Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Aby ma niekto nepochopil nesprávne. Myslím si, že žena má rodiť deti, kojiť kým sa dá, vychovávať deti, prať, upratovať, variť...atď., ale tiež si myslím že napr. také varenie, upratovanie, výchová deti, hranie sa s nimi sú všetko práce s ktorými by jej mal partner pomáhať a netvrdiť, že je to výlučne ženská práca. To že dnešná žena využíva stroje, ktoré jej môžu pomôcť je samozrejmosťou.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Dnesne mamy nielenze maju vselijake spotrebice, ale maju jednorazove plienky, hotove jedla pre malickych, polotovary alebo pizu na veceru, atd a potom ten usetreny cas, teda cest vynimkam, venuju spolocnym seansam pri cigarete a nezriedka aj pive, na svoje deti ten cas zial velmi nevyuzivaju. Tot moje pozorovania z mojho okolia...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Dnesne mamy nielenze maju vselijake spotrebice, ale maju jednorazove plienky, hotove jedla pre malickych, polotovary alebo pizu na veceru, atd a potom ten usetreny cas, teda cest vynimkam, venuju spolocnym seansam pri cigarete a nezriedka aj pive, na svoje deti ten cas zial velmi nevyuzivaju. Tot moje pozorovania z mojho okolia...
Pripojím sa k názoru ...

Lebo ja len tie spotrebiče ....

Jednorazové plienky sme nemali možnosť dávať našim dievkam , hotové jedlá by som malému decku nejak nedal , polotovary sú na porozmýšľanie ...ešte tak pre mňa ...
No a pizzu mám asi tak rád ako talian bryndzové halušky ...

Povedzme si však otvorene , veď vývoj ide dopredu , tieto produkty sú na uľahčenie práce , aby bolo aj na to posedenie , či s cigaretkou alebo bez nej , či s trochou vínka alebo bez neho ...

Ale to zvýraznené , to je dôležité , ako podotkla zadávateľka príspevku ...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

tetrisss Pozri príspevok
Dnesne mamy nielenze maju vselijake spotrebice, ale maju jednorazove plienky, hotove jedla pre malickych, polotovary alebo pizu na veceru, atd a potom ten usetreny cas, teda cest vynimkam, [SEARCH]
venuju spolocnym seansam pri cigarete a nezriedka aj pive, na svoje deti ten cas zial velmi nevyuzivaju. Tot moje pozorovania z mojho okolia...
[/SEARCH]
Mňa strašne hnevá, že na sídliskách skoro pri každej krčme sú pieskoviská a hojdačky. Čudujem sa, že im to vôbec povolia. Rodičia sedia pri pive a deti v kočíkoch pri nich, väčšie pobehujú medzi opilcami, no hrozný pohľad. Po záverečnej zase 14-15-roční podnapití, sfetovaní zasrani robia neplechu, hulákajú a policajti tesne pri krčme a robia sa, že nič nepočujú a nevidia.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, citam si tuto temu priebezne, ale trosku ma mrzi, ze skoro vsetky dnesne mlade mamicky hadzete do jedneho vreca. Ja som sa druhykrat vydala a teraz mam 2,5 roc.prcka. Ked sme si ho planovali bola som ako sialena, pretoze som chcela aby sa narodil tak, nech stihnem kvartalnu DPH (mala som len kvartalnych), potom zase danove obdobie - prvy kvartal roka a pod. Moj manzel bol zo mna zufalý. Ale vyslo to skoro super, ked sa narodil, mala som dva mesiace takmer pohodu a potom prisla DPH a aj danove co sa pri 3-5 mesacnom babatku dalo celkom dobre zvladnut (nastastie som tych firiem nemala tak vela) a to aj vdaka tomu ze sa mu pacilo spavat na velikanskom balkone a dost vydatne. Tiez mam umyvacku riadu, pracka bezi skoro denne, zehlenie - to je horsie ale da sa, len ked je to najhorsie pracovne obdobie, tak to je tazsie a ja tuzim po rodicovskej dovolenke bez pocitaca a uctov, len s pranim, zehlenim, varenim a staranim sa o domacnost, veru siahnem aj na polotovary ked treba. Pre mna je najvacsi oddych ked si mozem s malym sadnut na ihrisko, nakolko sa naucil byt dost samostatny, tak si to tam uziva s mojou minimalnou asistenciou. A verte ze na ihrisku je takych mamin dost. Najdu sa tam aj "ine" maminy, ale takych bolo vzdy (ako to tu niekto spominal) a tiez poznam kopec babiciek kt. sa s vyplazeným jazykom bezia domov obskakovat okolo dcér, synov a vnucat, ale to len preto, ze si ich tak naucili, mne tiez nase babiny pomahaju, raz do tyzdna chodi maly k babine a mama cely den pracuje, ale snazim sa ich nevyuzivat. A mimochodom umyvacka okrem casu dost setri vodu, kt. je dost draha:-) . A kazdy k sebe asi hlada takeho partnera aky mu vyhovuje, mozno tie mamicky su ako vystrihnute zo zurnalu a namiesto varenia obedov sa snazia skraslovat aby boli pre svojich partnerov dokonale....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ALDA Pozri príspevok
Lenka a neštikúta sa Ti, veď o tebe hovorím stále a dávam Ťa za príklad. A predstav si, že najmladší syn, ktorý je veľmi náročný sa tej svojej zastáva, že vraj niekedy uvarí Keď prídu k nám, /pretože ja k nim nechodím/, tak vždy berú nejaké jedlo a potom naháňam deklíky. A kojenie, do 2-3 mesiacov. Jedna už bola nervózna, že stále kojiť a druhá sa nevedela dočkať, kedy si zapáli. Podotýkam, že synovia sú nefajčiari.
Manželka najstaršieho syna pri dvojíčkach dokončila VŠ a teraz robí doktorát, pracuje v našej firme / so mnou/ a ešte aj dvojíčky s ktorými sa učí, varí denne a tiež je ešte mladá. Neviem od čoho to závisí, ale jedna z nich má takú super maminu, že mám dojem ako keby si dcéru adoptovala. /ale to nie je, skoro odišla do sveta/.
Že sa tí dvaja neoženili som už aj rada, čiže idem s dobouale mi hovoria, že dnes je iná doba a ja nechápem, že iba pre niekoho.
Takže tak
Heli nedávaj ma za príklad, nie všetko sa dá stihnúť. Ja riešim nutné veci, mať uvarené, opraté, ožehlené, po večeroch a po nociach práca, nakoľko malý je na mňa veľmi naviazaný cez deň pri ňom nestíham. Veľmi zle spáva, cez deň hodinu, v noci pravidelné budíčky. Jedna babka ďaleko odo mňa, druhá na malého nemá čas, pracuje. Malému dávam kupovaný príkrm už zriedka, skôr zo začiatku, kým sa nenaučil potravu poriadne jesť, lebo furt sa drhol, pudingy mu ešte stále robím zo zmrazeného materského mliečka. Jedlá beriem od rodičov málokedy, polotovary iba v prípade núdze. Z cigariet a piva by som mala "pokecy" so záchodovou misou a tie mi stačili na 4 -5 mesiacov v tehotenstve. Ale v prvom rade hľadím, aby malý nepociťoval nedostatok môjho záujmu o neho, manžela si treba všímať tiež, aj keď niekedy je to nenormálne ťažké.
Ďakujem Ti za pochvalu.
Naposledy upravil lenkak : 08.08.09 at 22:09
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, citam si tuto temu priebezne, ale trosku ma mrzi, ze skoro vsetky dnesne mlade mamicky hadzete do jedneho vreca.
...hádžete? to snáď nie, myslím si, že sa hádžu same .Leni, ešte dávam za vzor aj Katarínu STR
Naposledy upravil ALDA : 09.08.09 at 19:37
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Heli, KatkaSTR je fajn baba, na Krahuliach ma hneď zaujala, a takisto príspevkami. Občas som si prečítala čo má nového, a preto ma nesmierne potešilo:
http://www.porada.sk/t93029-vitame-barborku.html
a aj jej album.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ani nie tak mňa pobavilo, ale ja som pobavila.
Presúvala som sa s nadrozmerným nákladom naprieč republikou. Pre istotu som na vlak prišla o hodinu skôr, ale to len tak na okraj.
Vo Zvolene som presadala, na nástupišti boli dva rýchliky, oba smer Košice. Kým som vypátrala, ktorý ide južnou trasou, nedávala som pozor na svoj nadrozmerný náklad a schody, a šlapka ( však čo iné na cestu vlakom s presadaním si má človek obuť) mi spadla pod vlak. Tak ja kľaknúť na perón , na sebe som mala biele nohavice ( však čo iné na cestu vlakom s presadaním si má človek obliecť), spustiť ruku dole, vyloviť šlapku, oprášiť nohavice, skontrolovať svoj nadrozmerný náklad, a vychutnať si cestu domov
Okrem tašky s vázou som mala tašku s koberčekom 70x200 cm
Taška.JPG  
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tetrisss Pozri príspevok
Dnesne mamy nielenze maju vselijake spotrebice, ale maju jednorazove plienky, hotove jedla pre malickych, polotovary alebo pizu na veceru, atd a potom ten usetreny cas, teda cest vynimkam, venuju spolocnym seansam pri cigarete a nezriedka aj pive, na svoje deti ten cas zial velmi nevyuzivaju. Tot moje pozorovania z mojho okolia...
Žiaľ s týmto sa stretávam aj ja, práve preto vo svojom okolí nemám žiadnu kamáratku mamičku s podobnými problémami, lebo keď poviem, že ešte kojím, tak sa kukajú po mne ako na blázna, to som ešte nepovedala, že pracujem keď malý spí. Vtedy som pre nich úplne "šiši". Väčšinou sa rozprávam so staršiou generáciou, tí sú úplne v pohode, že kojenie malému len prospieva, keď sa dá si privyrobiť tak to je ok, tak si fajnovo pokécame aj pol hodinku. Že mi nechýba pivo ani cigarety, pizzu nemusím, to je plus len pre moje zdravie a takisto môjho drobčeka.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

lenkak Pozri príspevok
Žiaľ s týmto sa stretávam aj ja, práve preto vo svojom okolí nemám žiadnu kamáratku mamičku s podobnými problémami, lebo keď poviem, že ešte kojím, tak sa kukajú po mne ako na blázna, to som ešte nepovedala, že pracujem keď malý spí. Vtedy som pre nich úplne "šiši". Väčšinou sa rozprávam so staršiou generáciou, tí sú úplne v pohode, že kojenie malému len prospieva, keď sa dá si privyrobiť tak to je ok, tak si fajnovo pokécame aj pol hodinku. Že mi nechýba pivo ani cigarety, pizzu nemusím, to je plus len pre moje zdravie a takisto môjho drobčeka.
Lenka dcéra môjho priateľa kojila obidve dcéry do troch rokov...lenže ja som tiež tá staršia generácia a nie je mi to čudné. Určite to Martinkovi len prospeje. Nikdy nepozeraj na druhých ale rob všetko podľa svojho vedomia a svedomia.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Maruška
len nie vždy sú chápavý starší ľudia, veľmi záleží od daného človeka. Je jedno mladý, starý, záleží akým spôsobom žije a čo zažil. Nie všetky mamičky môžu kojiť, ale sú aj mamičky, ktoré kojiť nechcú, alebo sa vzdajú pri pvej prekážke. Ja som tých prekážok mala dosť, aj mám (zdravotné), ale kým vládzem, tak je všetko ok.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Lenka ja som svojho syna kojila 3 tyždne a viac som nemohla a bolo mi to veľmi ľúto.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ALDA Pozri príspevok
...hádžete? to snáď nie, myslím si, že sa hádžu same .Leni, ešte dávam za vzor aj Katarínu STR
Ja casto mam okolo seba dost mamiciek takych co ich to s dietatom doma nudi a preto rychlo bezia do prace a pritom stale fungovali na strave od obetavych babieciek, domacnoti tiez nedali zabrat a dieta pozna ihrisko len z obrazkov, lepsia je cigaretka a kavicka s kamaratkami. Ale naozaj je ich vela takych ktore stihaju aj pracu a dietatko a nie len jedno. Kazdí sme ini a kazdi si asi ten zivot zariadi tak ako mu vyhovuje alebo ako je nutení aby mu vyhovoval. Drzim palce aby sa tie vase "nevesty" polepsili a vsetkym pracujucim mamickam vela sily. My mame mamicku na ihrisku s dvojickami-dievcatami cca 1,5 r., ked ju tam vidim pobehovat od jednej k druhej, niekedy mam pocit, ze na konci zo silami ale s usmevom na tvári ma u mna obdiv. Raz jej jedno 5rocne dievcatko sediac na lavicke hovori: Teta, vy ale nestíhate vsak?
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
nika.sum Pozri príspevok
My mame mamicku na ihrisku s dvojickami-dievcatami cca 1,5 r., ked ju tam vidim pobehovat od jednej k druhej, niekedy mam pocit, ze na konci zo silami ale s usmevom na tvári ma u mna obdiv. Raz jej jedno 5rocne dievcatko sediac na lavicke hovori: Teta, vy ale nestíhate vsak?
Nechcem, aby to vyzeralo, že sú moje akože nevesty úplne neschopné, ale ja som to písala z pohľadu na vnúčatká. Veru tá s dvojíčkami ako som spomenula stíha všetko, druhá je zasa poriadna, je s malou každý deň-a to je ako obeta, tretia bola s malou do roka a l.5 roka špekulovala a až teraz od 2,5 roka malej sa jej venuje, vie dobre variť a aj piecť a je tiež poriadna /myslím to tak, že doma udržuje poriadok/ale nestíhajú variť a pod.
Ohľadom myčiek som tiež nebola pochopená, veď myčku mám aj ja, ale myslela som, že ked sa jedlo kupuje v plastových obaloch a doma sa riadne ani nevarí, tie myčky sú u nich zbytočné. Paradox je, že tá, čo varí ju zatiaľ ešte nemá, ale určite ju bude mať v najbližšom čase.
Takže aj ked som z tej staršej generácie, nehádžem všetky mladé mamičky do jedného vreca. A čo sa týka modernej techniky som jej spotrebiteľka bez pripomienok. Kto neskúsi, nevie.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes mám čudný deň. Chcela som pokosiť záhradu, kosačka sa pokazila. Jednoducho povedala, že dosť. Má sedem rokov. Chcela som ísť na poštu poslať dopis, pošta je dnes zatvorená. Najbližšia pošta je 15 km. Kosačka sa podľa mňa neoplatí opravovať - nová 105€. Tak som si povedala, že dnes radšej nebudem robiť, aby som už nič nepokazila
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wagner Pozri príspevok
Dnes mám čudný deň. Chcela som pokosiť záhradu, kosačka sa pokazila. Jednoducho povedala, že dosť. Má sedem rokov. Chcela som ísť na poštu poslať dopis, pošta je dnes zatvorená. Najbližšia pošta je 15 km. Kosačka sa podľa mňa neoplatí opravovať - nová 105€. Tak som si povedala, že dnes radšej nebudem robiť, aby som už nič nepokazila
Sex sice nie je robota / pre niekoho aj hej / ........takže ???
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
lenkak Pozri príspevok
Žiaľ s týmto sa stretávam aj ja, práve preto vo svojom okolí nemám žiadnu kamáratku mamičku s podobnými problémami, lebo keď poviem, že ešte kojím, tak sa kukajú po mne ako na blázna, to som ešte nepovedala, že pracujem keď malý spí. Vtedy som pre nich úplne "šiši". Väčšinou sa rozprávam so staršiou generáciou, tí sú úplne v pohode, že kojenie malému len prospieva, keď sa dá si privyrobiť tak to je ok, tak si fajnovo pokécame aj pol hodinku. Že mi nechýba pivo ani cigarety, pizzu nemusím, to je plus len pre moje zdravie a takisto môjho drobčeka.
Lenka nič si z toho nerob, na mňa tiež pozerali ako na bláznivú malú som kojila 2,5roka - aj to sme prestali, lebo som ochorela a musela začať lieky užívať- malá dodones to nevie zabudnúť- ja mám na to tie najkrajšie spomienky s malinkou ! Nedaj sa odradiť! Musím však namietať , že nielen maldé ale aj staršie panie pozerali, že čo takú "starú" mám čo kojiť, veď vraj je to nechutné! Rob to čo považuješ sama za to najlepšie pre svoje dieťa! Moja tá do 1roka a 4mesiacov nejedla úplne nič- nechcela a stačilo jej len moje mlieko a síce niektorí mi hovorili, že to musí, prispôsobila som to jej, dnes zje všetko a je to dobrý jedák
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

buchač Pozri príspevok
Sex sice nie je robota / pre niekoho aj hej / ........takže ???
Juraj platí, že keď " sa darí, tak sa darí" a to aj pri sexe. Myslíš si, že tam nie je čo pokaziť?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wagner Pozri príspevok
Juraj platí, že keď " sa darí, tak sa darí" a to aj pri sexe. Myslíš si, že tam nie je čo pokaziť?
Chvíľku mi o tom hovor .......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať