Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Gabi03 Pozri príspevok
No môj pracovný týždeň končí dosť smutne.
Kolega ešte v marci zle zaplatil preddavky zo závislej činnosti, ktoré som dodatočne žiadala preúčtovať na iný účet DÚ, kde som ho správne pomenovala, ale napísala číslo účtu inej pobčky DÚ.
A ešte som zle pochopila platenie preddavkov na daň z príjmu, a hoci to doplatíme, bojím sa, aby neprišla nejaká pokuta.

Ale Gabi, pokiaľ nejde o život ...
Zbytočne sa budeš s týmto trápiť cez víkend, presne ako píše Zdenka nejako bolo, nejako bude.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Takto som si tento tyzden vytopila prevadzku
potopa 003.jpg  
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zdenka 0705 Pozri príspevok
To sú možno tie tzv. kurzové účtovníčky
Aj ja som kurzová - je to" biľag "?????
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Vďaka za úprimnosť Bastian.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

tetrisss Pozri príspevok
Takto som si tento tyzden vytopila prevadzku
Paráda
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Melnick Pozri príspevok
Vďaka za úprimnosť Bastian.
Snáď len vieš ako som to myslel.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Melnick Pozri príspevok
Aj ja som kurzová - je to" biľag "?????
česť výnimkám, samozrejme...ešte som nezabudla, ako si mi pomohla
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Zdenka 0705 Pozri príspevok
česť výnimkám, samozrejme...ešte som nezabudla, ako si mi pomohla
Nie je dôležité kde človek získa potrebné vedomosti. Myslím si ja. Takže iní čo majú za sebou iba kurz a nemali možnosť/dôvod Ti s niečim pomôcť sú iba TZV. ?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ak som sa niekoho dotkla, nebolo to mojim úmyslom.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Ak som sa niekoho dotkla, nebolo to mojim úmyslom.
Určite nie Zdenka. Asi sme sa všetci trošku odklonili od témy. Ale je pravda, že na tento výrok vždy reagujem./nepoužila si ho totiž len Ty./ Už nebudem. Nikdy. Sľubujem.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Bastian Pozri príspevok
Nie je dôležité kde človek získa potrebné vedomosti. Myslím si ja. Takže iní čo majú za sebou iba kurz a nemali možnosť/dôvod Ti s niečim pomôcť sú iba TZV. ?
Bastian, ja som niektoré účtovníčky na kurze školila. Boli to kurzy pre ľudí, ktorí už mali podanú žiadosť o podnikanie, a absolvovanie kurzu malo byť pre nich už iba zopakovaním ich vedomostí. Oveľa šikovnejší, ako niektoré budúce účtovníčky, boli ľudia, ktorí sa chystali otvoriť si remeselnú činnosť.
A už som mala aj účtovníctvo, prebraté od kurzového účtovníka.Na zaplakanie. Ale poznám aj účtovníčky, ktoré si urobili kurz, a sú perfektné odborníčky. Je to o ľuďoch, nie o tom, kde ku svojim vedomostiam prišli.
Ale vie ma riadne nahnevať a zarmútiť prehnané sebavedomie človeka, ktorého vedomosti sú minimálne a snaha si ich rozšíriť je nulová.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Dav Pozri príspevok
Bastian, ja som niektoré účtovníčky na kurze školila. Boli to kurzy pre ľudí, ktorí už mali podanú žiadosť o podnikanie, a absolvovanie kurzu malo byť pre nich už iba zopakovaním ich vedomostí. Oveľa šikovnejší, ako niektoré budúce účtovníčky, boli ľudia, ktorí sa chystali otvoriť si remeselnú činnosť.
A už som mala aj účtovníctvo, prebraté od kurzového účtovníka.Na zaplakanie. Ale poznám aj účtovníčky, ktoré si urobili kurz, a sú perfektné odborníčky. Je to o ľuďoch, nie o tom, kde ku svojim vedomostiam prišli.
Ale vie ma riadne nahnevať a zarmútiť prehnané sebavedomie človeka, ktorého vedomosti sú minimálne a snaha si ich rozšíriť je nulová.
Tiež poznám veľa účtovníckych firiem (menších aj väčších). A aj vidím rôznu kvalitu odvedenej práce. Je normálne, že sú rozdiely... Ľudia sú všelijakí. Nie je to o tom, či niekto získal vedomosti na kurze. Až takou zárukou kvality škola nie je. Vždy mi vyčarí úsmev na tvári, keď vidím ako sa niekto oháňa diplomami, certifikátmi, ISO...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Muška Pozri príspevok
Napriek tomu, že mi taktiež ide reklama dooooosť "na nerve", ale zrovna včera som sa rozprávala s jedným "lekárnikom" a on ozaj musí práve reklamované výrobky objednávať vo väčšom množstve, lebo v čase, keď bežia v médiách, v časopisoch, tak má podstatne väčší dopyt.

Takže asi väčšina divákov je dosť ovplyvnená reklamou.

Nóóó, ja to zas beriem tak, že kopu dobrých reklám prerušujú kadejakým hlúpymi filmami ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Rozalka Pozri príspevok
Nóóó, ja to zas beriem tak, že kopu dobrých reklám prerušujú kadejakým hlúpymi filmami ...
Tak toto je trefa.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Rozalka Pozri príspevok
Nóóó, ja to zas beriem tak, že kopu dobrých reklám prerušujú kadejakým hlúpymi filmami ...
Ja to beriem zas tak, že kopec dobrých činností vytláča celkovo vysielanie v TV.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Bastian Pozri príspevok
Ja to beriem zas tak, že kopec dobrých činností vytláča celkovo vysielanie v TV.
A dokonca ani zrak si pri nich nekazíme.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja sa dnes veľmi teším: v "sekáči" sa mi podarilo za púhych 21 € obliecť 9 macíkov
Hurá, nemusím otvárať šijací stroj a hrbiť sa nad ním.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
memfist Pozri príspevok


A ja, že si potrpia na značkové
A ty nevieš, že v sekáči sú len značkové?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Dnes ma potešilo že som sa stretol s mojou bývalou kolegyňou, s ktorou som pracoval a spolupracoval v jednom Trenčianskom podniku. Posedenie pri káve a debata o nových a starých skúsenostiach bolo príjemné. Príjemná spoločníčka.
0 0
lubka7459 lubka7459

lubka7459 je offline (nepripojený) lubka7459

Dobrý deň.
Dnes ma rozčúlilo to, že nie som šikovnejšia a neviem si poradiť /resp.nemám na to dostatok času/ sama s takou vecou ako je zadanie si na správnom mieste porady otázku ohľadom predaja nehnuteľnosti. Prosím Vás ak ma viete niekto správne navigovať, alebo mi dokonca odpovedať, budem veľmi vďačná.
Moja otázka znela:
Dedko predal pozemok, ktorého bol vlastníkom už nejakých 20 rokov za 10.000 EUR. Chcem sa opýtať, čo všetko, aké povinnosti mu z toho vyplývajú voči štátu. Má povinnosť podať daňové priznanie a zaplatiť daň? Ak áno tak v akom časovom horizonte?
Neviem či už sme nezmeškali náhodou nejaký termín...
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a prajem príjemný deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať