Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Barbara Pozri príspevok
[/B]


Janurka ďakujem, že cítiš so mnou.
no práve v tom je sranda, že mi ho ukradli ani nie zo stanice, ale akurát pred tým obchodom, kde som si kúpila tie sandále. no veď neva, hlavne, že mám nové sandále, nové tričko a sako. . neverila som vlastným očiam keď som vyšla z obchodu a bicykel nikde, len zámok tam ostal. som bola zúrivá ako pes, ale zároveň mi to bolo smiešne , že roky som išla z práce do DS s tou myšlienkou, že kedy nenájdem môjho zlatíčka na tej stanici, a nakoniec mi ho ukradli celkom inde.
ale som o niečo zase múdrejšia, že netreba dopredu robiť z vecí bububu, lebo to dopadne ajtak vždy celkom ináč. a čo ma čaká ajtak neminie, ako je to napísané v tej Veľkej knihe

no mne sa s bicyklom, stala pekná kuriozita. Prišla som do práce tak ako inokedy na bicykli, odložila som ho na miesto, kde sme mali vyhradené odkladať bicykle. Príde kolega do práce, ktorý tiež chodil do práce na bicykli a pýta sa ma, ako si prišla na bicykli, ja : no predsa normálne, on s pošmeškom a úškrnom od ucha k uchu - a to si mohla ?, ja : prečo sa pýtaš ? ON: NO VEĎ NEMÁŠ SEDADLO: Potom mi došlo, prečo ten úškrn, ale mne do smiechu nebolo - ukradli mi z bicykla sedadlo.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
judita1971 Pozri príspevok
no mne sa s bicyklom, stala pekná kuriozita. Prišla som do práce tak ako inokedy na bicykli, odložila som ho na miesto, kde sme mali vyhradené odkladať bicykle. Príde kolega do práce, ktorý tiež chodil do práce na bicykli a pýta sa ma, ako si prišla na bicykli, ja : no predsa normálne, on s pošmeškom a úškrnom od ucha k uchu - a to si mohla ?, ja : prečo sa pýtaš ? ON: NO VEĎ NEMÁŠ SEDADLO: Potom mi došlo, prečo ten úškrn, ale mne do smiechu nebolo - ukradli mi z bicykla sedadlo.



hm, no toisté sa stalo mojej spolucestujúcej minulý rok, prídeme k bicyklom a ona nemala sedadlo, bolo mi jej ľúto, ale na druhej strane som sa v duchu usmievala keď som videla, ako tlačí ten bicykel, skoro zo mňa vyletelo, že však možno keby si sadla ...... by to bolo príjemnejšie ako keby mala to sedadlo......lebo..... no však uhadnite prečo?/ prepáčte za môj čierny humor......./, druhej zas odmontovali predné koleso.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

iba na odľahčenie témy

Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:00
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
arizona Pozri príspevok
iba na odľahčenie témy

Presne kvoli tomuto sa snazim zamykat bike cez ram. Mam rychloupinacie skrutky na kolesach a bike nebol z tych lacnejsich
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
arizona Pozri príspevok
Viem pochopiť Tvoj hnev
My sme si pred 5.rokmi odbehli niečo kúpiť, vrátime sa asi za 5-10 minút a auta nikde.
Len sme nechápavo stáli a s kľúčom v ruke pozerali na prázdne miesto, kde sme odparkovali auto Ani sa nikdy nenašlo

Arizona, no veď práve som sa tým ukľudňovala, že sú aj horšie veci, keď napr. niekomu ukradnú auto. Tak aj Vy ste museli pozerať asi takisto ako ja včera, neverili ste vlastným očiam. Tak to sa stalo jednej susede tu v BA,/ vtedy sme ešte bývali tu/ ale oni to auto mali na lizing, a keď už mali zaplatiť iba okolo 50 000, tak im auto zmizlo a to auto mali pod oknom.
Ja som toho názoru, že tie autá na lizing, kradnú späť tie lízingové spoločnosti, lebo takto majú aj peniaze aj auto, a môže ho znovu predať. a nikto ma nepresvedčí o opaku.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

mekelek Pozri príspevok
Nahnevala ma dnes drzosť a porušenie všetkých vzťahujúcich sa predpisov:
Prišli do dediny predávať poľské chladené mäso. Zaparkovali pred našim obchodom, obecným rozhlasom dali vyhlásiť a kľudne predávali pod šírym nebom z chladiaceho auta, ktoré bolo v kuse 1 hodinu otvorené.
Nás "veterina stále buzeruje za teploty a uloženie tovaru v chladničkách, za pitnú vodu, za záchod, aby som len pár vecí spomínala. Oni z toho čo majú?
Aj keď majú schválený dopravný prostriedok, tak len na prepravu a nie na predaj. A v jednom priestore v bedničkách čerstvé kuracie aj bravčové, ale aj údené mäso.
No a drzosť? Parkovanie pred obchodom, hoci som ich minule už upozorňovala, a dodala som, že akurát vo štvrtok máme aj my akciu na kuracie mäso (mrazené, slovenské).
Čo môžem robiť, keď ich nechcem udať?
Netreba sa báť, treba sa ozvať. Vždy tam budú chodiť, pokiaľ im to bude vyhovovať. Ja by som navrhla, len tak informatívne sa opýtať tých ktorí kontrolujú vás, čo robia s takýmito prípadmi. Ak sú nejaké zákony, ktoré takýto predaj zakazujú, možno by pomohla polícia. Ak nie bohužiaľ ich budete musieť strpieť, pretože kým budú mať zákazníkov budú tam chodiť.Treba im však strpčovať život a oni radšej pôjdu radšej tam, kde budú mať pokoj.Darmo im ty budeš dohovárať. Podať sťažnosť na obecný úrad- musia to prešetriť a zaujať stanovisko - nezabudni na to zasadanie ísť, a potom podľa verdiktu sa prípadne obrátiť aj na iné orgány.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

tak mna dnes dojal moj akoze sused (prikmotril sa k 1 jednoduchej zienke v dome ako spolubyvajuci a teraz robi ramena) s IQ hupacieho konika a basistickou historiou, ked na mna na namesti zacal vykrikovat, ze on za vodu nebude platit nedoplatok, ale nech ho platim ja, ved to kvoli mojmu polievaniu zahrady ho ma 10 000,-

a to mame vsetci v bytoch merace, vodu nemame nikde spolocnu a ja zahradu polievam len z vodou z mojho bytu (po detoch, ked sa kupu vo vani a pri plachani pracky), takze do mojho polievania ho ozaj nic nie je

takze som ho odkazala na mojho muza, ak chce nieco riesit, pripadne predsedu SVB, nastartovala bicykel a nechala ho vyhukovat
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Barbara Pozri príspevok
Arizona, no veď práve som sa tým ukľudňovala, že sú aj horšie veci, keď napr. niekomu ukradnú auto. Tak aj Vy ste museli pozerať asi takisto ako ja včera, neverili ste vlastným očiam. Tak to sa stalo jednej susede tu v BA,/ vtedy sme ešte bývali tu/ ale oni to auto mali na lizing, a keď už mali zaplatiť iba okolo 50 000, tak im auto zmizlo a to auto mali pod oknom.
Ja som toho názoru, že tie autá na lizing, kradnú späť tie lízingové spoločnosti, lebo takto majú aj peniaze aj auto, a môže ho znovu predať. a nikto ma nepresvedčí o opaku.
Nielen auto, ale aj dva skoro nové horské bycikle. Ešte môj by som trochu oželela,ale druhý bol synov, ten si ho čačkal a pripravoval na prázdniny. O polnoci skončil... a ráno bycikla už nebolo.
Autíčko nebolo na lízig,bolo staršie,ale ešte by pár rôčkov poslúžilo.

Ale čo sa mi čudujeme nad autami,či byciklami, ked sa niekto neštíti ukradnúť invalidný vozík
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
mpca Pozri príspevok
Presne kvoli tomuto sa snazim zamykat bike cez ram. Mam rychloupinacie skrutky na kolesach a bike nebol z tych lacnejsich

no bike mám aj ja, ale v pivnici, no to už vidím, keby som s bikom išla na tú stanicu, že ešte ani nenastúpim na vlak a určite by bol v momente preč. Takže radšej ho nechávam odpočívať v pokoji v tej pivnici.


no ale hurááááá, musím sa Vám pochváliť, že mi volal teraz zať, že mi zohnal bicykel, podotýkam, že ho neukradol, donesie mi od svojho otca nejakú starú rachotinu/ však na stanicu nie je vhodné chodiť na dobrom bicykli/ hlavná vec, že nemmusím pešiko.
takže zajtra hajde na stanicu, ale s bicyklom.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona


no ale hurááááá, musím sa Vám pochváliť, že mi volal teraz zať, že mi zohnal bicykel, podotýkam, že ho neukradol, donesie mi od svojho otca nejakú starú rachotinu/ však na stanicu nie je vhodné chodiť na dobrom bicykli/ hlavná vec, že nemmusím pešiko.
takže zajtra hajde na stanicu, ale s bicyklom.
Moc sa nespoliehaj na to, že starú rachotinu neukradnú! Môjmu dedkovi ukradli pár rokov nazad bicykel, s ktorým slúžil cez vojnu v bicyklovej rote
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
arizona Pozri príspevok
Moc sa nespoliehaj na to, že starú rachotinu neukradnú! Môjmu dedkovi ukradli pár rokov nazad bicykel, s ktorým slúžil cez vojnu v bicyklovej rote
Mno ano videl som aj počul že o "ukrajiny" je velky zaujem
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Kto nezažil ukradnutie auta na vlastnej koži.... nevie aké to je.... viem o čom hovorím, stalo sa tak aj nám a vedzte, že je to hrozný pocit, plne chápem arizonu.
V 96 nám ukradli VW Golf pod oknom parkujúce.
Stále sa človek chlácholí, že určite to nie je pravda a zaparkoval omylom inde,len si to nepamätá... ale nič - ani za ďalším rohom. A polícia? Tá nám povedala, veď nie ste ani prví ani poslední- čo si myslíte, že akurát vaše nájdeme? To je už priveľa.
Ďalšie auto nám už mali pripravené na ukradnutie- niekto ich zrejme vyrušil a tak odišli, bez auta- policajti nám doporučili auta sa zbaviť a kúpiť si iné.
Niekedy je až zarážajúce čo ľudia neukradnú, ale so skúsenosti dnes už viem, že ak vám čosi ukradnúť chcú, tak to ukradnú, môžete si to aj lodnou kotvou opásať- krádeži nezabránite. Horšie je to s charaktermi ľudí, že to vôbec dokážu bez akéhokoľvek trápenia svedomia vziať niečo čo nie je ich bez pocitu, veď niekto bude nešťastný.......
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

Môj manžel naše auto- starú škodovku zvané Dávidko- vždy nechal odomknuté. Vraj kto chce nech si ho berie.S radosťou ho daruje, len nech sa ho zbavíme.A predstavte si celé roky nič. Nikto ho neukradol, prežil aj šrotovné no tento týždeň skončil definitívne na šrotovisku. CHudáčik Dávidko.Tie hodiny štartovania a neustály strach či vôbec dôjdeme do cieľa mi budú chýbať. To auto bolo neuveriteľné- naše prvé.
0 0
Enka Enka

Enka je offline (nepripojený) Enka

No ja tiež teraz riešim so SP problém taký istý elektronické hlásenia výkazov a tiež vykazuje chyby z minulých rokov. V roku 2006 v decembri sme odhlásili dohodárov a máme registr. listy orazené SP a oni sa vôbec neunúvali ich vyradiť z evidencie a teraz ich stále vedú v prílohe mesačného výkazu. Jedná sa cca o 30 dohodárov. Už sa s nimi dohadujem týždeň. Birokracia pokračuje.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Ja som mala to isté. Bola som na SP aby to dali do poriadku a dnes som posielala výkaz a chyby sú tam opäť tie isté. Ja už nemám ani chuť, ani energiu a ani čas to riešiť.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
pozrite sa kto tomu šéfuje ( p. ministerka a o "hercovi" šéf SP sa vyjadrovať nebudem) a ako vyzerá, tak to vyzerá a vyzerať bude v celom rezorte....
Dnes môjmu mužovi prišla domov obáločka, prečo má vystúpiť z druhého piliera...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...46&Rocnik=2009 a teraz skúste hádať, čo to so mnou spravilo. Nestíham sa čudovať, aké dôležitosti musia byť dané vyhláškou.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

TatianaM Pozri príspevok
Ja som mala to isté. Bola som na SP aby to dali do poriadku a dnes som posielala výkaz a chyby sú tam opäť tie isté. Ja už nemám ani chuť, ani energiu a ani čas to riešiť.
Ja som si povedala, že múdrejší ustúpi.Odhlášky odovzdané, opečiatkované,v termíne. Teraz po 2-3 rokoch - chyba vo výkaze. Ofotené som odniesla do poisťovne, áno, my vieme, napravíme.... O mesiac - ďalší výkaz - chybný. Tí istí dohodári. Tak som urobila elektronické odhlášky ešte raz, pripojila k tým pôvodným.A výkaz poslala ešte raz,presne ten istý, ako opravný. Už je systém spokojný.
A prípadnej kontrole zamávam vytlačeným chybovým hlásením a potvrdenými pôvodnými odhláškami.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Sojka 007 Pozri príspevok
Netreba sa báť, treba sa ozvať. Vždy tam budú chodiť, pokiaľ im to bude vyhovovať. Ja by som navrhla, len tak informatívne sa opýtať tých ktorí kontrolujú vás, čo robia s takýmito prípadmi. Ak sú nejaké zákony, ktoré takýto predaj zakazujú, možno by pomohla polícia. Ak nie bohužiaľ ich budete musieť strpieť, pretože kým budú mať zákazníkov budú tam chodiť.Treba im však strpčovať život a oni radšej pôjdu radšej tam, kde budú mať pokoj.Darmo im ty budeš dohovárať. Podať sťažnosť na obecný úrad- musia to prešetriť a zaujať stanovisko - nezabudni na to zasadanie ísť, a potom podľa verdiktu sa prípadne obrátiť aj na iné orgány.
Možno aj Daňový úrad, prípadne Colnica by sa na to mohli pozrieť - dovoz tovaru (nad 450 tis ešte Sk /rok z cudziny...DPH)= krátenie DPH, predaj bez ERP, všeobecné ohrozenie predajom tovaru pri nesplnení noriem hygieny....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dav Pozri príspevok
Ja som si povedala, že múdrejší ustúpi.Odhlášky odovzdané, opečiatkované,v termíne. Teraz po 2-3 rokoch - chyba vo výkaze. Ofotené som odniesla do poisťovne, áno, my vieme, napravíme.... O mesiac - ďalší výkaz - chybný. Tí istí dohodári. Tak som urobila elektronické odhlášky ešte raz, pripojila k tým pôvodným.A výkaz poslala ešte raz,presne ten istý, ako opravný. Už je systém spokojný.
A prípadnej kontrole zamávam vytlačeným chybovým hlásením a potvrdenými pôvodnými odhláškami.

... a preto sa má toľko somárov dobre.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať