Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Dav Pozri príspevok
Mám skúsenosti...
...takéto aj ja... vo firmách, kde to malo opodstatnenie. Pobavilo ma naozaj - že každá firma (FO aj PO)je povinná kontrolovať... ...Nebudem zvládať svoju činnosť - prijmem do zamestnania účtovníčku... To naozaj následne mám s ňou začať každý deň nacvičovať s testerom a protokolom? Ráno pri príchode a detto pri každom návrate - trebárs z pošty, či DÚ (čo ak si dala s kamoškou ku kávičke malý koňak??) Námatkovo? Čo ak kontrola príde v čase keď ešte nebudem mať protokol?? ...absurdnosť kričí z každého rožka... ...sankcie si radšej ani čítať nejdem...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Ajuška netreba to hnať do extrémov. Je bežné, že dychovej skúške sa podrobujú najmä tí zamestnanci, u ktorých je dôvodné podozrenie, že čo to popili, ďalej vodiči, zamestnanci výroby, kde alkohol naozaj nemá čo robiť. Má byť samozrejme spracovaná smernica a poverená osoba. Niekde som onoho času prikladala potrebné tlačivá. A na odľahčenie: dajme fúkať zamestnancom v kacli a po úspešne negatívnej skúške ideme všetci svorne na frťana
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ajuška Pozri príspevok
Ani neviem... či ma potešilo... či rozčúlilo... ...Toto bolo súčasťou jednej poštovej zásielky určenej do rúk konateľa... Firma nemá žiadnych zamestnancov, preto zákony (BOZP a podobné) naozaj nemám ani "prečítané"... Otázky sú šmrncovne sformulované (aby šlápli riadne do svedomia ja viem...) Mne sa však zrazili všetky myšlienky v hlave pri premietnutí do praxe... ...napr. zamestnávateľ je povinný preukázateľným spôsobom dokladovať vykonávanie skúšok (to zvládam pochopiť) či zamestnanec nie je v pracovnom čase pod vplyvom alkoholu... Ako?... s týmto "narábate"?

To už naozaj nemáme čo robiť?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Mňa na tom rozčuľuje to, že mi to klienti nosia v účtovných dokladoch a mňa sa pýtajú, čo s tým majú robiť, či majú tú povinnosť alebo nie, a ja ako účtovník to mám vedieť. Tak som si prešla znovu celý zákon o účtovníctve a nikde som to nenašla.
Keď mi to priniesol už tretí klient, od jedu som si musela dať panáka . Ešteže nemám šéfa. Alebo si mám sama dať fúkať? A keď budem mať zápis, tak sa prepustím? Koho sa len spýtam? Aj ja chcem mať účtovníka

P.S. Teraz som zistila, že včera som mala 4. výročie registrácie na Porade. No neoslávte to.
Naposledy upravil abel : 22.05.09 at 07:27
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
abel Pozri príspevok
Mňa na tom rozčuľuje to, že mi to klienti nosia v účtovných dokladoch a mňa sa pýtajú, čo s tým majú robiť, či majú tú povinnosť alebo nie, a ja ako účtovník to mám vedieť. Tak som si prešla znovu celý zákon o účtovníctve a nikde som to nenašla.
Keď mi to priniesol už tretí klient, od jedu som si musela dať panáka . Ešteže nemám šéfa. Alebo si mám sama dať fúkať? A keď budem mať zápis, tak sa prepustím? Koho sa len spýtam? Aj ja chcem mať účtovníka

P.S. Teraz som zistila, že včera som mala 4. výročie registrácie na Porade. No neoslávte to.
Elenka fakt klienti si myslia, že účtovník je vševedko a ozaj musí všetko vedieť a za čo najmenej peňazí. Šak ak sa budú radiť na túto tému, tak im povedz, že si si dala panáka a padáka
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Všeobecná zdravotná poistovna mi vyhádzala takmer celé testovanie,s odôvodnením,že testujem veľa,a po 30 rokoch praxe a testovania nemám na to kvalifikáciu.Kde sa mi podela od minulého mesiaca,kedy testy zaplatili,neuviedli.Som zvedavá,či tých takmer 300,00 euro ešte uvidím.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Všeobecná zdravotná poistovna mi vyhádzala takmer celé testovanie,s odôvodnením,že testujem veľa,a po 30 rokoch praxe a testovania nemám na to kvalifikáciu.Kde sa mi podela od minulého mesiaca,kedy testy zaplatili,neuviedli.Som zvedavá,či tých takmer 300,00 euro ešte uvidím.
prajem ti aby si ich ešte videla
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
piggos Pozri príspevok
prajem ti aby si ich ešte videla

A nielen videla
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Melnick Pozri príspevok
A nielen videla
ale aj počula ako pekne šuštia a cinkajú..

no ale každý by bol asi radšej keby tie peniašky mal vo svojom vrecku..však?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ALDA Pozri príspevok
Elenka fakt klienti si myslia, že účtovník je vševedko a ozaj musí všetko vedieť a za čo najmenej peňazí. Šak ak sa budú radiť na túto tému, tak im povedz, že si si dala panáka a padáka
Heli, to je za 100 bodov
ja si tiež dám PP, ale nie panáka a padáka, pá do postieľky
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Dnes a v stredu mi dcéra maturuje a som z toho celá nervózna.
Dejepis má už za sebou (2) a čaká ju dnes ešte slovenčina a v stredu NOS (náuka o spoločnosti) a angličtina. Dúfam, že to ja zvládnem (s nervami).
Potom dám vedieť ako to dopadlo.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Dnes okrem toho, že dcéra maturuje tak ma totálne naštval prístup z predajne Orange.
Dňa 4.5.2009 som bola zaniesť na reklamáciu synov LG mobil (prasknutý displej). Do dnes sa mi nikto neozval(ja viem majú na to 30 dní).Tak teraz som im volala, či nevedia čo je s tým mobilom.A oni mi povedali, že od 11.05.2009 je na predajni a že vraj mi poslali doporučený list a sms. Do teraz som nedostala sms a ani list a keby som sa neozvala, tak by na to kašľali. A ešte ma to vytočilo, že neuznávajú reklamáciu, že je to mechanické poškodenie. Ale hlavne, že dva týždne je mobil na predajni a dávno som ho mohla dať opraviť.
Ale ja s vybavenou reklamáciou nebudem súhlasiť.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Mňa štve ,že som neovládla svoje emócie,keď mladá vodička silou mocou na parkovisku chcela oškriabať svojim autom farbu na našom novom autíčku. čumeli sme s manželom v nemom úžase - práve sme sa vracali k zaparkovanému autu a uvideli sme čo stvára. A čo je nezvyčajné on mlčal a ja som sa vyrútila na ňu s otázkou prečo nepozerá kde ide. Bola v takom šoku až mi jej prišlo ľúto.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Melnick Pozri príspevok
Mňa štve ,že som neovládla svoje emócie,keď mladá vodička silou mocou na parkovisku chcela oškriabať svojim autom farbu na našom novom autíčku. čumeli sme s manželom v nemom úžase - práve sme sa vracali k zaparkovanému autu a uvideli sme čo stvára. A čo je nezvyčajné on mlčal a ja som sa vyrútila na ňu s otázkou prečo nepozerá kde ide. Bola v takom šoku až mi jej prišlo ľúto.
chudera...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
cactus Pozri príspevok
chudera...
Predpokladaná škoda 767 €
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
books Pozri príspevok
Dnes okrem toho, že dcéra maturuje tak ma totálne naštval prístup z predajne Orange.
Dňa 4.5.2009 som bola zaniesť na reklamáciu synov LG mobil (prasknutý displej). Do dnes sa mi nikto neozval(ja viem majú na to 30 dní).Tak teraz som im volala, či nevedia čo je s tým mobilom.A oni mi povedali, že od 11.05.2009 je na predajni a že vraj mi poslali doporučený list a sms. Do teraz som nedostala sms a ani list a keby som sa neozvala, tak by na to kašľali. A ešte ma to vytočilo, že neuznávajú reklamáciu, že je to mechanické poškodenie. Ale hlavne, že dva týždne je mobil na predajni a dávno som ho mohla dať opraviť.
Ale ja s vybavenou reklamáciou nebudem súhlasiť.
...no majú tam riadny bordel, mne zasa poslali už asi 20 SMS že mám MT na predajni a ja som si ho už pred 10 dňami vyzdvihla....
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Melnick Pozri príspevok
Predpokladaná škoda 767 €


tak to si potom chudera ty...

P. S. ale poistku máte, pravda?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Včera som oprala synovi tričko adidas a dala som ho na vešiak na balkón. Začula som telefón,atak som utekala dnu a vešiak som nepripla, len tak ostal zavesený na šnúre... Asi po dvoch hodinách som ho šla zvesiť a tričko
nikde... Darmo som sa dívala dole i po balkónoch, šla som vonku, trička nikde. Myslím, že ho sfúklo a niekomu sa zišlo. Pekne opraté a voňavé... Pekne som si zarobila a syn bol smutný. Aj mňa to mrzí Ešte aj dnes
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Jara Pozri príspevok
Včera som oprala synovi tričko adidas a dala som ho na vešiak na balkón. Začula som telefón,atak som utekala dnu a vešiak som nepripla, len tak ostal zavesený na šnúre... Asi po dvoch hodinách som ho šla zvesiť a tričko
nikde... Darmo som sa dívala dole i po balkónoch, šla som vonku, trička nikde. Myslím, že ho sfúklo a niekomu sa zišlo. Pekne opraté a voňavé... Pekne som si zarobila a syn bol smutný. Aj mňa to mrzí Ešte aj dnes
Ja som si pred mnohými rokmi priniesla z Juhoslávie krásne plavky. Strašne sa mi páčili,lebo vtedy u nás v obchodoch nebol takmer žiaden výber
Raz nadránom ma zobudil šialený vetrisko. Ako prvé som utekala ratovať plavky na balkón. Ale už tam neboli.
Našťastie, bývali sme dosť vysoko, tak som ich zbadala na streche jednej z garáží.Tak som zobudila syna a šli sme "na lov". Chúďa malé! Vyteperila som ho na tú strechu,aby zobral plavky.
Dopadlo to dobre,plavky slúžili ešte dlho,ale občas si na to ešte aj dnes spomenieme a zasmejeme sa...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Mňa poriadne vytočilo včera, keď dostala dcéra od Dopravného podniku Ke, upomienku na zaplatenie 300.25€, za to, že moju vnučku chytil ravízor bez cestovného lístka. No vtom čase sa moja 13* puberťáčka nemohla nachádzsť ns žisdnom doprsvnom prostriedku, lebo bola u nás. Pravdepodobne, ako je zvykom mnohých mladých puberťákov cestovať bez lístka, povedať, že žiadný doklad nemajú, ba ani žiacku knížku a potom nadiktujú iba meno adresu.. Nechápem prečo, to je dostatočné, a revízor to prijme?! Bodaj by aj nie, ak za každého "chyteného" im idú peniažky, z toho sú platené. A nakoniec je to asi tak, že niektorá z "tzv. kamarátok" čo bola chytená nadiktovala adresu bydliska mojej vnučky. Ja viem, že teraz si niekto povie, obhajuje babka vnučku, no nie je to tak, viem, čo dokáže, ale toto by nikdy neurobila. Princípom a krédom u nás je, že prečo riskovať a tak za 25 centov platiť pokutu a nehovorím o hambe pre celú rodinu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať