Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Prispejem aj ja trochu. Neviem či ma to naštvalo, alebo zastal rozum. Od včera som už vychladla. Navštívila som daňový úrad, lebo pri odovzdávaní ročného daňového priznania do banky sme zistili, že na potvrdení o podaní je len pečiatka a nie aj podpis. V banke im to samozrejme nestačilo. Takže na návštevu na DÚ. Od chodenia hore-dole k dverám som skončila u správkyne, kde bol problém, naša správkyňa už tam nebola (13.00 hod), daňové priznanie nenaskenované, takže bolo treba hľadať. Veľký problém: "neviem kde to je, ja vám to nemôžem podpísať, príďte zajtra" atď. Keď som zastupujúcej kolegyni povedala, nech mi vyhľadá meno pracovníčky, ktorá to opečiatkovala podľa čísla na pečiatke, že pôjdem za ňou, sánka mi spadla po kolená. Odpoveď: "Čo si myslíte, že vám s tým spraví? My si pečiatky POŽIČIAVAME." Ako je možné, že v inštitúcii, ktorá má na starosti, podľa mňa, najväčšiu časť príjmu do ŠR nie je možné zistiť zodpovedného pracovníka. Naša chyba to nebola, že tam podpis nebol. Alebo možno áno. Neskontrolovala som všetky potvrdenia. Podotýkam bolo to na potvrdeniach dvoch firiem, a daňové priznania boli odovzdané v termíne do 31.3. 2009. Ako vravím, už som vychladla, ale včera to bolo o inom. Čítala som také názory, že na našu stránku chodia aj pracovníci DÚ, takže pozdravujem všetkých zo Žiliny. Najskôr som chcela napísať dotaz na stránku daňového riaditeľstva, ale tu asi nájdem viac pochopenia.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

pepsikova Pozri príspevok
Ale teraz som veru nasr..poriadne...kukla som na Kazu- Zuzkine narodeniny a vôbec tam nie sú zobrazené obrázky, čo som jej pripojila k veršíku,,ani na predchádzajúcich mojich príspevkoch nie sú vidno...čo sa deje?...nezaspím, lebo som jej poslala taaaakéééééé krááááásnééééééé...

...fajn predpolnočný čas...
pepsikova - sú tam a sú naozaj krááááásnééééééé...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Kazu Pozri príspevok
Dav vyhráva súťaž "Rýchle prsty". Za odmenu môžeš kúpiť Pepsíkovej to Tofifé
A vieš, že som mala napísaný príspevok, aby mi Pepsi poslala adresu, že jej pošlem Tofifé ja, za ten pekný čin vrátenia mobilu. Ale som to vymazala, zaváhala som - ale vidím, že mi je to súdené "vyššou mocou". Tak, Pepsi, pošli mi do ss adresu, bude Tofifé. Výhra je výhra, a ja tak málokedy niečo vyhrám
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dav Pozri príspevok
A vieš, že som mala napísaný príspevok, aby mi Pepsi poslala adresu, že jej pošlem Tofifé ja, za ten pekný čin vrátenia mobilu. Ale som to vymazala, zaváhala som - ale vidím, že mi je to súdené "vyššou mocou". Tak, Pepsi, pošli mi do ss adresu, bude Tofifé. Výhra je výhra, a ja tak málokedy niečo vyhrám
Ja sa v celkom dohľadnej dobe chystám na Pepsíkovej strany, to Tofifé jej môžem priniesť a ty mi za to pošleš z tých tvojich nádherných kvetiniek. Dohodnuté?
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
som trošku smutná. včera ozvala jedna klientka ktorje som vyplnila DP, že som zle vyplnila DP. Jej urobila iná pani a uplne inak. Povedala som jej nech pošle kópiu toho druhého DP. to nevedela lebo tá druhá neurobila kópiu. a teraz podľa vás čo mám ja robiť ? A ešte pekne napísala že ona mne zaplatila za nič. Vysvetlila som jej že nie za nič platila, ona platila za moju prácu. A že ona mne neverí, zato ja nemôžem. A druhá vec, robím to už 10.rok a ešte som žiadný problém nemala. po tretí, keď niečo mne nepáči idem tam reklamovať kde to robili a nie tak ako ona robila.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Kazu Pozri príspevok
Ja sa v celkom dohľadnej dobe chystám na Pepsíkovej strany, to Tofifé jej môžem priniesť a ty mi za to pošleš z tých tvojich nádherných kvetiniek. Dohodnuté?
...

..zlatíčka moje, vám tuším to Tofifé nedá spať"" viac, ako mne..
..Kazu moja, budeš vítaná, aj tofi bude, aj kavik, aj Dav pozveme, hádam trafí...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dav Pozri príspevok
A vieš, že som mala napísaný príspevok, aby mi Pepsi poslala adresu, že jej pošlem Tofifé ja, za ten pekný čin vrátenia mobilu. Ale som to vymazala, zaváhala som - ale vidím, že mi je to súdené "vyššou mocou". Tak, Pepsi, pošli mi do ss adresu, bude Tofifé. Výhra je výhra, a ja tak málokedy niečo vyhrám
..

...mojka, vieš, že aj ty sama si výhra!!!.si kamoška...musela by si mi poslať sama seba, nie síce na jedenie, ale kavik by sme spolu vypili..veru tak...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
katka s. Pozri príspevok
Prispejem aj ja trochu. Neviem či ma to naštvalo, alebo zastal rozum. Od včera som už vychladla. Navštívila som daňový úrad, lebo pri odovzdávaní ročného daňového priznania do banky sme zistili, že na potvrdení o podaní je len pečiatka a nie aj podpis. V banke im to samozrejme nestačilo. Takže na návštevu na DÚ. Od chodenia hore-dole k dverám som skončila u správkyne, kde bol problém, naša správkyňa už tam nebola (13.00 hod), daňové priznanie nenaskenované, takže bolo treba hľadať. Veľký problém: "neviem kde to je, ja vám to nemôžem podpísať, príďte zajtra" atď. Keď som zastupujúcej kolegyni povedala, nech mi vyhľadá meno pracovníčky, ktorá to opečiatkovala podľa čísla na pečiatke, že pôjdem za ňou, sánka mi spadla po kolená. Odpoveď: "Čo si myslíte, že vám s tým spraví? My si pečiatky POŽIČIAVAME." Ako je možné, že v inštitúcii, ktorá má na starosti, podľa mňa, najväčšiu časť príjmu do ŠR nie je možné zistiť zodpovedného pracovníka. Naša chyba to nebola, že tam podpis nebol. Alebo možno áno. Neskontrolovala som všetky potvrdenia. Podotýkam bolo to na potvrdeniach dvoch firiem, a daňové priznania boli odovzdané v termíne do 31.3. 2009. Ako vravím, už som vychladla, ale včera to bolo o inom. Čítala som také názory, že na našu stránku chodia aj pracovníci DÚ, takže pozdravujem všetkých zo Žiliny. Najskôr som chcela napísať dotaz na stránku daňového riaditeľstva, ale tu asi nájdem viac pochopenia.
..


len sa ti čudujem, že si chodila od dverí k dverám..po prvých dverách by som si to ja namierila rovno k najvyššiemu šéfovi..a to by si videla...(ale na Slovensku je možné všetko)
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som bola včera veľmi milo prekvapená- predčasne- za života mužovej babičky 88 ročnej ešte naozaj vitálne pani, som po nej "dedila" , dostala som starú kuchársku knihu , ktorú ešte ona dostala od svojej tety. Volá sa Koch buch fur alle - Kuchenchef Franz Ruhm.... neviem aká je stará, ale tam súúú ale veci. Ozajstná vzácnosť.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ja som určite nie potešená, dnes som plánovala paprať sa v zemi a čo to posadiť. Ale ako sa hovorí človek mieni a ..... . A zmenil a zásadne. Sedíme v autíčku smerom k víkendu a sadeniu, v Pezinoku auto kýchne poskočí a povie si že spojka je mu nanič. Ale vybrať si vybralo, priamo pred servisom a predajňou z náhradnými dielmi, ani to nepomohlo. Obvolali sme zopár ľudí a vybavili odťah späť do Bratislavy. Ráno sa SB spolu so svojim synom vybrali na nútene odloženú cestu späť. Čo čert nechel, previezli sa. A ja miesto sadenia a paprania sa v zemi, realizujem maľovku v byte - teda ja som na upratovacie a pomocné práce a môj synátor maľuje - a že mu to ide celkom dobre. tak sme sa dohodli že zajtra pokračujeme aj s oboma izbami, čo pôvodne ani v pláne nebolo. Ale posledné opísané udalosti boli len špička a zavŕšenie (teda aspoň dúfam) nehôd. Ako sa hovorí na posr.... aj hazeľ padne.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Mila wilma-Dana, niekedy postačí pozrieť sa na vec z inej strany. Neviem ako u vás, ale my tu máme síce slnečno, ale veterno. Pravdu povediac človeka to ťahá do tej záhrady ale je to tak na chorobu v takomto počasi. Čas na sadenie vlastne ešte ani neprišiel. Niekedy sme siali a sadili až 1. alebo 9. mája a bolo všetkého.
Keby sa auto nepokazilo, kedy by si sa pribrala k maľovaniu bytu? Veď neskôr bude teplejšie a vtedy sa malovať nechce. Vtedy je lepšie vonku v záhrade.
Ako sa hovorí: všetko zlé je na niečo dobré. Toto je môj prístup k práci. Keď sa mi nedarí, hľadám v tom štipku dobrá a toho sa držím.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Včera som mala veľmi zvláštny deň v práci. Tiež to píšem až po vychladnutí.
Už niekoľko týždňov máme veľký nápor stránok najmä na jednom oddelení. Keďže pracujem ako telefonistka a denne sa stovky ľudí dožaduje informácií, tak aby som odbremenila pracovníkov pri prepážke (to je stále, nielen v tento čas) snažím sa im podať najrôznejšie informácie. Ak sa vyskytne problém, na ktorý nemám odpoveď, vtedy to prepojím na kompetentných pracovníkov. A práve tu je pes zakopany. Naši pracovníci si tak zvykli na to, že viem ľudí informovať, že im to pripadá ako moja povinnosť. A tak sa stalo, že pri nových veciach som nemala dostupné informácie a nebolo pracovníka, ktorý by bol ochotný mi ich podať. Čo mi ostavalo, ako ľudí prepájať k ním, ale jednoducho telefony nebrali, lebo "oni maju prácu". Telefonujúci boli čoraz viac nervozní podráždení a ja tiež. Nakoniec som zašla za svojím šéfom a vec som mu vysvetlila a požiadala o pomoc. Ten to naniesol nášmu vrchnému šéfovi a aké bolo moje prekvapenie hneď druhý deň, keď vo vedľajšej miestnosti rozprával o tom vrchný šef a držal stranu im tak, aby som to počula "veď musíme uznať, že nemajú čas na telefony, keď vybavujú pri prepážke" Ja som sa zatvárila, že som nič nepočula, len som si pomyslela, veď ty raz zistíš ako to je.
Prešiel týždeň, ja som si pracne pozháňala informácie, lebo tých ľudí je mi ľúto, a včera prišla stránka, ktorej som vysvetlila, že aj keď nemá urobený jeden úkon, ktorý potrebuje, až príde na ňu rad, po tých ktorí to majú a nebude koniec stránkových hodín, pracovník ju vybaví. Na moje veľké prekvapenie dotyčný pracovník odmietol urobiť daný úkon a vraj nech príde v pondelok.
Veľmi ma to nahnevalo a tak som zavolala vrchného šéfa, nech to zariadi. A veru prišiel aj s mojím priamym nadriadeným, nechal si vysvetliť čo a ako, zariadil aby dotyčný pracovník úkon urobil a nakoniec mi povedal, že toto si teda nemyslel. Vtedy som mu povedala, že predsa každý z nás má svojú prácu za ktorú je platený. To, že na iných odeleniach berú telefony ešte neznamená, že nepracujú, ale práve naopak.
Naposledy upravil tutiola : 18.04.09 at 14:21
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tutiola Pozri príspevok
Mila wilma-Dana, niekedy postačí pozrieť sa na vec z inej strany. Neviem ako u vás, ale my tu máme síce slnečno, ale veterno. Pravdu povediac človeka to ťahá do tej záhrady ale je to tak na chorobu v takomto počasi. Čas na sadenie vlastne ešte ani neprišiel. Niekedy sme siali a sadili až 1. alebo 9. mája a bolo všetkého.
Keby sa auto nepokazilo, kedy by si sa pribrala k maľovaniu bytu? Veď neskôr bude teplejšie a vtedy sa malovať nechce. Vtedy je lepšie vonku v záhrade.
Ako sa hovorí: všetko zlé je na niečo dobré. Toto je môj prístup k práci. Keď sa mi nedarí, hľadám v tom štipku dobrá a toho sa držím.
no ja tiež hovorím, že všetko zlé je na niečo dobré, ale z druhej strany vymaľované by som mala aj tak, synátor to mienil spraviť tak či tak., ale škrú ma tie zbytočné a nepredvídané výdavky, najmä keď každý cent obraciame dva krát. Totižto čo sa týka maľovky, nemuseli sme do nej investovať nič, pardon asi cca 10 €, na jeden štetec, vodeodolnú farbu a obojstrannú lepiacu pásku, farbu sme mali ešte z minulého roku a je stále nepokazená, lebo sa neriedila priamo ale vždy po odobratí potrebného množstva. Už sme vymaľovali minulý rok môj byt, tento rok sa ušlo aj do maminho a u mňa sa maľuje druhý krát a mám pocit, že ešte ak sa neskazí zostane aj na tretiu maľovku.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

pepsikova Pozri príspevok
V Novinách TV JOJ uviedli včera informáciu o každoročnom dni vyšetrenia materských alebo iných kožných znamienok v dermatologických ambulanciách, ktorý má byť tento rok 7.mája.Bola priložená aj emailová adresa, na ktorej by sa mali dať zistiť ambulancie, kde sa tieto vyšetrenia dajú urobiť, resp. ktorí lekári ich budú robiť.
Smola veľká, že adresa:www.sds-sk, je síce venovaná dermatológom, ale o takomto niečom nepíše, neinformuje, dokonca má síce uvedené linky pre lekárov, ale napríklad na linku:www.DOKTOR.sk je komplet predvedený antivírusový program , čo teda s medicínou a kožným lekárstvom nemá ani okolo nič spoločné.Že na tejto stránke nič o 7.máji nie je , mi potvrdila aj pani "Olvedyová, spravodajská redaktorka Novín TV JOJ s tým, že každým rokom toto vyšetrenie robí menej a menej lekárov, tak nikto presne nevie, kde a ktorí lekári budú tieto vyšetrenia robiť...a bezplatne...
Čo je však isté a stopercentné je, že 7.mája sa bude táto akcia konať...kde, to nikto nevie..ale hlásili to...
Ja som to tiež započula jedným uchom a jedným okom, ale mne utkvel dátum 11. máj - to viem preto, lebo vtedy má syn narodeniny. Tak som teraz trochu gúglila a našla som toto http://www.sds-sk.sk/melanoma.htm
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

pepsikova Pozri príspevok
..


len sa ti čudujem, že si chodila od dverí k dverám..po prvých dverách by som si to ja namierila rovno k najvyššiemu šéfovi..a to by si videla...(ale na Slovensku je možné všetko)
Mám ponaučenie na vlastných nervoch. Nabudúce už budem múdrejšia. Úradníci majú asi príkaz byť milí, ústretoví len počas odovzdávania daňových priznaní. Tak sa potom s nimi dohodni.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
abel Pozri príspevok
Ja som to tiež započula jedným uchom a jedným okom, ale mne utkvel dátum 11. máj - to viem preto, lebo vtedy má syn narodeniny. Tak som teraz trochu gúglila a našla som toto http://www.sds-sk.sk/melanoma.htm
..

...Ďakujem ti za snahu, som rada, že si našla túto stránku, tam je ten dátum aj s pozvánkou pre lekárov..pripájam odpoveď t TV JOJ, asi teda oni nemali správnu stránku, pretože ani neopravili môj dátum ,ktorý som uviedla v emaili..len dúfam, že aj v PD, alebo v PE sa zapojí niektorý lekár..


17.4. 2009 08:28
.. informáciu som samozrejme overila a ani ja som tam nenašla zoznam, napriek tomu som stránku uviedla, pretože by sa tam mal v nasledujúcich dnoch obajviť a kedže už dovtedy žiadna reportáž o tom zrejme nebude, neskor by som o zozname nemala ako informovať. každopádne, lekára, ktorý to bude robit, by ste mali spoznať aj podla velkých plagátov na ambulancii. Nie som si však istá, či ich bude dostatok, kedže každým rokom to robí menej a menej lekárov.

s pozdravom,


Mgr. MÁRIA ÖLVEDYOVÁ
redaktorka NOVINY JOJ


e-mail: olvedyova@joj.sk


TV JOJ
Brečtanová 1
831 01 Bratislava
www.joj.sk

0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Potešil ma perfektne urobený sklad od klienta potrebný k uplatneniu DPH pri registrácii.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
V piatok ma išlo doslova šľak trafiť.
Prišla som domov, pozerám, na dvore kus betónu o veľkosti asi ako krabica od mlieka....
Kukám, čumím, kde sa to tam vzalo, potom som podišla ďalej do dvora, ďalší kus ležal veľa auta, tak ma oblial studený pot a obzerala som sa odkiaľ to padloa zároveň, čo na aute bude poškodené. Pokukala som celý náš dom, že kde sa nám načal...
Nakoniec som to našla na susedovom dome. V tom lejaku a krúpoch, čo sa v piatok u nás prehnali, sa susedovcom odlúpil komín a polovička betónu, ktorým to mali obmurované, sa skydla do nášho dvora .
Tak som zobrala milé kamene a niesla som ich k susede, že jej teda poďakujem, a poviem, nech si to dajú do poriadku, pretože na tom komíne ešte boli také kúsky, že by možno spadli aj tie.
Videla ma, ako s tými kameňmi pochodujem, pretože akurát zatvárala okno. Zvonila som, a keby som vydržala, tak zvoním až doteraz, pretože ma úplne odignorovala a neotvorila.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Niet nad dobré susedské vzťahy.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tak, a mám pokračovanie. Včera mi suseda šplechla, že nemám čo parkovať na dvore. Chápte na vlastnom, mojom, súkromnom a neviem akom - dvore.
Pravdepodobne začnem teda parkovať niekde na ulici alebo si postavím pod domom hromadnú garáž....
Fakt nie je nad dobré susedské vzťahy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať