Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No dnes som dojatá a potešená a milo prekvapená , že na svete existujú krásny ľudia . Musím sa s Vami podeliť .

V túto chvíľu som dostala jednu poštu od neznámeho muža , ktorý mi napísal list , že v rámci poriadkov doma našiel pár poviedok, ktoré písal pre svoju manželku a dovoľuje si ich ponúknuť a v prílohe mi ich posiela .

V prípade uverejnenia nežiada žiaden honorár , ale žiada o jednu láskavosť .......ak by sme niečo uverejnili , tak prosí zaslať 3 kópie a to 1x pre jeho otca ,1x pre jeho syna a 1x by chcel on . A samozrejme ,že by za to riadne zaplatil .

Tento list ma skutočne chytil za srdce.


P.S. Pred 5 rokmi som vydávala zábavné časopisy , nakoľko konkurencia nás vytlačila z trhu , tak som povedala koniec . A tento človek si nás zrejme ešte pamätá .
Síce som tie poviedky ešte ani neprečítala , ale mám nad čím uvažovať , že čo spraviť , aby som mu ich uverejnila .
0 0
Alex18 Alex18

Alex18 je offline (nepripojený) Alex18

Zita5 Pozri príspevok
No dnes som dojatá a potešená a milo prekvapená , že na svete existujú krásny ľudia . Musím sa s Vami podeliť .

V túto chvíľu som dostala jednu poštu od neznámeho muža , ktorý mi napísal list , že v rámci poriadkov doma našiel pár poviedok, ktoré písal pre svoju manželku a dovoľuje si ich ponúknuť a v prílohe mi ich posiela .

V prípade uverejnenia nežiada žiaden honorár , ale žiada o jednu láskavosť .......ak by sme niečo uverejnili , tak prosí zaslať 3 kópie a to 1x pre jeho otca ,1x pre jeho syna a 1x by chcel on . A samozrejme ,že by za to riadne zaplatil .

Tento list ma skutočne chytil za srdce.


P.S. Pred 5 rokmi som vydávala zábavné časopisy , nakoľko konkurencia nás vytlačila z trhu , tak som povedala koniec . A tento človek si nás zrejme ešte pamätá .
Síce som tie poviedky ešte ani neprečítala , ale mám nad čím uvažovať , že čo spraviť , aby som mu ich uverejnila .

Síce už nevydávaš časopis, ale môžeš mu ich "vydať" cez internet. Hoci aj cez porada.sk. Myslím, že sa nikto nenahnevá, keď tu budú uverejnené. Ja by som sa celkom potešila, keby som si ich mohla prečítať.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zitka, čo tak v sekcii Blog
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

Mňa osobne to nerozčúlilo, ale podelím sa s vami o zážitok môjho manžela. Momentálne vymetá UPSVaR, pretože je nezamestnaný. Bol na konkurze v Košiciach a bolo mu povedané , že mu cestu zaplatia. Pretože sa nemal ako dostať domov v ten deň prespal u príbuzných a vrátil sa domov na druhý deň. Išiel s papiermi na UPSVaR , aby mu cestu preplatili. Tam povedali, že to treba na inom papieri a tak poslal do Košíc list s prosbou, aby mu opečiatkovali potvrdenie pre Úrad práce. List prišiel a manžel presvedčený , že to už bude dobre išiel za úradníčkou. Zhodou náhod tam nebola a tak prišiel aj druhýkrát, ani vtedy tam nebola, tak sa zastavil vtedy keď podpisuje papiere. Vzala mu papiere a vraví: Ale vy ste boli v Košiciach dva dni. Preto nemáte nárok na vyplatenie spiatočnej cesty a aj za cestu tam vám vyplatíme len 75%. Keď sa jej manžel opýtal či mal ísť domov lietadlom, aby to stihol v ten deň, tá žena mu na to povedala - Taká je legislatíva. A keď sa tam už chvíľu dohadovali čo mohol a nemohol stihnúť zrazu ženu osvietilo a vraj celá nadšená zvolala. AHÁ , veď vám nemôžeme preplatiť ani to. Nestihli ste to do 10 pracovných dní.A dodala: Taká je legislatíva.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Sojka 007 Pozri príspevok
Mňa osobne to nerozčúlilo, ale podelím sa s vami o zážitok môjho manžela. Momentálne vymetá UPSVaR, pretože je nezamestnaný. Bol na konkurze v Košiciach a bolo mu povedané , že mu cestu zaplatia. Pretože sa nemal ako dostať domov v ten deň prespal u príbuzných a vrátil sa domov na druhý deň. Išiel s papiermi na UPSVaR , aby mu cestu preplatili. Tam povedali, že to treba na inom papieri a tak poslal do Košíc list s prosbou, aby mu opečiatkovali potvrdenie pre Úrad práce. List prišiel a manžel presvedčený , že to už bude dobre išiel za úradníčkou. Zhodou náhod tam nebola a tak prišiel aj druhýkrát, ani vtedy tam nebola, tak sa zastavil vtedy keď podpisuje papiere. Vzala mu papiere a vraví: Ale vy ste boli v Košiciach dva dni. Preto nemáte nárok na vyplatenie spiatočnej cesty a aj za cestu tam vám vyplatíme len 75%. Keď sa jej manžel opýtal či mal ísť domov lietadlom, aby to stihol v ten deň, tá žena mu na to povedala - Taká je legislatíva. A keď sa tam už chvíľu dohadovali čo mohol a nemohol stihnúť zrazu ženu osvietilo a vraj celá nadšená zvolala. AHÁ , veď vám nemôžeme preplatiť ani to. Nestihli ste to do 10 pracovných dní.A dodala: Taká je legislatíva.
Typický príklad negatívnej byrokracie.

Ešte by som bola zvedavá, kedy bude taká legislatíva, aby pomáhala obyčajným ľuďom.
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Neviem, či sa mám smiať, alebo sa mám rozčuľovať, keď čítam správy.
Pripájam niekoľkých link, čítajte: včera 11,23
http://ekonomika.sme.sk/c/4894129/sv...-tvrdenia.html
dnes
http://ekonomika.sme.sk/c/4895446/vl...na-pilier.html
dnes 10,56
http://ekonomika.sme.sk/c/4895869/mi...-klamstve.html
dnes12,03
http://ekonomika.sme.sk/c/4896119/fi...prispevok.html


Jediné, čo ma teší, že náš "kolega" z Porady sa vyjadril a ja s ním plne súhlasím.


0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Konečne jedna príjemná správa...
Mám 1000 príspevkov s vašimi súhlasmi....
Ďakujem všetkým.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Gabi, chcela som Ti to narušiť.........a ništ
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No mňa momentálne výborne avila táto správa
http://zilina.sme.sk/c/4895944/v-ero...-poriadok.html

A tak tu teraz doma sedíme a vymýšľame, čože môže byť v takom reklamačnom poriadku ))

Napríklad v prípade nespokojnosti so službou vrátenie plnenia

A aká je dlhá záručná lehota ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Dáška, som si mrkla aj videjko.
A na záver pesos našiel čo??? či len inventúru robil??
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Muška Pozri príspevok
Dáška, som si mrkla aj videjko.
A na záver pesos našiel čo??? či len inventúru robil??

snáď nepatril medzi zamestnancov
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

Sojka 007 Pozri príspevok
Mňa osobne to nerozčúlilo, ale podelím sa s vami o zážitok môjho manžela. Momentálne vymetá UPSVaR, pretože je nezamestnaný. Bol na konkurze v Košiciach a bolo mu povedané , že mu cestu zaplatia. Pretože sa nemal ako dostať domov v ten deň prespal u príbuzných a vrátil sa domov na druhý deň. Išiel s papiermi na UPSVaR , aby mu cestu preplatili. Tam povedali, že to treba na inom papieri a tak poslal do Košíc list s prosbou, aby mu opečiatkovali potvrdenie pre Úrad práce. List prišiel a manžel presvedčený , že to už bude dobre išiel za úradníčkou. Zhodou náhod tam nebola a tak prišiel aj druhýkrát, ani vtedy tam nebola, tak sa zastavil vtedy keď podpisuje papiere. Vzala mu papiere a vraví: Ale vy ste boli v Košiciach dva dni. Preto nemáte nárok na vyplatenie spiatočnej cesty a aj za cestu tam vám vyplatíme len 75%. Keď sa jej manžel opýtal či mal ísť domov lietadlom, aby to stihol v ten deň, tá žena mu na to povedala - Taká je legislatíva. A keď sa tam už chvíľu dohadovali čo mohol a nemohol stihnúť zrazu ženu osvietilo a vraj celá nadšená zvolala. AHÁ , veď vám nemôžeme preplatiť ani to. Nestihli ste to do 10 pracovných dní.A dodala: Taká je legislatíva.

Je to tragedia, ked tam sedi taka uradnicka.
Ale ja aby som stihla termin - ked tam nebola pani, ktora to mala na starosti, tak napriek tomu, ze som mala cestak (za syna) zle, nechala som ho na podatelni, aby to bolo 10.den. Potom som to podoplnala, co chcela - ale podotykam, bola to ochotna pani, dokonca cakala aj par minut po prac.case, ked som nestihala. Je pravda, ze v zakone je zuctovanie cest.prikazu do 10 dni pracovnych, takze na to pozor.
Prajem vsetkym iba ochotnych uradnikov - ktori su vsakano plateni z nasich dani.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Dnes ma potešilo, že manželova babka má už po operácii a všetko dobre dopadlo. Bez komplikácií. Dúfam, že sa rýchlo zotaví.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabi03 Pozri príspevok
Tak, aby ste sa kvôli mne nezačali rozčulovať aj vy...
Moje rozčúlenie bolo na mieste na základe informácií, ktoré som vtedy mala. (Fakt neskutočne ma to rozčúlilo.) Avšak pred chvíľou mi muž volal, že dostal nejaké ďalšie dve sumy. Jedna z toho bola väčšia a druhá menšia, ako pôvodná. Niekto si z niekoho uťahuje.
Takže do večera nechávam túto problematiku mimo mojej mysle, lebo už to aj tak nevie prijať.
Zajtra vám dám vedieť, ako to dopadlo.... či kamarát je ešte kamarát.
Tak ľudia, informácia nová nie je... Čakám, že sa s tými ľuďmi stretnem a osobne mi vysvetlia (alebo si vysvetlíme), o čo vlastne ide.
Ale dobrá správa je, že aj muž sa rozčúlil, že kamarát zapýtal celkom slušnú cenu.

Apropo.... neviete, ako chodí taxa za prácu montovania vody a odpadu?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

vcera sme isli popod Strecno a samozrejme, ze nie plynule ale pravidelne sa kolona pohla na par metrov a potom sa stalo aj 10min... no a na jednom takom useku, kde sme stali, sme dostali mineralku budis 0,6 ochutenu s ospravedlnenim dodavatela stavby, ze nas zdrzuju.... potesilo

a to sme si najskor mysleli, ze nebodaj je daky cyklisticky zavod a ti ludkovia budu im davat vodu a ze dost ze tu stojime kvoli cestarom ale este aj kvoli cyklistom budeme... no hned sme to vzali spat, ked nam podavali tie vody...
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Gabi03 Pozri príspevok

Som maximálne nahnevaná. Kamarát, ktorý nám robí vodu a odpad v dome, nie že si vypýtal normálnu cenu, ale ešte ma aj chce od....ať! Neuvodomuje si, že sa do problematiky tvorby cien a platieb daní trochu rozumiem. A mužovi to nemôžem povedať narovinu, pretože ho začne hneď obraňovať. ... lebo je kamarát a predsa robí nám službu

Nemáme mi spoločného kamaráta ? Podobne som vyzerala ako tvoji smajlíci, keď som uvidela vyúčtovanie kamaráta, ktorý nám robil vodu a plyn.... zaúčtoval si všetko.....aj dopravu, tak ako keby ho vozil taxík, ale cez bratislavu.... je to na dlhé rozprávanie, najprv som netrpezlivo čakala vyúčtovanie, potom som ho uvidela, potom som sa n....... a, dvihla telefon.... povedala som čo som si myslela, a žiadala o prepočet ešte raz, lebo sa určite prepočítal, s vysvetlením, že nech si tam vyúčtuje aj známku za list, ktorý pošlem na daňový úrad, a nech mi odpočíta aj za "reklamu", ktorú mu urobím...
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

andreaS Pozri príspevok
vcera sme isli popod Strecno a samozrejme, ze nie plynule ale pravidelne sa kolona pohla na par metrov a potom sa stalo aj 10min... no a na jednom takom useku, kde sme stali, sme dostali mineralku budis 0,6 ochutenu s ospravedlnenim dodavatela stavby, ze nas zdrzuju.... potesilo

a to sme si najskor mysleli, ze nebodaj je daky cyklisticky zavod a ti ludkovia budu im davat vodu a ze dost ze tu stojime kvoli cestarom ale este aj kvoli cyklistom budeme... no hned sme to vzali spat, ked nam podavali tie vody...
a to si šla po Slovensku?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

judita: ano, popod strecno smer MT... ked sme isli nazad a opat stali v kolonach, tak len cez spataky bolo vidno ako kazdy pije z tych ruzovych flasiek ale uz tam ani neboli, asi rozdali a isli ta het...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Včera ma mimoriadne potešilo videjko, ktoré som dostala od poraďáčky Editky /accad/.....a púšťam si ho každú voľnú chvíľku....a už som zistila, že je to Útloň váhavý.
Tak ho posielam pre potešenie aj Vám
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Muška, je to veľmi zlaté videjko, hneď ma napadlo, že aj náš pes má rád to škrabkanie,ale trochu nižšie vyhebedí mi na moju posteľ a škrabkám ho, a keď prestanem, tak sa pozrie na mňa s vyvalenými očami , ako keby povedal, že "" no čo je???? ešte !!!!!!! a potom dá naspäť hlavu na vánkuš a deme dál v tom škrabkaní
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať