Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

buchač Pozri príspevok
Ako gentleman chcem upozorniť na fakt , že niekto by mohol zasa " š " vymeniť za " t " ....to by bola prešmyčkááááááááá...
Veď to je ľudskéj
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Juraj neviem prečo sa brániš slovu dedko,keď Tvoja vnučenka ho skôr vysloví ako starček,stareček, starý otec,. či čo. a dede povie do roka. nooooo
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Včera som sa vytešovala zo "Ľudia, pamätáte sa?". Počula som ho možno aj tisíc krát. Mali sme stretnutie po ......., bóžinku, koľko to vlastne bolo rokov? Ale už sme sa chválili vnúčatkami tak už to bolo asi veľa rokov A na budúce stretko si vraj už máme priniesť aj svoju vlastnú zbierku liekov
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
slavica Pozri príspevok
Jožka si ma roz..kokošila
Niečo som zmeškal?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
viete o tom, že ak vám nejaký "kámoš" príde do záhradky alebo do dvora a kradne vám sliepky, plodiny, ktoré dopestujete , nič sa tým "dobrým" ľuďom nestane? Vraj ak je krádež do 265eur je to len priestupok a trestá sa pokutou. Avšak aj vymáhanie pokuty sa zastaví, ak sa preukáže , že "dobráčisko- páchateľ" je v hmotnej núdzi! A ako sa teda má obyčajný človek chrániť? Veď z tejto situácie nevidím východisko? Prečo aj tu neplatí zákon, ktorí by nás chránil????
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Bionda Pozri príspevok
viete o tom, že ak vám nejaký "kámoš" príde do záhradky alebo do dvora a kradne vám sliepky, plodiny, ktoré dopestujete , nič sa tým "dobrým" ľuďom nestane? Vraj ak je krádež do 265eur je to len priestupok a trestá sa pokutou. Avšak aj vymáhanie pokuty sa zastaví, ak sa preukáže , že "dobráčisko- páchateľ" je v hmotnej núdzi! A ako sa teda má obyčajný človek chrániť? Veď z tejto situácie nevidím východisko? Prečo aj tu neplatí zákon, ktorí by nás chránil????
To nie je žiadna novinka, to je iba presun právomocí zo štátu na občana. Čo núdzny ukradne tebe to mu nemusí dávať štát. Tak sa šetria štátne financie, ktoré potom kompetentní môžu použiť napríklad na rozvoj zdravotníctva
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
súhlasím, avšak bol návrh na zlepšenie, avšak bol z dielne opozičného poslanca, tak bohužiaľ neprešiel!
Ešte že sme inak chránení ak nám prídu zlodeji alebo tí páchatelia v hmotnej núdzi do domu tam sa už brániť môžeme!
Naposledy upravil Bionda : 14.11.09 at 14:26
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Niekdajsi minister spravodlivosti este ako sudca Krajskeho sudu v Banskej Bystrici mal tiez problemy so spoluobcanmi a vyriesil to tak, ze na plot zahrady zavesil tabulky s textom SUKROMNY MAJETOK, VSTUP ZAKAZANY, PRI PORUSENI BEZ VYZVANIA STRIELAM, par razy sa presiel po zahrade s flintou v ruke a zabralo to. Spoluobcania jeho zahradu obchadzali oblukom.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Bohužiaľ nemohol by po nich strieľať nejedná sa ani o Krajnú núdzu a ani nutnú obranu! a už vôbec ak nemajú zbraň alebo predmet typu sekera, nôž, vidly, zbraň.....a nie je ohrozený život majiteľa. V dome - to beriem - to sa inak posudzuje v zákone -použitie zbrane , ale inak použitie zbrane nie je možné v takomto prípade, keď prídu brať tvoju hydinu len s úsmevom na tvári! Práve na toto som mierila, že v tomto nemáme dostatočnú podporu v zákone. Ak pôjdeš do poľa a vezmeš klások kukurice , alebo chytíš si rybu bez povolenia......- si pytliak= basa. U teba v záhrade´= NIČ sa nedeje!
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mna dost soklo aj to, ze ked si niekto zakupi rybarsky listok (a rybu mu beru ako mojmu manzelovi- nic moc), musi sa zucastnit brigady okolo vodnych ploch a ked nepride ma za to pokutu. Ale najvacsi neporiadok robia pri plochach nerybari....a ten listok nie je zadarmo.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Kazu Pozri príspevok
To nie je žiadna novinka, to je iba presun právomocí zo štátu na občana. Čo núdzny ukradne tebe to mu nemusí dávať štát. Tak sa šetria štátne financie, ktoré potom kompetentní môžu použiť napríklad na rozvoj zdravotníctva
Súhlasím s tým, že čo núdzny ukradne tebe, to mu nemusí dávať štát, ale sa mi nezdá, žeby to išlo na rozvoj zdravotníctva
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

babi2 Pozri príspevok
Súhlasím s tým, že čo núdzny ukradne tebe, to mu nemusí dávať štát, ale sa mi nezdá, žeby to išlo na rozvoj zdravotníctva
Však ani mne. Ale musela som si rypnúť aby mi to nevyvalilo bok.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kazu Pozri príspevok
Však ani mne. Ale musela som si rypnúť aby mi to nevyvalilo bok.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Práve sme sa so svokrou-čakateľkou vrátili z pohotovosti.
Ako sme si tam tak sedeli v čakárni, vplávala tam pipinka vo vysokých šteklách, blond vlasy po zadok, na ušiach náušnice typu "konetýoné" a hneď medzi dvermi spustila rozhovor so svojím partnerom v teplákoch až na kolenách. Na celú čakáreň flflala, že ona to vedela, že keď príde na pohotovosť, tak že tam bude kopa ľudí (boli sme tam 4 vrátane doprovodov), a že doktorka je taká ....., že vie dopredu, že jej nič nepredpíše, a že zasa bude musieť volať až na riaditelstvo, aby jej ten poj...ý liek napísala.....
Mať tak inú povahu, tak jej asi poviem, nech si zavre tú kvalitne narúžovanú papuľku, alebo nech odtiaľ teda vypadne, keď dopredu vie, že jej tam "nepomôžu".
Doteraz rozmýšľam, s čím tam vlastne bola, keď mala toľko energie...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mna nie dnes, ale vcera nastvala torta ktoru sme dali robit jednej znamej (vychvalovanej). Pretoze sa nasmu drobcovi paci auticko McQueen z animovaneho filmu Cars, ktore je krasne cervene, prizvukovala som cukrarke, aby bolo naozaj cervene, vraj nebude to problem. Ked som pozrela do krabice, kt. manzel priviezol, skoro ma porazilo, auticko bolo ruzove, ked maly zareagoval na tortu : je auto, tak som mu ju predstavila ako McQueenovu novu kamosku.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
nika.sum Pozri príspevok
Mna nie dnes, ale vcera nastvala torta ktoru sme dali robit jednej znamej (vychvalovanej). Pretoze sa nasmu drobcovi paci auticko McQueen z animovaneho filmu Cars, ktore je krasne cervene, prizvukovala som cukrarke, aby bolo naozaj cervene, vraj nebude to problem. Ked som pozrela do krabice, kt. manzel priviezol, skoro ma porazilo, auticko bolo ruzove, ked maly zareagoval na tortu : je auto, tak som mu ju predstavila ako McQueenovu novu kamosku.
ale vynašla si sa super.. môj maťko má dnes 5 rokov, ale zúri chrípka tak ideme oslavovať až v piatok...dala som mu urobiť tortu spiderman...som zvedavá, či z toho nakoniec nebude superman...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

elpka Pozri príspevok
ale vynašla si sa super.. môj maťko má dnes 5 rokov, ale zúri chrípka tak ideme oslavovať až v piatok...dala som mu urobiť tortu spiderman...som zvedavá, či z toho nakoniec nebude superman...
Gratulujeme Maťkovi k 5 ročkom...

Apropo- spiderman a superman-ja si ich mýlim, pre mňa je to tiež to isté...
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Gratulujeme Maťkovi k 5 ročkom...
ďakujem Stanko..odkážem...

Apropo- spiderman a superman-ja si ich mýlim, pre mňa je to tiež to isté...
hm, možno tebe , ale vysvetli 5-ročnému, ktorý supermana neznáša...
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Gratulujeme Maťkovi k 5 ročkom...

Apropo- spiderman a superman-ja si ich mýlim, pre mňa je to tiež to isté...
ráno vstal ako každý deň pred 6,00 a prvé čo bežal do obývačky, že kde sú darčeky....moje trulko si pomýlilo vianoce s narodeninami.....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďalšia epizóda s poisťovňami (VšZP):
Ide o elektronické zasielanie výkazov. Od 01.09. traja moji klienti majú povinnosť zasielať elektronicky mesačné výkazy. Samozrejme, že ešte nemajú prístup do systému. No a keď dnes som vypočul postupnosť registrácie, a všetko okolo toho, tak sa mi vlasy zošediveli. Neviem si predstaviť ako ich dokopem k notárke, aby mi dali splnomocnenie na vybavenie prístupu + elektronického podpisu. Samozrejme, že el.podpis potrebujem pre seba, aby som mohol ja cez svoje konto posielať výkazy viacerým zamestnávateľom.
A keď som sa dozvedel, že pobočka v SC nemá právomoci tieto záležitosti vybavovať, ale len v Ruž.doline tak som si pomyslel, že budem rád, keď do konca toho roka budem mať pre všetkých prístup do systému.
Skúste si predstaviť klienta (balkánského pôvodu), ako mu vysvetliť, že načo potrebujem od neho splnomocnenie. Samozrejme to, aby sme išli spolu na pobočku do BA nepripadá do úvahy (z jeho strany, nakoľko to považuje za otravnú buzeráciu zo strany štátu - inak v tomto s ním tentokrát súhlasím).
No jednoducho na zaplakanie.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať