Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Bol tu môj už bývalý klient. Zrušil živnosť, bez mojej vedomosti, čo však ma netrápi...Ale...

Rozčuloval sa nad tým, že ak na formulári o zrušení živnosti začiarkne možnosť odhlásenia zo zdravotnej poisťovne a z daňového úradu, mal by mať povinnosti voči inštitúciam splnené... Veľký omyl, zo soc.poist. sa neodhlásil, pokuta za každý deň omeškania... Neodovzdal včas kartičku DIČ, neodhlásil sa z dani motorových vozidiel...

Neviem,na čo sú kontaktné miesta a aký majú zmysel tie dve možnosti na formulároch na ŽÚ....
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

elpka Pozri príspevok
ráno vstal ako každý deň pred 6,00 a prvé čo bežal do obývačky, že kde sú darčeky....moje trulko si pomýlilo vianoce s narodeninami.....
tak to je mile gratulujem
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ja som dnes uz druhykrat kvoli odvodom bola v zdravotke a zase nič neporiesila, minule mi tam bludili ze mame nedoplatky a nevedia priradit platby, hovoria cifry ktore ani nie su realne, tak mi vytlačili papier na ktorom uz ale take sumy neboli hahah boli tam sumy presne podla mojich vykazov, tak som tam dnes nabehlaaj s vypismi z učtu ze čo ako mal byt ten nedoplatok. Tak ta pani tam nebude az v stredu ale kedze mozem rodit kazdu chvilu tak kolegynka sa mi na to pozrela a vytlačila dalsie 4 papiere a dosla akurat na to ze to su nejake nedoplatky z r. 2007 este a oni na to dosli az teraz a mimochodom milujem system ze ked niečo neni v starom roku zaplatene ta terazjsie platby si tam priradia a potom po x-rokoch sa dopatrat ako to nesedi s mojim uctom je velmi zabavne. a navyse v ucto od byvalej ekonomky neevidujem ziadny zostatok na danom ucte teda ani nedoplatok, takze som aj straasne zvedava, ze ako to zaučtujem a najlepsie ze momentalne uz mame preplatok tot ich evidencia.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ďalšia epizóda s poisťovňami (VšZP):
Ide o elektronické zasielanie výkazov. Od 01.09. traja moji klienti majú povinnosť zasielať elektronicky mesačné výkazy. Samozrejme, že ešte nemajú prístup do systému. No a keď dnes som vypočul postupnosť registrácie, a všetko okolo toho, tak sa mi vlasy zošediveli. Neviem si predstaviť ako ich dokopem k notárke, aby mi dali splnomocnenie na vybavenie prístupu + elektronického podpisu. Samozrejme, že el.podpis potrebujem pre seba, aby som mohol ja cez svoje konto posielať výkazy viacerým zamestnávateľom.
Ja mam jedneho takeho, ktory ma povinnost. Este v juni som mu zaslala mailom splnomocnenie - bolo treba "len" overit jeho podpis a zabezpecit vypis z ORSR. Je november, a este stale to nemam.

Este upresnim, ze notar je v BA na kazdom kroku - vzdialenost medzi firmou, jeho bydliskom, obchodnym registrom a mnou je okruh max. 5 km.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ďalšia epizóda s poisťovňami (VšZP):
Ide o elektronické zasielanie výkazov. Od 01.09. traja moji klienti majú povinnosť zasielať elektronicky mesačné výkazy. Samozrejme, že ešte nemajú prístup do systému. No a keď dnes som vypočul postupnosť registrácie, a všetko okolo toho, tak sa mi vlasy zošediveli. Neviem si predstaviť ako ich dokopem k notárke, aby mi dali splnomocnenie na vybavenie prístupu + elektronického podpisu. Samozrejme, že el.podpis potrebujem pre seba, aby som mohol ja cez svoje konto posielať výkazy viacerým zamestnávateľom.
A keď som sa dozvedel, že pobočka v SC nemá právomoci tieto záležitosti vybavovať, ale len v Ruž.doline tak som si pomyslel, že budem rád, keď do konca toho roka budem mať pre všetkých prístup do systému.
Skúste si predstaviť klienta (balkánského pôvodu), ako mu vysvetliť, že načo potrebujem od neho splnomocnenie. Samozrejme to, aby sme išli spolu na pobočku do BA nepripadá do úvahy (z jeho strany, nakoľko to považuje za otravnú buzeráciu zo strany štátu - inak v tomto s ním tentokrát súhlasím).
No jednoducho na zaplakanie.....
od dnes sa modlim rano, na obed , vecer a ked stihnem tak este aj medzitym, aby moja firma co uctujem neprijala cloveka c. 5, ktory by znamenal elektronicke podavanie vykazov do VZP
myslim, ze v slovniku slovenskeho jazyka ani mimo neho sa nenachadza slovo, ktore by dostatocne vyjadrovalo tento " bordel"
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Minuly tyzden bola v nejakom casopise uzasna myslienka vsetko toto vystihujuca: milujem Slovensko kvôli jeho rôznorodosti, každý deň ma niečo iné naserie.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

tetrisss Pozri príspevok
Minuly tyzden bola v nejakom casopise uzasna myslienka vsetko toto vystihujuca: milujem Slovensko kvôli jeho rôznorodosti, každý deň ma niečo iné naserie.
konecne dnes nejaka pozitivna veta
toto si musim zapamatat
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

No neviem či sa mám smiať alebo jedovať. Práve mi volala pani z jednej /ani neviem odkiaľ/a ponúkala mi dajaký honosne znejúci produkt. Preložené do slovenčiny: že ak si u nich vložím minimálne 700 euro a deväť rokov mi tú sumu budú zhodnocovať tak mi potom vyplatia 151 percent zisku. Vééééľmo slušne som poďakovala a zložila. A teraz ma žerú pochybnosti či som predsa len nemala vložiť a až potom banovať a nie len banovať že som nevložila
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

elpka Pozri príspevok
ale vynašla si sa super.. môj maťko má dnes 5 rokov, ale zúri chrípka tak ideme oslavovať až v piatok...dala som mu urobiť tortu spiderman...som zvedavá, či z toho nakoniec nebude superman...
Aj nas je Matko. Manzel nasiel na ceskom internete pekne navody ako si spravit torty a boli tam naozaj krasne auta a podobne, tak normalne zacinam uvazovat, ze si skusim najst cas a pohrat sa s nejakou tortickou. Ale to asi pre starsieho, lenze problem je v tom ze on je 1.4. a to je tesne po tom hroznom frmole, ak to nahodou nepadne na vikend. Drzim palce aby ste boli zdraví a aby bola torta taka ako má byt. Vsetko najlepsie.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
elpka Pozri príspevok
ale vynašla si sa super.. môj maťko má dnes 5 rokov, ale zúri chrípka tak ideme oslavovať až v piatok...dala som mu urobiť tortu spiderman...som zvedavá, či z toho nakoniec nebude superman...
A jeden z našich malých šrácov v rodine sa chcel pochváliť že má nové tričko betmen, povedal betmehen. Asi si splietol betlehem a batman.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mne piatok 13 začal tým, že mi zrazu nešiel internet a opravár prišiel až v pondelok večer.To boli muky, keď som nemohla isť na poradu, chýbali ste mi. Dúfam, že sa to už nebude opakovať.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Na konci leta som bola u zubára. V čakárni sme boli len dve, tak som sa tešila, že sa rýchlo vybavím. No dobre sme si posedeli, dvere sa neotvárali a to má doktor kameru na chodbu , aby videl koľko je tam ľudí. Potom ma zavolali, sadnem do kresla a zubár stále sedí pri počítači. Nenápadne sa obzriem a on si hrá s počítačom karty. No potom, že treba tak dlho čakať.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ibaka Pozri príspevok
A jeden z našich malých šrácov v rodine sa chcel pochváliť že má nové tričko betmen, povedal betmehen. Asi si splietol betlehem a batman.
trosku som vymenila makcen, precitala som to s makcenom na c a nie s.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
nika.sum Pozri príspevok
trosku som vymenila makcen, precitala som to s makcenom na c a nie s.
Nevadí, aj to sedí
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

môj manžel mal piatok 13teho včera. potreboval ísť zo ZA do BA. jedno auto v oprave, druhé sa včera pokazilo cca 20 km od brány, tak si požičal a v BA mu ho vylomili /našťastie nestihli nič zobrať ani ho nepoškodili/
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zdenka175 Pozri príspevok
Na konci leta som bola u zubára. V čakárni sme boli len dve, tak som sa tešila, že sa rýchlo vybavím. No dobre sme si posedeli, dvere sa neotvárali a to má doktor kameru na chodbu , aby videl koľko je tam ľudí. Potom ma zavolali, sadnem do kresla a zubár stále sedí pri počítači. Nenápadne sa obzriem a on si hrá s počítačom karty. No potom, že treba tak dlho čakať.
som si spomenula na vtip, keď po dlhšej dobe doktor vykukol a povedal: prepáčte prosím, ale sestričke prišlo zle, musel som jej dať hofmanské kvapky.
Pacient: áno, chápem, ešte vám ten hofman trčí z nohavíc.

Ja nosím so sebou tenučkú knižočku "15 minút taliančiny denne" - a vôbec ma nerozhádže, ak sa precvičujem aj hodinu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Rozalka Pozri príspevok
som si spomenula na vtip, keď po dlhšej dobe doktor vykukol a povedal: prepáčte prosím, ale sestričke prišlo zle, musel som jej dať hofmanské kvapky.
Pacient: áno, chápem, ešte vám ten hofman trčí z nohavíc.

Ja nosím so sebou tenučkú knižočku "15 minút taliančiny denne" - a vôbec ma nerozhádže, ak sa precvičujem aj hodinu.
Tak kvôli tomu , aj tomu , som si poriadnejšejšejšeší mobil kúpil ...
Vždy mám aspoň zo tri filmy stiahnuté , potom čas rýchlejšejšejše ubehne...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

iriska Pozri príspevok
môj manžel mal piatok 13teho včera. potreboval ísť zo ZA do BA. jedno auto v oprave, druhé sa včera pokazilo cca 20 km od brány, tak si požičal a v BA mu ho vylomili /našťastie nestihli nič zobrať ani ho nepoškodili/
No supééér, lepšie by to už ani šľak netrafil.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dozvedela som sa, že mi zomrela kamarátka - spolupacientka z oddelenia, kde sa aj ja liečim. Mala 36 rokov, doma manžela a 3 ročného synčeka. Aj keď sa to dalo čakať, napriek tomu ma to vzalo a som naštvaná na celý svet. Nemám rada útechu typu " asi to tak malo byť, osud...". Vôbec to tak nemalo byť, mala byť teraz zdravá a vychovávať svojho syna! Lenže na otázku prečo? nám nikto nedá odpoveď. Utešuje ma len to, že som s ňou pred týždňom hovorila a bola statočná, vyrovnaná a s osudom zmierená.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

JarkaL Pozri príspevok
Dozvedela som sa, že mi zomrela kamarátka - spolupacientka z oddelenia, kde sa aj ja liečim. Mala 36 rokov, doma manžela a 3 ročného synčeka. Aj keď sa to dalo čakať, napriek tomu ma to vzalo a som naštvaná na celý svet. Nemám rada útechu typu " asi to tak malo byť, osud...". Vôbec to tak nemalo byť, mala byť teraz zdravá a vychovávať svojho syna! Lenže na otázku prečo? nám nikto nedá odpoveď. Utešuje ma len to, že som s ňou pred týždňom hovorila a bola statočná, vyrovnaná a s osudom zmierená.
RIP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať