Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
V USA sa pri udelovani obcianstva prisaha vernost tiez a bez tejto prisahy clovek nedostane listinu, aj ked splni vsetky ostatne podmienky. Ja v tom nevidim nic zleho, prave naopak. Len u nas je to nezvycajne, lebo u nas pojem VLAST bol dlho davany akosi do uzadia, zdoraznovala sa oddanost veci socializmu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
durisovad Pozri príspevok
V USA sa pri udelovani obcianstva prisaha vernost tiez a bez tejto prisahy clovek nedostane listinu, aj ked splni vsetky ostatne podmienky. Ja v tom nevidim nic zleho, prave naopak. Len u nas je to nezvycajne, lebo u nas pojem VLAST bol dlho davany akosi do uzadia, zdoraznovala sa oddanost veci socializmu.
Podle amerického zákona musí všichni studenti i učitelé ve školách přísahat denně věrnost vlajce Spojených států. Probíhá to tak, že se na konci první hodiny pustí rozhlas, a tam nějaký dobrovolník nebo učitel recituje přísahu. Všichni studenti ve třídách se postaví a recitují spolu s...
rozhlasem, při čemž se drží pravou rukou za srdce.

Text:
"I pledge allegiance to the flag of the United States of America, and to the Republic for which it stands: one Nation under God, indivisible, with Liberty and Justice for all."

Překlad:
"Přísahám věrnost vlajce Spojených států amerických a republice, kterou představuje: jednomu nedělitelnému národu, před Bohem, ve svobodě a spravedlnosti pro všechny."

Vedle vlajky v každé třídě je to jeden z prvních znaků nacionalismu a patriotismu .
http://highschool-usa.blog.cz/0905/z...isaha-vernosti
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hmm, a v amerike študenti z princípu neodpisujú
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
pepsi, ak sa nemýlim navrhuje to SNS Rafaj so Slotom....
durisovad- nemyslím si, že takýmto niečím "zasejeme" do mladých lásku k vlasti.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Bionda Pozri príspevok
Ja som zostala v nemom úžase, keď som počula, že je návrh, aby všetci 15roční pri tom, ako majú obdržať občiansky preukaz prisahali vernosť vlasti a skladali sľub.... no už mi chýbala len pionierska šatka alebo zväzácka kravatka.... to sa predsa nedá vynútiť!!!!! Sľubom či prísahou, to musí byť v ľuďoch a nie umelo niečo vynucovať ! jááá neviem čo za maniere sa tu idú zavádzať!
Pioniersku šatku ešte mám, musím odložiť, lebo človek nikdy nevie. Mám vnučky- čo keď sa im zíde pri preberaní OP ( aj keď to bude až o trinásť, resp. štrnásť rokov)
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
..

..ale,moja!!!..si ešte nepočula skoro15-ročných, ako už pol roka pred prevzatím občianky prisahajú, ,že:""to ste ešte nevideli, ako to ja tu roztočím, len aby som už mal občianku, prisahám..,to ste n e v i d e l i..""..lebo mne stačí vyjsť na balkon, podvečer sa bandy stretávajú a takto si prisahajú..bežne...

..len dúfam, že tvoj zdroj tejto info to tiež myslel len na srandu..
pepsi, Ty ale musíš poznať tých prísah, veď niektorí mladí prisahajú na hocičo
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wagner Pozri príspevok
pepsi, Ty ale musíš poznať tých prísah, veď niektorí mladí prisahajú na hocičo
He , he .... ja som len vlasti prisahal asi 6 krát , pri každej zmene našej štátotvornosti ...zaujímavé , že tá vlasť bola vždy len tá jedna ...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tento týždeň boli u nás chrípkové prázdniny.Deti boli doma. Prežili sme taký zaujímavý týždeň viac sme boli spolu. Starší má 5,5r a mladší bude mať v januári 2 r. Asi 2 týždne sú obaja zdraví. Predtým boli horúčky, nádcha...Akí sú teraz zlatí. Usmievajú sa, radosť sa na nich pozrieť. Keby boli stále takí. Sú to chalani ale tak potrebujú pohladiť, poštekliť. S malým je to už celkom fajn. Ukáže čo bude jesť,aj si dupne nôžkou , keď sa mu niečo nepáči. Včera večer ma tak ustískali a ubozkávali, jeden pred druhým. Tak má dojali.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, tak ja som dnes rano v skolke dostala do ruk fotografie, ktore robili detickam k Vianociam. Dali nam vybrat motiv, popripade kalendare, proste o co mame zaujem, to vsetko este pred fotenim, co bola asi chyba. Ja som spravila objednavku za 16 EUR, chcela som potesit babky. Prilozim Vam fotografiu, kt. je PF a mala by potesit stastnym vnucik babky. Nechapem, ako mohli tu objednavku urobit, ked sa im nepodarilo odfotit dieta aspon trosku v spokojnejsej pozicii...Keby nam dali aspon moznost sa vyjadrit ci aj napriek takejto fotografii, chceme aby bola objednavka urobena. Chcem tam ist napisat, neviem, ci mi to pomoze, ale aspon sa mi ulavi. Ja viem, ze toto nie je zavazny problem, je to len vlastne len neprijemnost, ale trochu to cloveka nahneva. A tu je ta fotka trosku tmavsia, ja ju mam bledsiu a vyzera tam horsie.
No ja to vidím na dobré neschopného fotografa. U nás sa fotili minulý rok k vianociam. Pekné fotky mali. Mali veľké a keď som ju zmenšila nie je ostrá.
Scanned at 18. 12. 2008 17-30_Zmenit velikost_Zmenit velikost_Zmenit velikost_Zmenit velikost_Zm.bmp  
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Neviem nájsť smajlíka, ktorý by vyjadril, že bol v pomykove. Nič sa mi nestalo, nerozčúlilo, naopak, radovala som sa , že je komu gratulovať, a súhlasy dať, iba som nevedela na ktorú skoro podobnú tému skôr, lebo som našla oslávencov na hlavnej strane a prešla na blahoželania, lebo som vedela, že už je taká téma....no a dokonca sú tri úplne zhodné a jedna trochu s iným názvom. Samozrejme našla som ich u Terezky.
Ale na hlavnej stránke mi niečo nesedí...nájde to niekto?...ešte malá indícia...je to v prvej kolonke (žeby dnes sme mali iba 23.09. 2009?)
Naposledy upravil Zitulda : 21.11.09 at 12:16
z hlavnej stránky porady dňa 21.11.09.jpg  
Blahož.dnešným oslávencom-porada 21.11.09.jpg  
1/1
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Bionda Pozri príspevok
Ja som zostala v nemom úžase, keď som počula, že je návrh, aby všetci 15roční pri tom, ako majú obdržať občiansky preukaz prisahali vernosť vlasti a skladali sľub.... no už mi chýbala len pionierska šatka alebo zväzácka kravatka.... to sa predsa nedá vynútiť!!!!! Sľubom či prísahou, to musí byť v ľuďoch a nie umelo niečo vynucovať ! jááá neviem čo za maniere sa tu idú zavádzať!
A ešte navrhli aj spievať v školách pred vyučovaním hymnu. Len sa nevedia dohodnúť, či stačí len v pondelok ráno (akože na celý týždeň), alebo každé ráno...
Neviem, či to plánujú aj na stredných školách... už vidím tých pubertiakov ako s vlasteneckým výrazom na tvári spievajú našu hymnu.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zitulda Pozri príspevok
Neviem nájsť smajlíka, ktorý by vyjadril, že bol v pomykove. Nič sa mi nestalo, nerozčúlilo, naopak, radovala som sa , že je komu gratulovať, a súhlasy dať, iba som nevedela na ktorú skoro podobnú tému skôr, lebo som našla oslávencov na hlavnej strane a prešla na blahoželania, lebo som vedela, že už je taká téma....no a dokonca sú tri úplne zhodné a jedna trochu s iným názvom. Samozrejme našla som ich u Terezky.
Ale na hlavnej stránke mi niečo nesedí...nájde to niekto?...ešte malá indícia...je to v prvej kolonke (žeby dnes sme mali iba 23.09. 2009?)

Zitka, čo ti nesedí?
Najviac tu bolo prítomných 23.9.2009, to neznamená, že dnes je 23.9.2009
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Blankake Pozri príspevok
A ešte navrhli aj spievať v školách pred vyučovaním hymnu. Len sa nevedia dohodnúť, či stačí len v pondelok ráno (akože na celý týždeň), alebo každé ráno...
Neviem, či to plánujú aj na stredných školách... už vidím tých pubertiakov ako s vlasteneckým výrazom na tvári spievajú našu hymnu.
Nemaj boj, ak si ju pretextujú, tak oni budú spievať oduševnene a vedenie školy bude hľadať diery v zákone, aby to mohlo zakázať
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

tak ma dnes potešilo, keď som náhodou zablúdila do doby spred 2 rokov, ako málo nám stačilo ku šťastiu - a nikto nerýpal... http://www.porada.sk/t30550-p729-ak-sa-citis-zle.html
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

abel Pozri príspevok
tak ma dnes potešilo, keď som náhodou zablúdila do doby spred 2 rokov, ako málo nám stačilo ku šťastiu - a nikto nerýpal... http://www.porada.sk/t30550-p729-ak-sa-citis-zle.html
Jááááj, to boli časy.... Už by sme to mohli dať aj do témy Ľudia, pamätáte sa ...... to bolo vtedy, keď sme sa na Porade nevadili a nebolo to ani tak dávno
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

abel Pozri príspevok
tak ma dnes potešilo, keď som náhodou zablúdila do doby spred 2 rokov, ako málo nám stačilo ku šťastiu - a nikto nerýpal... http://www.porada.sk/t30550-p729-ak-sa-citis-zle.html
Dýchlo odtiaľ človečinou
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Blankake Pozri príspevok
A ešte navrhli aj spievať v školách pred vyučovaním hymnu. Len sa nevedia dohodnúť, či stačí len v pondelok ráno (akože na celý týždeň), alebo každé ráno...
Neviem, či to plánujú aj na stredných školách... už vidím tých pubertiakov ako s vlasteneckým výrazom na tvári spievajú našu hymnu.
..

..nemôžem sem napísať presný komentár môjho syna, keď to dnes počul v správach, dám len poslednú vetuobdivný pohľad v očiach) a všetci chceme byť ako on!!!...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Kazu Pozri príspevok
Jááááj, to boli časy.... ...... to bolo vtedy, keď sme sa na Porade nevadili a nebolo to ani tak dávno
.. a to kde sa vadíme.. tak sa nevaďme..
nostalgicky si zopakujem prikladanie - moja posledná úroda
DSC00007.JPG  
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

pepsikova Pozri príspevok
..

..nemôžem sem napísať presný komentár môjho syna, keď to dnes počul v správach, dám len poslednú vetuobdivný pohľad v očiach) a všetci chceme byť ako on!!!...
Ja som to teda ešte nepočula ani nečítala ani nevidela, ale nemalo by sa slovíčko On písať s veľkým písmenom ?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

abel Pozri príspevok
Ja som to teda ešte nepočula ani nečítala ani nevidela, ale nemalo by sa slovíčko On písať s veľkým písmenom ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať