Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

andreaS Pozri príspevok
moja mama ma ucet v orange na 1,- euro... a tiez bola takto zaplatit priamo u nich... "velmi vyhodne" ... lebo to ma za dalsiu kartu daku akciovu cenu a osobitne ma sek na dve cisla... rovnako je chore platit tuto sumu z uctu, kde sa plati za prevod.. akoby to nemohli rovno vyfakturovat cele naraz za cely rok... nech sa to oplati na oboch stranach...
ja mám síce druhého op., ale aj tu by sa to dalo realizovať... zriaďte si inkaso, tu mám za 6 mesiacov úhrady inkasom + 500 bodov... ale aj tak plánujem zrušiť zmôuvu (číslo si nechať), hop s5 na kredit a zutekať k modrým... viazanosť mám do menín, t. j. do 13.12.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

rodina1 Pozri príspevok
Áno, Orange si pýta pri zaplatení faktúry na ich predajných miestach 0,83 Eur. Preto vždy nahováram priateľa, aby fa platil priamo v banke. Predstavme si, koľkí ľudia platia takto, na koľko peňazí si v Orangeu prídu
no však to bolo prvý a posledný krát. Cez banku to mám 13 centov. No myslela som, že úhrada priamo je bez poplatkov. aká naivita.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
A ja milujem ružového operátora.
Omylom som preniesla t.č. do O2 o 3 dni skôr ako vypršala viazanosť a naparili mi 250 ojrov pokuty. Skoro som umrela. Poprosila som ich a oni mi odpustili.
Jaj, ale ich milujem
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ja som dnes bola u právnika popýtať si nejaké právne rady. Sedela som tam 15 minút, nič nové som sa nedozvedela, len to čo už dávno viem a zacvakala som 100 eur. Tak to už áno taký zárobok No ja neviem, či ich zarobím za jeden celý aj 12-hodinový deň. Je to spravodlivosť? Alebo som taká neschopnáí?
Naposledy upravil Iwett : 10.11.09 at 19:11
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ked sme uz pri oranzovych... Do neceleho roka sa mi pokazil telefon, tak som ho dala reklamovat. Odpoved som dostala, ze telefon oxidoval a neopravia ho, kup si novy. /Nepovedali mi aby som si kupila novy, ale znelo to tak./ Odpoved som dostala v jednej kratkej vete bez akychkolvek dokazov.
Davam si pozor na telefon, a som si ista, ze nebol nikde vo vlhkom prostredi a na tom trvam. Pri vlhkosti vzduchu, ktora niekedy presahuje aj 60% by mal telefon vydrzat, ak nie, je to chyba vyrobcu. Manzel sa vyzna v podobnych veciach tak napisal reklamaciu na reklamaciu, pretoze u nich ak je akakolvek porucha na pristrojoch, zoberu to pod lupu a zakaznikovi poslu farebne fotografie aby presne vedel co sa stalo a poruchu podrobne popisu.
Na tuto reklamaciu uz poslali fotografie a o dve vety viac. Zistilo sa, ze jeden z tych zubkov na nabijanie je trosku zahrdzaveny z vrchu a staci to na to aby niektore gombiky robili problem. Namiesto toho aby ho otvorili a ocistili /co nie je pre technika problem/, dali nan nalepku, ze sa zaruka nan uz nevstahuje. V skratke "mily zakaznik, kup si novy telefon". Casom som prisla nato, ze nie som jedina...
Naposledy upravil ajale : 10.11.09 at 19:14
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Iwett Pozri príspevok
Ja som dnes bola u právnika popýtať si nejaké právne rady. Sedela som tam 15 minút, nič nové som sa nedozvedela, len to čo už dávno viem a zacvakala som 100 eur. Tak to už áno taký zárobok
100 EUR? To sa mas, nasa pravnicka si zobrala cca 230EUR, za polhodinu pocas ktorej sme jej len opisali problem. Dalsich 230 za to, ze zohnala potrebneho odbornika, 230 za to, ze si s nim isla pohovorit a dalsich 230 EUR za napisanie listu, ktory sme jej ciastocne opravili, pretoze bol plny chyb, aj gramatickych.
Iny notar mal prelozit RL dcerky do SJ. Napisal, ze je muzskeho rodu, pomylil sa v mojom mene, v priezvisku, a mieste narodenia. Co nato povedat? kolko informacii uz obsahuje taky rodny list?
Naposledy upravil ajale : 10.11.09 at 19:51
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mňa dnes šokovali deti v škole. neučím, iba raz do týždna mám s nimi krúžok.
A dnes som len počúvala a žasla. Tretiačky si posudzovali, ktorá ma viac v škole. Vyhrala (samozvane) dievčina, ktorá mala zlaté náušnice a 2 €. A ked som sa pýtala, čo teraz, tak mi povedali, že ona bude teraz vodca, lebo je najbohatšia.....

S ňou som zažila už aj iné: "Ja mám pravdu, ja to musím vedieť, ja som dcéra riaditeľa"

A to má malá iba 9 rokov....
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

ajale Pozri príspevok
100 EUR? To sa mas, nasa pravnicka si zobrala cca 230EUR, za polhodinu pocas ktorej sme jej len opisali problem. Dalsich 230 za to, ze zohnala potrebneho odbornika, 230 za to, ze si s nim isla pohovorit a dalsich 230 EUR za napisanie listu, ktory sme jej ciastocne opravili, pretoze bol plny chyb, aj gramatickych.
Iny notar mal prelozit RL dcerky do SJ. Napisal, ze je muzskeho rodu, pomilil sa v mojom mene, v priezvisku, a mieste narodenia. Co nato povedat? kolko informacii uz obsahuje taky rodny list?
Hej, však to je asi tak rovnako. Ja za 15 min. 100, ty za polhodinu 230,-. Ja som si totiž tiež len pohovorila. nič viac. Žiadny výsledok, zmluva, list... Nič, len som opísala problém a on mi povedal možnosti, čo by sa s tým dalo robiť, ktoré som v podstate vedela, len som si ich potrebovala overiť. Keby som pokračovala ďalej, tak by som sa aj ja dostala na tých 1000
No čo povedať?
Naposledy upravil Iwett : 10.11.09 at 19:23
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Druhýkrát overuj tu na porade.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

tuta Pozri príspevok
Druhýkrát overuj tu na porade.
Predbehla si ma
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

tuta Pozri príspevok
Druhýkrát overuj tu na porade.
No hej, som chcela, nech to mám potvrdené z viacerých zdrojov, len kôli tomu druhému overeniu som prišla domov s právzdnou peňaženkou Človek sa učí celý život!
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

, u nás sa zvýši porodnosť v 07/2010. A poriadne. Boli sme bez elektriny skoro 2 hod. 50 min.

(a chytro bežím robiť DP DPH )
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
betka Pozri príspevok
, u nás sa zvýši porodnosť v 07/2010. A poriadne. Boli sme bez elektriny skoro 2 hod. 50 min.

(a chytro bežím robiť DP DPH )
Janka, u vás doma alebo v celom meste?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Rozalka Pozri príspevok
Janka, u vás doma alebo v celom meste?
MAska jedna.

U nás nie. (síce do noci je ešte ďaleko).
Len teraz manžel prišiel z roboty, zapálil aspoň do krbu, aby nebola zima. Neviem, kedy spravím DPH, lebo musím, termíny .
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Iwett Pozri príspevok
Hej, však to je asi tak rovnako. Ja za 15 min. 100, ty za polhodinu 230,-. Ja som si totiž tiež len pohovorila. nič viac. Žiadny výsledok, zmluva, list... Nič, len som opísala problém a on mi povedal možnosti, čo by sa s tým dalo robiť, ktoré som v podstate vedela, len som si ich potrebovala overiť. Keby som pokračovala ďalej, tak by som sa aj ja dostala na tých 1000
No čo povedať?
ja už neoverujem nikde inde, len tu. Raz som chcela od daňovej poradkyne overiť akúsi vec ohľadom DPH. Bola celá ochotná, všetko OK, až do okamihu, keď som žiadala, aby svoje vyjadrenie dala na papier, aby som mala podložené, na základe čoho som sa rozhodla tak účtovať. Milá daňová poradkyňa zrazu už nebola taká milá... bolo to pred asi 9-10 rokmi, a odvtedy od nej na ten papier čakám...

ináč, je to zaujímavé, ja čakám na takéto vyjadrenia aj z viacerých miest niekoľko rokov (napr. aj z DU, ktorý mi ešte neodsúhlasil koeficient na moju žiadosť už pekných 5-6 rokov... no čo už, asi majú moc roboty s pokutami, s tými sa tu po okolí roztrhlo vrece, samé o deň neskoršie podané prehľady, prípadne neboli podané a pod...)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

rozculuje ma nova praca... zistenie ze ucto je v totalnom bordeli... chcu sledovat strediska a zakazky ale priraduju len naklady, vynos nepriradia k stredisku... a celkovo behom troch dni mi ostava rozum stat... ako ja spravim danove priznanie??? aj ked mozem sa nato tralala... nemam oficialne prevzatie uctovnictva, resp. cakam nan, lenze ani tato mi to nemoze odovzdat lebo sa zasahuje este do r. 2008... proste neviem co si mam mysliet, ze ci zutekat aj odtialto alebo co??? furt len aby som po niekom nieco opravovala

a tesi ma kazd y novy prideleny bodik DAKUJEM za kazdy jediny, s kt. rastie moje sebavedomie
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Rozalka Pozri príspevok
Došlo mi dnes e-poštou, odporúčam prečítať si to.

SPOMAĽ MÁŠ PRIVYSOKÚ RÝCHLOSŤ...!!!
Keď som včera vystupoval z vlaku, predo mnou šla pomalým tempom stará babka
.Ponáhľal som sa a nevedel som ju predbehnúť.
Vytáčala ma do nepríčetna.
Vtedy som sa zarazil a povedal som si: "Kam sa ja vlastne
ponáhľam?"
Ozvali sa vo mne výčitky svedomia, že som sa v duchu nahneval na babku,
ktorá nemôže za svoju rýchlosť.
Celý život pracovala aby sa aj moja generácia mala dobre, možno veľa
vytrpela. Ale všetko trpezlivo zniesla. A ja som netrpezlivý a malicherný.
A to všetko len preto, aby som bol o 10 minút skôr na internáte.
Tých pár minút aj tak premrhám na internete alebo pri telke.
Alibisticky to zhodím na dobu v ktorej žijeme. Všetci sa hrozne ponáhľame.
A večer zistíme, že sme zase toho veľa nestihli. Frustrovaní si ľahneme a
zaspíme spánkom nepokojných.
Popri známych frázach "Ako sa máš?, Ako žiješ?..." sa nám do slovnej
zásoby vtesnalo "Strašne sa ponáhľam, nemám čas!".
Tak máme veľa práce...
Cez sms si vyznávame lásku, komunikujeme caz chat a face to face si
nemáme čo povedať. Trápia nás účty, kariéra. A popri tom už neostáva čas
nazvyš. V schránkach sa nám hromadia maily, lebo "nemáme čas odpísať",
na polici sa kopia knihy, lebo "nemáme čas čítať", nevieme ako vonia
príroda, lebo "nemáme čas k nej pričuchnúť".
Takto a podobne si zaneprázdnenosť racionalizujem aj ja.
Ale dokedy to vydržíme? Stále chceme viac stihnúť a darí sa nám menej.
Možno venujeme priveľa času veciam, ktoré si ho nezaslúžia.
Žijeme hrozne rýchlo, máme skoro všetko a napriek tomu sa kopia nešťastní
ľudia. Náš život je nekvalitný. Priemerná dĺžka života sa pomaly
predlžuje, no jeho kvalitatívna zložka je čím ďalej tým viac nevýrazná.
Nevieme sa zastaviť a uvedomiť si hodnotu vecí.
Robíme veľa fotografií, ale už si ich ani neprezeráme.
Napálime ich na CD a tým to skončilo.
Počítače máme plné mp3-jek, ale nemáme prehľad čo je to
vlastne za hudbu. Množstvo televíznych kanálov, ktoré dávajú naraz veci, ktoré
chceme vidieť a hneváme sa, že to nestíhame.
Namiesto zábavy stres. Stále si kontrolujeme mobil, či nám
niekto nevolal. Vypnúť mobil? Veď môžeme zmeškať dôležitý hovor!
Prestávame si vážiť krásne veci, kvôli ktorým sa oplatí
žiť. Môj dedko má 83 rokov. V živote nebol v zahraničí, nemá
mobil, pozerá len dva televízne kanály a počúva jednu stanicu na svojom starom
tranzistore. A napriek tomu mi minule povedal, že prežil krásny život.
Má množstvo spomienok, ktoré mu vyvolávajú úsmev na tvári.
Vie sa tešiť z pekného dňa, z vône dreva, s ktorym cely život pracoval,
zo svojich vnúčat, na ktoré je pyšný.
Žil ťažký život ale vážil si ho. To my dnes nevieme. A tak máme infarkty
už v päťdesiatke, kopu rakoviny a depresií.
A možno by stačilo spomaliť. Tvrdenie, že sa to nedá,
neobstojí. Sú ľudia, ktorí to dokážu. Zamyslime sa, koľko času venujeme
nepodstatným veciam. Skúsme si vypnúť mobil. Porozprávať sa a niečo si
prečítať.
Snáď som si uvedomil môj rýchly život včas nato, aby som spomalil.
Kamarát má chalupu v Henclovej. Je to malá banícka dedinka
obkolesená horami.
Nie je tam signál na mobil, v telke jeden kanál (žiadna dilema a pozriete
si aj to, čo by ste nikdy doma nepozerali a začne sa vám to
páčiť), obchod otvorený len v utorok a štvrtok a jedna krčma s rozmermi 5x5 m.
Ideálne miesto na spomalenie. Asi tam zabehnem, aby som sa
zbytočne nehneval na starých pomalých ľudí, ktorí si vážia zvyšok
života a zbytočne sa neponáhľajú za smrťou tak ako my!
Pekný deň!


Pred vytlačením tohto mailu prosím zvážte dopad na životné prostredie. Ďakujeme. / Please consider the environment before printing this e-mail. Thanks.
Včera večer som si uvedomila, aký je jednoduchý život krásny - žehlila som, mladší syn sa krásne hral s autíčkom, starší syn s manželom si vystrihovali z Včielky, ktorú dostali v škôlke, rádio hralo pekné pesničky - proste pohoda. Každý bol zabratý do svojej "práce" a bolo to fajn.
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Mňa dnes nepotešila informácia, že školenie k neziskovkám, na ktoré so sa NEUVERITEĽNE tešila nakoniec musia zrušiť kvôli nedostatku záujmu. A tak veľmi by som potrebovala komplexné info k neziskovému sektoru!!
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

potešil ma klient, ktorý prišiel vyrovnať v hotovosti faktúru za služby. Vyúčtovala som mu viac, ako som zvykla predtým - mal o dosť viac dokladov a práce s nimi, tak som bola mierne povedané nervózna čo on na to. Milo ma prekvapil, keď mi nechal ešte 30€ navyše, lebo vraj vie, koľko som s ním mala teraz roboty. Panebože, daj veľa takýchto klientov, prosím...
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Dostavam kopu duchaplnych mailov, ale takmer kazdy z nich ma nieco spolocne s vierou. Vedome sa vzdy niekto snazi "vratit ma do kosiara". Ale tento list o rychlosti sposobu zivota je naozaj pekne, jednoducho a zrozumitelne napisany. 70% z neho je akoby o mne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať