Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kukučka Pozri príspevok
ja tu pár dní nie som a po návrate zistím, že z mŕtvého chrobáka je zrazu básnik, z opery skoro kabaret, ani neviem, čo ma to? Radšej idem do Ayyinej muzičky, tá nesklame, poďte so mnou
No verím, že ťa také zistenie prekvapilo. Asi sa chrobáčik otriasol ( zhodnotil škody ) , dostal z chrbátika na nožičky a vystrkuje zase tykadlá.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

.....jedno presso prosím ............................, alebo by bolo lepšie proso ?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Včera večer prechádzajúc obyvačkou, kde deti s manželkou sledovali film o Apolle 11 - prvé pristátie človeka na mesiaci - som sa na chvíľu zastavil a sledoval výstup astronautov na povrch Mesiaca.

Naskytol sa mi pohľad z Mesiaca, na horizonte ktorého sa objavila naša Zem, strašne vzdialená , malá modrá planéta, na ktorej sa pre nezainteresovaného dá len ťažko tušiť život.
Tak strašne vzdialená, zraniteľná a stratená v obrovskej nekonečnosti vesmíru...
Bolo fantastické pozrieť sa na našu Zem očami Neila Armstronga ...
Neviem či moje pocity boli umocnené pohodou letného prázdninového večera v našej malej obývačke - bolo to tak neskutočne silné - nemám slov, ktorými by som opísal to čo som cítil ........

Ráno, pri ceste do práce som si "pehral" v hlave tých pár minút ... spomalil krok, .... pokecal na schodišti s tou najprotivnejšou susedou, akú kto kedy mal, ... zakýval šoférovi, čo ma skoro zrazil na prechode, ... a usmieval sa na všetkých okoloidúcich ako slniečko, ... dokonca aj na šéfa, ktorý na mňa zazrel, lebo som prišiel do práce neskoro ...

..... ešte jednu kávu prosím .....
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...keby sa viacerí pozastavili, zamysleli...

...bolo by nám všetkým oveľa lepšie.
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je teraz online Liptáčik

Tak tento príspevok nemal chybu. Keby sa tak začali chovať aj ostatní, asi by sme sa čudovali, ako krásne sa dá žiť na našej malej planéte. Škoda, že je tak málo ľudí, ktorí si to uvedomujú......
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

jaros5 Pozri príspevok
Včera večer prechádzajúc obyvačkou, kde deti s manželkou sledovali film o Apolle 11 - prvé pristátie človeka na mesiaci - som sa na chvíľu zastavil a sledoval výstup astronautov na povrch Mesiaca.

Naskytol sa mi pohľad z Mesiaca, na horizonte ktorého sa objavila naša Zem, strašne vzdialená , malá modrá planéta, na ktorej sa pre nezainteresovaného dá len ťažko tušiť život.
Tak strašne vzdialená, zraniteľná a stratená v obrovskej nekonečnosti vesmíru...
Bolo fantastické pozrieť sa na našu Zem očami Neila Armstronga ...
Neviem či moje pocity boli umocnené pohodou letného prázdninového večera v našej malej obývačke - bolo to tak neskutočne silné - nemám slov, ktorými by som opísal to čo som cítil ........

Ráno, pri ceste do práce som si "pehral" v hlave tých pár minút ... spomalil krok, .... pokecal na schodišti s tou najprotivnejšou susedou, akú kto kedy mal, ... zakýval šoférovi, čo ma skoro zrazil na prechode, ... a usmieval sa na všetkých okoloidúcich ako slniečko, ... dokonca aj na šéfa, ktorý na mňa zazrel, lebo som prišiel do práce neskoro ...

..... ešte jednu kávu prosím .....
Jarko?- Jaros5 , bodaj by sa takéto pocity preniesli do sŕdc všetkých ľudí planety, nemusela by sa tá naša krásna mmalá modrá planeta občas "červeňať" od hanby.

Pekne si to napísal , aj mne sa to stáva a potom má človek krásny pocit zo života a slniečko v duši
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

táto príhodička je z nedele: dobehlo moje malé sovíča od susedov a vraj :mami mami, poď rýchlo toto musíš vidieť!!! Priznám nechcelo sa mi moc, ale čo už, detskú dušičku sklamať nemožno. Prídem k susedom a tam to šidlo krpaté mi ide oproti na bicykli- naučila sa celkom sama bez pomoci v priebehu 20 minút.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

mňa práve mierne nasrdila jedna upomienka, ktorú dostal klient. s nemenovanou firmou, zameranou na zverejňovanie inzerátov mal teda klient podpísanú dohodu na zverejnenie.......obdržal zálohovú faktúru v marci 09. tú nezaplatil, zverejnenie - plnenie nastalo v máji 09, faktúra je síce neuhradená (sypem im popol nahlavu), ale nemenovaná firma postúpila k vymáhaniu neuhradené zálohové faktúry ??????????
tá ich už samozrejme aj penalizuje..........
Som z toho akosi nasrde........., nehovorím keby vymáhali a penalizovali "ostrú" faktúru za dodanie služby..........
a potom, že máme kľudnú prácu.......:-(
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Mňa včera nasrdila UPC.
Poslala klientovi doooosť arogantný list, že každý mesiac musia ručne preúčtovávať úhrady nakoľko neustále zadávame nesprávny v.s.....a že ak sa to bude opakovať začnú si účtovať 1,66 EUR.
Skoro ma natiahlo, nakoľko UPC si sama inkasuje úhrady z účtu.
Tak som im napísala, že som na výpise z BU odkontrolovala ako zinkasovali tento mesiac a že ich chválim, lebo si to zinkasovali pod správnym v.s. a zároveň som ich požiadala o oznámenie komu mám poslať faktúru za moju službu /za kuk do výpisu/ na sumu 1,66 EUR
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Muška Pozri príspevok
... a zároveň som ich požiadala o oznámenie komu mám poslať faktúru za moju službu /za kuk do výpisu/ na sumu 1,66 EUR
Ty klientovi ..
....a klient na lampáreň

(akurát Ťa môže tešiť, že máš nad nimi "navrch")
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
willma Pozri príspevok
táto príhodička je z nedele: dobehlo moje malé sovíča od susedov a vraj :mami mami, poď rýchlo toto musíš vidieť!!! Priznám nechcelo sa mi moc, ale čo už, detskú dušičku sklamať nemožno. Prídem k susedom a tam to šidlo krpaté mi ide oproti na bicykli- naučila sa celkom sama bez pomoci v priebehu 20 minút.

Wilmuška to aj náš malý, teda môj vnuk, má 11 rokov a doteraz o bicykli nechcel ani počuť, a minule keď došli domov z dzedziny, tak mi vestovali, že náš malý sa bicykloval a tiež sa to naučil za tak krátku dobu a sám. som sa nestačila diviť. porád mu išli kúpiť bicykel
asi tie deti to cítia, že kedy majú čo a ako
ponaučenie, aspoň pre mňa je, že netreba ich do ničoho nútiť, / nakoľko som mu furt hovorievala, že prečo sa už to nenaučí/ sami nato prídu, že kedy je ten správny čas
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...ja zvyknem hovoriť "Všetko má svoj čas".
A zvykol si to už aj manžel!
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Mňa včera (ale aj inokedy) naštval prístup vodární ku mne ako k zákazníkovi a občanovi. Prišla som domov naobed z práce, a vody nikde. Vodárne sú doslova za rohom, vo vedľajšom bloku, ale oznam o tom, že nepôjde voda žiadny. Alebo to sa už dnes nerobí? Obed ešte nebol navarený, deti hladné, tak nás musela zachrániť reštaurácia. Deti veľmi neprotestovali.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Mňa dnes nasrdil ÚDZS, že vraj jednej nemenovanej ZP sme neodoslali mesačný výkaz za 8/2007 - hoci mám potvrdenie pošty o doporučenej zásielke a vyrúbili pokutu 340 €. Predtým prišiel list že to porušenie: od 1.1o.2007 do trvá. Dali sme odvolanie, lebo predtým prišlo ze za mesiac 9/2007 nie sú výkazy. Volala som do tej ZP a že všetko je v poriadku. Dáme ešte raz odvolanie a pôjdem tam asi aj osobne, že čo vraj chcú. Mne to pripadá ako šikanovanie - úradníci nemajú čo robiť.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

MarcelkaT Pozri príspevok
Mňa dnes nasrdil ÚDZS, že vraj jednej nemenovanej ZP sme neodoslali mesačný výkaz za 8/2007 - hoci mám potvrdenie pošty o doporučenej zásielke a vyrúbili pokutu 340 €. Predtým prišiel list že to porušenie: od 1.1o.2007 do trvá. Dali sme odvolanie, lebo predtým prišlo ze za mesiac 9/2007 nie sú výkazy. Volala som do tej ZP a že všetko je v poriadku. Dáme ešte raz odvolanie a pôjdem tam asi aj osobne, že čo vraj chcú. Mne to pripadá ako šikanovanie - úradníci nemajú čo robiť.

... a hľadajú si prácu. Platení sú zo štátnej kasy, bolo by vhodné ich poslať na nejaký čas do súkromnej sféry.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Barbara Pozri príspevok
Wilmuška to aj náš malý, teda môj vnuk, má 11 rokov a doteraz o bicykli nechcel ani počuť, a minule keď došli domov z dzedziny, tak mi vestovali, že náš malý sa bicykloval a tiež sa to naučil za tak krátku dobu a sám. som sa nestačila diviť. porád mu išli kúpiť bicykel
asi tie deti to cítia, že kedy majú čo a ako
ponaučenie, aspoň pre mňa je, že netreba ich do ničoho nútiť, / nakoľko som mu furt hovorievala, že prečo sa už to nenaučí/ sami nato prídu, že kedy je ten správny čas
..........a nebudete mi veriť, ja som sa ako dieťa bicyklovať nenaučila, som taká divná povaha, hambím sa, keď niečo neviem, pokiaľ nemusím, ani nepoviem, že neviem, ale že sa na to pozriem, a šturmujem, študujem........
ale k bicyklu, celá moja rodina sú skvelí cyklisti, chodia na niekoľkodňové túry-Slovenský raj, Tatry a rôzne, (manžel, syn aj dcéra) a ja.............ja sa učím teraz a to už mám 4 krížiky na krku. včera som bola 2.-hý krát, všetko takmer dobre, len posledná prekážka - cestou domov - obrubník pred garážou ma takmer dostal, bol tam len jediný stĺp, aj ten som skoro trafila, ale bez modriniek sa to asi nezaobíde.........
Pekný deň
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

[QUOTE=MarcelkaT;1106624]Mňa dnes nasrdil ÚDZS, že vraj jednej nemenovanej ZP sme neodoslali mesačný výkaz za 8/2007 - hoci mám potvrdenie pošty o doporučenej zásielke a vyrúbili pokutu 340 €. Predtým prišiel list že to porušenie: od 1.1o.2007 do trvá. Dali sme odvolanie, lebo predtým prišlo ze za mesiac 9/2007 nie sú výkazy. Volala som do tej ZP a že všetko je v poriadku. Dáme ešte raz odvolanie a pôjdem tam asi aj osobne, že čo vraj chcú. Mne to pripadá ako šikanovanie - úradníci nemajú čo robiť.[/QUOTE]
Asi je priteplo, aby fungovali ako "ľudia".........
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
atka4 Pozri príspevok
..........a nebudete mi veriť, ja som sa ako dieťa bicyklovať nenaučila, som taká divná povaha, hambím sa, keď niečo neviem, pokiaľ nemusím, ani nepoviem, že neviem, ale že sa na to pozriem, a šturmujem, študujem........
ale k bicyklu, celá moja rodina sú skvelí cyklisti, chodia na niekoľkodňové túry-Slovenský raj, Tatry a rôzne, (manžel, syn aj dcéra) a ja.............ja sa učím teraz a to už mám 4 krížiky na krku. včera som bola 2.-hý krát, všetko takmer dobre, len posledná prekážka - cestou domov - obrubník pred garážou ma takmer dostal, bol tam len jediný stĺp, aj ten som skoro trafila, ale bez modriniek sa to asi nezaobíde.........
Pekný deň

Atka, no pravda, že bez modrín to nejde, aj malý mal na druhý deň zodraté koleno, ale dávaj si pozor, aby si si náhodou niečo nezlomila a tomu stlpu povedz, že nech sa ti druhýx vyhne ejuhnem
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

[QUOTE=atka4;1106683]..........a nebudete mi veriť, ja som sa ako dieťa bicyklovať nenaučila, som taká divná povaha, hambím sa, keď niečo neviem, pokiaľ nemusím, ani nepoviem, že neviem, ale že sa na to pozriem, a šturmujem, študujem........
ale k bicyklu, celá moja rodina sú skvelí cyklisti, chodia na niekoľkodňové túry-Slovenský raj, Tatry a rôzne, (manžel, syn aj dcéra) a ja.............ja sa učím teraz a to už mám 4 krížiky na krku. včera som bola 2.-hý krát, všetko takmer dobre, len posledná prekážka - cestou domov - obrubník pred garážou ma takmer dostal, bol tam len jediný stĺp, aj ten som skoro trafila, ale bez modriniek sa to asi nezaobíde.........
Pekný deň
....................................
Ja som sa v 30 učila lyžovať a naučila som sa. Kopce som zišla dole a bola som spokojná. No teraž už nelyžujem.Škoda.
0 0
Lenka Lenka

Lenka je offline (nepripojený) Lenka

som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac
]Mňa dnes nasrdil ÚDZS,

tak isto sme dostali oznamenie o zacati konania za nedorucene vykazy ZP za rok 2008. Moja chyba je, ze nemam doklad o zaslani tych vykazov, takze pokuta 170Eur - odvolanie nepomoze.
Zaciatkom roka som volala na ZP, ci mame vsetko v poriadku a pani mi zacala diktovat od roku 2006 tusim kazdy rok min 10 chybajucich vykazov Tak som jej ich poslala a myslela si, ze je uz vsetko v poriadku. Asi o dva mesiace prisile list zo ZP, ze mame nedoplatok okolo 15000 Sk - prilozeny bol vypis z toho ich fantastickeho systemu, v ktorom boli predpisy preddavkov v uplne inych sumach ako boli vykazane vo vykazoch. Takze zase telefonat do ZP. A vysvetlenie? "To nam asi system zblbol" ale vraj to da do poriadku. Vcera volam zase ohladom vykazov, ci je to v poriadku, a ona ze chybaju vykazy za rok 2007, ze mi posle zase ten ich vypis a ja zase budem posielat tie iste vykazy. Vraj ten ich system je veeelmi presystematizovany a niekedy nepracuje tak ako ma
Tak som zvedava, ako dlho to bude trvat, kym sa to v tom ich fantastickom systeme da do poriadku....uf sa mi trochu ulavilo Prajem pekny den
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať