratim , inak platievam prevodom). No a isla som tam, aby mi ho vytlacili este raz. Normalnu kopiu dokladu... a slecna v pokladni mi povedala, ze to neni mozne ze jedine by mi to musela hladat v archive a toho maju na tony v archive a ja jej nato sak si stuknite a vytlacte mi ho... ze tam ma dva pocitace a nevie v kt. to je som ja na hlavu alebo co? Sak predsa ked raz nieco nahodim do systemu, tak to musi ist vytlacit kedykolvek na poziadanie....

tak mi povedala ze ak chcem, ze si mam vystat radu normalne na okienku pre stranky a tam mi daju iba zoznam platieb ze tam to uvidim, lebo tam je napisane hotovost vs. platba prevodom... no "parada" vravim si...

tak som zbytocne platila parkovne, zbytocne som si vystala radu a zabila som tak cca polhodinu svojho koncodanovovzacneho casu.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

hanka46 Pozri príspevok
Čo je šuťák? Nech som v obraze.
Hanka to musíš sama zistiť- je to taký rýclopokec... napíšeš odošleš a iný píše po Tebe.odpoveď niekomu pred Tebou. Teraz je len taký asi 15 riadkový, momentálne dole pred troma dňami bol hore na hlavnej strane. Od pondelka.... Adiííí kde bude???... na starom mieste???. Ale hlavne je to také úmikové uvoľnenie sa.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Objednala som si z istej firmy kvalitnú kávu dva rôzne druhy po 250 g. Dnes mi prišla...už aj cez krabicu som zacítila vôňu. A aké bolo moje prekvapenie...a zároveň potešenie, keď popri mojich dvoch balíčkoch bol ešte jeden 100 g a zase celkom iný druh. Firma si šplhla....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať