Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

mňa dneska potešilo to, že mi kontrola na poistné zo VšZP za roky 2005- 04/09 dopadla na 1* - bez jedinej chybičky!!!
Práve som bola prevziať protokol. Tak sa vééééééééééééééľmi teším. Len som zvedavá, či to môj milovaný šéf nejako ocení
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

janaGT Pozri príspevok
mňa dneska potešilo to, že mi kontrola na poistné zo VšZP za roky 2005- 04/09 dopadla na 1* - bez jedinej chybičky!!!
Práve som bola prevziať protokol. Tak sa vééééééééééééééľmi teším. Len som zvedavá, či to môj milovaný šéf nejako ocení

určite, len sa teš!

ale ináč srdečne gratulujem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Marianna01 Pozri príspevok
určite, len sa teš!

ale ináč srdečne gratulujem
si to tiež myslím
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Vo včerajších Hosp.novinách som si prečítala článoček o II. pilieri. Bol tam uverejnený aj príklad, v ktorom nám čitateľom ukázali, že vlastne na Slovensku sa vcelku dobre zarába, lebo nejaký p. Sporivý /z toho príkladu/ vstúpil do II.piliera v roku 2005 a v roku 2024, keď pôjde do dôchodu bude mať nasporenýcj skoro 70 000 EUR. Skoro som odpadla, keď som si prepočítala, koľko by musel tento človiečik zarábať, aby mal nasporených toľko euráčov. Písala som aj p.redaktorke nech mi to vysvetlí, ale odpoveďou bolo len pár blábolov, že vlastne nevieme dopredu rast priemernej mzdy a že to je uvedené len ako príklad. Má pravdu. Ale mne sa zdá ten príklad ako veľmi zavádzajúci. Takže nás všade len oblbujú a to je nanič.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hepi Pozri príspevok
Vo včerajších Hosp.novinách som si prečítala článoček o II. pilieri. Bol tam uverejnený aj príklad, v ktorom nám čitateľom ukázali, že vlastne na Slovensku sa vcelku dobre zarába, lebo nejaký p. Sporivý /z toho príkladu/ vstúpil do II.piliera v roku 2005 a v roku 2024, keď pôjde do dôchodu bude mať nasporenýcj skoro 70 000 EUR. Skoro som odpadla, keď som si prepočítala, koľko by musel tento človiečik zarábať, aby mal nasporených toľko euráčov. Písala som aj p.redaktorke nech mi to vysvetlí, ale odpoveďou bolo len pár blábolov, že vlastne nevieme dopredu rast priemernej mzdy a že to je uvedené len ako príklad. Má pravdu. Ale mne sa zdá ten príklad ako veľmi zavádzajúci. Takže nás všade len oblbujú a to je nanič.
Šak veď hej , to sa vždy dávajú také krásne čísla , na organizácii nezáleží ...

Poprípade aj na vláde ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ZuzanaP Pozri príspevok
Narodilo sa nám krstniatko, dnes o šiestej ráno doma a za pomoci otca, ktorého poúčali cez telefon. Ešte stále som v šoku.


Doplnenie:
Tak máme Emu, 2720 gramov a 49 cm. Obe sú v poriadku. Juj, už sa teším, kedy ju uvidím.
Ja som v šoku iba z čítania tohto príspevku.
To kde ? býva, keď nestihla nemocnicu. No našťastie je všetko OK.

Asistujúcemu manželovi posielam (medailu)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Melnick Pozri príspevok
Ja som v šoku iba z čítania tohto príspevku.
To kde ? býva, keď nestihla nemocnicu. No našťastie je všetko OK.

Asistujúcemu manželovi posielam (medailu)
Majka, tak ma napadlo, čo keby sa to stalo nám, už starým materiam, vedeli by sme v tom šoku, čo máme robiť?! Ja si myslím, že toto by som nepredýchala...
Odvážny ocko, nech je takým po celý život svojho otcovstva.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Melnick Pozri príspevok
Ja som v šoku iba z čítania tohto príspevku.
To kde ? býva, keď nestihla nemocnicu. No našťastie je všetko OK.

Asistujúcemu manželovi posielam (medailu)
Sama neviem, sme hrdému oteckovi včera nevolali, ale dnes idem za mamičkou do nemocnice, tak som zvedavá, čo mi porozpráva. Bývajú cca 20 km od mesta (odkiaľ ide záchranka). Asi to malo veľmi rýchly spád, alebo mamička ignorovala príznaky pôrodu.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Viacej krát sa mi stalo, keď som si chcel niečo stiahnuť, obyčajnú pesničku alebo prezentáciu, že sa mi tam objavilo toto: "Chcete-li stáhnout soubor, který potřebujete získat bezplatnou registraci
nebo pro přihlášení pomocí hesla". A teraz to príde: "Bohužel, Slovakia země není v seznamu podporovaných zemí. Prosím přečtěte si seznam všech podporovaných zemí zde". A to ma rozčuľuje. Čo som komu urobil?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Mňa trápia tieto horúčavy... Niežeby som sa netešila peknému počasiu (KE), ale Aďko toho veľa nenaspí, je nervózny a ja tým pádom nemám čas sa povenovať domácnosti...
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Pred par tyzdnami prisiel mojej klientke FO-zivnost vyhrazny list so VsZP, ze je udajne dlzna na poistnom sumu cca. 1 000 EUR. Skoro som odpadla, nakolko ona platila velmi poctivo a v uctovnictve mi ziaden nedoplatok nefiguroval. Ale sipila som, v com je problem - ona v 2008 ukoncila podnikanie a hoci sme ju odhlasili, urcite tu odhlasku niekde sprenerili a v systeme stale eviduju predpisy poistneho. Tak sme sa odvolali a prilozili kopiu odhlasky.

Do 30.6.2009 som jej urobila RZZP za 2008 - vysiel nedoplatok, kedze podnikala len par mesiacov a mala slusny prijem - to sme cakali.
Hned na to som jej urobila aj dodatocne DP na dan z prijmov 2008 (nakolko ukoncila cinn. v 2008), kde som vysledok RZZP zohladnila - vysiel preplatok na dani.

Dnes mi vola klientka cela natesena, ze jej volali VsZP, ze problem bol v tom (ne)odhlaseni a ze je to uz v poriadku, ba dokonca ma preplatok cca. 480 EUR a ma si poslat ziadost.

Rozumiete tomu? Lebo ja nie. Ved sme kazdy rok robili RZZP, aj za 2008, vysledok uhradila. Samozrejme VsZP nie je ochotna poslat akykolvek podklad, list, v ktorom by uviedla ciastku a obdobie za ake jej udajny preplatok vznikol! Nech uz vznikol za akekolvek obdobie z titulu podnikania, u FO je to POZD - zas mam robit dalsie dodatocne danove priznanie? To len tak si poistovna pocita kazdy den inak, ako jej vyjde?
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Dnes ma veľmi potešila Hnedoočko, ktorá mi nezištne sprostredkovala kúpu marhuľ na zaváranie a to som ani nemusela ísť po ne k predajcovi, ale iba k nej. Vlastne išiel len manžel, nakoľko v tom čase som nemala vychádzku. Milá hnedoočko veľmi si ma potešila a preto veľmi pekne dakujem.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
tutiola Pozri príspevok
Dnes ma veľmi potešila Hnedoočko, ktorá mi nezištne sprostredkovala kúpu marhuľ na zaváranie a to som ani nemusela ísť po ne k predajcovi, ale iba k nej. Vlastne išiel len manžel, nakoľko v tom čase som nemala vychádzku. Milá hnedoočko veľmi si ma potešila a preto veľmi pekne dakujem.
Olinka, nemáš strach posielať manžela za cudzou ženou?

mňa dnes.... nedá sa povedať, " naštvala " lekárka, ktorá chcela urobiť ďalšie presnejšie vyšetrenie po dnešnej kontrole. Poslala ma do svojej druhej ambulancie s prísľubom, že vyšetrí posledného pacienta (bola som predposledná) a príde za mňou....pred dverami som poctivo čakala a po dvoch hodinách, keď všetci lekári mali "PADLA"... išla som na vandrovku po nemocnici, hľadať moju lekárku....samozrejme, zabudla na moju maličkosť...odpustila som jej, pretože sa priznala, že na mňa zabudla a nesnažila sa rozprávať rozprávky, aká je vyťažená, nestíha, ....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Lianka Pozri príspevok
Rozumiete tomu? Lebo ja nie. Ved sme kazdy rok robili RZZP, aj za 2008, vysledok uhradila.
Hm, ja rozumiem. Vždy ked som robila RZZP, tak vždy mi vyšlo úplne ináč ako im. A teraz, mne vyšiel nedoplatok 100 € a oni vyrátali preplatok 40€ . A môžeš sa hádať koľko chceš.
Ale mňa preplatok potešil.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Vieš, že po 32 rokoch spoločného života už sa neebojím tým prv, že to bolo k nej do práce. A to v piatok, poobede, po týždni páľav........? Ani najmenej.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Vysadili nám zjari na sídlisku okrasné stromčeky - také 2 m vysoké tenké papeky s náznakom koruny, ku každému dali kolík - a stromčeky si rástli. Dnes ráno idem so psom - 3 stromčeky na zemi vyvalené.
Komu to už vadilo, nepochopím. Ale keď je dopravná značka v koši na psie exkrementy, smetné koše poprevracané tak čo sa čudujem nad stomčekmi. ( Zasadila som ich naspäť, snáď sa chúdence spamätajú).
Naposledy upravil Dav : 04.07.09 at 15:40 Dôvod: gramatika
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lianka Pozri príspevok
Pred par tyzdnami prisiel mojej klientke FO-zivnost vyhrazny list so VsZP, ze je udajne dlzna na poistnom sumu cca. 1 000 EUR. Skoro som odpadla, nakolko ona platila velmi poctivo a v uctovnictve mi ziaden nedoplatok nefiguroval. Ale sipila som, v com je problem - ona v 2008 ukoncila podnikanie a hoci sme ju odhlasili, urcite tu odhlasku niekde sprenerili a v systeme stale eviduju predpisy poistneho. Tak sme sa odvolali a prilozili kopiu odhlasky.

Do 30.6.2009 som jej urobila RZZP za 2008 - vysiel nedoplatok, kedze podnikala len par mesiacov a mala slusny prijem - to sme cakali.
Hned na to som jej urobila aj dodatocne DP na dan z prijmov 2008 (nakolko ukoncila cinn. v 2008), kde som vysledok RZZP zohladnila - vysiel preplatok na dani.

Dnes mi vola klientka cela natesena, ze jej volali VsZP, ze problem bol v tom (ne)odhlaseni a ze je to uz v poriadku, ba dokonca ma preplatok cca. 480 EUR a ma si poslat ziadost.

Rozumiete tomu? Lebo ja nie. Ved sme kazdy rok robili RZZP, aj za 2008, vysledok uhradila. Samozrejme VsZP nie je ochotna poslat akykolvek podklad, list, v ktorom by uviedla ciastku a obdobie za ake jej udajny preplatok vznikol! Nech uz vznikol za akekolvek obdobie z titulu podnikania, u FO je to POZD - zas mam robit dalsie dodatocne danove priznanie? To len tak si poistovna pocita kazdy den inak, ako jej vyjde?
Lianka, VšZP páruje úhrady krížom-krážom, ako im to vyhovuje. Nech si klientka vyžiada na pobočke priebeh poistenia a predpisy platieb.
Sú to dva prehľady, z prvého zistíš aký typ platitela ju v ktorom období evidovali a z druhého prehľadu predpis platieb a úhradu, ktorú si poisťovňa k tomu predpisu pripojila. Mala by ísť klientka osobne, s účtovníkmi nechcú komunikovať.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

veronikasad Pozri príspevok
Lianka, VšZP páruje úhrady krížom-krážom, ako im to vyhovuje. Nech si klientka vyžiada na pobočke priebeh poistenia a predpisy platieb.
Sú to dva prehľady, z prvého zistíš aký typ platitela ju v ktorom období evidovali a z druhého prehľadu predpis platieb a úhradu, ktorú si poisťovňa k tomu predpisu pripojila. Mala by ísť klientka osobne, s účtovníkmi nechcú komunikovať.
Tak toto párovanie úhrad je svätá pravda a preto sa nám stáva, že nevieme dostať výsledné číslo do súladu so ZP.
No a tie ich prehľady na 2 listoch, tak to som doteraz nepochopila, ako im to môže vyhovovať.
Veď omnoho praktickejšie by bolo vytlačenie údajov za konkrétny rok na jednom výstupe: jeden stĺpec predpisy platieb a v druhom stĺpci prijaté úhrady, avšak nespárované, len ako pohyby daného roka. Výsledok by mal byť totožný s RZZP za daný rok... a nemuseli by sme to hľadať a hádať čo s čím bolo u ZP spárované.
Na druhej strane treba priznať, že takýto stav nastáva najmä vtedy, keď sa neplatí v termíne ako by sa malo a keď sa neupravujú v banke trvalé príkazy na sumy, aké by mali byť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lianka Pozri príspevok
Pred par tyzdnami prisiel mojej klientke FO-zivnost vyhrazny list so VsZP, ze je udajne dlzna na poistnom sumu cca. 1 000 EUR. Skoro som odpadla, nakolko ona platila velmi poctivo a v uctovnictve mi ziaden nedoplatok nefiguroval. Ale sipila som, v com je problem - ona v 2008 ukoncila podnikanie a hoci sme ju odhlasili, urcite tu odhlasku niekde sprenerili a v systeme stale eviduju predpisy poistneho. Tak sme sa odvolali a prilozili kopiu odhlasky.

Do 30.6.2009 som jej urobila RZZP za 2008 - vysiel nedoplatok, kedze podnikala len par mesiacov a mala slusny prijem - to sme cakali.
Hned na to som jej urobila aj dodatocne DP na dan z prijmov 2008 (nakolko ukoncila cinn. v 2008), kde som vysledok RZZP zohladnila - vysiel preplatok na dani.

Dnes mi vola klientka cela natesena, ze jej volali VsZP, ze problem bol v tom (ne)odhlaseni a ze je to uz v poriadku, ba dokonca ma preplatok cca. 480 EUR a ma si poslat ziadost.

Rozumiete tomu? Lebo ja nie. Ved sme kazdy rok robili RZZP, aj za 2008, vysledok uhradila. Samozrejme VsZP nie je ochotna poslat akykolvek podklad, list, v ktorom by uviedla ciastku a obdobie za ake jej udajny preplatok vznikol! Nech uz vznikol za akekolvek obdobie z titulu podnikania, u FO je to POZD - zas mam robit dalsie dodatocne danove priznanie? To len tak si poistovna pocita kazdy den inak, ako jej vyjde?
Ja mám skúsenosť s našim miestne príslušným Daňovým úradom .

Klientovi sme robili DP za rok 2008 .Z DP vyplýval preplatok na dani z príjmu vo výške 14 000 Sk . Vzhľadom k tomu , že nemal uhradenú daň z MV na rok 2009 a nemal zaplatené asi 2 platobné v podobe sankčných úrokov , tak som mu napísala žiadosť , aby DU z preplatku na dani z príjmu , preúčtoval príslušnú čiastku na daň z MV/v plnej ročnej výške / a taktiež aj sankčné úroky, čo celkom činilo 7000 Sk a zvyšnú časť sme žiadali vrátiť na klientov BU taktiež vo výške 7000 Sk.
Správkyňa mi žiadosť vzala a pozrie do ich systému a vraví mi , aký má on preplatok ? však tu má asi 30 000 nedoplatok !.Ja jej vravím , že to bude určite nejaký omyl , že aby mi žiadosť prevzala a potom ako nahrajú DP za rok 2008 bude zrejmé ako na tom klient stojí.2x príjemne sa netvárila .Ale žiadosť prevzala .

Na to všetko dostal klient jednu výzvu na úhradu , kde sa uvádzali čiastky ktoré nám vôbec nesedeli so skutočnosťou a poslala som ho na DU , aby to dal na poriadok , že však som žiadala , aby sa upomínané platby preúčtovali z preplatku na Dani z príjmov a zbytok mu vrátili späť na účet.

Záver:Sankčné úroky mu preúčtovali z preplatku a čo ma šokovalo ........Daň z motorových vozidiel Daňový úrad vedie , že klient má uhradenú, pričom dodnes mi svieti v záväzkoch , že je neuhradená .On ju neuhrádzal , čo povedal aj DU .

Z toho vyplynulo , že účtovníčky niekedy nevedia ani kade vlaky chodia , kto vie či mu účtovníčkia nezabudla zaúčtovať platbu za Daň z MV , nakoľko na DU je to v poriadku- uhradené zo strany klienta , ale chybu nech hľadá u účtovníčky .

Skoro som dostala infarkt z jednania DU , a dodnes viem na 100% ,že uvedená daň uhradená nie je .Takže zasa má preplatok vo výške Dani z MV.Zbytočne som presviedčala pracovníkov DU , že majú chybu , že určite mu pripísali platbu iného daňovnika .Nie ,nie , nie ! Náš sytém je správny , u nás sa chyba nemohla stať - znela odpoveď jedného vedúceho oddelenia DU.

30.4.2009 som poslala klienta , aby zašiel opäť na DU a za poplatok si vypýtal potvrdenie viď....... § 61 ods. 7 - vydanie potvrdenia o stave osobných účtov na základe žiadosti daňového subjektu. Priniesol mi doklad , v ktorom okrem iného je Daň z MV v poriadku .To som spravila preto , ak o pár rokov ho budú urgovať , aby sme mali aspoň aký taký papier v ruke , že však to bolo v poriadku v roku 2009, nakoľko sme o tom jednali.

Takže párovanie úhrad zlyháva aj na DU.
Naposledy upravil Zita5 : 04.07.09 at 17:17 Dôvod: upresnenie § 61
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zitka, DU páruje platby len na základe DIČ. Nezaujíma ich meno, ani číslo účtu. Ak niektorý iný daňovník uviedol zle alebo nečitatelné DIČ na poštovej poukážke, mohlo sa stať, že platbu pričlenili práve tvojmu klientovi.
Ak si si istá, že záväzok DzMV ste neuhradili, neuspokojila by som sa s prehľadom z DU. Mali by ti zistiť, či platba prišlo z Vášho účtu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať