Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

VladoaKatka Pozri príspevok
... a teraz sa idem pochváliť aj ja, potešilo ma a tešila som sa s vnúčkou spolu - už má prvé "prijímačky" za sebou prijali ju od semtembra do škôlky

... a druhej včera doobeda vykúkol prvý zúbok a večer jej našli aj druhý

to je radostí, jedným rastú druhým padajú, ... nám už len padajú
V tom druhom prípade je tej radosti trošičku pomenej To už nám zúbková víla do postele pod podušku veľa nedonesie. Možno tak horčičák na nočný stolík
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Muška Pozri príspevok
Baby,
a vy ste si nenatierali v puberte mihalnice boxom na topánky ??
Najkrajšie mihalnice boli
To nie, ale minule som kritizovala ako sú všetci v Lets´Dance "opálení" - teraz som si spomenula, ako sa objavil Dermacol a na svoje prvé pokusy zakryť ním nejakú tú vyrážku, no aj Ibi Majga by závidel
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Muška Pozri príspevok
Baby,
a vy ste si nenatierali v puberte mihalnice boxom na topánky ??
Najkrajšie mihalnice boli
To nie, ale ja si spomínam na "maskaru" Reginu, pľuvali sme do nej, keď nebola voda nablízku a potom štetcom nanášali na mihalnice.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Idem sa i ja pochváliť s dnešnou rodinnou udalosťou.Mám 2 -ročného vnúčika, ktorý ešte dnes doobeda vyzeral ako krásne dievčatko, brčkaté, na hlavičke samá kučera.No poobede sa z neho stal chlap s ostrihanými vláskami a stále stál pri zrkadle a obzeral sa, či je to on. Keď som ho zbadala, i ja som zostala v pomykove, lebo vyzerá úplne inakšie. Ale ľúbime ho presne rovnako a určite aj on nás.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Rozalka Pozri príspevok
To nie, ale ja si spomínam na "maskaru" Reginu, pľuvali sme do nej, keď nebola voda nablízku a potom štetcom nanášali na mihalnice.
my parádnice so sestrou sme zaschnuté špirály riedili odlakovačom!!! štípalo to len pri odmaľovávaní a keď nám napršalo do očú robili sme to, kým na to mamka neprišla... ale zrak máme dobrý
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Ja som si mihalnice ostrihala aby mi zhustli a vyrástli.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
kkllc Pozri príspevok
Ja som si mihalnice ostrihala aby mi zhustli a vyrástli.
A vyrástli ? Lebo ja som si tak, keď som bola malá, chĺpky na rukách a veru vyrástli a väčšie A môj tatinko ma odvtedy volal broskyňka.

To moja dcérenka teraz 8r., ale keď mala 2r. sa zašila do kúpelne a natrela si celú tváričku aj vlásky s mojím krémikom na tvár, vtedy dosť drahým a ešte ma upozornila, že si musím kúpiť nový a väčšie balenie, lebo tento nevydrží moc dlho.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

elpka Pozri príspevok
To moja dcérenka teraz 8r., ale keď mala 2r. sa zašila do kúpelne a natrela si celú tváričku aj vlásky s mojím krémikom na tvár, vtedy dosť drahým a ešte ma upozornila, že si musím kúpiť nový a väčšie balenie, lebo tento nevydrží moc dlho.
Detto, len s tým rozdielom, že moje kuriatko použilo pastu na zuby. Ešte dlho nám voňala mentolom.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Prevčerom ma nass.... jeden odberateľ z poľska. Nakupuje od nás drevo v dlžkach. Prišiel bez pečiatky, bez potvrdenia z "uzendu skarbowego" o pridelení VAT (IČ DPH).
A ja mu mám urobiť faktúru bez DPH? Nehrozí... Faktúru som vystavil s DPHčkou, zaplatil a doholi sme sa že hneď zajtra (22.04) donesie povrdenie a pečiatku. Samozrejme nebol...
Veď čo je to pre neho 300€
btw: poliaci sú veľmi neporadný odberatelia. Niektorý si prišli po roku vypýtať kópie faktúr lebo majú kontrolu
Zlatý klinec bol to že chcel aby som mu na faktúru napísal že ju prevzal až teraz lebo dostane pokutu... Ale si už nepamätal že som mu tú faktúru nedal preto lebo mi nepotvrdil CMRku...
Ach ja.... mno som sa dáko rozpísal..
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ja práve zisťujem, že prechod na euro zrejme nepoteší žiadneho dyslektika. Každý jeden výpis z účtu musím niekoľko krát kontrolovať, pretože sa furt pomýlim v halieroch, tak trávim desiatky minút opätovným a opätovným a opätovným kontrolovaním toho istého výpisu, kým nájdem, že som napr. namiesto 604,45 uhradila 604,54 eur. Ide ma už z toho poraziť! nechcem výpisy z BU v eurách!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Nejde len o výpisy. Idem si dať kit-kat alebo aspoň pauzu, lebo už sa pri jednom doklade pomýlim aj dvakrát. Údaje bez dane, DPH, s daňou, v korunách, konverzný kurz, koľko vydať, tisíc údajov na jednom miniatúrnom doklade. Aspoň že sa nezaokruhľuje, lebo ak nám ešte zrušia cenťáčiky, horko zaplačem.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

zrušenie cenťáčikov nebolo schválené.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Som zarmútená, že v jednej téme ma každý presviedča o svojej pravde a hoci by som aj povolila, no tie argumenty stále nie sú pre mňa dosť presvedčivé.
0 0
slovex slovex

slovex je offline (nepripojený) slovex

ja som dnes dostala pokutu za oneskorené podanie nulových výkazov do SP - zamestnanec dohoda, problém vidia v tom že som spravila mzdu za 01 a 02/2009 začiatkom marca - resp. žiadnu mzdu som nerobila, vzhľadom an to že dohodár nemal žiadem výkon práce a hneď v ten deň som odoslala nulové výkazy, no a výsledok? cca 650€ pokuta - prosím Vás aké mám šance, keď podám odvolanie?
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Dnes ma "rozčúlilo" to , že som nevedel kamarátovmu synovi vysvetliť prečo sa ryža píše s "y" a rizoto s "i" . Stále nechápal, že keď je rizoto z ryže prečo nie sú tam rovnaké IY.
Vy by ste to ako vysvetlili?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
terezamaria Pozri príspevok
Idem sa i ja pochváliť s dnešnou rodinnou udalosťou.Mám 2 -ročného vnúčika, ktorý ešte dnes doobeda vyzeral ako krásne dievčatko, brčkaté, na hlavičke samá kučera.No poobede sa z neho stal chlap s ostrihanými vláskami a stále stál pri zrkadle a obzeral sa, či je to on. Keď som ho zbadala, i ja som zostala v pomykove, lebo vyzerá úplne inakšie. Ale ľúbime ho presne rovnako a určite aj on nás.
..


...a keď mu zaspievam:"Ty si moja veľká láska, ty si moja sedmikráska", kukne na mňa presne tak premilo s krátkymi vláskami, ako pozeral, keď mal lokničky ako bábika..veru tak...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

kabatik Pozri príspevok
Dnes ma "rozčúlilo" to , že som nevedel kamarátovmu synovi vysvetliť prečo sa ryža píše s "y" a rizoto s "i" . Stále nechápal, že keď je rizoto z ryže prečo nie sú tam rovnaké IY.
Vy by ste to ako vysvetlili?


no asi tak nejak logicky mi z toho vyplyva, ze keby bolo ryžoto, tak je to s Y, ale kedze je to predpokladam prebrate z talianskeho rissottto - tak je to vlastne cudzie slovo a preto sa rizoto pise s I
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
kabatik Pozri príspevok
Dnes ma "rozčúlilo" to , že som nevedel kamarátovmu synovi vysvetliť prečo sa ryža píše s "y" a rizoto s "i" . Stále nechápal, že keď je rizoto z ryže prečo nie sú tam rovnaké IY.
Vy by ste to ako vysvetlili?
..


..môžeš skúsiť tak, ako ja kedysi mojim synom:"ryža je sama, preto je tam tvrdé y, lebo jej nikto nepomáha, ale rizoto je skamarátené s mäskom, mäsko je mäkké a preto má rizotko mäkké i"..čo je síce blbosť, ale účinok to malo...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
slovex Pozri príspevok
ja som dnes dostala pokutu za oneskorené podanie nulových výkazov do SP - zamestnanec dohoda, problém vidia v tom že som spravila mzdu za 01 a 02/2009 začiatkom marca - resp. žiadnu mzdu som nerobila, vzhľadom an to že dohodár nemal žiadem výkon práce a hneď v ten deň som odoslala nulové výkazy, no a výsledok? cca 650€ pokuta - prosím Vás aké mám šance, keď podám odvolanie?
..

...nie som účtovník, ale sedliackym rozumom by som to pochopila tak, že keď nie je práca, nie je pláca, bude čistý hárok, ten sa odovzdá..za čo ti teda dali pokutu?..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a ja sa idem chváliť..od dnes som bohatšia o novú kamarátku.,zatiaľ síce len virtuálnu, ale nejako treba začať...páči sa mi to..jej email prišiel ku mne len tak, možno zablúdil, ale potešil ma..a tak sa teším, že sa teším..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať