Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Veľmi ma potešilo....
Som osamelá ženská a rozhodla som sa vymeniť 30 ročné okná v byte. Nevedela som si predstaviť, ako to treba urobiť, či chodiť po firmách, vypytovať sa, zisťovať. Predsa som len laik. Preštudovala som si tu na Porade skoro všetko o plastových oknách, výhody, nevýhody, o firmách. A objavila som tu stránku Cenové ponuky. Rozbehla som to. Dostala som 17 cenových ponúk, získala som tak prehľad o tom, čo kde ponúkajú, v akých cenách. Vybrala som si ponuku firmy Slovaktual, bez toho aby som na vlastné oči okná videla. A predstavte si, trvalo to len 2 týždne od objednávky, ani zálohu nechceli, prišli ráno o pol deviatej a o štrnástej bolo všetko hotové,štyri okná. Krásny oblý 6-komorový profil, perfektná práca, všetko kvalitné. Mám takú radosť, že som sa musela s vami o ňu podeliť.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Taara1 ste naozaj šťastná žena. Pre 5 rokmi sme menili okna a tak som si nechala vypracovvať niekoľko kalkulácií v rôzných podnikoch. Vybrala som si jednú a tí prišli zamerať a do týždňa prišli aj montovať. Objednávka bola na okná, parapety, sieťky,žalúzie, cemontáž starých okien, montáž nových + vysspravky. Všetko malo byť hotové do 3 dní. Realita bola demontáž, montáž, vysprávky do týždňa a komplet + ďalší týždeň. Keď po prvom týždni to nebolo hotové, zavolala som do firmy, že musia s cenou dole a keď to bolo konečne hotové, tak celková cena bola o 25% nižšia s tým, že to nedám do novín ako som im to pôvodne sľúbila. Musím však povedať, že ani ta nižšia cena nenahradí ten neporiadok a nervy pri takej práci. Tak gratulujem k správnemu výberu firmy, ktorá drží slovo.
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Dievčence moje, ešte stále som v eufórii. Cítim sa ako to slepé kura čo ani nevie ako prišlo k zrnu. Všetko som to vybavovala len mailami, ani päty som z domu nevytiahla. A vyšlo to. A tiež ma tešia vaše súhlasy. Ďakujem.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tak to teda ozaj môžeš skákať od radosti, pretože firma môjmu známemu priniesla okná a .... boli širšie, ako otvor.
Museli okná robiť nové a oni mali týždeň problém, kam ísť spať, pretože mali všetko pozakrývané.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ja teda tiež na túto tému...5.5. mi menili okná, staré vylúpli jak špáratká, dieru očistili trošku od prachu, nové okná tam nasadili...boli ja uliate, montážnej peny tam išlo možno 3 mm. Pri nedávnej víchrici mnohí držali okná aby im nevyleteli a zbierali vodu čo im zatekalo a ja som len pozerala von oknom na tú spúšť...klop,klop dobrá firma, dobrí majstri.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
U nás to malo byť za 3 dni,pretože som menila naraz všetke okná v RD a mali sme tam tzv. francuzske okna t.z. s 20 cm medzerou mezi oknami, takže tam boli veľké vyspravky. Urobené je to napokon dobré, pretože ani nezateká ani nefúka okolo okien.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som si dala meniť okná pred takmer tromi rokmi. Robila mi to firma z Bošian. Prišli zmerať rozmery, dohodli sme si termín. Ráno prišli štyria chlapi, dvaja vypilovali okná, dvaja za nimi osádzali a hneď aj dávali penu, maltu. Za jeden deň mi vymenili a osadili okná na celom rodinnom dome v počte 11 kusov. Na druhý deň prišli začistiť dve okná, lebo to neschlo( robili to v decembri). Zlatí chlapci, nemuselo sa po nich nič opravovať. Tiež som mala šťastie na dobrú firmu.
Naposledy upravil wagner : 20.08.09 at 21:48 Dôvod: pravopisná chyba
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Tak takých je málo.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Mne je už min. od rána do plaču ako už len médiá rozpitvávajú tému "nešťastie v Handlovej". Stále dookola a stále z každej strany sa hrnie odškodnenie... od ministerstiev, od cirkvi, z Markízy, zo zbierkových účtov (keby bol len jeden).... desaťtisíce a desaťtisíce eur... Pritom všetci dostanú príspevok zo SP, vdovské a sirotské dôchodky, odškodnenie od zamestnávateľa.
Kto čo dal našej rodine alebo rodine môjho manžela, keď živiteľ rodiny zomrel náhle a tragicky... kto odškodnil rodinu môjho spolužiaka, keď sa zabil pri stavbe diaľnice???? Veď sme predsa dostali vdovské a sirotské dôchodky... ale to už sa opakujem.
Bola to súkromná firma, tak prečo by mal odstupovať nejaký minister? Alebo... pravda, mali by odstúpiť všetci .... aj s prezidentom.... a ešte aj riaditeľ Úradu práce, soc. vecí a rodiny v Šuranoch a starosta Kuneradu... a tiež poľovníci z Dolnej Maríkovej.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

uz som si myslela, ze iba my doma mame taky nazor...

zas aby to nebolo zle vyznene, je samozrejme, ze sucitim s nimi, je to obrovska strata a ani vsetky peniaze sveta im ich zivoty nevrati a prezivaju teraz skutocne neprijemne chvile svojich zivotov...

ako nefer beriem to, ze stat ich odskodnuje aj ked ide o sukromnu firmu, kt. ma nemale zisky...

mne ked sa nieco stane, tak to nikoho cudzieho nebude zaujimat, aj keby som zivila uplne celu rodinu a mala doma krdel hladnych deti...

mna to potom stve este v inom... my sme mladi, byt nedostaneme, musime si zobrat hypoteku po zvysok nasich zivotov, platime si vsetko poctivo (narozdiel od inych obcanov toho isteho statu, kt. dostanu novostavby, neplatia elektriku, najom a este aj vsetko nicia a naoplatku ani neplatia dane, lebo nepracuju.... )... nevychadza nam ani prispevok pre mladych na hypo, lebo manzel ma hruby prijem o nieco malo vyssi ako je dany strop... nevychadza nam pozicka zo SFRB pretoze sme si dovolili mat dom o malinko stvorcov viac ako je horny limit a aj to preto, ze mam v dome domacu kancelariu... nemozeme vyuzit ani len srotovne, lebo peniaze na nove auto nie su... normalne sme diskriminovani vo vlastnom state...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
andreaS Pozri príspevok
uz som si myslela, ze iba my doma mame taky nazor...

zas aby to nebolo zle vyznene, je samozrejme, ze sucitim s nimi, je to obrovska strata a ani vsetky peniaze sveta im ich zivoty nevrati a prezivaju teraz skutocne neprijemne chvile svojich zivotov...

ako nefer beriem to, ze stat ich odskodnuje aj ked ide o sukromnu firmu, kt. ma nemale zisky...

mne ked sa nieco stane, tak to nikoho cudzieho nebude zaujimat, aj keby som zivila uplne celu rodinu a mala doma krdel hladnych deti...

mna to potom stve este v inom... my sme mladi, byt nedostaneme, musime si zobrat hypoteku po zvysok nasich zivotov, platime si vsetko poctivo (narozdiel od inych obcanov toho isteho statu, kt. dostanu novostavby, neplatia elektriku, najom a este aj vsetko nicia a naoplatku ani neplatia dane, lebo nepracuju.... )... nevychadza nam ani prispevok pre mladych na hypo, lebo manzel ma hruby prijem o nieco malo vyssi ako je dany strop... nevychadza nam pozicka zo SFRB pretoze sme si dovolili mat dom o malinko stvorcov viac ako je horny limit a aj to preto, ze mam v dome domacu kancelariu... nemozeme vyuzit ani len srotovne, lebo peniaze na nove auto nie su... normalne sme diskriminovani vo vlastnom state...

Andrejka, trafila si do čierneho. Tiež máme hypotéku na 30 rokov, zatiaľ živíme len seba, ale máme sa čo obracať, aby sme mali ako taký štandard. A keby sa nám niektorému čosi stalo, tak nám zostanú len oči pre plač a štát po nás ani neštekne. A to poctivo platíme dane a odvody a všelijaké možné poistky pre prípad....

Hadlová je obrovská tragédia, ale až priveľa prepieraná a medializovaná. Ide o súkromnú firmu, ktorej by malo záležať na bezpečnosti zamestnancov a ľudí, ktorých púšťa do baní, kde drú na ich zadky.

A určitá skupina ľudí bude vykrikovať, že oni majú málo a štát sa o nich nestará.

Uf, toť môj názor.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Súhlasím, ale s tou súkromnou firmou nie. Už som to spomenula aj téme k tejto udalosti, že bane nie sú úplne súkromnou firmou. Firma je dotovaná štátom a iba pod tou podmienkou sa ťaží.
Ja len pre upresnenie.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

ALDA Pozri príspevok
Súhlasím, ale s tou súkromnou firmou nie. Už som to spomenula aj téme k tejto udalosti, že bane nie sú úplne súkromnou firmou. Firma je dotovaná štátom a iba pod tou podmienkou sa ťaží.
Ja len pre upresnenie.
do akej miery sú súkromnou firmou alebo nie... majú miliónové zisky, ktoré si niekto dá do vrecka, kým ostatní sa budú skladať na odškodnenia (skutočne im nezávidím ani cent, ktorý dostanú, ale systém vyplácania sa mi jednoducho nezdá celkom ok...)
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
mne sa páči názov "zamestnanecká akciovka"...to zrejme kvôli tomu neskutočnému percentu akcií čo dovolili kúpiť zamestnancom...celé je to zlodejina
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
bendži Pozri príspevok
do akej miery sú súkromnou firmou alebo nie... majú miliónové zisky, ktoré si niekto dá do vrecka, kým ostatní sa budú skladať na odškodnenia (skutočne im nezávidím ani cent, ktorý dostanú, ale systém vyplácania sa mi jednoducho nezdá celkom ok...)
Veď ja hovorím to isté. Ale chcela som podotknúť, že štát dotuje bane.
Ked sa to tak vezme, pozostalí dostanú cca 36000€ /okolo 1086000 SK/ a potom sa už v ďalších rokoch každý na nich vykašle, budú sa musieť sami postarať o živobytie, čo nebude také jednoduché, ale tiež si myslím, že tie zbierky sú prehnané. Toľko je nešťastí a veru sa nikto nestará čo bude s pozostalými. Táto tragédia je toľko omielaná kvoli tomu, že zahynulo 20 ľudí súčasne. A verte alebo nie, mne je tých rodín teraz skutočne ľúto. Musia byť z toho všetkého už zničení a hlavne nevedia prečo sa to stalo a kto je zodpovedný.
Mňa na tom hnevá to, že tí, alebo ten, kto to zapríčinil iste nebude náležite potresnataný a odsúdený, pretože sa to nevyšetrí.
A ten systém vyplácania je stanovený vlastne už zo zodpovednosti štátu, že sa tam ešte ťaží s jeho podporou a dotáciami, že je to z peňazí nás všetkých, je už druhá vec, tie sa rozdávajú ľahko. A ak nebudú, doplatíme vo zvýšených daniach, pokutách,poplatkoch, odvodoch a pod.aj za štát, ktorý je najväčším dlžníkom.
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Súhlas mi zatiaľ tento systém tu nedovolí. Presne toto vo mne hlodá už pár dní, keď v každých novinách denno denne poukazujú na neskutočné bohatstvo riaditeľa bane- vraj uhľobarón. Jeho to nijako nepostihne, poskladáme sa na to všetci,chudobní či bohatí. Ale hlavne chudobní, lebo je nás veľmi veľa. Ani doma som toto nahlas nepovedala, lebo som sa bála, že ma odsúdia.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

16.9. 2009 bude 34 rokov čo mi zomrel manžel za nevyjasnených okolností, veľa ľudí mi hovorilo aby som sa súdila, vtedy pre mňa peniaze neznamenali nič. Zostala som s trojtýždňovým synom na rukách, hlava vymetená, nevedela som ako budem žiť ako syna vychovám vtedy som peniaze nepotrebovala, teraz by sa synovi zišli. Tým som chcela povedať že mi tých pozostalých je veľmi ľúto, viem čo prežívajú a o to je to horšie že je to tak medializované a oni sú v neistote nevedia prečo sa to stalo, ako sa to stalo a prečo tam musel byť akurát ten ich syn, manžel alebo otec. Je dobré že dostanú finančnú výpomoc ale mňa by tie peniaze pálili...to čo sme stratili si za peniaze nekúpime.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Som zásadne proti odškodňovaniu a to nielen v tomto prípade, ale aj v prípade havárie lietadla a aj ďalších hromadných tragédií ktoré sa stali. Ak sa stane pracovný úraz súčasne 2,3 či 4 sú vinní postihnutí pretože ...už len niečo sa nájde a vtedy nielenže ich nikto neodškodní, ale rodina nedostane vyplatenú ani poistku, ktorú si dotyčný platil, lebo sa to stalo "jeho zavinením". Ak sa stane hromádne nešťastie vinník sa obyčajne nenájde a rodiny dostanú nie malé odškodné od štátu (mám odpracovaných 32 rokov a tie peniaze čo dostanú nikdy ja mať nebudem) od zamestnávateľa od...od...od... a samozrejme aj od poisťovne ak bol poistený, pretože "oni stratili viac ako tí, ktorých bolo menej". Ak chcú byť takí spravodliví nech odškodňujú rovnakým dielom všetky pracovné úrazy a nie len tie, ktoré im hrajú do karát pred voľbami. Veď v prípade havarie lietadla boli odškodnené aj rodiny, ktorých príslušníci havariu zapričinili. Tu štát veľkodušne rozdáva a u nás v meste začínajú zbierky začiatkom marca na rôzne zdravotnícke zariadenia, pre rôzne zdravotne postihnutých ľudí, ktoré končia koncom júna a v septembri pokračujú. Neviem či je ešte niekde toľko zbierok ako u nás, ale v týždni sú to aj 2 zbierky. Prečo štát nepomáha tam, kde to naozaj potrebujú? Odpoveď je: o tom by sa toľko nehovorilo a nepísalo a naši politici by z toho nemali zisk v podobe hlasov. Ano je to tragédia a nikdy sa také niečo nemalo stať, ale ak chcú tak veľmi odškodňovať nech uberú zo svojích platov a za pár mesiacov pokryjú všetky náklady.
Naposledy upravil tutiola : 21.08.09 at 12:33
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Keď som si včera pozrela záznam na TA3 , tak slová riaditeľa mi pripadali , také prázdne , naučené , nakoľko príhovor mu možno niekto iný pripravoval .Keď som sa dobre započúvala čo hovoril , priznám sa bolo mi z toho na nič . Pre pána riaditeľa tie ľudské životy neznamenajú nič .

Netvrdím na 100 % , že to tak musí byť , ale ja som sa nevedela toho pocitu zbaviť .
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Myslím si že tí pozostalí si veľmi ani neželali spoločnú rozlúčku, najradšej by sa niekde schúlili so svojím žiaľom do samoty a želajú si zaspať a po prebudení zistiť že to bol len sen.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať