Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

lubka7459 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Dnes ma rozčúlilo to, že nie som šikovnejšia a neviem si poradiť /resp.nemám na to dostatok času/ sama s takou vecou ako je zadanie si na správnom mieste porady otázku ohľadom predaja nehnuteľnosti. Prosím Vás ak ma viete niekto správne navigovať, alebo mi dokonca odpovedať, budem veľmi vďačná.
Moja otázka znela:
Dedko predal pozemok, ktorého bol vlastníkom už nejakých 20 rokov za 10.000 EUR. Chcem sa opýtať, čo všetko, aké povinnosti mu z toho vyplývajú voči štátu. Má povinnosť podať daňové priznanie a zaplatiť daň? Ak áno tak v akom časovom horizonte?
Neviem či už sme nezmeškali náhodou nejaký termín...
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a prajem príjemný deň.
Veď si to zaradila dobre, videla som že to máš v téme: Daň z pozemku
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zdenka175 Pozri príspevok
No mňa išlo včera poraziť,keď som si všimla u 5r. syna vyrážky. Ach bože kiahne?? Však si ich mal minulý rok. No dnes sa to nerozširilo, tak som zvedavá čo z toho bude. Žeby len nejaká alergia? Ináč sa neobsypuje. Chudiatko mal aj horúčky no dnes je to o čosi lepšie.
Potešilo ma, že sa tie výražky tým mojim synom stratili. Tak to kiahne neboli. Musela to byť len nejaká reakcia asi na jedlo. Ale som si vydýchla.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak ja napíšem, ako som dnes dopadla na kozmetike.
Najskôr som nemohla prísť skôr ako na obed - čo síce chápem, ale nechápem, keď som došla skôr a salón prázdny a ani v kalendári nikto.
Potom v polovičke depilácie došiel vosk. A druhý nemali, tak ma urobila na polovicu.
Potom nešla kasa, tak začali počítať ručne
Potom nemali vydať a keď už mali, tak zaokrúhlili samozrejme v moj neprospech (ja zaokrúhľujem v takýchto zariadeniach automaticky minimálne na celé euro, ale v tomto prípade som bola rozhodnutá si nechať všetko vydať)

Asi mali fakt ráno v tej telke pravdu, že kozorožci majú tento týždeň hodne blbý.

A to ešte idem na rodičko
0 0
lubka7459 lubka7459

lubka7459 je offline (nepripojený) lubka7459

babi2 Pozri príspevok
Veď si to zaradila dobre, videla som že to máš v téme: Daň z pozemku
Tak to som rada, že zaradenie bolo správne. Pomýlil ma ten dátum predchádzajúceho príspevku, ktorý tam bol a fakt, že už dosť dlhý čas mi na túto moju otázku nik neodpovedá .
Zato dedko sa ma na to pýta každý boží deň .
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dáša_ Pozri príspevok
tak ja napíšem, ako som dnes dopadla na kozmetike.
Najskôr som nemohla prísť skôr ako na obed - čo síce chápem, ale nechápem, keď som došla skôr a salón prázdny a ani v kalendári nikto.
Potom v polovičke depilácie došiel vosk. A druhý nemali, tak ma urobila na polovicu.
Potom nešla kasa, tak začali počítať ručne
Potom nemali vydať a keď už mali, tak zaokrúhlili samozrejme v moj neprospech (ja zaokrúhľujem v takýchto zariadeniach automaticky minimálne na celé euro, ale v tomto prípade som bola rozhodnutá si nechať všetko vydať)

Asi mali fakt ráno v tej telke pravdu, že kozorožci majú tento týždeň hodne blbý.

A to ešte idem na rodičko
Ahoj, aj ja som kozorozec, tak dufam ze to dva stvorlístky kt. som nasla cez vikend prebiju....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
lubka7459 Pozri príspevok
Tak to som rada, že zaradenie bolo správne. Pomýlil ma ten dátum predchádzajúceho príspevku, ktorý tam bol a fakt, že už dosť dlhý čas mi na túto moju otázku nik neodpovedá .
Zato dedko sa ma na to pýta každý boží deň .

http://www.porada.sk/search.php?searchid=9082149

0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Ahojte som rozčúlená na šéfa lebo: môže ma nejak donútiť používať môj súkromný mobil na firemné účely keď mi naň ani neprispieva ani nič a vyvolávať mi rozčúlený cez víkend? Moja pracovná doba je pondelok - piatok. Proste on mi zavolá v nedelu vytočený a ešte na mna zbliakne že čo neberem mobil!!!! Môj súkromný a on potreboval riešiť pracovné veci a podotýkam zbytočne bol rozčúlený. Teraz - neviem ani ako to nazvať - mi oznámil že ide spísať nejaký dodatok k mojej zmluve za ten telefón a že ak ho nebudem dvíhať tak mi napíše písomné napomenutie. Ja toto už fakt nechápem kde to žijeme. Tak toto podľa mňa nemá logiku aby mi napísal napomenutie zato že nedvihnem svoj súkromný mobil. Ja pri ňom totižto stále nesedím. Môže niečo vôbec takéto spraviť?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Často sa, najmä v tejto rubrike, veľa poraďákov sťažuje na soc. poisťovňu. Ja som sa naštvala práve včera. Dcéra po návrate zo školy našla v bytových dverách zastrčený oznam zo soc. poisťovne o vykonaní kontroly počas PN s výsledkom: "Kontrolu dodržiavania liečebného režimu nebolo možné vykonať z dôvodu vašej neprítomnosti". Tie dvojité vypúlené oči sú tam zato, že na PN som bola posledne asi pred desiatimi rokmi, a meno na oznámení vôbec nie je moje, ani nikoho z mojej rodiny, a ani nikoho z nášho domu. Tak teraz neviem, ako na to reagovať. Chcela by som pomôcť dotyčnej osobe ale nviem rozlúštiť meno na oznámení, chudera osoba možno čakala doma a liečila sa, no kontrola z poisťovne si asi nedala ani minimálnu námahu, aby ju našla. A to ma teda veru štve.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mirčiak Pozri príspevok
Ahojte som rozčúlená na šéfa lebo: môže ma nejak donútiť používať môj súkromný mobil na firemné účely keď mi naň ani neprispieva ani nič a vyvolávať mi rozčúlený cez víkend? Moja pracovná doba je pondelok - piatok. Proste on mi zavolá v nedelu vytočený a ešte na mna zbliakne že čo neberem mobil!!!! Môj súkromný a on potreboval riešiť pracovné veci a podotýkam zbytočne bol rozčúlený. Teraz - neviem ani ako to nazvať - mi oznámil že ide spísať nejaký dodatok k mojej zmluve za ten telefón a že ak ho nebudem dvíhať tak mi napíše písomné napomenutie. Ja toto už fakt nechápem kde to žijeme. Tak toto podľa mňa nemá logiku aby mi napísal napomenutie zato že nedvihnem svoj súkromný mobil. Ja pri ňom totižto stále nesedím. Môže niečo vôbec takéto spraviť?
Ja by som "súhlasila", ale chcela by som príplatky za pracovnú pohotovosť. Teda to je riadne uletené, pýtaj ho služobný mobil. Kamoška tak dostala, ked jej chceli šahnúť na jej mobil, povedala NIE a dostala služobný. A nemôžu nič.

Navyše číslo čo používaš môže byť evidované na niekoho iného, trebars manžela. Takže firma by ťa nemala nútiť aby si svoj mobil používala pracovne.

Pýtaj služobný a že na ňom budeš dostupná vždy.
Naposledy upravil Xanti : 22.09.09 at 11:05 Dôvod: doplnenie
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Žabinka Pozri príspevok
Často sa, najmä v tejto rubrike, veľa poraďákov sťažuje na soc. poisťovňu. Ja som sa naštvala práve včera. Dcéra po návrate zo školy našla v bytových dverách zastrčený oznam zo soc. poisťovne o vykonaní kontroly počas PN s výsledkom: "Kontrolu dodržiavania liečebného režimu nebolo možné vykonať z dôvodu vašej neprítomnosti". Tie dvojité vypúlené oči sú tam zato, že na PN som bola posledne asi pred desiatimi rokmi, a meno na oznámení vôbec nie je moje, ani nikoho z mojej rodiny, a ani nikoho z nášho domu. Tak teraz neviem, ako na to reagovať. Chcela by som pomôcť dotyčnej osobe ale nviem rozlúštiť meno na oznámení, chudera osoba možno čakala doma a liečila sa, no kontrola z poisťovne si asi nedala ani minimálnu námahu, aby ju našla. A to ma teda veru štve.
Pomôž dotyčnej osobe ... odnes lístok na SP preukáž sa dokladom totožnosti a prehlás, že kontrola bola u teba. A nie u osoby, ktorú hladali. Chúda teraz jej vezmú dávky, a možno fakt ležala a potila sa doma
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Žabinka Pozri príspevok
Často sa, najmä v tejto rubrike, veľa poraďákov sťažuje na soc. poisťovňu. Ja som sa naštvala práve včera. Dcéra po návrate zo školy našla v bytových dverách zastrčený oznam zo soc. poisťovne o vykonaní kontroly počas PN s výsledkom: "Kontrolu dodržiavania liečebného režimu nebolo možné vykonať z dôvodu vašej neprítomnosti". Tie dvojité vypúlené oči sú tam zato, že na PN som bola posledne asi pred desiatimi rokmi, a meno na oznámení vôbec nie je moje, ani nikoho z mojej rodiny, a ani nikoho z nášho domu. Tak teraz neviem, ako na to reagovať. Chcela by som pomôcť dotyčnej osobe ale nviem rozlúštiť meno na oznámení, chudera osoba možno čakala doma a liečila sa, no kontrola z poisťovne si asi nedala ani minimálnu námahu, aby ju našla. A to ma teda veru štve.
Hm, ak jej chceš naozaj pomôcť, tak zostáva už len zájsť s oznámením na SP a povedať, čo sa stalo...
Obyčajne sa aj ja radím do zástupu ľudí nadávajúcich na SP, ale musím povedať, že včera ma SP mimoriadne potešila. Od decembra 2006 mi u nich zostával "visieť" preplatok cca 400 Sk. Bola som tam 3x urgovať, že keď si ho vie pracovníčka vypočítať na papieri, kedy mi ho aj reálne vrátia...
Stále si ma posúvali od dverí k dverám a zdôvodňovali, že systém im súbeh nevie spracovať, aby mi ten preplatok mohli dať na vrátenie. Priznám sa, že som to už začiatkom tohto roka vzdala a bola som zmierená, že môj preplatok zostane SP. Div sa svete, čo som si včera v schránke nenašla... Šek na vrátenie môjho dlho očakávaného preplatku poistného!!! Tak ho môžem ísť s niekým prepiť.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Xanti Pozri príspevok
Ja by som "súhlasila", ale chcela by som príplatky za pracovnú pohotovosť. Teda to je riadne uletené, pýtaj ho služobný mobil. Kamoška tak dostala, ked jej chceli šahnúť na jej mobil, povedala NIE a dostala služobný. A nemôžu nič.

Navyše číslo čo používaš môže byť evidované na niekoho iného, trebars manžela. Takže firma by ťa nemala nútiť aby si svoj mobil používala pracovne.

Pýtaj služobný a že na ňom budeš dostupná vždy.
Xanti ďakujem za radu. Som z toho riadne mimo a ešte on je urazený. To už fakt nemá obdoby čoho sú niektorí ľudia schopní.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mirčiak Pozri príspevok
Xanti ďakujem za radu. Som z toho riadne mimo a ešte on je urazený. To už fakt nemá obdoby čoho sú niektorí ľudia schopní.
No tak to verím. Keby možno na teba nevybehol, tak to tak neberieš. Tiež mi šéf aj cez víkend zavolá, nerobím si s toho ťažkú hlavu ale keby hulákal, že čo som nedvihla tak by som to riešila.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Xanti Pozri príspevok
No tak to verím. Keby možno na teba nevybehol, tak to tak neberieš. Tiež mi šéf aj cez víkend zavolá, nerobím si s toho ťažkú hlavu ale keby hulákal, že čo som nedvihla tak by som to riešila.
Však presne toto. Mne to nevadí ale ten ton akým na mňa vyšiel ma dobre rozčúlil.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Xanti Pozri príspevok
Pomôž dotyčnej osobe ... odnes lístok na SP preukáž sa dokladom totožnosti a prehlás, že kontrola bola u teba. A nie u osoby, ktorú hladali. Chúda teraz jej vezmú dávky, a možno fakt ležala a potila sa doma
No, takže skúsila som to najprv telefonicky, keďže soc. poisťovňa je na druhom konci mesta, zavolala som na uvedené číslo, predstavila som sa a pani na druhom konci ma nenechala ani dohovoriť, hneď vedela o čo ide. Vraj došlo k zámene adresy. To si síce neviem veľmi vysvetliť, ako mohlo prísť k zámene adresy, lebo tu bola aj zámena mena, a to dosť podstatná, ale hlavne, že sa všetko dalo do poriadku.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

mirčiak Pozri príspevok
Však presne toto. Mne to nevadí ale ten ton akým na mňa vyšiel ma dobre rozčúlil.
... keď nejde o život, nejde o nič!

Treba to brať s rezervou. Máme to my všeliakých šéfov. Jeden vydarenejší, než druhý.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dnes ma nepotešilo zasa naše zdravotníctvo ...........mám ťažké srdce a som smutná .

Teraz som sa vrátila , bola som s dcérou na CT ....... ako som čakala , pokiaľ jej CT spravia , tak prišiel tam jeden pán s manželkou a tak sme sa dali do reči . Počas toho som spozorovala , že pán veľmi zle rozpráva . Povedal mi , že ráno mu zostalo nevoľno po rozčúlení a nevedel dobre rozprávať , takže išiel z práce k obvodnému a ten mu povedal, že to bude asi modzgová porážka ....tak mu vypísal papier na CT .
Keď prišlo na pretras , že ako pôjde na CT 21 km smer Vráble -Nitra , tak doktor sa vyjadril, že aby radšej išiel pacient na svojom motorovom vozidle , lebo že pokiaľ by prišla sanitka , tak on už bude mať aj CT za sebou . Takl milý pán sadol do auta a došoféroval to do Nitry až do nemocnice .

Keď si v čakárni sadol , tak ho ťahalo len do spánku ....... ešte som mu radila , aby zašli na centrálny príjem , že však to takto nemôže nechať ....jednoducho musí byť pod lekárskym dohľadom , povedal , že on ani nevie čo má robiť , však že uvidí čo mu na CT povedia .

Odišla som so želaním , všetkého dobrého, aby sa z toho úspešne dostal a odišla som s bôľom na srdci , že čoho je naše zdravotníctvo schopné - teda čoho je jeden lekár schopný ....viac k tomu nebudem písať , mienku si utvorí zrejme každý sám.Podľa môjho názoru , bol to urgentný prípad zrelý na to , aby prišla záchranka ......a nie takto človeka ešte preháňajú a tým strácajú čas .

Prežila som modzgovú porážku mojej mamičky a viem čo to obnáša , do nemocnice prišla po svojich a zrazu popludní upadla do kómy , z ktorej sa už nikdy neprebrala . Tiež som toho názoru , že keby jej bola poskytnutá hneď pomoc ako sa patrí , tak možno ešte mohla byť medzi nami .

Je mi z toho nanič ......... dobytok sa má lepšie , ako človek .
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zita5 Pozri príspevok
Dnes ma nepotešilo zasa naše zdravotníctvo ...........mám ťažké srdce a som smutná .

Teraz som sa vrátila , bola som s dcérou na CT ....... ako som čakala , pokiaľ jej CT spravia , tak prišiel tam jeden pán s manželkou a tak sme sa dali do reči . Počas toho som spozorovala , že pán veľmi zle rozpráva . Povedal mi , že ráno mu zostalo nevoľno po rozčúlení a nevedel dobre rozprávať , takže išiel z práce k obvodnému a ten mu povedal, že to bude asi modzgová porážka ....tak mu vypísal papier na CT .
Keď prišlo na pretras , že ako pôjde na CT 21 km smer Vráble -Nitra , tak doktor sa vyjadril, že aby radšej išiel pacient na svojom motorovom vozidle , lebo že pokiaľ by prišla sanitka , tak on už bude mať aj CT za sebou . Takl milý pán sadol do auta a došoféroval to do Nitry až do nemocnice .

Keď si v čakárni sadol , tak ho ťahalo len do spánku ....... ešte som mu radila , aby zašli na centrálny príjem , že však to takto nemôže nechať ....jednoducho musí byť pod lekárskym dohľadom , povedal , že on ani nevie čo má robiť , však že uvidí čo mu na CT povedia .

Odišla som so želaním , všetkého dobrého, aby sa z toho úspešne dostal a odišla som s bôľom na srdci , že čoho je naše zdravotníctvo schopné - teda čoho je jeden lekár schopný ....viac k tomu nebudem písať , mienku si utvorí zrejme každý sám.Podľa môjho názoru , bol to urgentný prípad zrelý na to , aby prišla záchranka ......a nie takto človeka ešte preháňajú a tým strácajú čas .

Prežila som modzgovú porážku mojej mamičky a viem čo to obnáša , do nemocnice prišla po svojich a zrazu popludní upadla do kómy , z ktorej sa už nikdy neprebrala . Tiež som toho názoru , že keby jej bola poskytnutá hneď pomoc ako sa patrí , tak možno ešte mohla byť medzi nami .

Je mi z toho nanič ......... dobytok sa má lepšie , ako človek .
Niečo podobné sa stalo aj mne. Prišla som na príjem na interné oddelenie, mali plno na lôžkovom oddelení. Ja až na maličké problémy som sa cítila v pohode ( vôbec nie na umretie ) no prišiel taký staručký pán.
Prišiel je silné slovo, doviezli ho na vozíku. Hlava nabok, ťažko sa mu dýchalo. Podľa tých príznakov som vedela, že má vodu v plúcach. A toho pána posielali domov, a mňa chceli hospitalizovať....

Ostala som v nemom úžase. Ako posielajú domov ludí zomrieť. A zrejme len preto, že on bol starší.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ako to dopadlo?
Ty si išla domov a pán zostal? alebo sa našla posteľ pre oboch?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alla66 Pozri príspevok
ako to dopadlo?
Ty si išla domov a pán zostal? alebo sa našla posteľ pre oboch?
Ja som ušla, so slovami "ak mi bude príšerne tak sa vrátim" a pána poslali domov. Veľmi smutný pohľad to bol.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať