Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Hansa Pozri príspevok
Tak toto mi je známe: výber 1000 - 2000 EUR z firemných bez dokladovania, nákup firemnou kartou značkovej obuvi, atď.
Prípadne sa bločky zatajujú /ale veď účtovník nie je hlupák, na výpise vidí, kde sa kartou platilo a čo sa platilo sa dozvie tiež/.

Ja sa len nad týmto pousmejem, nekomentujem, nie je to moja vec, ale je dobré, že o tom viem.
K tomu len toľko, že každý ZC má právo vedieť o ekonomickej situácii svojho ZĽa. A nepriamo aj to, že jeho výplata sa používa na súkromné účely.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

milagros208 Pozri príspevok
Keď sa už tu píše o tých výplatách. Mňa tiež rozčúlilo, že výplaty za jún sme dostali len včera, pretože nebolo dosť peňazí. A čo ma dorazilo. Dnes mi šéf zúčtovaval platby cez platobnú kartu, a tu nový mobil za 660 EUR a výbery za viac ako 2000 EUR bez zdokladovania na čo bolo použité. Hlavne, že peniažky nie sú. Ale niekto sa ani v tomto prípade nemieni nijako "držať na uzde".

A čo keď chystá prekvapko a dostanete odmeny?
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Zdenka 0705 Pozri príspevok
...ten výber bol možno na šéfovu dovolenku
No, je to možné, pretože naozaj bol na dovolenke na Malte, a nemyslím tú slovenskú maltu. A nejaké vreckové bolo potrebné.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Martasch Pozri príspevok
A čo keď chystá prekvapko a dostanete odmeny?
Tak toto patrí do sekcie "Srandičky".
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Hansa Pozri príspevok
Tak toto mi je známe: výber 1000 - 2000 EUR z firemných bez dokladovania, nákup firemnou kartou značkovej obuvi, atď.
Prípadne sa bločky zatajujú /ale veď účtovník nie je hlupák, na výpise vidí, kde sa kartou platilo a čo sa platilo sa dozvie tiež/.

Ja sa len nad týmto pousmejem, nekomentujem, nie je to moja vec, ale je dobré, že o tom viem.
No, ani mňa by to nijako netankovalo, keby firma prosperovala, výplaty boli načas vyplatené, poistenia a ďalšie záväzky tiež. Sem tak keby sa ušla aj nejaká odmena. Lenže bohužial to tak nie je.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Smutné...ale takých podnikateľov, čo zamestnávajú ľudí, ktorí im vytvárajú zisk a zabúdajú, že treba tých ľudí aj zaplatiť, je u nás, na Slovensku viac...
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Smutné...ale takých podnikateľov, čo zamestnávajú ľudí, ktorí im vytvárajú zisk a zabúdajú, že treba tých ľudí aj zaplatiť, je u nás, na Slovensku viac...
Bohužial oni to berú úplne inak. Je to ich firma, ich peniaze, ktoré môžu míňať na čokoľvek. a to že aj tí zamestnanci prispeli k tomu, aby tie peniaze vo firme boli, je vedľajšie. podstatné je, že tí zamestnanci ho stoja peniaze.
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Chcela som napísať čo ma potešilo, ale musím priznať že ma rozčúlili posledné príspevky. Kruci prečo nezamestnávate, prečo neplatíte výplaty Vy, prečo na ne čakáte? Viete aké je to jednoduché?
Naposledy upravil dušinka : 12.08.09 at 14:02
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

dušinka Pozri príspevok
Chcela som napísať čo ma potešilo, ale musím priznať že ma rozčúlili posledné príspevky. Kruci prečo nezamestnávate, prečo neplatíte výplaty Vy, prečo na ne čakáte? Viete aké je to jednoduché?
Nechápem prečo taký vzťahovačný príspevok. Myslím, že nikto tu nič také nenaznačil, že zamestnávanie ľudí je jednoduché. Výplaty dostávame už viac ako pol roka s dvojtýždňovým meškaním, a to máme výplatný termín 28. nasledujúceho mesiaca. Boli sme trpezliví a chápaví, že obchody už nejdú tak dobre a že platobná schopnosť odberateľov je horšia, proste že peniažky nie sú. Nazlostilo ma len to, že my musíme s výplatami počkať, byť chápaví a šetrní a náš zamestnávateľ sa uskromniť nevie a dokonca vyhadzuje peniaze na zbytočnosti.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nedá mi zareagovať aj na Dušinku. Sú aj čestní podnikatelia, ale sú ozaj aj takí, čo by druhých zdrali z kože. Sama som toho svedkom. Šéfka si cez firmu kúpila auto za 1,5 mil korún lebo v starom nechcela ísť na dovolenku. No a po príchode povedala, prirátaj mi tam 1000 € odmeny lebo potrebujem. No a zamestnanci sú vo sojich triedach na minime a každý mesiac im hovorí, že nemáme na to. Na všetko máme len na výplaty nie. Keby aspoň boli na termín, ale aj na to je čas, aby odoslala súhlas s príkazom cez IB. Výplaty pravidelne meškajú a ona si jednoducho povie, ak sa niekto posťažuje, že má doma napr. manžela nezamestnaného, že mu neprejdu platby, máš šetriť. Len keby bolo z čoho, keď zamestnanec dostane nejakých 300€. Takže sa nečerti. Buď rada ak ty si iná.
0 0
krcmer krcmer

krcmer je offline (nepripojený) krcmer

Vcera som otvorila obalku od VZP..co zase otravuju, nic som od nich tentoraz nepytala..Pytaju oni..Skoro som sa zgulala zo schodov. Nedoplatok 5tis korun za roky 2001-2002, ked som bola mimo SR a platila v tej dobre zahranicne poistenie. Kde boli doteraz, ked to pytaju po 8 rokoch a vobec mozu?? Vtedy som akurat spromovala, cerstvy absolvent, netusiaci, ze som sa mala na tu dobu odhlasit. Neznalost zakona..well...
Ale aby som nebola taka pesimisticka..Mam aj radosti, kazdy vecer, ked deti zaspavaju a su ako baranky. Odmena za cely den nervov A aj to,ze nie kazdy ma to stastie..
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
mňa dnes potešilo:
asi pred rokom som na istom talianskom portali uverejnila inzerát, že si chcem s niekym dopisovať v ich reči - aby som sa zdokonalila - no a dnes mi napísala dievčinka z iránu, vraj aj ona sa učí po taliansky a či by som si nechcela dopisovať s ňou
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

mňa dnes potešilo veľmi plodné stretnutie s klientmi, zväčša veľmi náročnými (ono tá náročnosť sa neznížila, ale nejak sa spríjemnila), vyriešili sme veľa dôležitých a zložitých záležitostí, fakt sme sa dostali (ah jaj, prepáčte jazykový zákon, ale mne sa to slovo páči) do vyššieho levelu, príjemne sme sa aj naobedovali pri príjemnej spoločenskej konverzácii a tureckom jedle, skrátka, fajn deň, len ešte musím pracovať... a prší...
toto sa mi dnes prihodilo
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Hanelie a prečo si nedopisujeme my? keď čosi nezvládneme - neporozumieme , napíšeme si po slovensky
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Mňa dnes neskutočne zarazilo, že aj keď platíme banke mesačný poplatok za balík služieb BÚ 21 Eur, za každú jednu platobnú kartu vydanú k účtu stiahli ročný poplatok vo výške 26 Eur - máme ich 7 - a k tomu od 1. augusta začali sťahovať aj za každú platbu kartou poplatok vo výške 0,10 Eur! A k tomu za každý výber hotovosti z účtu 1,50 Eur, lebo výber nie je v balíku. Nehorázne poplatky za to, že človek používa vlastné ťažko zarobené peniaze.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Hanelie a prečo si nedopisujeme my? keď čosi nezvládneme - neporozumieme , napíšeme si po slovensky
beriem ťa za slovo
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no v poslednej dobe je vsetko na houby... kazdy tyzden novy problem... dnesna sprava ma ale dostala... mame sa v robote dohodnut ktora z dvoch uctovniciek ostane... na papieri kde nam to oznamuju je uvedene ze mame pisomne napisat navrhy, kolko zato chceme s tym, ze to mame riesit vramci vlastnych moznosti bez cudzich osob... z coho mi vychadza ze pojdem ja nakolko nerobim mzdy... co ma sere viac tak je vo veci este nieco ine... nebyt toho, tak rovno dnes by som odisla, ale chcem aby pan majitel doriesil nasu zalezitost a potom nemam najmensi problem odist okamzite...

niekomu zrejme lezime s manzelom v zaludku a snazi sa nas zlomit... priznavam nervy mam v kybli... ale nezlomi nas to! je neskutocne ako niekomu prekaza to, ked sme spokojny so svojim zivotom, mame skvely vztah... nevieme proste vyplakavat ked je zle... len si to povieme medzi sebou ale nepovazujeme za vhodne vesat hociake nase problemy inym na nos... a kym budeme mat jeden druheho a budeme zdravy, tak nas nepolozi nic... aj ked momentalne mi je dooost na houbelajs...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
andreaS Pozri príspevok
no v poslednej dobe je vsetko na houby... kazdy tyzden novy problem... dnesna sprava ma ale dostala... mame sa v robote dohodnut ktora z dvoch uctovniciek ostane... na papieri kde nam to oznamuju je uvedene ze mame pisomne napisat navrhy, kolko zato chceme s tym, ze to mame riesit vramci vlastnych moznosti bez cudzich osob... z coho mi vychadza ze pojdem ja nakolko nerobim mzdy... co ma sere viac tak je vo veci este nieco ine... nebyt toho, tak rovno dnes by som odisla, ale chcem aby pan majitel doriesil nasu zalezitost a potom nemam najmensi problem odist okamzite...

niekomu zrejme lezime s manzelom v zaludku a snazi sa nas zlomit... priznavam nervy mam v kybli... ale nezlomi nas to! je neskutocne ako niekomu prekaza to, ked sme spokojny so svojim zivotom, mame skvely vztah... nevieme proste vyplakavat ked je zle... len si to povieme medzi sebou ale nepovazujeme za vhodne vesat hociake nase problemy inym na nos... a kym budeme mat jeden druheho a budeme zdravy, tak nas nepolozi nic... aj ked momentalne mi je dooost na houbelajs...
Andrejka, držím palce, aby to dobre dopadlo a gratulujem k výbornému vzťahu
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

andreaS Pozri príspevok
no v poslednej dobe je vsetko na houby... kazdy tyzden novy problem... dnesna sprava ma ale dostala... mame sa v robote dohodnut ktora z dvoch uctovniciek ostane... na papieri kde nam to oznamuju je uvedene ze mame pisomne napisat navrhy, kolko zato chceme s tym, ze to mame riesit vramci vlastnych moznosti bez cudzich osob... z coho mi vychadza ze pojdem ja nakolko nerobim mzdy... co ma sere viac tak je vo veci este nieco ine... nebyt toho, tak rovno dnes by som odisla, ale chcem aby pan majitel doriesil nasu zalezitost a potom nemam najmensi problem odist okamzite...

niekomu zrejme lezime s manzelom v zaludku a snazi sa nas zlomit... priznavam nervy mam v kybli... ale nezlomi nas to! je neskutocne ako niekomu prekaza to, ked sme spokojny so svojim zivotom, mame skvely vztah... nevieme proste vyplakavat ked je zle... len si to povieme medzi sebou ale nepovazujeme za vhodne vesat hociake nase problemy inym na nos... a kym budeme mat jeden druheho a budeme zdravy, tak nas nepolozi nic... aj ked momentalne mi je dooost na houbelajs...

Andrejka, hlavu hore. Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.
S tvojimi vedomosťami porozmýšľaj nad tým ako byť sama sebe šéfom. Veď niektorá dobrá duša tu na porade raz povedala, že najlepší šéf je ten, ktorého tvár vidíš ráno v zrkadle.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kocky vdaka... ja mam zivnost uz 7 rokov... mam teraz ale malo klientov a tu v tejto praci som sice na zmluvu ale inak dochadzka ako zivnostnik... pridem urobim idem o dum dal... ked treba robit, robim... taka bola dohoda...

ale mam v hlave niekolko okruhov rozsirenia si zivnosti... len hold nato potrebujem mat daky ten kapital... len ten nam teraz "papa" planovana stavba domu... chceli sme urobit len zaklady...

a bohuzial za posledne dva tyzdne je stale nieco horsie... a co je zvlastne, tak som problemy cakala... stale som bola daka nervozna a cakala kdesi daky podraz a zacalo to pred tymi dvoma tyzdnami a kazdy tyzden pride nieco nove...

kamaratka mi hovorila ci to neberiem ako znamenie ze nemame este stavat, aj ked chceme len tie zaklady... ja to zase beriem ako znamenie ci fakt nerozbehnut dake to dalsie podnikanie... neviem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať