Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

durisovad Pozri príspevok
Nakoniec som mu casopis vratila, on mne vratil moje peniaze, ale vyprevadil ma pozdravom ZDOCHNI, STARA. To mam za svoju zvedavost. A odteraz sa budem vsetkym predavacom takychto casopisov oblukom vyhybat.
Vidíš, vidíš durisova, na cigánov ani dobrý anjel nemá....za ten pozdrav by som tie noviny pred nim roztrhala....
Mňa dnes potešilo, že mám vo svojom účte dobrý anjel ďalšiu pani z Bratislavy ktorej odišli korunky
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veru mas pravdu, aj charitu treba odmeriavat velmi opatrne. Noviny som roztrhat nemohla, jednak ich uz mal ten ciganisko v paprciach a jednak boli v igelitovom obale. Aj mne chodia pravidelne maily od Dobreho anjela a mam radost, ze som niekomu trosku pomohla. Poulicne pomahanie uz NIKDY.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

durisovad Pozri príspevok
Mne sa dnes stala takato prihoda: este nikdy som necitala casopis NOTA BENE a tak som vcelku privitala, ze mi ho na namesti ponukol mlady dobre obleceny cigan. Mal v ruke jeden vytlacok a chcel zan 1,5 Eura. Dala som mu 2 Eura, s tym ze vydavat mi nemusi. Casopis mi dal, ale rozbehol sa za mnou, aby som mu ho vratila, lebo ze aj tak ho len zahodim. Ked som mu povedala, ze si ho so zaujmom precitam, zacal ma slovne napadat, ze on ho musi este raz predat, aby mal na cestu do Ziliny a na obed. Nechcela som sa s nim velmi dohadovat, tak som mu povedala, ze mu ho vratim, ale nech mi vrati moje peniaze. To nechcel a spravil tak az ked som povedala, ze na neho zavolam policajta. Nakoniec som mu casopis vratila, on mne vratil moje peniaze, ale vyprevadil ma pozdravom ZDOCHNI, STARA. To mam za svoju zvedavost. A odteraz sa budem vsetkym predavacom takychto casopisov oblukom vyhybat.
slavica Pozri príspevok
Vidíš, vidíš durisova, na cigánov ani dobrý anjel nemá....za ten pozdrav by som tie noviny pred nim roztrhala....
durisovad Pozri príspevok
Veru mas pravdu, aj charitu treba odmeriavat velmi opatrne. Noviny som roztrhat nemohla, jednak ich uz mal ten ciganisko v paprciach a jednak boli v igelitovom obale. Aj mne chodia pravidelne maily od Dobreho anjela a mam radost, ze som niekomu trosku pomohla. Poulicne pomahanie uz NIKDY.
Ja som si Nota Bene kúpila už viackrát, a teda viem, že predajca musí mať preukaz s registračným číslom a fotografiou, dokonca ho musí mať umiestnený na viditeľnom mieste, predávať len na pridelenom mieste atď. Kódex predajcu je v každom čísle časopisu. http://www.notabene.sk/?kodex-a-preukaz-predajcu Dokonca je tam aj rubrika, kde ľudia môžu predajcov pochváliť alebo "pochváliť". Tým vám chcem len povedať, že nehádžte všetkých do jedného vreca, pomoc skutočne potrebujú. (Ja som sa vyššie uvedeným prípadom nestrela - Nota Bene kupujem v TN).
Naposledy upravil Llívia : 02.10.09 at 22:55
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Aj ja som na to myslela, že sú označení a kupovala som od jedneho a nechala som mu dokonca vtedy ešte 100,-sk. Pouličné zbierky sa mi ale nepáčia. Najrozumnejší je sposob, keď viem komu to dávam a ak by sa na mňa takto osopil, tak už by som to neurobila. Včera jedna pani stala pri obchodnom dome v TN ja som telefonovala a prešla som povedľa nej a ona za mnou, že " ďakujéééém"...tak to je vrchol. Ešte že som mala dôležitý hovor, inak by som sa k nej vratila a opýtala, čo to malo znamenať...fakt drzosť.Prispievam deťom maľujúcim ústami, nohami aj mám kartu dobrý anjel a veľakrát pomôžem aj inak, tak toto nemusím...
Naposledy upravil Halli : 03.10.09 at 21:12
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti Pozri príspevok
No mňa dnes rozčúlilo toto http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/...-neplatte.html . Zaplatili sme, a teraz dumam ako naformulovať zrušenie.
Nachtigal Pozri príspevok
daj vedieť ako to dopadlo, nie je to malá suma!
Xanti Pozri príspevok
No sama som zvedavá, vybitý chceli po tel. ked sme im volali aj ICO a DIC fy. Uviedli sme len tie údaje čo oni tam mali na tej ich ponuke. Nič navyše. ale rozčúlia taký podvodníci človeka ....
No mňa potešilo to, že na firemnom účte som objavila sumičku, čo zaslali z danej spoločnosti späť, nakoľko sme tú zmluvu s nimi zrušili. A v čas.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Livia, v Martine som este nikdy predajcu NOTA BENE nevidela, preto som bola na to zvedava. Dakujem za upozornenie, budem si oznacenia osob urcite vsimat a viacej razy urcite nenaletim. Je pravda, ze ma mohlo napadnut, ze cigan, ktory ma len jeden vytlacok, asi nebude regulernym predajcom.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

durisovad Pozri príspevok
Livia, v Martine som este nikdy predajcu NOTA BENE nevidela, preto som bola na to zvedava. Dakujem za upozornenie, budem si oznacenia osob urcite vsimat a viacej razy urcite nenaletim. Je pravda, ze ma mohlo napadnut, ze cigan, ktory ma len jeden vytlacok, asi nebude regulernym predajcom.

Tu ani nejde o to či bol, alebo nebol označený, či predajca alebo nepredajca...je fakt, že predajca NB by si to nedovolil...mňa nahnevalo, čo ti ten chrapúň povedal a ty si mu nechala ešte naviac....
Naposledy upravil Halli : 03.10.09 at 21:30
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Dnes ma potešila správa, že po dlhom čase našli vhodnú obličku pre môjho kamaráta a už mu ju aj transplantovali...teraz držím všetky palce, aby to dobre dopadlo...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

drevor Pozri príspevok
Ako je to ??? Dal som príspevok. Videl som ho a o hodinu tam už nebol !!!!!!!!!
Zrejme ho vymazali moderátori. Prečítaj si Etiketu. Možno si bol v zlej téme, alebo bol príspevok neslušný, alebo to mohla byť reklama... Neviem, ja som ho nečítala.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

drevor Pozri príspevok
Ako je to ??? Dal som príspevok. Videl som ho a o hodinu tam už nebol !!!!!!!!!
Asi bol nevhodný, proti etikete Porady...alebo bol presunutý do inej témy.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

drevor Pozri príspevok
Nerozumiem. To sa nájde taký moderátorčo aj vymaže príspevok ;alebo ho preloží a mne o tom ani " ˇF " ??Etiketu som prelistoval ;ale kedže príspevku niet ; nemám ako porovnať, či teda porušil.
Tak skús znovu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

drevor Pozri príspevok
Nerozumiem. To sa nájde taký moderátorčo aj vymaže príspevok ;alebo ho preloží a mne o tom ani " ˇF " ??Etiketu som prelistoval ;ale kedže príspevku niet ; nemám ako porovnať, či teda porušil.
drevor, neviem, kto si, ale ako si sa svojím prvým príspevkom odprezentoval, bolo skutočne vrcholne nevhodné. Etiketa uvádza:

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

20. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.


Tieto body etikety si v tom príspevku porušil. Ty si určite pamätáš, čo a ako si tam napísal. Mohol si svoj názor prezentovať slušnejšie, bez toho, aby si urazil prispievateľov, na príspevky ktorých si reagoval o obsahu radšej ani nehovorím. A tvoj príspevok bol farebný ako dúha.

Z uvedených dôvodov ti príspevok zmazal jeden z moderátorov a je len na ňom, či ti zdôvodní rozhodnutie, prečo príspevok zmazal.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
drevor Pozri príspevok
Nerozumiem. To sa nájde taký moderátorčo aj vymaže príspevok ;alebo ho preloží a mne o tom ani " ˇF " ??Etiketu som prelistoval ;ale kedže príspevku niet ; nemám ako porovnať, či teda porušil.
Ani ja nerozumiem , ale tomu , že si pravdepodobne nepamätáš , čo si hodil do príspevku ..!!!!!!
Nevieš porovnať ....???

Veď to nie je siahovina ....tú môžeš hádzať bez rozmyslu , kde len chceš ...

P.S.:
Siahovina = metrovica , kusy dreva narezané na určitú dĺžku ...
To pre neinformovaných ...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Navarila som za hrniec segedínu a požehnane som nasypala červenej papriky. Skoro mi vtiahlo nohavice do zadku, keď som ho chutnala - namiesto sladkej papriky som tam nešetrila štipľavou.
A moji doma to pojedli, zapíjali vodou,ale pojedli. No nie sú zlatí?... potešili ma...
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Danushka, nikdy nevieš od čo priberieš......Hlavná vec, že im to chutilo.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

danushka Pozri príspevok
Navarila som za hrniec segedínu a požehnane som nasypala červenej papriky. Skoro mi vtiahlo nohavice do zadku, keď som ho chutnala - namiesto sladkej papriky som tam nešetrila štipľavou.
A moji doma to pojedli, zapíjali vodou,ale pojedli. No nie sú zlatí?... potešili ma...
... celá teta Márgit.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

danushka Pozri príspevok
Navarila som za hrniec segedínu a požehnane som nasypala červenej papriky. Skoro mi vtiahlo nohavice do zadku, keď som ho chutnala - namiesto sladkej papriky som tam nešetrila štipľavou.
A moji doma to pojedli, zapíjali vodou,ale pojedli. No nie sú zlatí?... potešili ma...
majú ťa doma radi, človek z lásky urobí čokoľvek.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

judita1971 Pozri príspevok
majú ťa doma radi, človek z lásky urobí čokoľvek.
Alebo boli veľmi hladní.

Inak mňa už od soboty teší stretnutie s bývalými spolužiačkami a triednym profesorom, ktorý bol veľmi milý. Hoci som s niektorými ako - tak v kontakte, potešilo vidieť staré tváre, ktoré sa vôbec nezmenili, hoci naše životy áno.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
danushka Pozri príspevok
Navarila som za hrniec segedínu a požehnane som nasypala červenej papriky. Skoro mi vtiahlo nohavice do zadku, keď som ho chutnala - namiesto sladkej papriky som tam nešetrila štipľavou.
A moji doma to pojedli, zapíjali vodou,ale pojedli. No nie sú zlatí?... potešili ma...
A mňa si nezavolala , ja csemege nemusím , ja radšej csípos ....a ani vodu by som nemusel , ešte by si aj ušetrila ...
No nič , navarím si sám , sám si aj pojem , podľa toho známeho porekadla...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
drevor Pozri príspevok
To Buchač :

metrovica (od meter, dĺžka = 1 meter ) - okolo metra dlhá
siahovica (od siaha, dlžka = cca 180- 185 cm ) - skoro 2 metre dlhé
Siahovina = metrovica , kusy dreva narezané na určitú dĺžku ...
Pôvodne som chcel napísať - ŠAHOVINA , ale tomu by asi niekto neporozumel , takže opravujem..

Šahovina

Popis daného slova
Šarišské slovo: šahovina
Slovenský ekvivalent: siahy dreva
Popis slova: Zrubané bukové stromy sa porežu na 1m dlhé kusy a tieto sa pozdlžne poštiepajú na "šahovinu" (priečny prierez trojuholnikový)."Šahovina" sa potom ukladá do štapov (viď.slovo štap).
http://www.stofanak.sk/slovnik/zobra...s.asp?id=14513

Teraz to už asi dáva iný význam.....či ....?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať