Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

kabatik Pozri príspevok
Dnes ma "rozčúlilo" to , že som nevedel kamarátovmu synovi vysvetliť prečo sa ryža píše s "y" a rizoto s "i" . Stále nechápal, že keď je rizoto z ryže prečo nie sú tam rovnaké IY.
Vy by ste to ako vysvetlili?
lebo ryža, to sú také maličké tvrdé zrnká a rizoto je už uvarené do mäkka
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
willma Pozri príspevok
zrušenie cenťáčikov nebolo schválené.
..

..to je asi jediné šťastie..lebo to mám v pudelári skoro vždy))))))))))))))))))
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kkllc Pozri príspevok
Ja som si mihalnice ostrihala aby mi zhustli a vyrástli.
Moja spolužiačka si dávala ricínový olej(vraj na predlžovanie), čím ale mihalnice oťaželi a milá spolužiačka na hodine zaspala. Keď ju vyvolali, jej spolusediaca do nej "džugla": vyvolali ťa, no keďže driemala, tak vypadla do radu medzi lavice.
Dodnes sa na tom smejeme na stretkách (stalo sa to začiatkom 70-ych rokov).
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Rozalka Pozri príspevok
Moja spolužiačka si dávala ricínový olej(vraj na predlžovanie), čím ale mihalnice oťaželi a milá spolužiačka na hodine zaspala. Keď ju vyvolali, jej spolusediaca do nej "džugla": vyvolali ťa, no keďže driemala, tak vypadla do radu medzi lavice.
Dodnes sa na tom smejeme na stretkách (stalo sa to začiatkom 70-ych rokov).

Nedalo mi nereagovať:
-keďže zatiaľ ešte cestujem do práce busom, ráno bola tma, cestujúci driemkali, šofér vošiel do zákruty a tu ti chlapčisko bum do uličky medzi sedadlá. Pozbieral sa, otriasol hlavu, pretrel oči, sadol a spal ďalej. Ja neviem, ale úškrn ma neminul.
Najlepšie bolo na tom, že ho to vôbec neštvalo, že spadol. Ako keby sa nič nebolo stalo.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No ešte som len prišla do práce a už ma kolega rozčúlil.
Minule ma sprdol za to, že ďaleko prakujem od auta predo mnou a preto on za mnou sa nezmestí a "trčí do susedovej brány. Tak ja dnes ešte mysliac na túto príhodu som ja zaparkovala na kraj pri suseda, aby nebolo zle, no ale ani to sa mu nepáčilo, pretože sa inam nezmestil. Niekomu sa človek proste nemôže nikdy zavďačiť.
0 0
SMatilda SMatilda

SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

Gabi03 Pozri príspevok
No ešte som len prišla do práce a už ma kolega rozčúlil.
Minule ma sprdol za to, že ďaleko prakujem od auta predo mnou a preto on za mnou sa nezmestí a "trčí do susedovej brány. Tak ja dnes ešte mysliac na túto príhodu som ja zaparkovala na kraj pri suseda, aby nebolo zle, no ale ani to sa mu nepáčilo, pretože sa inam nezmestil. Niekomu sa človek proste nemôže nikdy zavďačiť.
A čo tak každé ráno ho pozdraviť s úsmevom a zdvihnutým prostredníkom/dohora/
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

SMatilda Pozri príspevok
A čo tak každé ráno ho pozdraviť s úsmevom a zdvihnutým prostredníkom/dohora/
To nie je môj štýl, ale aspoň si ma rozosmiala.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03 Pozri príspevok
No ešte som len prišla do práce a už ma kolega rozčúlil.
Minule ma sprdol za to, že ďaleko prakujem od auta predo mnou a preto on za mnou sa nezmestí a "trčí do susedovej brány. Tak ja dnes ešte mysliac na túto príhodu som ja zaparkovala na kraj pri suseda, aby nebolo zle, no ale ani to sa mu nepáčilo, pretože sa inam nezmestil. Niekomu sa človek proste nemôže nikdy zavďačiť.
No bodaj by ťa nesprdol, keď do jeho auta prakuješ. To sa teda podaril zvrat.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Zabudla som odviesť DPH za január, zistili sme to až tento mesiac. Hneď sme volali na daňový úrad, kde nám oznámili, že už posielali výzvu do vlastných rúk - ktorú sme vôbec neobdržali a ďalej chceli náš nedoplatok postúpiť exekútorovi. Čiže prišlo k pochybeniu dvoch subjektov - našej firmy a pošty. Stal sa aj vám podobný prípad?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

konkrétne takýto nie, ale stalo sa mi, že mi poslali doporučený list. Poštárka ma nezastihla v kancelárii, no a ani sa neobťažovala vypísať mi ten ich skvelý žltý lístok. Na list som čakala ako na zjavenie, mali tam byť doklady, aby som dokončila DP. 2 dni pred koncom termínu som volala klientovi, kde sú papiere, on tvrdil, že to poslal, mal podací lístok. Nadiktoval mi číslo, kamarátka na pošte to preverovala. Na pošte sa môj list nenašiel. Poobede ten deň mi klient volal, že sa mu list vrátil s dôvetkom - adresát nezastihnutý! Bolo to asi 8 dní po tom, čo mi list poslal - nedali si na pošte ani námahu, aby vydržali tých 18 dní, čo im zo zákona vyplýva!
Ale ja tu mám s poštou bežne problémy - tie ich predražené a nekvalitné služby mi lezú riadne na nervy. Keby som sa takto ja správala ku klientom, už dávno som bezdomovec. Ryžujú z ešte stále monopolného postavenia
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
mne dnes prišiel preplatok na dani
0 0
duna8 duna8

duna8 je offline (nepripojený) duna8

Ako vidím, tak asi s poštou má viac ľudí "dobré" skúsenosti. Poznám prípad, keď prišli peniaze už nežijúcej osobe a poštárka neupovedomila rodinu o tejto skutočnosti a poslala ich späť. Zato o peniazoch vedelo pol dediny. Myslím že na poštu prijímajú ľudí, ktorí prešli veľmi náročným konkurzom.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
A čo tak každé ráno ho pozdraviť s úsmevom a zdvihnutým prostredníkom/dohora/
a čo vlastne konkrétne znamená toto gesto ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hanelie Pozri príspevok
.......A čo tak každé ráno ho pozdraviť s úsmevom a zdvihnutým prostredníkom/dohora/

.....a čo vlastne konkrétne znamená toto gesto ?
.... mi nepovedz , že to nevieš , NEVERÍM !!!
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
všeobecne sa toto gesto určuje ako hanlivé - ale čo konkrétne?
jurík btw - všetučko pekné k meninkám
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Týždeň končí, víkend začína. Užite si ho pekne pri vode.
animals_47.jpg  
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hanelie Pozri príspevok
všeobecne sa toto gesto určuje ako hanlivé - ale čo konkrétne?
jurík btw - všetučko pekné k meninkám
Děkuji Vám , dobrá vílo ...

To ja zasa mám byť za profesora neslušnostíííííííííííííí ....

V podstate sú to tieto významy :

1.Vopchal by som Ti ...

2.Môžeš mi vopchať ...

slušne povedané .

Takže , keď TI toto gesto ukáže nejaký šofér , na ktorého zatrúbiš , tak sa jedná určite o č. 2 ....

Variantu č. 1 si jeden ľahko pomýli s variantou č. 2 ......
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
dostala som sms-ku, a potešilo ma, že manžel dostal preplatok z DU.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež ma veľmi potešil daňový úrad - poslal mi preplatok dane.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Skúšala som už veľa krát pripojiť nejaký obrázok, ale nikdy sa mi to nepodarilo až dnes v jednej téme.
To ma potešilo, ale tu mal byť ďalší a to už nevyšlo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať