Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

tutiola Pozri príspevok
Marianna aj Zuzana v mnohých veciach s vami súhlasím, aj keď nie vo všetkom. 21 rokov som žila podľakresťanských zákonov v hriechu, pretože sme nemali cirkevný sobáš. Do kostola som išla na veľké sviatky, na spoveď vôbec... Prišlo obdobie, keď mi to začalo chýbať a tak som začala chodiť do kostola síce len v nedeľu ale predsa. Po nejakom čase som chcela už ísť aj na spoveď, ale čo zo spovede. keď nemôžem na prijímanie a tak som manželovi naznačila, že by sme mohli mať sobáš v kostole a deti dať pokrstiť. Bol proti, ale znova po nejakom čase pristúpil na to ale s tým, že na žiadne nauky chodiť nebude.V troch farnostiach ma odbili s tým, že ak nie je ochotný sa podriadiť, tak sobáš nebude(boli to väčšie farnosti). Napokon ssme zašli do môjho rodiska a tam to problém nebol. Stačilo jedno sedenie deň pred sobášom a spoveď a v jeden deň nás zosobášil aj dospelých synov pokrstil. Čo sa týka krstu o ktorom tu píšete. Treba si uvedomiť, že farár je chlap a chlapom netreba vešiať všetko na nos Veď je celkom bežné, že krstný rodičia sú z rôznych rodín, čiže nemusia byť manželia, práve tak ako dieťa nemusí mať oboch krstných rodičov. Ja ako slobodná som bola krstná 4 deťom s tým, že ak sa vvydám, moj manžel bude tým druhým. Je veľký rozdiel medzi farármi rôznych cirkvi. Ja môžem porovnať rímsko-katolickú s grecko-katolickou. Veľmi zjednodušene prvý sa stará len sám o seba ao skutočnom živote vie len z kníh a druhý má rodinu a teda vie čo život skutočne obnáša a má ľudskejší prístup k veriacim. Čo sa týka toho, že ssú farári ktorí majú deti.Rozdiel medzi nimi je v tom, že grreckokatolícky farár má plienky na svojom dvore a rímskokatolický kde kade po pôjde.

Naučila som sa nevšímať si ľudí, ktorí žijú len pre cudzie oči. Snažím sa byť umiernenou a tak si nevšímam ani kto, kedy, kde,s kým a ani sa nezvyknem do takýchto debát zapájať. V robote keď prídem s nejakou "novinou", tak som obyčajne posledná ktorá sa to dozvie. Vtedy sa smejú, že už to vie každy, ak sa to dostalo až ku mne.
Olinka, ak si to spravila z vlastného presvedčenia, klobúk dolu, ak sa k tomu ešte správaš tak, ako píšeš, tak dva krát dolu... čo ale kritizujem/e sú ľudia, ktorí nemajú problém ísť do kostola, pomodliť sa za svoju čiernu dušičku, vyspovedať sa, "učiniť pokánie" a šups ho znovu pekne do reálu robiť tie isté veci, za ktoré dostal "rozhrešenie"...
každý robí to, čo mu svedomie dovolí...
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Pripomenula si mi jednú príhodu. Mali sme čipsyadu(zber zemiakov) a hneď vedľa nás zbierala zemiaky aj jedná babka, ktorá bola stále pár metrov pred nami. Vtedy som si všimla, prečo jej ten zber ide tak rýchlo. Milá babka pekne krásne zbierala nie na svojom, ale na našom len tie väčšie zemiaky. Tak som ju slušne upozornila, že si pomýlila rady a je na našom. Len sa usmiala a pokračovala. Vtedy som ju už dôrazne požiadala, nech naše zemiaky necha na pokoji a zbiera na svojom. Reku veď chodíte do kostola, budete mať hriech. A ona mi odpovedala spôsobom, keď som ostala ako omráčena." Ja sa z toho vyspovedám".....Nuž sme rôzní na každej strane. Su slušní a sú vagabundí na strane veriacich tak ako aj na strane neveriacich.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

práve ma EZU "potešil" takouto hláškou:

Služba je z dôvodu technickej údržby nedostupná.
Jej prevádzka bude obnovená dňa 3.8.2009 o 16:45 h.
Ďakujeme za pochopenie.


tak, ale ja nechápem - v jednej chvíli pracuješ, v druhej chvíli (chcela som pozrieť prehľad mesačných výkazov) mi vypísalo 18.8. takúto blbosť


teraz ešte čakám, kedy bude tých 16:45 hod, aby to spustili (dúfam, že sa nepomýlili v roku a nemyslia 3.8.2010 o 16:45 - mám tam súrnu robotu...)
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

No ja sa na EZU ešte len chystám, doteraz nebolo treba. Mám taký pocit, že rady z našej porady mi budú veľmi užitočné.
:-)
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

bola som si dnes v cestovke pre pokyny na dovolenku a milo ma prekvapili...pribalili mi darček nafukovacie lehátko
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Marianna01 Pozri príspevok
práve ma EZU "potešil" takouto hláškou:

Služba je z dôvodu technickej údržby nedostupná.
Jej prevádzka bude obnovená dňa 3.8.2009 o 16:45 h.
Ďakujeme za pochopenie.


tak, ale ja nechápem - v jednej chvíli pracuješ, v druhej chvíli (chcela som pozrieť prehľad mesačných výkazov) mi vypísalo 18.8. takúto blbosť


teraz ešte čakám, kedy bude tých 16:45 hod, aby to spustili (dúfam, že sa nepomýlili v roku a nemyslia 3.8.2010 o 16:45 - mám tam súrnu robotu...)
ale odstávka je asi preto :

https://podatelna.socpoist.sk/loginc...mc4!1468570145

všimni si dôležité oznamy. hneď 1. bod, dnes je utorok .
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Maruška54 Pozri príspevok
bola som si dnes v cestovke pre pokyny na dovolenku a milo ma prekvapili...pribalili mi darček nafukovacie lehátko
... tak to bolo od nich milé, aj mňa by to potešilo Maruška, uži si to: aj lehátko aj dovolenku
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ďakujem...v dnešnej neistej dobe keď niektorí vinou cestovky zostali bez dovolenky ma to skutočne prekvapilo...ešte ma poprosili aby som im prišla povedať po dovolenke či som bola spokojná a čo sa mi trebárs nepáčilo
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

judita1971 Pozri príspevok
ale odstávka je asi preto :

https://podatelna.socpoist.sk/loginchoice.jsp;jsessionid=Pts8KLQHBvQtGGxrxn0ZCWy hTwYswv2QMkZB5Cr1x0gBLyfcYmc4!1468570145

všimni si dôležité oznamy. hneď 1. bod, dnes je utorok .
toto som tam doteraz nevidela...
vďaka za info
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

mňa dnes veľmi "potešilo", že budem mať kontrolu zo VšZP za roky 2002-2009. Koncom júna som mala takú istú kontrolu len za inú sro. Tá dopadla veľmi dobre, bez jedinej chybičky, dúfam, že aj táto dopadne tak isto
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Maruška54 Pozri príspevok
bola som si dnes v cestovke pre pokyny na dovolenku a milo ma prekvapili...pribalili mi darček nafukovacie lehátko
A teraz trochu pesimizmu Len aby vám to lehátko nedali preto, aby ste nemuseli stále stáť, keď budete zo dva dni čakať na lietadlo. To mi len tak napadlo keď stále dookola počúvam aké sú problémy. Dúfam Maruška, že tá vami vybraná cestovka bude spoľahlivá a želám ti náááádhernú dovolenku.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
http://peniaze.pravda.sk/slovenska-p...8_sk-pstat_p01

super nie?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Kazu Pozri príspevok
A teraz trochu pesimizmu Len aby vám to lehátko nedali preto, aby ste nemuseli stále stáť, keď budete zo dva dni čakať na lietadlo. To mi len tak napadlo keď stále dookola počúvam aké sú problémy. Dúfam Maruška, že tá vami vybraná cestovka bude spoľahlivá a želám ti náááádhernú dovolenku.
Zuzka r.ť..u mám dobre stiahnutú...letieť máme airbusom...dva mesiace behám po internete a zháňam informácie o cestovke a leteckej spoločnosti s ktorou máme letieť...zatiaľ je to tak 50 na 50 za 16 dní budeme múdrejší...ak ovšem už budeme doma
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Maruška54 Pozri príspevok
Zuzka r.ť..u mám dobre stiahnutú...letieť máme airbusom...dva mesiace behám po internete a zháňam informácie o cestovke a leteckej spoločnosti s ktorou máme letieť...zatiaľ je to tak 50 na 50 za 16 dní budeme múdrejší...ak ovšem už budeme doma
Maruška aj my sme leteli airbusom a dokonca ešte aj so Seagle Air. Všetko bolo v poriadku, ale nebolo mi všetko jedno, keď som zbadala typ lietadla.

Hoď to za hlavu a uži si dovolenku. A kam letíte?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

No so Seagle Air cestovka Hechter na Rhodos stredisko Faliraky hotel Matina
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Maruška54 Pozri príspevok
No so Seagle Air cestovka Hechter na Rhodos stredisko Faliraky hotel Matina
My sme boli s Take off v Tunise - Sousse, Hotel Jinene. Bolo úžasne, skvele a ešte budem dlho žiť zo spomienok. Boli sme od 07.07.do 21.07.09.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Maruška54 Pozri príspevok
Zuzka r.ť..u mám dobre stiahnutú...letieť máme airbusom...dva mesiace behám po internete a zháňam informácie o cestovke a leteckej spoločnosti s ktorou máme letieť...zatiaľ je to tak 50 na 50 za 16 dní budeme múdrejší...ak ovšem už budeme doma
zahoď starosti za hlavu, pozri ja som pred tromi rokmi bola za manželom v Anglicku, šli sme autobusom/ / . Tlač ani televízor sme nesledovali, veď sme boli na dovolenke. Vracala som sa domov s deťmi, sedím si v autobuse, opýtam si nejaké noviny na prečítanie, a hneď ma ohromil článok. Šla som domov v ten čas, keď boli teroristické útoky na Anglicko. Červený stupeň. Písali tam, že hrozí teroristický útok na tunel - čo sprája Anglicko s Európou. Čítala som tie noviny a náš autobus akurát vchádzal do toho tunela. Ani signál už nebol. Už som len dvihla oči, a obrátila o pomoc tam hore. Nech nás strážia všetci anjeli strážni. Chvalabohu nič sa nestalo. Teraz sa mi to ľahko píše, ale ten strach v autobuse cestujúcich sa dal krájať.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Dnes ma milo prekvapila pani za okienkom Spol. zdr. poisťovni, ktorá ochotne mamine na RD vypísala všetky tlačivá a mne pretože som si v aute nechala okuliare, ponúkla a požičala svoje. Bolo to v BA na Račianskej. Aj som ju pochválila a veru rada.
Nechcem týmto povedať, že to je pre mňa ojedinelý prípad, v PK vo Všeob. zdr. poiť. mi dokonca prisľúbili, že po nahraní dokladov si mám koncom týždňa prísť všetko skontrolovať.
Dokonca v novej pobočke SP v PK, super prostredie a pracovníčky ani nehovorím, dúfam, že ich to neprejde.
A aj na DU v PK sa stretávam s ústretovosťou. Asi je tu na okolí nejaká plusová zóna, alebo čo.
Hneď sa mi lepšie pracuje, dokonca s radosťou, keď sa darí a dobre sa cítite v týchto inštitúciach, ked niečo vybavujete.
A zasa budem pokračovať ďalej, kedy už pôjdem do toho dôchodku, čo hovoríte, tiež by ste ďalej s radosťou makali, nie?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

.......čo ma rozčúlilo
Nevidela som muža 3 dni, asi. Všetko sa im kašle v robote. Ja mám "volno". Malujem, čo príde.
Včera som vypratala kotolňu, a zaplnila som pol garáže na "vyhodenie" pre bezdomovcov oblečenie, topánky, "staré" detské kočíky, bicykle, pre tých čo to potrebujú.......

Ale totálne ma nasr..., keď dnes prišiel skoro domov a začal všetko odnášať (super , nebudeme sa aspoň dlho podkýňať), aby si to ludia rozobrali, ............. ale on mi vyhodil moje dva ALKYTONY Moju farbičkuuuuuuuu, keď som mu povedala kolko koštuje, ..........

Na oplátku som si vypočula, že kôli bordelu nemohol dať do garáže auto, a niekto mu odtrhol znak z jeho lásky...

Pozn: Ináč ho milujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

betka Pozri príspevok
a niekto mu odtrhol znak z jeho lásky...
Betka, to Ty si mala tú zlatú hviezdu na čele??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať