Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zitka, DU páruje platby len na základe DIČ. Nezaujíma ich meno, ani číslo účtu. Ak niektorý iný daňovník uviedol zle alebo nečitatelné DIČ na poštovej poukážke, mohlo sa stať, že platbu pričlenili práve tvojmu klientovi.
Ak si si istá, že záväzok DzMV ste neuhradili, neuspokojila by som sa s prehľadom z DU. Mali by ti zistiť, či platba prišlo z Vášho účtu.
Veronika , ja sa k tomu vyjadrím nasledovne .
Klient si je vedomý , že daň z MV uhradenú nemá .Ja som ho informovala aký je môj názor a skutočnosť vyplývajúca z účtovných kníh , že vykazuje záväzok voči DU na úhradu príslušnej dane .Takže ja Ti poviem pravdu , ja sa tým už nezaťažujem a nezaoberám , je to na podnikateľovi .Bol tam osobne , on osobne jednal so správkyňou a pritom u správkyni bol s ním aj pracovník daného DÚ , ktorý je jeho známym .

Jednoducho daň nie je uhradená , DÚ tvrdí opak , že je ........ja som spravila všetko preto , aby som DU presvedčila že daň uhradená nie je , ale opak je pravdou .Z mojej strany som spravila všetko preto , aby sa to dalo do poriadku .
Prečo by som si si ja robila hlavu z toho .......to fakt už nemáme iné starosti .


Na margo uvedeného problému , po celej vyššie uvedenej záležitosti mi telefonovala iná správkyňa z totožného DÚ asi o 3 týždne a vraví mi :

pani XY , daňovník XY ........ poznamenávam je to môj syn , ktorý je jeden z členov nášho združenia podnikateľov -25 ročný chlapec , ktorý papiere necháva výlučne len na mňa .......... má preplatok na dani zo závislej činnosti 5,60 eura , neviete čo to platil 30.3.2009 ?
Odpovedám našej spoločnej rodinnej správkyni , to nie je možné , môj syn má príjem len zo združenia , ktoré máme ako rodina , platil síce dosť vysokú daň ,ale on nemá zamestnacov ,a okrem združenia ani žiadny iný príjem nemá , takže žiadnych 5,60 eura on ani nemohol zaplatiť .Spravkyňa ......ale zaplatil , však platba k nám prišla 31.3.2009 ....ja .. to nie je možné , jeho daňovú povinnosť som mu vyrovnávala ja platbou z toho a toho účtu , uvedená platba , o ktorej mi hovoríte nepatrí môjmu synovi .Správkyňa .......ale len mu pozrite bankový výpis .......a ja jej vravím nemám čo pozerať , platby robím ja , účtovníctvo robím ja , jednoducho pátrajte komu patrí platba .
Odpoveď správkyne .....no budem musieť ísť do účtarne za dievčatami , že aká je to platba .Ak to bude omyl tak sa neozvem už .Ona sa už vôbec neozvala .

Stačí ? Viac to komentovať nebudem .
Naposledy upravil Zita5 : 04.07.09 at 18:12
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Citím obrovský pokoj v duši. Zúčastnila som sa stretnutia spolužiakov po 30.rokov ukončenia VŠ. Náš krúžok mal 21 študentov, stretnutia sme sa v zdraví zúčastnili v počte 20 členov+krúžkový vedúci . Bolo fantasticky, ako za mladých čias. No opäť som musela odísť domenko skôr. Som nabitá pozitívnou a milou energiou na veľmi dlho.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

vcera ma potesil balik knih, co som si objednala... medzi nimi aj jamie a nigella... a neskor ma pobavil preklad surovin...

píniové jadierka
balzamovy ocot
ceresnove paradajky

a to som ich nestihla prestudovat cele.... co uz... slecny prekladatelky toho asi vela nanavaria
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Dnes som mala taký podrobený deň. Manžel odišiel so susedovcami pod les na guľašpárty a ja som musela ostať doma. Pršalo, svietilo slniečko, znova pršalo, znova slniečko a teraz znova dážď. Prikladala som obrázky, ktoré sa mi strácali, nahradila som ich novými a o chvíľu ich zase nebolo.
Ale predsa sa mi niečo podarilo. Urobiť ďalšiu časť albumu o Izraeli, urobiť album z kvetov v mojej záhrade, priložiť obrázky mojích tortových výtvorov aj priložiť recept na tortu. Oddychla som si od kriku susedových detí (má ich 4 a ďalších 10 sa chodí hrať na našu ulicu), nuž celkom fajn deň.
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Áno, tomu verím. Určite muselo byť fajn. My sme mali tiež stretnutie zo ZŠ po 20-tich rokoch a "nikto sa nezmenil" a bolo úplne super. Dohoda znie - stretneme sa každý rok a nikdy inak!
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Strýko drahého je riadny moták, často veľa vecí popletie a potom sa na tom dlho smejeme. Včera hovoril mojej maminke, že keď ide na dovolenku do Chorvátska, že si musí vymeniť tie veveričky..... Nie kuny, ale veveričky!!!
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

ZuzanaP Pozri príspevok
Strýko drahého je riadny moták, často veľa vecí popletie a potom sa na tom dlho smejeme. Včera hovoril mojej maminke, že keď ide na dovolenku do Chorvátska, že si musí vymeniť tie veveričky..... Nie kuny, ale veveričky!!!
Aj tam menili menu?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

v poslednej dobe ma zaraza kolko prispievatelov je uplne lenivych prejst aspon zakladne veci na porade a zistit tak trivialne odpovede na uplne zaklade otazky uctovania... alebo aspon keby otazku zaradili do temy, ktora uz minimalne jeden krat existuje...

nakoniec takto to moze dopadnut po tych uzasnych rekvalifikacnych kurzoch uctovnictva (na jednom z nich bola aj moja mama... hotova katastrofa co im tam prednasali...)...

no a este som sklamana chovanim mojej 12rocnej sestry... zavolam ju korculovat (aby som spravila nieco pre seba a zaroven ju vytiahla von) a pubertacke sa nechce, ze na korcule nejde... pekne s nou zacina plieskat puberta...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

andreaS Pozri príspevok
... pekne s nou zacina plieskat puberta...
Andrejka,
moja mama by Ti na túto Tvoju poznámku povedala:
"zabudol vôl, že teľaťom bol"
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jasne ze som nezabudla ... ale z druhej strany to zazivam prvykrat... a fakt ma prekvapilo ze sa nechce ist korculovat... ale co uz... vnucovat sa jej nebudem...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
andreaS Pozri príspevok
jasne ze som nezabudla ... ale z druhej strany to zazivam prvykrat... a fakt ma prekvapilo ze sa nechce ist korculovat... ale co uz... vnucovat sa jej nebudem...
Andrejka, nájdi si na korčuľovanie dvoch fešných vymakaných chlapcov...pozor !!! - čo je nad dvadsať...je staré...nenápadne utrús pred sestrou poznámku, s kým ideš von a uvidíš ten frmol...
Dievčence v jej veku sú vyspelejšie, ako my pred ......xx rokmi
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alla: praveze ja som bola v jej veku vyspelejsia ako je ona teraz.... snad sa uz prestane hrat aj s babikmi, konikmi a spol... aj ked je dobre ze je stale dietatom... ale v tomto by nasi mohli povolit s vychovou a prestat z nej robit nesamostatne chudatko... presne v tomto jej veku som o takomto case isla do prveho tabora...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ono je to naopak.....Každý rodič sa bojí o dcéru....nesmieš ju nútiť...musíš ísť na sestru ""fikane"", ako manželky na manželov....tvoj nápad musí sestra považovať za svoj....podobne to funguje aj v manželstve
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak ja som mala v plane zobrat ju so sebou na daky motokros... lebo moj muz sice nejazdi ale sem-tam robi doprovod dvom nastrocnym... tak snad by sa mohla s nimi zoznamit... ale co ked zase nebude chciet ist... ostane sedet mame pri sukni, alebo ju tatko nepusti (ani na skolske vylety nemoze ist keby nahodou sa cestou nieco stalo ) a dokonca aj ked ide so mnou autom...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Otcovia sú viac naviazaní na dcéry...nič s tým nenarobíš.
Musíš sestru nalákať a zahrať divadielko......alebo manžel
0 0
Ajulka33 Ajulka33

Ajulka33 je offline (nepripojený) Ajulka33

Ahojte Poraďáci, tak dnes ma stráááášne vytočil riaditeľ. Veď to asi nie je novinka u viacerých, ale takéhoto šéfa treba hľadať. Zavolal si ma do kancelárie, aby som podpísala zvýšenie platu. Musím však podotknúť, že vo firme pracujem už päť rokov a od začiatku mám dosť nízky plat, na to koľko mám roboty. Za tých päť rokov som sa dosť vyšvihla, mohla som robiť aj nadčasy, aj tak som to plate nevidela. Podotýkam, že vo firme sme štyri účtovníčky aj s ekonómkou. Okrem ekonómky máme všetky tri vysokú školu. Všetky majú oveľa vyšší plat ako ja. Pri tom ony moju robotu spraviť nevedia, ale ja ich áno. Jedna z nich je šéfova nevesta, ktorá neustále chýba, je na PN-ke so sebou alebo so synom a ekonómka je neustále na nete, takže práca je až na poslednom mieste. Ekonómke a neveste pridal o niekoľkokrát viac ako mne aj, keď mám najviac roboty ja. Mne zvýšil len o pár tísíc korún, vraj je kríza a čo som to za osobu. Tak niekde kríza je a niekde nie. Viem, že iné firmy pracujú na skrátený pracovný čas, čo sa ja vôbec sťažujem, ale neuveriteľne ma rozčuľuje jeho nespravodlivosť a to, že zo mňa robí najväčšiu hlupaňu. A dokonca ľutuje aj to, že mi vôbec o tých pár šupov zvýšil plat, lebo mne sa nikdy nič nepáči a z ničím nie som spokojná. Lenže on si neuvedomuje ako ma veľmi podceňuje. On vlastne vôbec nemá potuchy kto čo robí a koľko. Samozrejme, že by som si mohla hľadať robotu, ale v dnešnej dobe je veľmi ťažké.
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Ajulka33, nepoznám tvojho šéfa, ale môžem tvrdiť, že šéfovia veľmi dobre vedia, kto koľko vie, čoho je schopný atď., ale na platoch to nezbadať.
V tvojom prípade je pravda:
1.) Ten sa hreje, kto je bližšie k ohňu. (napr.jeho nevesta)
2.) Toho koňa bičujú, ktorý aj bez toho ťahá. - no a to si ty (v dobrom). Čím viac budeš robiť, tým viac na teba natlačia, veď ty aj bez zvýšenia platu to spravíš.
Aspoň ti o niečo zvýšil plat, aleja som mala kolegu (ešte za soc.), ktorému jedinému nezvyšoval plat náš séf, lebo (citujem ho): "Tibor je dobre situovaný!"
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

andreaS Pozri príspevok
no a este som sklamana chovanim mojej 12rocnej sestry... zavolam ju korculovat (aby som spravila nieco pre seba a zaroven ju vytiahla von) a pubertacke sa nechce, ze na korcule nejde... pekne s nou zacina plieskat puberta...
mna dnes zase pobavil 12 ročný synovec - hovorím, že na budúci týžden by som ich aj so synom zobrala na kupalisko. A on mi odvetil: DObre, urobím si čas
Mám to ja ale šťastie, že si zatiaľ urobí čas
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Deti sú cez prázdniny straaašneee zaneprázdnené
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ajulka33 Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci, tak dnes ma stráááášne vytočil riaditeľ. Veď to asi nie je novinka u viacerých, ale takéhoto šéfa treba hľadať. Zavolal si ma do kancelárie, aby som podpísala zvýšenie platu. Musím však podotknúť, že vo firme pracujem už päť rokov a od začiatku mám dosť nízky plat, na to koľko mám roboty. Za tých päť rokov som sa dosť vyšvihla, mohla som robiť aj nadčasy, aj tak som to plate nevidela. Podotýkam, že vo firme sme štyri účtovníčky aj s ekonómkou. Okrem ekonómky máme všetky tri vysokú školu. Všetky majú oveľa vyšší plat ako ja. Pri tom ony moju robotu spraviť nevedia, ale ja ich áno. Jedna z nich je šéfova nevesta, ktorá neustále chýba, je na PN-ke so sebou alebo so synom a ekonómka je neustále na nete, takže práca je až na poslednom mieste. Ekonómke a neveste pridal o niekoľkokrát viac ako mne aj, keď mám najviac roboty ja. Mne zvýšil len o pár tísíc korún, vraj je kríza a čo som to za osobu. Tak niekde kríza je a niekde nie. Viem, že iné firmy pracujú na skrátený pracovný čas, čo sa ja vôbec sťažujem, ale neuveriteľne ma rozčuľuje jeho nespravodlivosť a to, že zo mňa robí najväčšiu hlupaňu. A dokonca ľutuje aj to, že mi vôbec o tých pár šupov zvýšil plat, lebo mne sa nikdy nič nepáči a z ničím nie som spokojná. Lenže on si neuvedomuje ako ma veľmi podceňuje. On vlastne vôbec nemá potuchy kto čo robí a koľko. Samozrejme, že by som si mohla hľadať robotu, ale v dnešnej dobe je veľmi ťažké.
Na vojne sme mali jedno príslovie .
Prepáč , ale toto sedí na Tebou uvedené ako riť na šerbeľ :

" Jeden iniciatívny blbec je horší ako rota záškodníkov !!!!! "

Vysvetľovať hádam nemusím ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať