Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

lenkak Pozri príspevok
Žiaľ s týmto sa stretávam aj ja, práve preto vo svojom okolí nemám žiadnu kamáratku mamičku s podobnými problémami, lebo keď poviem, že ešte kojím, tak sa kukajú po mne ako na blázna, to som ešte nepovedala, že pracujem keď malý spí. Vtedy som pre nich úplne "šiši". Väčšinou sa rozprávam so staršiou generáciou, tí sú úplne v pohode, že kojenie malému len prospieva, keď sa dá si privyrobiť tak to je ok, tak si fajnovo pokécame aj pol hodinku. Že mi nechýba pivo ani cigarety, pizzu nemusím, to je plus len pre moje zdravie a takisto môjho drobčeka.
Lenka, ja som tiez za kojenie. Starsieho (14r.) som kojila 18 mesiacov a akosi sa sam odstavil a mladsieho 21 mesiacov a asi by som aj dlhsie, ale zacal sa budit v noci kazdu chvilocku, cez den chcel tiez kazdu chvilku a nedal si to vysvetlit, a kedze tiez potrebujem robit ked spi tak uz to bolo pre mna neunostne (a bolo mi to strasne luto), musela som ho odstavit, mozno to bolo tym, ze uz nepatrim medzi najmladsie maminy . To puto medzi maminou a dietatkom co sa upevnuje este viac vdaka kojeniu sa neda nicim nahradit. Nechapem tie zeny, kt. kojit mozu a odstavia len kvoli svojej sebeckosti. A pritom kolko je takych co by chceli a nemozu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nika no mám taký istý problém ako si mala ty. V noci sa z neho stáva malý upír, ktorý by iba cecal, a spánok žiadny. A vo veku 16 mes. ešte stále nechápe prečo sa mi nepáči keď stále si pýta, žobroní, plače.
aj tu som to spomínala:
http://www.porada.sk/1120704-post17.html
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Bionda Pozri príspevok
Lenka nič si z toho nerob, na mňa tiež pozerali ako na bláznivú malú som kojila 2,5roka - aj to sme prestali, lebo som ochorela a musela začať lieky užívať- malá dodones to nevie zabudnúť- ja mám na to tie najkrajšie spomienky s malinkou ! Nedaj sa odradiť! Musím však namietať , že nielen maldé ale aj staršie panie pozerali, že čo takú "starú" mám čo kojiť, veď vraj je to nechutné! Rob to čo považuješ sama za to najlepšie pre svoje dieťa! Moja tá do 1roka a 4mesiacov nejedla úplne nič- nechcela a stačilo jej len moje mlieko a síce niektorí mi hovorili, že to musí, prispôsobila som to jej, dnes zje všetko a je to dobrý jedák
no ja by som mala tiež užívať lieky, dvojo neberiem vôbec, na ŠŽ musím, to som aj v tehotenstve mala vyššiu dávku, druhé môžem hocikedy, ale ja len keď treba, a tie ostatné, by som začala užívať len v prípade zhoršenia môjho zdrav. stavu, bez kojenia, ale zatiaľ to bez nich ide. Snáď ešte dlho vydržím, mám poriadneho závisláka a ešte nie je vo veku, kedy si dá vysvetliť, že mliečko už niet.
A mám tiež problémy s inou stravou, ale už sa to polepšilo, asi to bude tým, že furt lieta, nezastaví sa ako je deň dlhý, a teda potrebuje aj viac energie, a keď mu nechutí jesť iná strava on sa doplní mliečkom.
A s ľuďmi je to ako som písala vyššie, záleží od charakteru, nie od veku.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Pri staršom synovi som v nemocnici kojila ešte ďalšie 2 deti, ale doma som mala 2x po sebe silný zápal prsníkov. Po druhom mi nasaddili antibiotika a tak som prišla o mlieko. Druhého som kojila 4 mesiace a z noci do rána som stratila mlieko a bolo po kojeni. Matky, ktoré môžu a koja si zaslúžia uznanie a tie ktoré m§žu ale nechcú kojiť si zaslúžia vstávať v noci aj každú polhodinku. Lenže to by boli zas úbohe deti a tak im to neprajem. Deti si zaslúžia milujúcich a obetavých rodičov.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

tutiola Pozri príspevok
.....Matky, ktoré môžu a koja si zaslúžia uznanie a tie ktoré m§žu ale nechcú kojiť si zaslúžia vstávať v noci aj každú polhodinku. Lenže to by boli zas úbohe deti a tak im to neprajem. Deti si zaslúžia milujúcich a obetavých rodičov.
Ono je to zial vacsinou tak, ze tie kojene, sa budia castejsie, ci uz preto, ze je to mliecko lahsie stravitelne a vyhladnu, alebo preto, ze mamina je najlepsii ukludnujuci prostriedok.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Teším sa, veľmi sa tešim. Konečne prichádza ten správny čas na našu dovolenku . Pravdepodobne zajtra, alebo napozajtra odchádzame do Grécka. Takže dnes mám na práci len balenie. Už sa veľmi teším.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Kolegynky ma potešili krásnou kyticou k sviatku
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Niečo také?
[IMG][obrazky.4ever.sk] kvety, ruze, kytica 2947252[/IMG]
Všetko najlepšie aj odo mňa...


Do kelu, zas som sa zamotala, minule sa mi to už podarilo...
Naposledy upravil JarkaL : 11.08.09 at 11:50 Dôvod: Doplnenie
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
nika.sum Pozri príspevok
Ono je to zial vacsinou tak, ze tie kojene, sa budia castejsie, ci uz preto, ze je to mliecko lahsie stravitelne a vyhladnu, alebo preto, ze mamina je najlepsii ukludnujuci prostriedok.
Musím povedať, že moja krásavica sa našťastie nebudila až tak často - síce boli dni kedy strašila častejšie ale tieť také , že okolo 0,30sa napapala a spala až do šiestej ( cez deň to zase dobehla )
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Chcel som napísať že ma rozčúlila moja výplatná páska. Ale ona chudera za to nemôže. Bola nová, s krízovým odmeňovaním. Ďalším, po pol roku.
Naposledy upravil erzet : 11.08.09 at 13:47
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

erzet Pozri príspevok
Chcel som napísať že ma rozčúlila moja výplatná páska. Ale ona chudera za to nemôže. Bola nová, s krízovým odmeňovaním. Ďalším, po pol roku.
Na tú výplatnú pásku to musel niekto vypočítať. Ten čo to počítal, Ťa nenaštval?
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Tvoj príspevok mi pripomenul môj včerajší zážitok s výplatou. Pokladnička mi dala podpísať prevzatie výplatnej pásky, zobrala papiere a nič. A výplata? Vraj ju mám na účte. Pýtam sa na akom účte,však ja výplatu nedostávam na účet. A ona zase, že pre mňa žiadnu nemá. Reku, ty si robíš srandu, však? Nie Tak som otvorila obálku a začala spolu s pokladničkou študovať. V júli som marodila 17 kalendárnych dní, ktoré mi má zaplatiť SP a tie zvyšné, ktoré som robila mi stačili na splátku úveru a dôchodkové poistenie. Presne na cent. Odchádzala som ako zbitý pes a ešte som bola rada, že som nemusela doplácať
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mojej babke neprislo vyuctovanie - preplatok. Ked to boli moji rodicia reklamovat, pani co to ma na starosti mala niekolko verzii preco to neprislo jednou z nich bola na vine posta,potom zase to zavinila uctovnicka, ale najpodozrivejsia verzia, vraj jej moja babka dala na listku napisane c.uctu kam ma peniaze poslat. Moja babka vsak ucet ziaden nema, a urcite nevie ani tvar cisla ako by mal vyzerat. Ked tam boli nasi, tak pani to aj napriek tomu (ako tvrdila, ze to poslala na ucet) chcela peniaze dat hned zo svojej penazenky.Nakoniec to bolo babke pred svedkami vyplatene, ale mne to zavana podvodom....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Tichý úžas..... no je fakt, ak by to bolo ako dotyčná tvrdila, babke by nič zo svojho nevyplácala !
Tam takú - "expertku" treba dať trošku skontrolovať. Ktovie či je tvoja babka len jediná!!!! Čo takí čo nemajú nikoho , kto by sa ich zastal!!!!!????
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
wagner Pozri príspevok
Na tú výplatnú pásku to musel niekto vypočítať. Ten čo to počítal, Ťa nenaštval?
ten čo ma zaradil do istej kategórie, triedy.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Akurát tu bol môj klient (robím im účto aj mzdy) a pýtam sa ho, či pani Mrkvičková nemala v júli dovolenku. A on, že nevie, kto je pani Mrkvičková... Hovorím, že Majka a on, že aha.... Taký bol zlatý, sme sa z chuti zasmiali....
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zarmútilo ma, že jedna členka tohto fóra absolútne nie je prístupná pozitívneho vnímania. Dúfam, že je to len chvíľkový stav, možno spôsobený niečim zlým.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Keď sa už tu píše o tých výplatách. Mňa tiež rozčúlilo, že výplaty za jún sme dostali len včera, pretože nebolo dosť peňazí. A čo ma dorazilo. Dnes mi šéf zúčtovaval platby cez platobnú kartu, a tu nový mobil za 660 EUR a výbery za viac ako 2000 EUR bez zdokladovania na čo bolo použité. Hlavne, že peniažky nie sú. Ale niekto sa ani v tomto prípade nemieni nijako "držať na uzde".
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

milagros208 Pozri príspevok
Keď sa už tu píše o tých výplatách. Mňa tiež rozčúlilo, že výplaty za jún sme dostali len včera, pretože nebolo dosť peňazí. A čo ma dorazilo. Dnes mi šéf zúčtovaval platby cez platobnú kartu, a tu nový mobil za 660 EUR a výbery za viac ako 2000 EUR bez zdokladovania na čo bolo použité. Hlavne, že peniažky nie sú. Ale niekto sa ani v tomto prípade nemieni nijako "držať na uzde".
...ten výber bol možno na šéfovu dovolenku
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

milagros208 Pozri príspevok
Keď sa už tu píše o tých výplatách. Mňa tiež rozčúlilo, že výplaty za jún sme dostali len včera, pretože nebolo dosť peňazí. A čo ma dorazilo. Dnes mi šéf zúčtovaval platby cez platobnú kartu, a tu nový mobil za 660 EUR a výbery za viac ako 2000 EUR bez zdokladovania na čo bolo použité. Hlavne, že peniažky nie sú. Ale niekto sa ani v tomto prípade nemieni nijako "držať na uzde".
Tak toto mi je známe: výber 1000 - 2000 EUR z firemných bez dokladovania, nákup firemnou kartou značkovej obuvi, atď.
Prípadne sa bločky zatajujú /ale veď účtovník nie je hlupák, na výpise vidí, kde sa kartou platilo a čo sa platilo sa dozvie tiež/.

Ja sa len nad týmto pousmejem, nekomentujem, nie je to moja vec, ale je dobré, že o tom viem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať