Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Macka Pozri príspevok
...ja som smutná ,že moja dcéra je taká zničená so štúdia na medicíne v brne ,až si myslím, že som jej takéto štúdium vôbec nemala dovoliť. Je to mladé ,šikovné drobné žieňa, so skromnou povahou ,ale hlavne si neverí v ničom. Pritom vždy bola šikovná , zvládla gymnázium na samé jednotky ,maturity tiež , zobrali ju na 4 medicíny na Slovensku a v čechách. Rozhodovalo sa medzi Martinom a Brnom.Zvíťazilo teda Brno ,ale poviem Vám ,to čo sa musia všetko učiť, písať labáky z chémie takmer každý deň...A tie jej zaberú aj celý deň ,potom nemá čas na nič iné. Nespí ,neje , v škole je aj 12 hodím denne ,pretože sa stále niekam presúvajú na hodiny a prednášky.Hned v prvý deň ich privítali v škole s tým ,že "polovice z Vás jsou debilové a pujdou pryč!". Ja myslím ,že ona by to zvládla ,len si to berie strašne všetko k srdcu ,a je fakt zničená.Neviem ako jej pomôcť ,či ju mám povzbudzovať ,alebo lutovať. Viem, čo všetko preto urobila aby sa tam dostala ,zadarmo to nebolo ,ale niekedy fakt uvažujem ,že ju odtiaľ vezmem .Nikoho tam nepozná ,a ani nemá čas sa s niekým zoznamovať ,a niektorí spolužiaci sú tam dosť namyslení , každý sa tam hrá sám za seba, je to tam také neosobné,a an intráku kde je nemá žiadneho prváka, s ktorým by si mohli vzájomne pomáhať... Neviem ako jej mám poradiť a pomocť aby to prekonala. Už si vôbec neverí.Ja viem ,že začiatky sú určite ťažké všade, len toto je fakt "hard" . Nemáte podobné skúsenosti ? Čo jej mám poradiť ,ako ju mám podporiť? Vedela ,že to bude náročné ,ale ,že to bude až takéto...
Tak som z toho smutná aj ja,bola som prvá ,ktorá ju od takéhoto štúdia odhovárala ,ale nedala si povedať. Teraz už verím, že niektorí lekári /teda nie tí "klobáskoví" ,lebo sú aj takí/ si uznanie zaslúžia,ak prejdú takýmto náročným štúdiom,Tým nechcem povedať ,že štúdium na nejakej vysokej je ľahké ,ale tohto je fakt veľa .Neštudujete ,alebo nepoznáte niekoho kto tam študuje tiež ?
Prepáčte ,musela som sa takto vyventilovať, lebo som z toho na nervy...
ešte dodávam k tomuto staršiemu môjmu príspevku , že tejto mojej nešťastnej dcére teraz v nedeľu v noci ,ked cestovala z domu na intrák ukradli v Brne všetky doklady! Zreme ked vystupovala v buse jej niekto otvoril ruksak ,a dcéra ledva nesúca ťažký a veľký kufrisku si to všimla už skoro pri intráku ! To jej teda na psychike nepridalo , ratovali sme ju a riadili zo Slovenska spolu so staršou dcérou do Čiech cez Skype snáď do 2 hod. ráno ,čo a kde volať .Bol to krst ohnom ,lebo jej neostalo nič , ukradli jej OP, bankomatovú kartu, zdravotný preukaz ,EU zdrav.preukaz, šalinkartu ,ISIC ,kúpené lístky domov a späť,a ďalšie, a zostala v podstate "nikto" v zahraničí.Ešte ,že peniaze mala zvlášť ,ale neviem čo by sme radšej prežili , lebo to znovu vybavovanie dokladov ,je jeden horor, to cestovanie hore dolu ,meškanie z tak ťažkej školy nehovoriac o peniažkoch čo nás to všetko stojí.Takže smola ako hrom , poučenie do budúcnosti veľké . A vraj tam v tom čase a na tom mieste okradli ďalších dvoch nešťastníkov! Memento pre všetkých Vás: dávajte si dobrý pozor ,najmä teraz pred Vianocami ,žiadne doklady v ruksaku, ani v kabelke ktorá sa dá ľahko otvoriť ,a samozrejme doklady a peniažky nosiť oddelene!
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

JarkaL Pozri príspevok
Dozvedela som sa, že mi zomrela kamarátka - spolupacientka z oddelenia, kde sa aj ja liečim. Mala 36 rokov, doma manžela a 3 ročného synčeka. Aj keď sa to dalo čakať, napriek tomu ma to vzalo a som naštvaná na celý svet. Nemám rada útechu typu " asi to tak malo byť, osud...". Vôbec to tak nemalo byť, mala byť teraz zdravá a vychovávať svojho syna! Lenže na otázku prečo? nám nikto nedá odpoveď. Utešuje ma len to, že som s ňou pred týždňom hovorila a bola statočná, vyrovnaná a s osudom zmierená.
Veľmi, veľmi, veľmi smutné, až ma zamrazilo a súčasne mi zostalo horúco.......je mi to hrozne ľúto, vlastne na to neexistujú žiadne slová....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no ked sa dari tak sa dari a ako sa hovori na pos..eho aj wc spadne...

vec, kt. nutne musime vyriesit sa dako nedari... neviem kde je chyba (teda okrem toho co za kravinu sme si to sposobili - rucit v uvere)... ale nedari sa nam z kola von ked sa ukludnim, tak napisem blog ako vystrahu a varovanie a mozno aj radu ako z toho von...

je nam na houby... aj ked sa snazim drzat sa a nepoddat sa tomu naplno, lebo tym nevyriesim uz vobec nic...

len dokedy budeme mat taku smolu??? zrejme sa pustim do studovania feng-shui alebo navstivim daku vesticu alebo vyhanaca diabla ( nech nam ocisti domov)...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

andreaS Pozri príspevok
no ked sa dari tak sa dari a ako sa hovori na pos..eho aj wc spadne...

vec, kt. nutne musime vyriesit sa dako nedari... neviem kde je chyba (teda okrem toho co za kravinu sme si to sposobili - rucit v uvere)... ale nedari sa nam z kola von ked sa ukludnim, tak napisem blog ako vystrahu a varovanie a mozno aj radu ako z toho von...

je nam na houby... aj ked sa snazim drzat sa a nepoddat sa tomu naplno, lebo tym nevyriesim uz vobec nic...

len dokedy budeme mat taku smolu??? zrejme sa pustim do studovania feng-shui alebo navstivim daku vesticu alebo vyhanaca diabla ( nech nam ocisti domov)...
AndreaS, len vydržať, zobrať všetok rozum do hrsti a pôjde to. Držím palce
0 0
tony.ck tony.ck

tony.ck je offline (nepripojený) tony.ck

v tomto prispevku som sa uplne nasiel... velmi ocenujem... je to taka smutno vtipna situacia
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

andreaS Pozri príspevok
no ked sa dari tak sa dari a ako sa hovori na pos..eho aj wc spadne...

vec, kt. nutne musime vyriesit sa dako nedari... neviem kde je chyba (teda okrem toho co za kravinu sme si to sposobili - rucit v uvere)... ale nedari sa nam z kola von ked sa ukludnim, tak napisem blog ako vystrahu a varovanie a mozno aj radu ako z toho von...

je nam na houby... aj ked sa snazim drzat sa a nepoddat sa tomu naplno, lebo tym nevyriesim uz vobec nic...

len dokedy budeme mat taku smolu??? zrejme sa pustim do studovania feng-shui alebo navstivim daku vesticu alebo vyhanaca diabla ( nech nam ocisti domov)...
Existuje aj dispozičná prognostika ( ja som si to pre seba nazvala "kliatborušiteľ" ) Ako feng- šuei, veštice a spol. je to dakde medzi nebom a zemou) A už by si mohla mať fakt koniec smoly.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dav Pozri príspevok
Existuje aj dispozičná prognostika ( ja som si to pre seba nazvala "kliatborušiteľ" ) Ako feng- šuei, veštice a spol. je to dakde medzi nebom a zemou) A už by si mohla mať fakt koniec smoly.
mala som take nejake obdobie pred 11 rokmi.
1. januára som to zobrala od podlahy - vymalovať (jednoizbový byt nebol až tak veľký problém), vyhádzať všetky nahromadené "potrebnosti". Kníh o feng shuei som mala celú zbierku, tak som konečne presťahovala nábytok podľa toho, čo som si vypočítala a nakreslila.
CCa o mesiac som sa zoznamila s mojim manželom a veci sa postupne začali obracať
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, tak ja som dnes rano v skolke dostala do ruk fotografie, ktore robili detickam k Vianociam. Dali nam vybrat motiv, popripade kalendare, proste o co mame zaujem, to vsetko este pred fotenim, co bola asi chyba. Ja som spravila objednavku za 16 EUR, chcela som potesit babky. Prilozim Vam fotografiu, kt. je PF a mala by potesit stastnym vnucik babky. Nechapem, ako mohli tu objednavku urobit, ked sa im nepodarilo odfotit dieta aspon trosku v spokojnejsej pozicii...Keby nam dali aspon moznost sa vyjadrit ci aj napriek takejto fotografii, chceme aby bola objednavka urobena. Chcem tam ist napisat, neviem, ci mi to pomoze, ale aspon sa mi ulavi. Ja viem, ze toto nie je zavazny problem, je to len vlastne len neprijemnost, ale trochu to cloveka nahneva. A tu je ta fotka trosku tmavsia, ja ju mam bledsiu a vyzera tam horsie.
Naposledy upravil nika.sum : 19.11.09 at 07:37 Dôvod: doplnenie
Hrozna foto zo skolky zmensena.jpg  
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Dáša_ Pozri príspevok
mala som take nejake obdobie pred 11 rokmi.
1. januára som to zobrala od podlahy - vymalovať (jednoizbový byt nebol až tak veľký problém), vyhádzať všetky nahromadené "potrebnosti". Kníh o feng shuei som mala celú zbierku, tak som konečne presťahovala nábytok podľa toho, čo som si vypočítala a nakreslila.
CCa o mesiac som sa zoznamila s mojim manželom a veci sa postupne začali obracať
daska, takze odporucas? aj ked manzela mam a som s nim nadmieru spokojna (tuk tuk tuk ) ...

potrebujeme asi skor ocistit auru, alebo nas pribytok od zleho alebo mozno na nas ktosi zoslal daku kliatbu

rozhodim siete, ci niekto z okolia nepozna kohosi takeho...

opat velka vdaka... porada je skvela butlava vrba
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

andreaS Pozri príspevok
daska, takze odporucas? aj ked manzela mam a som s nim nadmieru spokojna (tuk tuk tuk ) ...

potrebujeme asi skor ocistit auru, alebo nas pribytok od zleho alebo mozno na nas ktosi zoslal daku kliatbu

rozhodim siete, ci niekto z okolia nepozna kohosi takeho...

opat velka vdaka... porada je skvela butlava vrba
no, mne to pomohlo. v prvom rade nekompromisné rozlúčenie sa so všetkým starým - odložené časopisy, oblečenie, riad... Možno tým dokonca niekomu urobíš radosť.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mam aj taky blby pocit, ze to bude samotnym bytom a panelakom... ani skoro po 5tich rokoch sa tam necitim doma a aspon raz rocne robim rosady s nabytkom... a stale je to nula bodov
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, tak ja som dnes rano v skolke dostala do ruk fotografie, ktore robili detickam k Vianociam. Dali nam vybrat motiv, popripade kalendare, proste o co mame zaujem, to vsetko este pred fotenim, co bola asi chyba. Ja som spravila objednavku za 16 EUR, chcela som potesit babky. Prilozim Vam fotografiu, kt. je PF a mala by potesit stastnym vnucik babky. Nechapem, ako mohli tu objednavku urobit, ked sa im nepodarilo odfotit dieta aspon trosku v spokojnejsej pozicii...Keby nam dali aspon moznost sa vyjadrit ci aj napriek takejto fotografii, chceme aby bola objednavka urobena. Chcem tam ist napisat, neviem, ci mi to pomoze, ale aspon sa mi ulavi. Ja viem, ze toto nie je zavazny problem, je to len vlastne len neprijemnost, ale trochu to cloveka nahneva. A tu je ta fotka trosku tmavsia, ja ju mam bledsiu a vyzera tam horsie.
Prečo si nespokojná? Malý je perfektný, taký nad vecou. "Starí" si robia problém ale jeho sa to netýka a podľa toho aj nahodil ksichtík. Aj my máme jednu synovu fotografiu kde sa tvári "no len sa ne........ z toho fotenia" a dnes je naša najobľúbenejšia
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

andreaS Pozri príspevok
mam aj taky blby pocit, ze to bude samotnym bytom a panelakom... ani skoro po 5tich rokoch sa tam necitim doma a aspon raz rocne robim rosady s nabytkom... a stale je to nula bodov
a chceš si niečo o feng shuei prečítať? Mohla by som ti požičať pár knižiek)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Dáša_ Pozri príspevok
a chceš si niečo o feng shuei prečítať? Mohla by som ti požičať pár knižiek)
to si zasluzi ocenenie

mas tip na daku knihu? mrknem ci je v knihkupectve a kupim si ju pod stromcek takuto literaturu mam radsej doma a tazko by som sa s nou lucila ale fakt velka vdaka za ochotu
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Kazu Pozri príspevok
Prečo si nespokojná? Malý je perfektný, taký nad vecou. "Starí" si robia problém ale jeho sa to netýka a podľa toho aj nahodil ksichtík. Aj my máme jednu synovu fotografiu kde sa tvári "no len sa ne........ z toho fotenia" a dnes je naša najobľúbenejšia
Práveze tam vyzera ako ked chce plakat, on je vacsinou usmiaty. Ta fotka co som pripla je este taka tmavsia, na tej co mi spravili PF-ky je cely bledy, okolo ust modry (asi predtym plakal) a je vidno ze ma aj uslzene oci. Keby to bolo obycajne foto do archivu, tak to beriem, ale priat niekomu Krásne sviatky a vsetko dobre do noveho roku s uplakanou foto, to sa mi nepaci. A ukazovala som to aj ludom, kt. ho poznaju, tak sami od seba hovorili, ze to nie je dobra fotka. Porovnavala som to teraz s tou pripnutou sem a tou urobenou s motivnom, tato naozaj nevyzera tak hrozne, ale naozaj na tej motivovej, je vidno ze plakal.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

andreaS Pozri príspevok
to si zasluzi ocenenie

mas tip na daku knihu? mrknem ci je v knihkupectve a kupim si ju pod stromcek takuto literaturu mam radsej doma a tazko by som sa s nou lucila ale fakt velka vdaka za ochotu
Ja len že poobede idem do žiliny, kľudne by som pár kuskov požičala, nerobí mi to problem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Dáša_ Pozri príspevok
Ja len že poobede idem do žiliny, kľudne by som pár kuskov požičala, nerobí mi to problem.
wow tak taka ponuka sa snad ani neodmieta ja som v praci (centrum mesta) do dakej 16-16.30 potom sa presuvam domov...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

andreaS Pozri príspevok
wow tak taka ponuka sa snad ani neodmieta ja som v praci (centrum mesta) do dakej 16-16.30 potom sa presuvam domov...
Zhruba do 16 budem na hlinach, pri francuzskom lyceu, potom sa presuvam do servisu renault. A potom sa uvidi ))
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Dáša_ Pozri príspevok
Zhruba do 16 budem na hlinach, pri francuzskom lyceu, potom sa presuvam do servisu renault. A potom sa uvidi ))
tak sa mozeme stretnut v tom servise Renault.. predpokladam osobaky dole blizko HM Tesco... pojdem o tej 16.00 z roboty... hodim ti do SS cislo na mna a popis aftaku
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Kazu Pozri príspevok
Prečo si nespokojná? Malý je perfektný, taký nad vecou. "Starí" si robia problém ale jeho sa to netýka a podľa toho aj nahodil ksichtík. Aj my máme jednu synovu fotografiu kde sa tvári "no len sa ne........ z toho fotenia" a dnes je naša najobľúbenejšia
Tak pisali mi z tej firmy co ich fotila, zakazku mozem vratit. Ja viem, ze sa Vam pacila foto, ale verte ze keby ste videli tu PF-ku by ste mali iny nazor. Pre potesenie pridavam jednu vyskerenu z leta
Matko v ZOO - vyskerena.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať