Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes som bola na veľmi peknom baletnom predstavení Everest v SND. Baleťáci úžasní, scéna prekrásna, hudba božská/aj živá/, svetelné efekty neuveriteľné, no super. Aj trom hlavným aktérom sa vystúpenie páčilo, vytrvalo tlieskali aj s ostatným obecenstvom účinkujúcim.
Naposledy upravil jozka56 : 11.11.09 at 22:34
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

adi11 Pozri príspevok
Dnes ma prekvapila suma, ktorú si zapýtal lekárnik za protizápalové injekcie na recept...že necelých 7 Euro...veď nedávno stáli pár korún..ja som mala nachystaných pár centov, že doplatím....asi som parádne dlho nebola v lekárni..

minule som kupovala ibalgin, otvorim krabicu, pozeram , prepocitavam, stale mi to nejako nevychadza, predtym bolo v krabici 30 a stalo to menej , teraz je ich v krabici 24 a stoji to viac
tak som sa rozculila, ze ma hned hlava rozbolela a musela som si dat 2
ale dali mi taky ruzovy zlepeny papierik, ako male puzdierko kam si to mam ulozit a dat do kabelky
tak som pochopila, ze som si to ruzove cudo predsa musela zaplatit
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Dnes som mala byť na seminári p. Mihála, ale nebudem. Štve ma to Chcela som, aby mi to vedúca zaplatila, ale podľa nej to nepotrebujem. Ona ma totiž plánuje poslať na školenie ohľadom prechodu z JU na PU. Keď som jej povedala, že tento seminár je o mzdách, tak som si mala zavolať do Krosu, či plánujú zapracovať do programu úpravy nových zmien zákonov, vrátane zamestnaneckej prémie. Povedala som jej, že by som to potrebovala vedieť počítať aj ručne, a na to mi povedala, že na čo, veď mi to program vypočíta Asi sa jej zdalo 38 Eur moc. Ale jedno ma teší, že som vyhrala knižku a priateľ mi ju dnes na ten seminár pôjde zobrať (ešte šťastie, že v Považskej Bystrici robí).
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

hned rano ma potesila sprava, ze ocova zena ma dobre vysledky z histologie (ani netusim ako sa to s pravne pise ale vysledkom je, ze rakovinu nema) ... huraaaaa...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

rodina1 Pozri príspevok
Dnes som mala byť na seminári p. Mihála, ale nebudem. Štve ma to Chcela som, aby mi to vedúca zaplatila, ale podľa nej to nepotrebujem. Ona ma totiž plánuje poslať na školenie ohľadom prechodu z JU na PU. Keď som jej povedala, že tento seminár je o mzdách, tak som si mala zavolať do Krosu, či plánujú zapracovať do programu úpravy nových zmien zákonov, vrátane zamestnaneckej prémie. Povedala som jej, že by som to potrebovala vedieť počítať aj ručne, a na to mi povedala, že na čo, veď mi to program vypočíta Asi sa jej zdalo 38 Eur moc. Ale jedno ma teší, že som vyhrala knižku a priateľ mi ju dnes na ten seminár pôjde zobrať (ešte šťastie, že v Považskej Bystrici robí).
Program síce zamestnaneckú prémiu spočíta, ale všetky tie podmienky ktoré musia byť splnené, aby sa mohla priznať neoverí - to pre budúcnosť ako argument pre vedúcu.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

betka Pozri príspevok


Bordel a poriadny.
Aký by si ty mal prúser, keby si takto robil. Veď by Ťa klienti vyobšívali a prizabili.

Ale najlepšie na tom všetkom je, že hoci ony majú bordel, vy musíte dokazovať, že máte pravdu. Stalo sa Vám, žeby si aspoň raz overovali skutočnosť sami ? Žeby hľadali v archívoch ? Teraz, keď sme prešlie na elektronické podateľne som aj ja zistila chaos vo výkazoch, ktoré tam sú zverejnené... Chýbali výkazy, pričom mám doklad o tom, že im to bolo dané, nepomohlo, odpoveď znela, doneste ofotené, pošlite doklady..... výpisy z účtu, že bolo uhradené, ale veď výpisy z účtov, že im bolo pripísané majú aj ony.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Jana Motyčková Pozri príspevok
Program síce zamestnaneckú prémiu spočíta, ale všetky tie podmienky ktoré musia byť splnené, aby sa mohla priznať neoverí - to pre budúcnosť ako argument pre vedúcu.
Ďakujem, ale myslím si, že na moju vedúcu by zrejme ani takýto argument neplatil. Ona totižto po mne nedávno chcela (keď som bola PN dva týždne), aby som ju zaučila do programu (myslím tým aj účtovníctvo, nielen mzdy), že v prípade, keď budem zase niekedy chorá, aby to mohla robiť Nehovorím, že by som ja bola v tom veľmi zbehlá , ale toto sa vymyká zdravému rozumu. Použijem výraz mojej bývalej kolegyne: Vedúca je asi "duchamatná".
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

judita1971 Pozri príspevok
Ale najlepšie na tom všetkom je, že hoci ony majú bordel, vy musíte dokazovať, že máte pravdu. Stalo sa Vám, žeby si aspoň raz overovali skutočnosť sami ? Žeby hľadali v archívoch ? Teraz, keď sme prešlie na elektronické podateľne som aj ja zistila chaos vo výkazoch, ktoré tam sú zverejnené... Chýbali výkazy, pričom mám doklad o tom, že im to bolo dané, nepomohlo, odpoveď znela, doneste ofotené, pošlite doklady..... výpisy z účtu, že bolo uhradené, ale veď výpisy z účtov, že im bolo pripísané majú aj ony.

ja sa v elektronickej podateľni neviem zbaviť 2 rodných čísiel, ktoré sa priplietli ktovie odkiaľ do firmy. Neakceptuje mi mesačné výkazy, pretože tie rodné čísla neviem odhlásiť. Boli totiž prihlasované papierovo a nie sú tam údaje na vystavenie RLFO. Neviem, koho to tam evidujú, na reklamáciu odpovedajú - ani ryba ani rak... lezú mi jemne na nervy
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

rodina1 Pozri príspevok
Ďakujem, ale myslím si, že na moju vedúcu by zrejme ani takýto argument neplatil. Ona totižto po mne nedávno chcela (keď som bola PN dva týždne), aby som ju zaučila do programu (myslím tým aj účtovníctvo, nielen mzdy), že v prípade, keď budem zase niekedy chorá, aby to mohla robiť Nehovorím, že by som ja bola v tom veľmi zbehlá , ale toto sa vymyká zdravému rozumu. Použijem výraz mojej bývalej kolegyne: Vedúca je asi "duchamatná".


Keď som bola v lete dva týždne na dovolenke šéf vystavolal faktúry. Potom som ich robila ešte raz a obvolávala zákazníkov, že im pošlem opravnú.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Mňa dnes maximálna nas...a naša najväčšia, "najlepšia" a "najúžasnejšia" zdravotná poisťovňa. Do dnešného dňa nepoukázali preplatok z RZZP 2008 mojej priateľke. Samozrejme som tam zavolal.....
Milá pani na druhej strane linky mi oznámila, že podľa ich evidencie nie je tam preplatok, ale nedoplatok. Tak na moju otázku, že dokedy sa chceli hrať poisťovňa na mrtvého chrobáka, a neoznámiť túto skutočnosť odpovedať samozrejme nevedela. Ale určite by sme sa prekvapili možno o dva roky, keby sme obdržali od poisťovne výzvu na zaplatenie dlžného poistného aj s penálmi. Ale......
Našťastie ešte v máji tohto roka som si vyžiadal rozpis platieb poistného, a na moje prekvapenie z ich systému sa stratili platby za jeden celý rok (od 06/2007 do 05/2008). Túto skutočnosť sme okamžite reklamovali. Najprv telefonicky a hneď na to aj písomne (doporučene), s priloženými kópiami výpisov, na ktorých sú vyznačené platby. A týmto som si myslel, že všetko sa dá do poriadku.
Na moje počudovanie do dnešného dňa tieto platby neboli pripísané mojej priateľke, takže naďalej ju evidujú ako dlžníčku....
Takže zvýšil som svoj hlas na milú pani z druhého konca linky... (ešteže všetky hovory sa nahrávajú z dôvodu skvalitnenia ich služieb ).
Ľutujem pracovníčku, ktorá budúci týždeň bude na pobočke v SC..... Pripravil som všetky podklady ešte raz, a napochodujem tam, aj s priateľkou. A keď sa to nedorieši na pobočke, tak určite to dotiahnem až na Úrad na dohľad nad ZP (alebo ako sa to vlastne volá).
Dnešná dohra včerajšieho extempore s poisťovňou:

S dnešnou poštou sme dostali od poisťovne Oznámenie o výsledku RZ za rok 2008, v ktorom potvrdzujú výsledok RZ, že je správny. A ostatné omačky okolo toho, že preplatok sa zdaní a zvyšok sa poukáže na účet. Ale ...... Moje otázky:
1. List písaný 3.11.2009, podaný 05.11.2009 a doručený 12.11.2009. Nemá poisťovňa náhodou povinnosť preplatok poukázať najneškôr do 31.10. (tento rok do 2.11.) na účet poistenca? Samozrejme, že má.
2. V poisťovni nevie pravá ruka, čo robí ľavá? Veď včera ešte v ich systéme vyskakoval nedoplatok, pričom už 3.11. bol list napísaný, že je tam preplatok?
3. V tomto štáte asi naozaj platí, že rovnejší medzi rovnými. Keby som náhodou podal RZ oneskorene, tak ma čaká mastná pokuta. A kto bude pokutovať poisťovňu za ich oneskorenie? Asi nikto....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Marianna01 Pozri príspevok
ja sa v elektronickej podateľni neviem zbaviť 2 rodných čísiel, ktoré sa priplietli ktovie odkiaľ do firmy. Neakceptuje mi mesačné výkazy, pretože tie rodné čísla neviem odhlásiť. Boli totiž prihlasované papierovo a nie sú tam údaje na vystavenie RLFO. Neviem, koho to tam evidujú, na reklamáciu odpovedajú - ani ryba ani rak... lezú mi jemne na nervy
To chce asi osobnú návštevu...ale mal by sa Ti dať zistiť aj poistenec, vypíš si RČ - tie z kontroly na register, daj si overenie poistného vzťahu - nechaj len RČ, bez mena, obdobia.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mne dnes prisiel list zo ZP ohladom RZZP - info, kolko "im" vysiel preplatok RZZP, kolko mi zdanili, kolko poslu. Suma vysla ina, ako mne v podanom RZZP - netusim, z akeho dovodu - nezda sa mi, ze by som nezvladla svoje vlastne RZZP.

Nedavno klientka koncila zivnost, tak sme preventivne poslali list do ZP, ci nahodou neeviduju nejake nedoplatky. A cuduj sa svete, vraj tam ma preplatok asi 20 EUR este z roku 2005 - no absolutne netusim na zaklade coho, kedze sme za 2005 posielali aj RZZP a vsetko nam sedi. Hned som sa rozculovala, lebo ma napadlo - dodanit .

Fakt je to podla toho, aky maju den alebo ako - kazdy den ine cisla.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Dnešná dohra včerajšieho extempore s poisťovňou:

S dnešnou poštou sme dostali od poisťovne Oznámenie o výsledku RZ za rok 2008, v ktorom potvrdzujú výsledok RZ, že je správny. A ostatné omačky okolo toho, že preplatok sa zdaní a zvyšok sa poukáže na účet. Ale ...... Moje otázky:
1. List písaný 3.11.2009, podaný 05.11.2009 a doručený 12.11.2009. Nemá poisťovňa náhodou povinnosť preplatok poukázať najneškôr do 31.10. (tento rok do 2.11.) na účet poistenca? Samozrejme, že má.
2. V poisťovni nevie pravá ruka, čo robí ľavá? Veď včera ešte v ich systéme vyskakoval nedoplatok, pričom už 3.11. bol list napísaný, že je tam preplatok?
3. V tomto štáte asi naozaj platí, že rovnejší medzi rovnými. Keby som náhodou podal RZ oneskorene, tak ma čaká mastná pokuta. A kto bude pokutovať poisťovňu za ich oneskorenie? Asi nikto....
A ktovie do akej verzie pozerala pracovníčka. Ja som bola SP v jednej kancelárii zaniesť doklady, pracovník mi podpísal prevzatie a predo mnou ich nahral. Asi o týždeň som bola s inými papiermi a ďalšia pani mi v rámci dobrých vzťahov hovorí, že tam nám niečo chýba. Presne to, čo nahrával ten pracovník. Výsledkom našej komunikácie bolo konštatovanie, že: On to asi nahral do starej verzie. Tak som musela priniesť kópie kópií a ona to nahrala do tej správnej a už nebol problém.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Lianka Pozri príspevok
Mne dnes prisiel list zo ZP ohladom RZZP - info, kolko "im" vysiel preplatok RZZP, kolko mi zdanili, kolko poslu. Suma vysla ina, ako mne v podanom RZZP - netusim, z akeho dovodu - nezda sa mi, ze by som nezvladla svoje vlastne RZZP.

Nedavno klientka koncila zivnost, tak sme preventivne poslali list do ZP, ci nahodou neeviduju nejake nedoplatky. A cuduj sa svete, vraj tam ma preplatok asi 20 EUR este z roku 2005 - no absolutne netusim na zaklade coho, kedze sme za 2005 posielali aj RZZP a vsetko nam sedi. Hned som sa rozculovala, lebo ma napadlo - dodanit .

Fakt je to podla toho, aky maju den alebo ako - kazdy den ine cisla.
Tak je to, my sme žiadali ZP o potvrdenia, že nemáme voči nim žiadne záväzky a dnes nám jedna ZP oznámila, že nám to nemôžu vydať nakoľko im dlhujeme peniaze z RZZP 2008, u tej ZP sme mali zrovna preplatok, ktorý nám aj 31.10.09 vrátili...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
babi2 Pozri príspevok
Tak je to, my sme žiadali ZP o potvrdenia, že nemáme voči nim žiadne záväzky a dnes nám jedna ZP oznámila, že nám to nemôžu vydať nakoľko im dlhujeme peniaze z RZZP 2008, u tej ZP sme mali zrovna preplatok, ktorý nám aj 31.10.09 vrátili...
Ako čítam, tak Kocúrkovo je oproti Slovensku bezchybne fungujúci právny štát so všetkým čo k tomu patrí....
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Konečne včera mi prišli výsledky z histológie. Čakala som na ne skoro mesiac. Boli OK.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zdenka175 Pozri príspevok
Konečne včera mi prišli výsledky z histológie. Čakala som na ne skoro mesiac. Boli OK.
GRATULUJEM-e
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Zdenka175 Pozri príspevok
Konečne včera mi prišli výsledky z histológie. Čakala som na ne skoro mesiac. Boli OK.
Pamätám si, že si písala, že si si dala vybrať znamienka. Bolo to v tom istom čase, ako sme boli aj my s priateľom. A tiež máme výsledky v poriadku! Sú to nervy čakať, ale tá úľava je veľká. Takže gratulujem.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Stanislav 1975 Pozri príspevok
GRATULUJEM-e
Ďakujem pekne
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

hned ako mi o takomto case zazvonil mobil manzelovou melodiou som tusila ze nie je cosi v poriadku...

obavy potvrdene

maju cistky v praci, pritom ich sa kriza nedotyka, ale hlavne ze pani maju nove osobaky za miliony, na zimu beru nove administrativne sily a xy inych sposobov mrhania penazi, ale kto si to odskace? jasne ze ten kto maka na ich zadky ako jeden z mala... lebo bohuzial je tam viac tych co houby robia a beru zato neskutocne peniaze...

takze moj muz ma ist od noveho roka robit do inej pobocky... prijali aj teraz opatrenie ze mimopobockovy si maju platit byty samy a akoze mame platit za dva byty????? jeden tu v ZA a druhy v BB???? ved to je choree!!!!!! nehovoriac o tom, ze budeme obaja cely tyzden samy... nasrata som ze az...

fakt si zacinam mysliet, ze najlepsie bude urobit si svoj vlastny biznis... ale je sila ako sa niekto vie zachovat... naslubuje ine, urobi ine...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať