Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Darina1234 Pozri príspevok
Je mi smutno, napriklad ako sme Danushke blahoželali v den jej svadby a dnes musela Aničke vysvetlovať svoj tzv. oneskorený sobaš.
Oneskorený by bol, keby na nich sobášiaci orgán musel deväť rokov čakať. To dúfam, nemusel A keď nemusel, tak sobáš bol tak akurát, tak čo tam komu aké vysvetľovanie Ale zase na druhej strane, ja som sa aspoň dozvedela kto je Anička, lebo ja som si myslela, že Bastian je slobodný
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Toto ma ani nerozčúlilo, ani nepotešilo, ale v duchu som sa nad tým dobre uškŕňala:

Bola som na daňovom úrade zaniesť štvrťročný prehľad. Pani (skôr slečna) sa naň kukla a prehlásila, že tam nie je pečiatka. Hovorím jej, že spoločenstvo pečiatku nemá. "Spoločenstvo nemá pečiatku?!!!!!!!!!" bola jej reakcia. Tak som jej povedala: "Je to 7 bytov, pečiatka stojí 500 SKK (stále sa mi viac páčia SKK než EUR :-) ), tak ju nemajú, ani mať nebudú. Zo zákona nie je povinnosť." Reakcia: "My tie tlačivá nevymýšľame, dáva ich ministerstvo, je tam napísané pečiatka". No po chvíľke predsa len uznala, že keď nie je pečiatka, tak nie je. PS1: Mala nejakú divnú náladu, tak sa asi potrebovala odreagovať a využila na to mňa. PS2: Prosím ochotných poraďákov, ktorým po deťoch zostali pečiatky (najlepšie nejaké kvetinkové, zvieratkové a pod.) o darovanie, aby mi pani/slečna na budúce nepindala.
PPS3: Problém s neexistujúcou pečiatkou prevyšuje v tejto kategórii už len asi problém s neexistujúcim menom ulice. Bývame síce normálne na ulici, ale ulica nemá meno. Niektorí úradníci to odmietajú pochopiť (a tiež to nechápu napr. objednávacie formuláre na e-shopoch).
Naposledy upravil Llívia : 30.09.09 at 17:21
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dáša_ Pozri príspevok
Mna dnes prekvapilo (alebo ani nie), že sa nejak aktivujú daňové úrady a začali rozosielať pokuty za oneskorené podanie čohokoľvek. Dnes prišlo dvom klientom na rôznych DU (posielajú si sami, teda tí klienti)
Toto ma neprekvapuje. Tiež poznám firmy, ktorým v r. 2009 prišli pokuty za oneskorené podanie štvrťročného prehľadu za r. 2005 (šok pre mňa bol, keď to prišlo aj môjmu zamestnávateľovi za 1.Q. Ja som si to totiž neprečítala pozorne, hneď som išla hľadať do odoslanej pošty, kedy som prehľad za 1.Q/2009 posielala. Všetko bolo poslané včas. Až potom som sa pozrela do listu z DÚ poriadne a zistila som, že to bolo za 1.Q/2005 - vtedy som na firme ešte nepracovala).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kazu Pozri príspevok
To preto že u nás skôr nájdeš číňana ako maďara
Čert abo diabol , máš to jedno ......

Trt rozumieť obidvom .......teda aspoň ja...

P.S.:
Bez urážky ...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Llívia Pozri príspevok
Toto ma ani nerozčúlilo, ani nepotešilo, ale v duchu som sa nad tým dobre uškŕňala:

Bola som na daňovom úrade zaniesť štvrťročný prehľad. Pani (skôr slečna) sa naň kukla a prehlásila, že tam nie je pečiatka. Hovorím jej, že spoločenstvo pečiatku nemá. "Spoločenstvo nemá pečiatku?!!!!!!!!!" bola jej reakcia. Tak som jej povedala: "Je to 7 bytov, pečiatka stojí 500 SKK (stále sa mi viac páčia SKK než EUR :-) ), tak ju nemajú, ani mať nebudú. Zo zákona nie je povinnosť." Reakcia: "My tie tlačivá nevymýšľame, dáva ich ministerstvo, je tam napísané pečiatka". No po chvíľke predsa len uznala, že keď nie je pečiatka, tak nie je. PS1: Mala nejakú divnú náladu, tak sa asi potrebovala odreagovať a využila na to mňa. PS2: Prosím ochotných poraďákov, ktorým po deťoch zostali pečiatky (najlepšie nejaké kvetinkové, zvieratkové a pod.) o darovanie, aby mi pani/slečna na budúce nepindala.
To PS2 je vynikajúce riešenie V sobotu sa chystám upratovať pivnicu, chceš leva, tigra, kohútika, hrocha
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dav Pozri príspevok
To PS2 je vynikajúce riešenie V sobotu sa chystám upratovať pivnicu, chceš leva, tigra, kohútika, hrocha
ja mám Hello Kitty a macka Pú
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Llívia Pozri príspevok
Toto ma ani nerozčúlilo, ani nepotešilo, ale v duchu som sa nad tým dobre uškŕňala:

Bola som na daňovom úrade zaniesť štvrťročný prehľad. Pani (skôr slečna) sa naň kukla a prehlásila, že tam nie je pečiatka. Hovorím jej, že spoločenstvo pečiatku nemá. "Spoločenstvo nemá pečiatku?!!!!!!!!!" bola jej reakcia. Tak som jej povedala: "Je to 7 bytov, pečiatka stojí 500 SKK (stále sa mi viac páčia SKK než EUR :-) ), tak ju nemajú, ani mať nebudú. Zo zákona nie je povinnosť." Reakcia: "My tie tlačivá nevymýšľame, dáva ich ministerstvo, je tam napísané pečiatka". No po chvíľke predsa len uznala, že keď nie je pečiatka, tak nie je. PS1: Mala nejakú divnú náladu, tak sa asi potrebovala odreagovať a využila na to mňa. PS2: Prosím ochotných poraďákov, ktorým po deťoch zostali pečiatky (najlepšie nejaké kvetinkové, zvieratkové a pod.) o darovanie, aby mi pani/slečna na budúce nepindala.
Keď bola moja vnučka ešte menšia rada sa hrávala na zverolekárku. Urobila som jej recepty aj vlastnú pečiatku. Vnučka vyrástla, recepty minula, ale pečiatka zostala. Môžem ti ju poslať
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Monika Kováčová Pozri príspevok
ja mám Hello Kitty a macka Pú
Ty máš Hello Kitty????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mne bolo na DU poradené, aby som používala pečiatku "daňový subjekt nepoužíva pečiatku"
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
Mne bolo na DU poradené, aby som používala pečiatku "daňový subjekt nepoužíva pečiatku"

Tak toto ma pobavilo, to fakt ? A používaš?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Xanti Pozri príspevok

Tak toto ma pobavilo, to fakt ? A používaš?
píšem to tam rukou
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
píšem to tam rukou
Teda ruka pečiatkou

Ako ináč je to riadna buzerácia z DU.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Xanti Pozri príspevok
Teda ruka pečiatkou

Ako ináč je to riadna buzerácia z DU.
U nás to nie je DU, ale úrad práce. Podnikateľka mala zamestnankyňu na dohodu. Lenže zamestnankyňa poberala aj dávky z úradu práce a bolo jej treba vystaviť potvrdenie. ( Veď výkazy v sociálke údaj o príjme neobsahujú). Potvrdenie sa vyhotovilo, presnejšie 2 rôzne potvrdenia, lebo to šlo do dvoch kancelárií - a tu sa úradníci zaťali - NIE JE TAM PEČIATKA !!! Nedalo sa s nimi pohnúť, tak podnikateľka s plačom švihala 30 km autom urobiť pečiatku, zaplatila super extra príplatky, domov 30 km, na druhý deň pre pečiatku. Zavolala mi až potom, keď to absolvovala. A pritom som jej vopred povedala, že žiaden zákon neprikazuje používanie pečiatky, a nech sa nedá presvedčiť o opaku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
He , sedím , klepem do mašiny a manželka nadáva v obývaku ....

Bol som sa opýtať , že čo sa deje , nič vážne , len si pozerá letáky šmarené do schránky a pri markete L..l to začalo ...

Od 1.10. sú v ponuke vianočné kolekcie , salónky .....

Viac jej vtedy netreba , lebo vie , že predajcovia / dealerkovia / si budú teraz kľučky na kanceláriách z rúk trhať ...biznis robiť ....
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

[QUOTE=Llívia;1165389]Toto ma ani nerozčúlilo, ani nepotešilo, ale v duchu som sa nad tým dobre uškŕňala:

Bola som na daňovom úrade zaniesť štvrťročný prehľad. Pani (skôr slečna) sa naň kukla a prehlásila, že tam nie je pečiatka. Hovorím jej, že spoločenstvo pečiatku nemá. "Spoločenstvo nemá pečiatku?!!!!!!!!!" bola jej reakcia. Tak som jej povedala: "Je to 7 bytov, pečiatka stojí 500 SKK (stále sa mi viac páčia SKK než EUR :-) ), tak ju nemajú, ani mať nebudú. Zo zákona nie je povinnosť." Reakcia: "My tie tlačivá nevymýšľame, dáva ich ministerstvo, je tam napísané pečiatka".




A na Potvrdení o podaní DP k DPH je napísané aj "Podpis pracovníka DÚ, ktorý priznanie prijal" a na DÚ BA II. vždy pri preberaní buchnú pečiatku, ale nepodpíše nikto, oni nemusia dodržiavať kolonky na tlačivách :-(
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Viete o tom, že v rubrike Rôzne na porade, nabehla sekcia Smetisko
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dav Pozri príspevok
To PS2 je vynikajúce riešenie V sobotu sa chystám upratovať pivnicu, chceš leva, tigra, kohútika, hrocha
Monika Kováčová Pozri príspevok
ja mám Hello Kitty a macka Pú
Kazu Pozri príspevok
Keď bola moja vnučka ešte menšia rada sa hrávala na zverolekárku. Urobila som jej recepty aj vlastnú pečiatku. Vnučka vyrástla, recepty minula, ale pečiatka zostala. Môžem ti ju poslať
Ďakujem vám za ponuky. Beriem všetko, veď môžem použiť každý štvrťrok inú pečiatku. (Alebo ministerstvo na výkaz napísalo, že pečiatka musí byť vždy rovnaká?!)

veronikasad Pozri príspevok
Mne bolo na DU poradené, aby som používala pečiatku "daňový subjekt nepoužíva pečiatku"
Toto keby mi dnes povedala, tak by som sa tam asi váľala od smiechu - fakt na smiech (a občas do plaču), ako sa niektorí úradníci robia dôležitými.
Naposledy upravil Llívia : 30.09.09 at 21:55
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..mňa dnes "rozčúlnilopotešil" oznam, vyvesený na prímestskom autobuse:
...plaťte kartou, má svoje výhody: nemusíte mať hotovosť a platí pre všetky SAD-ky a autobusy v regionoch SR.....
Ono to bolo napísané tak detailne, ale hlavné je to, že trenčianske karty neberú autobusy vo Zvolenskej SAD-ky, bratislavské karty neberie PD, lučenecká SAD má tiež svoje a len pre svoje autobusy..takže do dnes mám tri karty,ak pôjdem niekedy na východ, zas mi asi jedna pribudne..možno dve...ale potešila ma vízia, že možno raz sa dohodnú všetky SAD-ky a bude platiť jedna karta pre celé Slovensko..len kedy...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

[QUOTE=babi2;1165477]
Llívia Pozri príspevok
Toto ma ani nerozčúlilo, ani nepotešilo, ale v duchu som sa nad tým dobre uškŕňala:

Bola som na daňovom úrade zaniesť štvrťročný prehľad. Pani (skôr slečna) sa naň kukla a prehlásila, že tam nie je pečiatka. Hovorím jej, že spoločenstvo pečiatku nemá. "Spoločenstvo nemá pečiatku?!!!!!!!!!" bola jej reakcia. Tak som jej povedala: "Je to 7 bytov, pečiatka stojí 500 SKK (stále sa mi viac páčia SKK než EUR :-) ), tak ju nemajú, ani mať nebudú. Zo zákona nie je povinnosť." Reakcia: "My tie tlačivá nevymýšľame, dáva ich ministerstvo, je tam napísané pečiatka".




A na Potvrdení o podaní DP k DPH je napísané aj "Podpis pracovníka DÚ, ktorý priznanie prijal" a na DÚ BA II. vždy pri preberaní buchnú pečiatku, ale nepodpíše nikto, oni nemusia dodržiavať kolonky na tlačivách :-(
Vyrobte si zo zemiaka. My sme v skole na vytvarnej vychove robievali rozne peciatky z rozpoleneho zemiaka a fungovalo to.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dav Pozri príspevok
U nás to nie je DU, ale úrad práce. Podnikateľka mala zamestnankyňu na dohodu. Lenže zamestnankyňa poberala aj dávky z úradu práce a bolo jej treba vystaviť potvrdenie. ( Veď výkazy v sociálke údaj o príjme neobsahujú)...
Extra buzerácia zo strany úradov je aj to, 1. keď nezamestnaní musia obiehať po bývalých zamestnávateľoch s tlačivom "Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti", Veď (mesačné) výkazy (príloha) v sociálke údaj o príjme neobsahujú. Mne stačilo toto absolvovať, keď bývalý zamestnávateľ skončil v konkurze a musela som kvôli nemu naháňať správcu konkurznej podstaty (síce si dal trochu načas, ale tlačivo som dostala). Neviem, čo urobia tí nešťastníci, ktorých bývalý zamestnávateľ zanikol (podľa Zákonníka práce im toto tlačivo síce mal dať zamestnávateľ pri ukončení pracovného pomeru, ale ruku hore, kto ste ho dostali dobrovoľne, teda ste si ho nemuseli pýtať), 2. keď nezamestnaní pri evidencii a vyradení z evidencie na úrade práce musia sami na svoju zdravotnú poisťovňu oznámiť, že sú nezamestnaní, a teda poistné za nich platí štát. Ako keby to nemohol urobiť úrad práce. Tiež som toto absolvovala ako nezamestnaná. A tiež ako človek, ktorý si chcel niečo na zdravotnej poisťovni vybaviť a kvôli nezamestnaním musel čakať v rade (mimochodom, ani raz mi poisťovňa nedala potvrdenie, že som nahlásila zmenu, len si pracovníčka niečo prehodila v počítači a bolo a asi som ani nič nepodpisovala), 3. keď na úradoch chcú vidieť pracovnú zmluvu - úrad práce pri vyradení z evidencie z tohto dôvodu (ako keby si to nemohli overiť na sociálke, či daného ex-nezamestnaného niekto prihlásil ako zamestnanca), sociálna poisťovňa pri vyplácaní podpory v nezamestnanosti (aspoň vtedy, keď vznikne nárok z titulu zamestnania na dobu určitú na minimálne 2 roky) - tiež by si to mohli overiť na základe zápočtového listu. Toto ma rozčuľuje, lebo čo koho do mojej zmluvy, čo mám robiť a hlavne koľko mám za to dostať. A na úrade práce si do spisu ešte založia aj kópiu, ku ktorej sa (myslím si) môžu dostať aj iní pracovníci z úradu práce (najmä takí zvedaví z rovnakého mesta/dediny/štvrte/sídliska).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať