Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Muška Pozri príspevok
Keď bola porada "komornejšia", tak sme pricapovali fotečky aj my /nájde sa ich tu ešte dosť/, ale niektorí boli na stretkách "inkognito", tak sme začali na požiadanie robiť cenzúru fotiek a pricapiť iba "schválené".

Tu je vzorka /občas do nich stále mrknem/:

kniha Jožka Mihála - 2005 /tu bolo ešte problém s pricapovaním/
http://www.porada.sk/t5796-p27-kniha...e-v-praxi.html

husacina-2005 /tu sme ešte nemali také kvalitné foťáky /
http://www.porada.sk/t11996-p31-stre...-husacina.html

Maďarsko-2005 /to je cez mobil - celkom gut/
http://www.porada.sk/t10254-p4-stretko-v-madarsku.html

vianoce-2005 /a tu už sme mali aj foťák/
http://www.porada.sk/t16273-predvian...odnotenie.html
Jééééj aj ja som sa tam našla. Nejaká som bola štíhlejšia... Ale ten čas letí
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ZuzanaP Pozri príspevok
Prečo ak vyjde mne z RZZP určitý preplatok, tak ZP vyjde paradoxne menší?!!!! A potom vysvetluj klientovi, prečo to tak je a že ja som neurobila chybu....
Zuzanka, vitaj v klube
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ináč babenky,
už ZP posielali preplatky z RZZP? List mám doma dva mesiace pomaly, čo ma upozorňujú na preplatok. Ale euráče zatím nikde nič.
Pritom pred rokom som mala na účte preplatok už v septembri.

Prišlo niekomu niečo?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja som dostala jurášky už dávno, už som ich aj minula . Oznámenie som dostala len včera.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ešte doplním, že možno som to dostala skoro preto, že mi to poslali šekom, nie na účet, aj keď v RZZP som zaškrtla možnosť poslania na účet.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Žabinka Pozri príspevok
Ešte doplním, že možno som to dostala skoro preto, že mi to poslali šekom, nie na účet, aj keď v RZZP som zaškrtla možnosť poslania na účet.
Ja sa pýtam preto, lebo som menila účet. Samozrejme zmenu som nahlásila aj na ZP, kvôli preplatku. Ale pred rokom boli švižnejší. Tak teraz nechápem, prečo mi lovky nedošli asi sa pôjdem informovať.

Dosť problémov sa narobí ak sa zmení účet. Ale už som odmietala platiť nezmyselné poplatky kamennej banke.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Xanti Pozri príspevok
Ja sa pýtam preto, lebo som menila účet. Samozrejme zmenu som nahlásila aj na ZP, kvôli preplatku. Ale pred rokom boli švižnejší. Tak teraz nechápem, prečo mi lovky nedošli asi sa pôjdem informovať.

Dosť problémov sa narobí ak sa zmení účet. Ale už som odmietala platiť nezmyselné poplatky kamennej banke.
Takto som čakala pred rokom na manželov preplatok, a keď už podozrivo dlho nechodil, išla som sa spýtať do pisťovne. Prekvapili ma teda riadne, bol tam nedoplatok z r.2003, tak si to stiahli z preplatku. O tom nedoplatku som samozrejme nemala ani potuchy (ja si už nepamätám, čo bolo pred mesiacom, nie v r.2003 ), to že si to takto vykompenzovali mi ani tak nevadí, ale chýbalo mi k tomu dáke oznámenie z ich strany.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Žabinka Pozri príspevok
Takto som čakala pred rokom na manželov preplatok, a keď už podozrivo dlho nechodil, išla som sa spýtať do pisťovne. Prekvapili ma teda riadne, bol tam nedoplatok z r.2003, tak si to stiahli z preplatku. O tom nedoplatku som samozrejme nemala ani potuchy (ja si už nepamätám, čo bolo pred mesiacom, nie v r.2003 ), to že si to takto vykompenzovali mi ani tak nevadí, ale chýbalo mi k tomu dáke oznámenie z ich strany.
Vždy som mala preplatky,
a hovorím papier mám doma kde píšu, že pošlú na účet a stále nič nechodí, tak zistujem či vôbec už začali posielať.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Žabinka Pozri príspevok
Takto som čakala pred rokom na manželov preplatok, a keď už podozrivo dlho nechodil, išla som sa spýtať do pisťovne. Prekvapili ma teda riadne, bol tam nedoplatok z r.2003, tak si to stiahli z preplatku. O tom nedoplatku som samozrejme nemala ani potuchy (ja si už nepamätám, čo bolo pred mesiacom, nie v r.2003 ), to že si to takto vykompenzovali mi ani tak nevadí, ale chýbalo mi k tomu dáke oznámenie z ich strany.
Mne oznámili kompenzáciu vraj preplatku, ale žiadny preplatok nemám a o tých kompenz. nedoplatkoch tiež netuším. No Kocúrkovo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozšafná SP....
Priateľka mala nedoplatok v SP, ktorý splácala po častiach. Na poslednú splátku sa nejako pouzabudlo. A dnes nám došlo z SP oznámenie, že vymáhanie postupujú XY firme. Samozrejme, že som hneď volal do vymáhačskej firmy, že nie je problém okamžite zaplatiť. Ale..... pre ních je, totiž XY firma pošle údaje k platbe, kde bude pridelený špecifický symbol, na základe čoho SP zistí po prijatí sumy, že je to zásluhou XY firmy uhradené. A samozrejme inkasuje za to nemalé percentá. Toto mi potvrdila aj dotyčná osoba z XY, aj keď nepriamo.
Nechápem prečo nemohla SP najprv priamo nám zaslať výzvu na úhradu poslednej splátky. Takto samozrejme zase zadarmo zarobí firma blízka neviem komu..... a to ma poriadne serie....
Chcel by som takto aj ja zarábať.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Kazu Pozri príspevok
pepsikoláčik, daj vedieť kedy a budem kukať. Dovtedy sa uč používať chodúle, nech nespadneš pri tlačítku
..

mojuš, neviem kedy to bude, lebo to vraj idú šetriť právnici..ale vraj mi dajú vedieť..potom poviem..
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Xanti Pozri príspevok
Vždy som mala preplatky,
a hovorím papier mám doma kde píšu, že pošlú na účet a stále nič nechodí, tak zistujem či vôbec už začali posielať.
Veru začali. Možno tohto roku idú od konca abecedy.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Mna nepotešili plynárne. Posielala som žiadosť o zmenu údajov: priezvisko, korešpondendenčná adresa, trvalé bydlisko. Včera mi prišla nová zmluva s listom, že súhlasia so zmenou údajov (zmena priezviska - sobáš).
Ale aj v zmluve mi zmenili len priezvisko. Tak som im telefonovala, že kde sa stala chyba. Keďže si zo všetkého robím kópie, bola som si istá, že som žiadala aj zmenu adresy. No pani mi povedala, že ona žiadosť nemá a v systéme novú adresu nevidí. Nech si pošlem opäť novú židosť o zmenu údajov, napriek tomu že v prvej žiadosti to už je uvedené.

Prečo sa mi nič nadarí vybaviť na prvý raz
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Rozšafná SP....
Priateľka mala nedoplatok v SP, ktorý splácala po častiach. Na poslednú splátku sa nejako pouzabudlo. A dnes nám došlo z SP oznámenie, že vymáhanie postupujú XY firme. Samozrejme, že som hneď volal do vymáhačskej firmy, že nie je problém okamžite zaplatiť. Ale..... pre ních je, totiž XY firma pošle údaje k platbe, kde bude pridelený špecifický symbol, na základe čoho SP zistí po prijatí sumy, že je to zásluhou XY firmy uhradené. A samozrejme inkasuje za to nemalé percentá. Toto mi potvrdila aj dotyčná osoba z XY, aj keď nepriamo.
Nechápem prečo nemohla SP najprv priamo nám zaslať výzvu na úhradu poslednej splátky. Takto samozrejme zase zadarmo zarobí firma blízka neviem komu..... a to ma poriadne serie....
Chcel by som takto aj ja zarábať.
Takže v konečnom dôsledku veľmi dobre chápeš.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Mňa vytočilo, že na základe mojej požiadavky cez portál VšZP prišlo manželovi vyrozumenie, že od 8.6.-9.6.2002 nemá určeného platiteľa poistného. Keď sme si boli pred 2 rokmi meniť trvalý pobyt, vtedy nám povedala pani pri okienku, že je všetko v poriadku. Teraz sa zobudili a zistili, že všetko OK nie je.
Tie dva dni mu chýbajú preto, že PP ukončil 7.6.2002 a ďalší PP začal 10.6.2002. Takže teraz neviem, čo treba urobiť, už som sa pýtala aj pána Mihála ale nerozumioem tomu, čo mi odpovedal. ČO by ste mi poradili? ako zdokladovať tie 2 dni?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Rozšafná SP....
Priateľka mala nedoplatok v SP, ktorý splácala po častiach. Na poslednú splátku sa nejako pouzabudlo. A dnes nám došlo z SP oznámenie, že vymáhanie postupujú XY firme. Samozrejme, že som hneď volal do vymáhačskej firmy, že nie je problém okamžite zaplatiť. Ale..... pre ních je, totiž XY firma pošle údaje k platbe, kde bude pridelený špecifický symbol, na základe čoho SP zistí po prijatí sumy, že je to zásluhou XY firmy uhradené. A samozrejme inkasuje za to nemalé percentá. Toto mi potvrdila aj dotyčná osoba z XY, aj keď nepriamo.
Nechápem prečo nemohla SP najprv priamo nám zaslať výzvu na úhradu poslednej splátky. Takto samozrejme zase zadarmo zarobí firma blízka neviem komu..... a to ma poriadne serie....
Chcel by som takto aj ja zarábať.
tak to bude "vesele" ... dako vo velkom to zacali rozposielat...

a co sa stane ak uhrada pojde do SP akoby to posunutie neexistovalo?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
Mňa vytočilo, že na základe mojej požiadavky cez portál VšZP prišlo manželovi vyrozumenie, že od 8.6.-9.6.2002 nemá určeného platiteľa poistného. Keď sme si boli pred 2 rokmi meniť trvalý pobyt, vtedy nám povedala pani pri okienku, že je všetko v poriadku. Teraz sa zobudili a zistili, že všetko OK nie je.
Tie dva dni mu chýbajú preto, že PP ukončil 7.6.2002 a ďalší PP začal 10.6.2002. Takže teraz neviem, čo treba urobiť, už som sa pýtala aj pána Mihála ale nerozumioem tomu, čo mi odpovedal. ČO by ste mi poradili? ako zdokladovať tie 2 dni?
Nezdokladuješ, treba tie dva dni doplatiť si nemocenskú zdravotné poistenie. To sa zvykne tak ked piatok skončíš prac. pomer a pondelok nastúpiš do nového. Nikto ťa nevezme cez víkend, je to o hubu .
Naposledy upravil Xanti : 20.10.09 at 12:16 Dôvod: opravenie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
janaGT Pozri príspevok
Mňa vytočilo, že na základe mojej požiadavky cez portál VšZP prišlo manželovi vyrozumenie, že od 8.6.-9.6.2002 nemá určeného platiteľa poistného. Keď sme si boli pred 2 rokmi meniť trvalý pobyt, vtedy nám povedala pani pri okienku, že je všetko v poriadku. Teraz sa zobudili a zistili, že všetko OK nie je.
Tie dva dni mu chýbajú preto, že PP ukončil 7.6.2002 a ďalší PP začal 10.6.2002. Takže teraz neviem, čo treba urobiť, už som sa pýtala aj pána Mihála ale nerozumioem tomu, čo mi odpovedal. ČO by ste mi poradili? ako zdokladovať tie 2 dni?
Xanti Pozri príspevok
Nezdokladuješ, treba tie dva dni doplatiť si nemocenskú. To sa zvykne tak ked piatok skončíš prac. pomer a pondelok nastúpiš do nového. Nikto ťa nevezme cez víkend, je to o hubu .
Xanti len ťa trošku poopravím. Ide o zdravotné poistenie a nie soc.poist. Treba sa spätne prihlásiť ako samoplatiteľ k 8.6.2002, potom odhlásiť sa k 09.06.2002. Za tie 2 dni doplatiť poistné.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Xanti len ťa trošku poopravím. Ide o zdravotné poistenie a nie soc.poist. Treba sa spätne prihlásiť ako samoplatiteľ k 8.6.2002, potom odhlásiť sa k 09.06.2002. Za tie 2 dni doplatiť poistné.
Samozrejme, myslela som ZP. A zdravotné poistenie. Treba doplatiť.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Xanti len ťa trošku poopravím. Ide o zdravotné poistenie a nie soc.poist. Treba sa spätne prihlásiť ako samoplatiteľ k 8.6.2002, potom odhlásiť sa k 09.06.2002. Za tie 2 dni doplatiť poistné.
takže podľa všetkého mu to bude chýbať aj na SP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať