Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dav Pozri príspevok
Rozálka
Odfotené špeciálne pre Teba na výstave hračiek v susednom meste, ešte pred mesiacom. Dnes mi doniesla dcéra foťák, aby som si stiahla fotky
A s tým zeleným medveďom si mi pripomenula knihu Opice z našej police
alebo skôr opopipicepe z napašepej popolipicepe, aj tam mali zelenú opicu)
Olííííííííííí, a tá výstava nebola náhodou putovná?
Určite by som ju navštívila.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
ALDA Pozri príspevok
Robko aj na jednu knihu by bolo srandy čo zažijú vodiči s cestujúcimi.
Alda, prepáč
A vrchol všetkého je, že na zastávke v Starom Smokovci sedí medvedica z mláďatami, autobusár nezastaví a cestujúci musia vystúpiť na ďalšej zastávke. Možno tam medvieďatká, chúďatká čakajú ešte teraz na autobus čo ich odvezie. chichichi.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Rozalka Pozri príspevok
Olííííííííííí, a tá výstava nebola náhodou putovná?
Určite by som ju navštívila.
Nebola ale hračky mali paráááádne
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Teraz som došiel z Malaciek a ludia tam nejako zagresívneli-chlapíkovi sa niečo nepáčilo na kruhovom objazde-mal obrovské šťastie že som sa ponáhľal a musel som ujsť-inak by veľmi zle dopadol...
Tak mauačané sú agresori?? A ty si ich chcel za to zbiť? To mal teda agresívny chlapík naozaj veľké šťastie, že si musel ujsť
Naposledy upravil Kazu : 29.10.09 at 22:39
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prikladám fotografie macíkov z Macíkovského múzea (neďaleko Szolnoku, Maďarsko)
Elizabeth.jpg  
Rakoczifalva_muzeum.jpg  
Macimuzeum.jpg  
1/1
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Rozalka Pozri príspevok
Prikladám fotografie macíkov z Macíkovského múzea (neďaleko Szolnoku, Maďarsko)
No nem som istá, že tie, čo som fotila,neboli zapožičané práve odtiaľ - aj tie boli od zberateľov z Maďarska.
Lenže mne sa vybili baterky, skorozať sa nudil a dcéra mala plnú pamäť, a popri tom som ešte klebetila so ženami, ktoré robili na výstave "dozor", tak je fotiek z výstavy mááálo.
Bola to výstava hračiek vo Fiľakove, usporiadaná pri príležitosti festivalu cestovného ruchu.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Rozalka Pozri príspevok
Prikladám fotografie macíkov z Macíkovského múzea (neďaleko Szolnoku, Maďarsko)
..

..macíkovská stará mama..a detičky a dedko sultán..prekrásne..
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Rozalka Pozri príspevok
Olííííííííííí, a tá výstava nebola náhodou putovná?
Určite by som ju navštívila.
Myslím, že v Modrom Kameni je múzeum hračiek
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Rozalka Pozri príspevok
... dieťa?
Žiadne dieťa nekomentovalo.

To som dostala ja s manželom (do zbierky k ostatným cca 120-im)
Žiaden dizajnér sa k svojmu zámeru nevyjadril, ale vás prosím o vyjadrenie: čo by pomohlo?
Rozalka ak to je do zbierky, vôbec by som ho neupravovala, medzi ostatnými bude vynimočný ...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Rozalka našla som tvojmu mackovi dvoch súrodencov
... a pripájam link na viedenskú nemocnicu pre mackov a mackové linky ...

http://www.teddy-co.at/

http://www.teddybear.org/d.htm

http://www.sunshine-teddy.de/main.php?s=gallery&l=de
macko.jpg  
macík.jpg  
1/1
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ani nepotešilo, ani nezarmútilo... len rozladilo: jedna téma na Porade. Pred nejakým časom, som sa zapájala do "ostrejších" diskusií, ktoré s účtovníctvom, daňovníctvom a podobnými témami nemali nič spoločné, ale rozoberalo sa fungovanie porady, to čo nám dáva, či nám dáva dosť a pod. A nechápala som názory niektorých poraďákov, ktorí tu boli takmer od začiatku (alebo od začiatku vôbec). A teraz sa takéto témy znovu otvárajú a znova sa preberajú rovnaké veci a ja sa už radšej do nich nezapájam....

PS: Asi sme vynašli perpetum mobile.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tiez sledujem tu temu... nakopla ma akurat v tom, ze pozeram profily pytajucich sa a pri jednej otazke som az nechapala... v profile ing. ekonomie a pyta sa tak zakladnu vec, ze dovidenia... navyse ta otazka je zadana velmi nezrozumitelne a ani ja sama neviem, naco sa vlastne pyta...

a su tu taki viaceri... v profile "samostatny uctovnik" "hlavny uctovnik" a pyta sa na tak zakladne veci, ze dovidenia... az si musim dat po prstoch a zahryznut do jazyka...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

AndreaS, súhlasím.

Ale keď je už piatok a od poobedia už nerobíme nikto, tak som si spomenula na starú tému:
http://www.porada.sk/t31478-toaletny...racovisku.html
Možno niektorí poraďáci si pamätajú, že mávame tu aj fajn chvílky.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

andreaS Pozri príspevok
tiez sledujem tu temu... nakopla ma akurat v tom, ze pozeram profily pytajucich sa a pri jednej otazke som az nechapala... v profile ing. ekonomie a pyta sa tak zakladnu vec, ze dovidenia... navyse ta otazka je zadana velmi nezrozumitelne a ani ja sama neviem, naco sa vlastne pyta...

a su tu taki viaceri... v profile "samostatny uctovnik" "hlavny uctovnik" a pyta sa na tak zakladne veci, ze dovidenia... az si musim dat po prstoch a zahryznut do jazyka...

ale čo potom s tým jazykom, keď je celý rozhrýzený... a prsty bolia..
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Mňa maximálne rozčúlili raňajky 26.10.2009 v Tatralandii. Objednali sme si bufetové raňajky, boli by vynikajúce , naše dievčence z Nového Zélandu si okrem iného dali jogurt, ten zjedli, sedeli sme pri stole, rozprávali sme sa a zrazu sa Grace zahľadela na kelímok od jogurtu a od údivu vygúlila oči. Na kelímku totiž stál dátum spotreby 19.10.2009. Jogurty boli už 7 dní po záruke. Položili sme si s manželom otázku. Musí si naozaj Slovensko robiť takúto reklamu?????
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

...ja som smutná ,že moja dcéra je taká zničená so štúdia na medicíne v brne ,až si myslím, že som jej takéto štúdium vôbec nemala dovoliť. Je to mladé ,šikovné drobné žieňa, so skromnou povahou ,ale hlavne si neverí v ničom. Pritom vždy bola šikovná , zvládla gymnázium na samé jednotky ,maturity tiež , zobrali ju na 4 medicíny na Slovensku a v čechách. Rozhodovalo sa medzi Martinom a Brnom.Zvíťazilo teda Brno ,ale poviem Vám ,to čo sa musia všetko učiť, písať labáky z chémie takmer každý deň...A tie jej zaberú aj celý deň ,potom nemá čas na nič iné. Nespí ,neje , v škole je aj 12 hodím denne ,pretože sa stále niekam presúvajú na hodiny a prednášky.Hned v prvý deň ich privítali v škole s tým ,že "polovice z Vás jsou debilové a pujdou pryč!". Ja myslím ,že ona by to zvládla ,len si to berie strašne všetko k srdcu ,a je fakt zničená.Neviem ako jej pomôcť ,či ju mám povzbudzovať ,alebo lutovať. Viem, čo všetko preto urobila aby sa tam dostala ,zadarmo to nebolo ,ale niekedy fakt uvažujem ,že ju odtiaľ vezmem .Nikoho tam nepozná ,a ani nemá čas sa s niekým zoznamovať ,a niektorí spolužiaci sú tam dosť namyslení , každý sa tam hrá sám za seba, je to tam také neosobné,a an intráku kde je nemá žiadneho prváka, s ktorým by si mohli vzájomne pomáhať... Neviem ako jej mám poradiť a pomocť aby to prekonala. Už si vôbec neverí.Ja viem ,že začiatky sú určite ťažké všade, len toto je fakt "hard" . Nemáte podobné skúsenosti ? Čo jej mám poradiť ,ako ju mám podporiť? Vedela ,že to bude náročné ,ale ,že to bude až takéto...
Tak som z toho smutná aj ja,bola som prvá ,ktorá ju od takéhoto štúdia odhovárala ,ale nedala si povedať. Teraz už verím, že niektorí lekári /teda nie tí "klobáskoví" ,lebo sú aj takí/ si uznanie zaslúžia,ak prejdú takýmto náročným štúdiom,Tým nechcem povedať ,že štúdium na nejakej vysokej je ľahké ,ale tohto je fakt veľa .Neštudujete ,alebo nepoznáte niekoho kto tam študuje tiež ?
Prepáčte ,musela som sa takto vyventilovať, lebo som z toho na nervy...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Macka Pozri príspevok
...ja som smutná ,že moja dcéra je taká zničená so štúdia na medicíne v brne ,až si myslím, že som jej takéto štúdium vôbec nemala dovoliť. Je to mladé ,šikovné drobné žieňa, so skromnou povahou ,ale hlavne si neverí v ničom. Pritom vždy bola šikovná , zvládla gymnázium na samé jednotky ,maturity tiež , zobrali ju na 4 medicíny na Slovensku a v čechách. Rozhodovalo sa medzi Martinom a Brnom.Zvíťazilo teda Brno ,ale poviem Vám ,to čo sa musia všetko učiť, písať labáky z chémie takmer každý deň...A tie jej zaberú aj celý deň ,potom nemá čas na nič iné. Nespí ,neje , v škole je aj 12 hodím denne ,pretože sa stále niekam presúvajú na hodiny a prednášky.Hned v prvý deň ich privítali v škole s tým ,že "polovice z Vás jsou debilové a pujdou pryč!". Ja myslím ,že ona by to zvládla ,len si to berie strašne všetko k srdcu ,a je fakt zničená.Neviem ako jej pomôcť ,či ju mám povzbudzovať ,alebo lutovať. Viem, čo všetko preto urobila aby sa tam dostala ,zadarmo to nebolo ,ale niekedy fakt uvažujem ,že ju odtiaľ vezmem .Nikoho tam nepozná ,a ani nemá čas sa s niekým zoznamovať ,a niektorí spolužiaci sú tam dosť namyslení , každý sa tam hrá sám za seba, je to tam také neosobné,a an intráku kde je nemá žiadneho prváka, s ktorým by si mohli vzájomne pomáhať... Neviem ako jej mám poradiť a pomocť aby to prekonala. Už si vôbec neverí.Ja viem ,že začiatky sú určite ťažké všade, len toto je fakt "hard" . Nemáte podobné skúsenosti ? Čo jej mám poradiť ,ako ju mám podporiť? Vedela ,že to bude náročné ,ale ,že to bude až takéto...
Tak som z toho smutná aj ja,bola som prvá ,ktorá ju od takéhoto štúdia odhovárala ,ale nedala si povedať. Teraz už verím, že niektorí lekári /teda nie tí "klobáskoví" ,lebo sú aj takí/ si uznanie zaslúžia,ak prejdú takýmto náročným štúdiom,Tým nechcem povedať ,že štúdium na nejakej vysokej je ľahké ,ale tohto je fakt veľa .Neštudujete ,alebo nepoznáte niekoho kto tam študuje tiež ?
Prepáčte ,musela som sa takto vyventilovať, lebo som z toho na nervy...
No mňa napadlo, že ju choďte navštíviť, keď sa dlhšiu dobu nevie dostať domov a spraviť jej na pol dňa oddychový program, aby nabrala ďalšie sily. A možno jej daj za príklady nejaké ženy, ktoré niečo dokázali svojou prácou samozrejme.
Držím jej palce, aby to nevzdala a splnila si sen. Lebo keď ju zobrali na 4 školy tohto zamerania, tak ju to musí baviť.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Macka, je to škola s dobrým menom, tak sa to snažia na začiatku vyselektovať , aby slabšie "ohnivká z reťaze" vypadli...
Určite sa to po čase zlepší, zvykne si aj dcéra, určite si nájde aj kámošky.
Píšeš, že dcéra je šikovná, tak sa ju snaž aspoň psychicky podporiť.
Istotne sa jej námaha vráti aj s úrokami. Držíme palčeky!
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Tak mňa rozosmialo toto video a trochu aj príhoda z Dunaja počas NATO stretnutia, kajakári zatvárali sezónu splavom po Dunaji a nevedeli že je zákaz plavby tak ich snajpri a samopalníci zobrali z vody, museli kajaky vyniesť v rukách strmým brehom na cestu a zmiznúť odtiaľ.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Gabi03 Pozri príspevok
AndreaS, súhlasím.

Ale keď je už piatok a od poobedia už nerobíme nikto, tak som si spomenula na starú tému:
http://www.porada.sk/t31478-toaletny...racovisku.html
Možno niektorí poraďáci si pamätajú, že mávame tu aj fajn chvílky.
Supeeeer, ale mala si to dať až v pondelok. To tu mám teraz cezčasovať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať