Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lachim1 lachim1

lachim1 je offline (nepripojený) lachim1

spoločník
Dôchodca odovzdával dnes danové priznanie na danovom úrade v č2 XX a požadoval v zmysle §46 zákona č595/2003 Z. z. o dani z príjmov vrátenie dane nakoľko jeho príjem nepresiahol 49248 Sk a požadoval vrátenie dane zaplatenej zrážkov a preddavkovo.
Pracovníčka pri preberaní príjmu najprv krútila hlavou nad napočítaním na sumu 49 248 nakoľko suma na potvrdení príjmu od zamestnávateľa v riadku 1 a 11 presahovala 49 248 .Ked pripustila možnosť priznania len časti z príjmu kde bola zrazená zrážková dan usmernila dôchodcu po porade s kontrolorkou dane
že musí v riadku 63 vyčiarknúť sumu pomernej časti zrážkovej dane a znížíť preplatok na dani v riadku 65 DP typ A o túto sumu a podpísať že si to opravil.
neberúc ohľad na cca 500 Sk preplatku na dani o ktorý by obrala dôchodcu /ináč ZŤP/ vlastne mu znehodnotila DP.
Naštastie sa tento dôchodca stretol so mzdárkou,ktorá musela vynaložiť veľa úsilia a presviedčania pracovníčky DU aby to pochopili,kedže to nechceli uznať nakoniec to skončilo až u vedúcej kontrolného oddelenia DU,ktorá takéto priznanie uznala za dobré.
Záver:trebalo by intenzívnejšie školenia pre pracovníkov DU
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Jupí, potešilo ma veľmi veľmi, že som nemusela dlho čakať na DU, správkyňa tam mala 1 človiečika... A to som vyrazila rano uz o deviatej, kdyby něco...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Ešte som sa nerozčúlila, ale veľa mi nechýba..vraj prispejte k šíreniu Porady..figu drevenú, snažím sa vopchať sem moju milú Terezku, ale overovací kód asi zastal pred spustenými rampami v Malej dolnej(((...čakáme nań už asi hodinu...ešte počkám a keď nepríde, zrazím ten vlak"""...
Naposledy upravil pepsikova : 31.03.09 at 19:57
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

najskor ma potesil krasny den, nove nalepky na aute (stara nalepka s nasim milacikom sa odliepala, tak som si nalepila nove dve ), potom prezute zimne gumy za letne na aute, odovzdane danove priznania, zaplatena dan a uplne na zaver, teda v tomto okamihu ma potesilo ze som vip cleeeen ... huraaaaa
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Konečne na chvíľu oddych, som sa včera tešila a chystala si program v teréne. Vtom prišla správa, ktorá všetko obrátila naopak: Syn si na hokeji zlomil 2x sánku, je v nemocnici a ja som dostala na oddych dvoj ročnú vnučku.
Je strašne zlatá a vie človeka potešiť, ale...Tešili sme sa až do deviatej večer.
Syna budú zajtra operovať.
Ako sa hovorí: Človek mieni a Boh mení.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Alduška, synovi držím palce nech sa rýchlo dá dokopy.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Snažím sa "dýchať" od rána..ale tuším sa mi nebude dariť...ešte som sa nevyspala zo včerajšieho Duelu v telke, nepochopila som výraz "urobíme všetko pre to"", ktorý včera zaznel opakovane z úst oboch prezidentských kandidátov- ale ani jeden nepovedal podstatu- čo všetko chce urobiť, obaja len použili frázu, v novinách je zas pár firiem, ktoré prepúšťajú, a strašne by ma zaujímalo, kto zisťuje, kde ktorá firma prepúšťa..lebo prepúšťa sa aj u nás, vo Vegume a o tom nikto nevie, nikde sa to nepíše,len pekne potichúčky sa tratia ľudia..kde sú tí, čo chcú urobiť všetko pre to a so solidaritou v ústach chcú pomáhať národu preklenúť krízu..a čo robia pre to práve teraz...
..bože, ako ja neznášam ľudí, čo majú plnú hubu prázdnych slov..
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tak deň blbec ako vyšitý.... A to som sa vytešovala, že je po DP. Susedia mali žúrku do pol jednej, hralo rádio, deti kričali, dospelí spievali, no krása. Potom volal drahý, že auto je zas nepojazdné a oprava - nový motor, bude stáť od 700 do 900 €, asi ho pustím z kopca. Z účtu mi odčítali neprávom poplatok za vedenie účtu....

A to ešte nie je ani dvanásť hodín...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Aj ja nadviažem na bankový poplatok, pretože dnes som zaregistrovala, že VÚB sťahuje recyklačné poplatky. Nie je to veľa, ale predsa... Zase najaká novota, ďalšie poplatky? Zaregistroval to aj niekto iný?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
cactus Pozri príspevok
Aj ja nadviažem na bankový poplatok, pretože dnes som zaregistrovala, že VÚB sťahuje recyklačné poplatky. Nie je to veľa, ale predsa... Zase najaká novota, ďalšie poplatky? Zaregistroval to aj niekto iný?
Zaregistrovala som to už dávnejšie na našom firemnom účte...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
ZuzanaP Pozri príspevok
Zaregistrovala som to už dávnejšie na našom firemnom účte...
ZuzKa a vieš aj dôvod? za čo?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
cactus Pozri príspevok
ZuzKa a vieš aj dôvod? za čo?
Zdroj: VÚB, a. s.

Vedenie recyklovaných platieb
– predstavuje evidovanie platieb nezrealizovaných z dôvodu nedostatku penažných prostriedkov na úcte klienta VÚB, a.s. Uvedenú službu banka zabezpecuje v dvoch režimoch:
-
štandardný režim cas recyklácie platieb v rozsahu 5 bankových pracovných dní (do tejto doby sa nepocíta den zaradenia platby do recyklácie) s uplatnením poplatku za každý den recyklácie (poplatok sa uplatnuje aj za den, v ktorom bola platba zaradená do recyklácie) štandardných platieb (okrem platieb s konštantným symbolom triedy 1, 4 a 9, ktoré recyklujú do odvolania alebo do zúctovania) v zmysle platného Cenníka.
-
zmluvne dohodnutý režim cas recyklácie platieb v lehote požadovanej klientom s uplatnením individuálneho mesacného poplatku.

0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
ZuzanaP Pozri príspevok
Zdroj: VÚB, a. s.

Vedenie recyklovaných platieb
– predstavuje evidovanie platieb nezrealizovaných z dôvodu nedostatku penažných prostriedkov na úcte klienta VÚB, a.s. Uvedenú službu banka zabezpecuje v dvoch režimoch:
-
štandardný režim cas recyklácie platieb v rozsahu 5 bankových pracovných dní (do tejto doby sa nepocíta den zaradenia platby do recyklácie) s uplatnením poplatku za každý den recyklácie (poplatok sa uplatnuje aj za den, v ktorom bola platba zaradená do recyklácie) štandardných platieb (okrem platieb s konštantným symbolom triedy 1, 4 a 9, ktoré recyklujú do odvolania alebo do zúctovania) v zmysle platného Cenníka.
-
zmluvne dohodnutý režim cas recyklácie platieb v lehote požadovanej klientom s uplatnením individuálneho mesacného poplatku.
vďaka, ja som to hľadala na ich stránke, ale nenašla. Si šikovnejšia. Takže už viem, za čo to je a mala som tento mesiac také nezrealizované TP...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
cactus Pozri príspevok
vďaka, ja som to hľadala na ich stránke, ale nenašla. Si šikovnejšia. Takže už viem, za čo to je a mala som tento mesiac také nezrealizované TP...

som rada, že som pomohla
0 0
eevvaa eevvaa

eevvaa je offline (nepripojený) eevvaa

Prepáčte, ale kto vymyslel štatistický výkaz Prod 3-04 (aj s Roč 1-01), ten by si zaslúžil Nobelovu cenu. Pri čítaní metodických vysvetliviek k tomuto výkazu, musím sa priznať, som zažil nejeden extatický zážitok už len pri pomyslení na to, aké obcovanie ma čaká s týmto geniálnym výtvorom. A to našťastie, alebo na smolu, nemám čo štatistickému úradu poskytnúť v oblasti cenných papierov. Ale celkom ma potešila predstava, že budem sledovať kurzové rozdiely zvlášť k pohľadávkam a zvlášť k záväzkom. Že prírastky a úbytky k pohľ a záv. treba "očistiť" o opravné zápisy, že čo s účtami, ktoré majú aj aktívny, aj pasívny zostatok...... a to sú len niektoré moduly .
Ďakujem, už nechcem robiť nič iné, chcel by som sa živiť len vyplňovaním štatistických výkazov. Už viem, že doteraz moja práce nemala žiadny zmysel.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
eevvaa Pozri príspevok
.. ma čaká s týmto genitálnym výtvorom...
Nemalo to byť napísané takto?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Alda prajem synovi, aby mu operácia dobre dopadla a Tebe veľa radosti s vnučkou, tá je isto veľmi rada u Teba. Hold čo neurobíme
pre vnúčatká, svoj vytúžený kľud zameníme za šantenie s detičkami.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

mpca Pozri príspevok
Nemalo to byť napísané takto?
Supééér. Stačí jedno písmenko a slovo dostane zmysel.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Keďže je moja dcéra staršia a zodpovednejšia ako syn, po tom, ako som nastúpila do práce, vyfasovala kľúče od domu ona, syn na ňu čakáva v družine.
Tento týždeň je ale Martinka chorá, má vysoké teploty, je u mojej mamy v inom meste. Andreja do školy hodím ja, mám to po ceste, lenže čo po škole?

Dostal kľúče a nakoľko takúto zodpovednosť ešte nemal, mala som trochu obavy, je to predsa ešte také nezodpovedné kozliatko, ale táto chvíľa raz musela prísť.

dnes mi volal do práce, či sa môže ísť bicyklovať s kamarátom. Dovolila som mu, len s poznámkou, aby nezabudol zamknúť.

Pri príchode z práce som našla na vchodových dverách veľký odkaz (napísaný červenou fixou):

Mami, bicyklujem sa, zamkol som, kľúče som nechal v skrinke.
(skrinka, kde je merač elektriny, mimochodom, je umiestnená hneď vedľa dverí)
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ivanka, no čo - zabiješ ho ? za detskú úprimnosť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať